Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
ailema

Czytam i nie wierze

Recommended Posts

[quote name='Akamuru']Historię przeczytałam kilka razy, o ile nie kilkanaście. Na początku głupota, bezmyślność i nieodpowiedzialność właścicielki nie była dla mnie, aż tak uderzająca. Jednak im głębiej wniknęłam w sprawę tym bardziej pukałam się w czoło.
Rozumiem doskonale to, że broni swojego pupila. Zapewne każdy z nas właśnie tak, by reagował. Przynajmniej na początku historii. Jednak w pewnym momencie trzeba przejrzeć na oczy, zobaczyć co się dzieje i że nasz czworonóg jest niebezpieczny dla innych ludzi, zwierząt, otoczenia. Pani Ula niestety tego nie zauważyła. Fakt zakupu psa tak trudnej rasy, jaką jest akita inu, z powodu impulsu (w tym przypadku obejrzenia filmu, a także namówień dziecka), na pluszowego misia to idiotyzm, którego żaden przymiotnik nie opisze. Gdyby Pani Ula miała jakąkolwiek wiedzę na temat rasy, na temat psów o trudnym charakterze to wtedy, aż tak to wszystko, by nie raziło.
Po pogryzieniu w fundacji zrzucenie winy na pracowników to już brak kultury, w mojej opinii. Sama jest kobietą szczupłą, wątpię, aby w takiej sytuacji dała radę opanować Tajfuna. Ponadto sama takiego psa wychowała, stworzyła, więc pracownicy nie zawinili tu zupełnie niczym. Gdyby pies tylko drasnął człowieka to zapewne nie byłoby, aż tak ogromnej dyskusji. Jednak do jasnej - on odgryzł tej dziewczynie palec! Nie wiem czy Pani Ula tego nie rozumie czy może w ogóle nie chce zrozumieć.
W tym wszystkim żal psa, który przez swoją właścicielkę powinien stracić życie. Nie wiadomo komu może jeszcze zaszkodzić, a wątpię, aby ktokolwiek poddał się resocjalizacji takiego psa. Dlatego jeśli miałby przesiedzieć całe życie za kratkami schroniska to zdecydowanie lepszym wyjściem jest w tym wypadku eutanazja. Ból ściska serce, tym bardziej, że akity japońskie to ma ulubiona rasa, więc ciężko czyta się takie historie, a jeszcze ciężej mówić o uśpieniu psa tej rasy. Przynajmniej w tym wypadku. Jednak na pierwszym miejscu powinno stać dobro innych ludzi, psów, a także samego Tajfuna. Już dość życia właścicielka mu zmarnowała...[/QUOTE]

Moze sie czepiam,ale skoro przeczytalas artykul kilkanascie razy i co najwazniejsze Akita Inu to Twoja ulubiona rasa,to raczej powinnas wiedziec,ze Tajfun to Akita Amerykanska a nie Inu :)

A akita amerykańska wcaaale, ale to zupełnie nie jest z inu spokrewniona i wcale od inu się nie wywodzi. .. Co więcej, wcale nie obowiązuje jej irlandzki przepis mówiący o niebezpiecznych rasach i ich krzyżówkach... Nie ma to jak w całym sporym tekście doczepić się tylko do jednego punktu.