Jump to content
Dogomania

***Waldemarowy obłęd w ciapki czyli - Popyrtany Pointer Gallery ***


Majkowska

Recommended Posts

w Ikei widziałam dzisiaj tunele materiałowe-niby dla dzieci,ale pomyślałam:oho,fajny psi gadżet:D kosztuje niecałe 50zł
moje koty swój tunel mają-dla małych piesków też byłby cool;-)

Sowroneczka,może dać sobie na razie siana ze specjalnymi legowiskami i nakupić w ciuchlandzie kocyków?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']w Ikei widziałam dzisiaj tunele materiałowe-niby dla dzieci,ale pomyślałam:oho,fajny psi gadżet:D kosztuje niecałe 50zł
moje koty swój tunel mają-dla małych piesków też byłby cool;-)

Sowroneczka,może dać sobie na razie siana ze specjalnymi legowiskami i nakupić w ciuchlandzie kocyków?[/QUOTE]


średni pies się zmieści? jakie to długie mniej więcej jest?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agutka']jak masz maszynę i jakiś wypełniacz to 15 min roboty i gotowe ;)



PP- ja kupiłam na "oko" na wystawie u mnie, z racji że mój pies by sfiksował przy tylu psach więc poprosiłam w razie czego o zamianę lub zwrot ;) tak więc wyszukaj bliskiego terminu i do dzieła ;)[/QUOTE]

No już o tym myślałam, ale nie wiem czy do środka gąbką czy silikon...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agutka']średni pies się zmieści? jakie to długie mniej więcej jest?[/QUOTE]

Aga,
[url]http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10192013/[/url]

[COLOR=#333333][FONT=Verdana]Główne informacje[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]Długość: 145 cm
Średnica: 46 cm[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sowroneczka']Kocyk ma i taką niedużą poduszkę, z której już co prawda wyrasta, ale za to w pralce się mieści :eviltong:[/QUOTE]

legowisko Patryka jest ogromne, bo była akurat na te wielkie promocja :grin::terazpol:, takie na labradora, ale on się lubi wywalić i turlać, więc akurat.
do pralki wchodzi LEDWO :diabloti: i musi je wpychać TŻ, bo trzeba zwinąć gąbkę (nie całe jest rozbieralne) i wpychać na kopa z dużą siłą, a jak się pierze, to zgrzyta o szybkę pralki i wydaje dziwny pisk, więc Patryk sterczy i słucha kręcąc głową :D

...muszę sprawdzić, czy nie rozpieprzę pralki przez takie pranie na wpych :roll: i w ogóle chyba oddam te legowisko na bidy albo na bazarek, bo chcę w końcu kupić ten kennel, a żeby to wlazło to klatka musiałaby być jak na giganta...


agutka, szyłaś sama ten pontonik? masz maszynę? bo ja takiego ustrojstwa nie posiadam i się zastanawiam, za ile mi to np. krawcowa zrobi i czy się w ogóle opłaca, bo za ok. 50-60zł są fajne małe legowiska na allegro...

Link to comment
Share on other sites

pp-zakup sobie najtańsza maszyne koszt ok 100-150 zł , ja odkupiłam starego łucznika i przejechał mi nawet gruby materiał ;)

ten materacyk podobał mi się najbardziej i materiał wytrzymał bardzo wiele do pierwszego obsikania przez Ledę (posłanie Sagata)
[IMG]http://images38.fotosik.pl/2076/716afbfb7c34e303.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sowroneczka']pytanie tylko czy ten materiał lubi się z psimi pazurami i jak długo wytrzyma :p[/QUOTE]
Co do tegoż tunelu, nie wiem jak z jego trwałością, dodałam link bo Agutka zapytała o tunel.Ja ostatnio dużo czasu marnuje wertując stronę Ikeii, więc łatwo przyszło mi znalezienie podstawowych danych o tymże wynalazku:diabloti:
Ach te remonty. Ostatnio tylko na zmianę Ikea, Westwing, Fabryka Form....do znudzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Czas się przeprowadzić :evil_lol:

A odnośnie kagańca, to...koleś miał trochę racji, bo kantarek nie jest kagańcem :shake: Jakby się SM albo policja uparła, to i tak zarobisz mandat (jeśli jest wymóg kagańca) :roll:[/QUOTE]

Trochę się zgodzę, bo np ludzie miewają kantary z całym pyskiem otwartym (jak to kantar). Mój jest bardziej kagańcowy bo to ja ustawiam ile ma być luzu , więc zaciskam tak żeby psu pycha nie ścisnąć, ale też żeby nie mógł kłapnąć szczęką. Choć fakt faktem szczeknąć w nim może,chrupkę mu mogę przez szczelinę wsunąć, ale nie może otworzyć pyska i ugryźć. Zresztą ...kogo Wald by miał gryźć, conajwyżej może rozedrzeć gębę na jakiegoś przechodnia, ale ostatnio zachowuje się przyzwoicie (tf ftu żeby nie zapeszać..).

PP musimy wkońcu iść do tego karuska, tam są chopo (chyba.)
Teraz jest zima więc sobie Wald może poparadować chwilę w kantarku ale jak się ociepli to już wolę mandat zapłacić niż dusić go charczącego i ledwo żywego.

Posłanie też kupić muszę, nadal jestem na etapie zakupu pontonu do klatki.
Obecną derkę wypchałam kurtką żeby było mu choć trochę wygodniej, to cham rozpruł szew i wpakował sobie wszystko pod głowę a dupskiem leży na kracie...

Zresztą, mam sakramencko długą listę zakupów. Chciałabym kupić jeszcze matę do samochodu, szczotkę v7, klatkę materiałową (jestem między umbrelą a zwykłą), zapięcie do samochodu, zabawki - drewniany aport i piłeczki na sznurku, migacz do adresówki...Znów zapomniałam co jeszcze :placz:
Jak narazie chcę kupić (nie chcę właściwie ale muszę) karmę. I chyba kupię HD i jedną z tych co radziłyście na próbę. Tylko nie wiem którą...


PP gdybyś się pozbywała legowiska to mogę odkupić tudzież jak wystawisz na bazarek to poinformuj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agutka']pp-zakup sobie najtańsza maszyne koszt ok 100-150 zł , ja odkupiłam starego łucznika i przejechał mi nawet gruby materiał ;)

[/QUOTE]


a gdzie tam, raz, że szkoda mi kasy na coś, czego nie umiem używać :cool3: , dwa - nie mam ambicji się nauczyć :D a trzy, nie mam gdzie trzymać kolejnego grata :shake:
ale pontonik super, jak sklepowy!

[quote name='Majkowska']
PP gdybyś się pozbywała legowiska to mogę odkupić tudzież jak wystawisz na bazarek to poinformuj.[/QUOTE]


ok, ja rozejrzę się za klatką najpierw, zobaczę jaki rozmiar znajdę po promocji :diabloti: i jeśli będzie za mała na ten psi tapczan, to Ci dam link, bo wystawię go na bazar :)

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie wyjść poza temat:diabloti: i dodam zdjęcia mojego maleńtasa

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-AuBa8S9vU90/UwI6Eb5_glI/AAAAAAAAVRU/0MbtUM75d5M/s512/kinula.jpg[/IMG]

Walczyłam z nią długo żeby zaśmiała się do mnie tak zeby było widać jej wspaniałe bobrze ząbki. I...

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-top8bj72yxY/UwI55QyStFI/AAAAAAAAVRM/AEOdSw0Tprc/s512/z%C4%85bki.jpg[/IMG]
:loveu::loveu:

A żebym nie dostała bana to dodam i Warchlinę z cyklu "zbieram na karmę":
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-IT6OL2XeGxA/UvJ8rR0xzsI/AAAAAAAAUwk/hYV9NMbAQK0/s512/aaaa%20005.jpg[/IMG]

i z Małą Pańcią (mam nadzieję ze nie było tego jeszcze)
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-m6qy5Q7Tl8I/Uvz1MkgyOZI/AAAAAAAAU6E/_fqNc2tI4i8/s576/NiWK%20032.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-1oXhODXF3eQ/Uvz1WVxo6RI/AAAAAAAAU7s/c-__63HRm7g/s576/NiWK%20065.jpg[/IMG]

Na dywan się mi (a właściwie teściowej) proszę nie patrzeć , robię co w mojej mocy, ale pies mnie pokonuje aktywną zmianą kłaków.

Mam jeszcze jakieś foty z dzisiejszego spaceru , ale mi sie zgrywać nie chce...
Mogę tylko Warchlacza pochwalić że był super - 100% odwoływalny (od ptaków, od psów), kontaktowal ze mną na pełnych obrotach, a moją mamę chciał zjeść po tym jak go zawołała i nie dała mu nagródki :D Strasznie się przekupna bestyja zrobiła :D Tyle że już zwykłe chrupki go nie cieszą, przyjmuje chętnie jako nagródkę po czym wypluwa i czeka na następnego:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agutka']taki materiał jak przedstawiony w Ikei powinien wytrzymać , ortalionowych materiałów aż tak łatwo nie jest w stanie się popsuć lecz bardziej bym się obawiała tej obudowy- sprężynki.
tak w ogóle Obama dzięki za link ;)[/QUOTE]

No właśnie nie jestem pewna, bo Nutka miała taki namiot z IKEA do zabawy i Pyza go pokochała. Niestety uczucie szybko wygasło, bo po tygodniu z namiotu zostały smutne szmatki i pręciki, więc wyrzuciłam :cool3:

Link to comment
Share on other sites

a idź Ty z dywanem, u mnie to samo, tyle że na parkiecie, dywan jeszcze jakoś w miarę kamufluje syf :diabloti:
odnośnie nagródek to potwierdzam, przy mnie też Waldek wzgardził :D

ja dziś Pata zmusztrowałam, robi wszystko elegancko, wróć, do mnie, zostań, sztuczki - no ale w komfortowych warunkach, tj. nic nie szło :roll: choć rano ładnie minął się w odległości 20cm z osiedlowym ratlerkiem-ujadaczem, zignorował go, choć miał na wyciągnięcie pyska - widocznie nawet Pat uznał, że ten pin nie jest godny uwagi :cool3:

żal mi go, wychodzi sobie przez dziurę w płocie w pobliskim domku i ziuuuu przez jezdnię...

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem wychowana na panelach i płytkach, tam psy i koty jadły ,sikały, kudliły, a potem mop w rękę i czysto.
Dywan w kuchni mamy taki szaro-zielony to faktyczie kamufluje cosik, ale 100letnia czerwona wykładzina w pokoju teściowej to masakra- a Wald lubi się wylegiwać koło fotela( bo że na to już nie wspominam:angryy:) albo pod telewizorkiem. Do pokoju naszego i Kini pies nie wchodzi ale też kłaki się nosi.

Waldek jak nie ma czasu to nagródka nie jest atrakcją żadną. Ale ostatnio faktycznie zaczął fajnie kontaktować w oczekiwaniu na nagródkę. Widzę że jednak to co doradziła mi znajoma miało sens ;) Wykonywanie moich poleceń zaczyna się teraz zmieniać z "muszę" na "chcę" ;)

Link to comment
Share on other sites

Mnie się marzy piękny,kudłaty, biały dywan, ale przy psie bym się nie zdecydowała. Jednak płytki są wg mnie łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Choć na białych płytkach widać wszystko. Szczególnie,że mój pies jest brudasem całkowitym, co oznacza,że nawet pijąc wodę i odchodząc od miski, przez następne kilka minut cieknie mu z ryja stróżka wody.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...