Jump to content
Dogomania

SAWANA - żegnaj piesku :(


rodzice

Recommended Posts

Wstawiam wreszcie paragon za karmę dla Sawani.

 

88e90c847224cf9amed.jpg

 

Dziękuję Grazia1979 za podarowanie 20,00zł na potrzeby dla Sawani.Umieszczę je w drugim poście.

 

U mnie coś Mozilla szwankuje a zaczęło się od momentu przejścia na nowe Dogo.Prawdopodobnie nie mam zaktualizowanej jakiejś wtyczki i stąd są problemy.No ale na razie działam na Chrome Gogle i jest okey.

 

Wcześniej Sawana miała problemy z kupkami,nie były jednolite,zwięzłe cały czas.Poszłam z Sawaną do naszego weta i zalecił podawanie do jedzenia Amylan (enzymy trawienne).Sawana chyba przez dwa miesiące go łykała,kupy się piorunem unormowały.Jedna z Cioteczek zaglądająca do Sawany poradziła zamiennik AmylaDol. Amylan jest stosunkowo drogi i tylko 30tabl,natomiast AmylaDol jest tańszy i jest to 90tabl (skład ten sam,zalecany do każdego posiłku). Sawana dostaje go cały czas 1/2 tabl do gotowanego posiłku - 1 raz dziennie.Ucieram tabletkę w porcelanowym moździerzu i wsypuję do ryziku,nie mieszam.Zresztą ucieram wszystko tj.AmylaDol (enzymy trawienne),Cardisure (serduszko) i Bioarthrex (na odnowę chrząstki stawowej,stawy - polecony przez dr Baryluk).Po AmylaDolu wyniki wątrobowe i trzustki są w normie,wcześniej miała je minimalnie podwyższone. Jeszcze zapomniałam dodać,że włączając Amylan,Sawana przeszła też na suchą karmę RC Hepatic HF16 (paragon właśnie jest umieszczony wyżej- jest to 12kg,które starcza Sawanie na pół roku).Dzięki temu nasza ślicznotka ma kupki okey i wyniki też i czuje się bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

AmylaDol kupuję w sklepie internetowym,zresztą prawie wszystkie leki bo jest o wiele taniej.Karmę suchą też,ponieważ jak usłyszałam ile wet sobie zażyczył za kilogram to mało się nie przewróciłam.U mnie wet ma wszystkie wory otwarte (karma tym sposobem wietrzeje i jest do kitu) i sprzedaje naiwniakom na kilogramy.

Dzięki temu,że jestem od kilku lat DT i borykam się z problemami zdrowotnymi psiaków to trochę wycwaniłam się,otworzyły mi się oczy.

Link to comment
Share on other sites

Jaką dawkę Cardiosure bierze Sawanka?

Sawania Cardisure 5mg bierze 2xdz - 1/2 tabl.Ważyła we wrześniu 13kg,teraz trochę przytyła,wydaje się cięższa albo sierść dodała jej wagi ;-) .Sawany samopoczucie jest bardzo dobre,po wylewie nie ma śladu i całe szczęście,oby tak dalej.

Dzięki Uleńko za bazarek,zaraz biegnę podrzucać.

Link to comment
Share on other sites

Anula, byłam z Dolarkiem u kardiologa i okazało się ,że on nie musi brać leku.Kilka dni wcześniej kupiłam zapas na 2 miesiące za 150 zł. , a dawkowanie miał jak Sawanka.Czy zechcesz odkupić ode mnie Cardiosure?

Rozumiem,że jest to 60tabl.Z przeliczenia wyszło mi: 1 tabl. to koszt - 2,50zł. Ja kupuję 100tabl za 220,00zł i wychodzi - 1tabl.- 2,20zł.

Czy jesteś w stanie mi sprzedać w tej cenie co kupuję,jeżeli tak to chętnie odkupię, tylko nie wiem jaki będzie jeszcze koszt wysyłki,ponieważ tabletki kupuję w Polkowicach w Lecznicy.

Link to comment
Share on other sites

Poker,podaj mi dane do przelewu.Mam przelać 132,00zł - tak? (60tabl)

Na to wychodzi.przelej 130 dla równego rachunku i podaj adres do wysyłki.

Dzięki bardzo.

Jestem d kwadratowa. Dumałam i dumałam dlaczego uważałam ,że jest taniej niż Anula kupuje. I w końcu wydumałam.Otóż jest 30 tabletek ,ale po 10 mg czyli 1 tabletka jest na 2 dni, bo trzeba dawać 2 x dziennie po 1/4 .

Z obliczeń wynika więc ,że 30 tabletek wystarczy na 120 dni. i jest to taniej o ok. 110 zł.

ANula, jak chcesz, mogę kupować u naszego weta i Ci wysyłać.

Link to comment
Share on other sites

Na to wychodzi.przelej 130 dla równego rachunku i podaj adres do wysyłki.

Dzięki bardzo.

Jestem d kwadratowa. Dumałam i dumałam dlaczego uważałam ,że jest taniej niż Anula kupuje. I w końcu wydumałam.Otóż jest 30 tabletek ,ale po 10 mg czyli 1 tabletka jest na 2 dni, bo trzeba dawać 2 x dziennie po 1/4 .

Z obliczeń wynika więc ,że 30 tabletek wystarczy na 120 dni. i jest to taniej o ok. 110 zł.

ANula, jak chcesz, mogę kupować u naszego weta i Ci wysyłać.

Tabletki doszły w ekspresowym tempie,bardzo dziękuję.

W moim przekonaniu,źle wydumałaś.Sawania łyka dziennie 1 tabl.5mg z tym,że podzieloną na 1/2 tj.po 0,25mg jednorazowo rano i wieczorem co daje w sumie 1tabl,5mg. na dzień.

Nie wiem skąd wzięłaś taką ilość dni tj.120? Przy rozliczeniu gramowym tabletek wychodzi jedynie 60dni tj.przy podzieleniu tabl.10mg na pół wychodzi 5mg i to daje w sumie 60 dni.

Zapłaciłaś 150,00zł za 30tabl-10mg i inaczej, gdybyś kupiła tabl.-5mg byś miała ich 60szt i też koszt ich by wyniósł 150,00zł.

I liczymy: 150,00zł : 30tabl.-10mg=5,00zł  ;  150,00zł : 60tabl.-5mg=2,50zł

Natomiast ja kupując u mnie,płacę za 60tabl,-5mg - 132,00zł.

I liczymy: 132,00zł : 60tabl.-5mg=2,20zł lub można obliczyć przy zakupie 30tabl.10mg tj. 132,00zł : 30tabl.=4,40zł

Ja kupuję całe opakowanie tj.100tabl.5mg- koszt : 220,00zł

I liczymy: 60tabl.x2,20zł=132,00zł dodajemy jeszcze: 40tabl.x2,20zł=88,00zł i daje nam to równą sumę : 220,00zł

I teraz inaczej: Gdybym kupiła 30tabl.-10mg po 4,40zł to koszt :132,00zł a Ty zapłaciłaś : 150,00zł,ponieważ 1 tabl.kosztowała :2,50zł

Podsumowując - pies ma przyjmować 5mg/dzień: Podając tabl.-10mg na 2 dni albo jak kto woli: 1/2 tabl na dzień, przy ilości tabl.30szt - wychodzi 60dni i nie chce wyjść inaczej,także cenowo.

 

Kopiuję wyniki ogłoszenia Sawany na OLX:

 

  •  
  •  
  •  
  •  
 

 

 
 
 
 
 

Od: wczoraj
Do: 27 gru

199560477_1_94x72_lagodna-starsza-suczka

Łagodna starsza suczka w typie teriera s...

Za darmo

  0
 
Wyróżnione do 20 gru
 
Statystyki:
  Wyświetleń: 203
  Tel: 3
  GG: 0
  Skype: 0
 
 

Od: 24 lis
Do: 24 gru

140194093_1_94x72_lagodna-starsza-suczka

Łagodna starsza suczka w typie teriera -...

Za darmo

  0
 
Wyróżnione do 7 gru
 
Statystyki:
  Wyświetleń: 3600
  Tel: 51
  GG: 0
  Skype: 0
 
 

Od: 22 lis
Do: 22 gru

96721703_1_94x72_sawana-w-typie-teriera-

Sawana w typie teriera- szuka domu

Za darmo

  0
 
Wyróżnione do 23 gru
 
Statystyki:
  Wyświetleń: 5986
  Tel: 128
  GG: 0
  Skype: 0
 
 
 
 
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U nas nic specjalnego nie dzieje się.Każdy szary dzień jest podobny do następnego.Psiaki nie chcą być na dworze za długo,pędzą do domciu.Czekamy na wiosnę aż samopoczucie i humor nam się poprawi.Sawanka z nami spędzi drugie Święta,ale ten czas szybko leci.

Dzisiaj odebrałam dla Sawani dwa opakowania Scanodylu50mg.Koszt to 60,00zł (2 opakowania po 20tabl.).Sawania łyka Scanodyl 50mg - 1/2tabl/dz. na łapkę.To jest tylko dla informacji,ponieważ robione są dla Sawani bazarki a Sawania jest u mnie na zasadach BDT.W tej Lecznicy mam zapewnione stałe ceny leków z czego bardzo się cieszę.Pierwszy raz jak kupowałam Scanodyl u innego, niby mojego weta to zapłaciłam za 20tabl.- 100,00zł.

 

65e5aa21bd9c12b6med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Fajnie, ze masz możliwość kupna taniej leków. 

A z łapeczką Sawanki lepiej?

Jest dobrze z tylną lewą łapką jak łyka Scanodyl (jest to lek przeciwzapalny-przeciwbólowy).Chciałam jej przerwać ten lek ale po niepodaniu zaczyna kuleć tzn.łapka zaczyna ją boleć.Prześwietlenie wykazało zmiany w łapce tj.w kości.Mogą być to zmiany nowotworowe albo jakieś przedawnienie zapalenia kości i stawów.Proponowano mi biopsję i wtedy by było wiadome,nawet jeden wet sugerował usunięcie całej łapy.Konsultowałam się z czterema wetami,dwóch zaproponowało aby nie ruszać łapki,nic nie robić tylko na razie podawać Scanodyl i obserwować i tego się trzymam.Sawanka w marcu skończy 11 lat,nie chcę jej dodawać cierpienia na starość w postaci bolesnego badania ,czy usuwania łapki.Sawania nie cierpi,nie boli ją łapka,staje na nią i to jest najistotniejsze.Po schodach biega.Czas pokarze co będzie dalej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...