Jump to content
Dogomania

Pomocy! Czy to rasowy pies?


Skuuta

Recommended Posts

Witam. Jestem pierwszy raz na forum i bardzo proszę Was o pomoc. Za około tydzien chciałam kupić szczeniaczka owczarka szwajcarskiego. Miał to być szczeniaczek z rodowodem. I tu pojawia się problem w ogłoszeniu pisze ,że jest to Stowarzyszenie Rasowych Psów zrzeszone w Cennel Club. Z tego co czytałam jest wiele opinii ,że taki piesek nie jest rasowy a rodowód z takiej hodowli nic nie znaczy i nie ma pewności co wzrośnie z takiego pieska. Jaką w końcu jest prawda?czy jeśli kupię tego szczeniaka z takim rodowodem to jest to pełnokrwisty owczarek szwajcarski? Bardzo proszę o pomoc tych którzy się znają na tym ponieważ nie chciałabym zostać oszukana lub kupić pieska który tak naprawdę ma nic nie znaczący rodowód ;-(

Link to comment
Share on other sites

Tak, to prawda taki piesek będzie nierasowy. Co więcej, większe jest ryzyko wad genetycznych i problemów z charakterem itp. Jeśli zależy Ci na psie rasowym poszukaj dobrej hodowli zrzeszonej w związku kynologicznym (dobrze by było też w miarę możliwości ocenić rodziców względem charakteru bo z tego co wiem w tej rasie sporo jest zwierząt niezrównoważonych, sprawdź też czy hodowca robił badania ). Cena takiego szczeniaka pewnie podobna jak tego z pseudohodowlli którą znalazłaś. Jeśli chcesz jednak tylko psa wyglądającego jak owczarek to na pewno znajdziesz takiego do adopcji :)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie cena się różni jest to 900lub 800zł i to już powinno zwrócić moja uwagę,ale tak to jest jak się ktoś nie zna i bierze rodowód za pewnik :-/ zrezygnuje z zakupu szwajcarskiego skoro tak mówicie. Poszukam owczarka niemieckiego ponieważ na szwajcarskiego za dwa tysiące nie mam kasy aż tyle . Dzięki za odpowiedzi i cenna pomoc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Skuuta']No właśnie cena się różni jest to 900lub 800zł i to już powinno zwrócić moja uwagę,ale tak to jest jak się ktoś nie zna i bierze rodowód za pewnik :-/ zrezygnuje z zakupu szwajcarskiego skoro tak mówicie. Poszukam owczarka niemieckiego ponieważ na szwajcarskiego za dwa tysiące nie mam kasy aż tyle . Dzięki za odpowiedzi i cenna pomoc[/QUOTE]

Widzisz psicę z mojego avatarka?
To jest produkt z pseudohodowli, została odłowiona z lasu przez gminę później trafiła do mnie.
W prostowanie jej psychiki władowałam tyle kasy i ładuję nadal, że Twoje 2 tyś za psa z hodowli to pikuś.
Proszę zastanów się czy te 2 tyś to naprawdę wygórowana kwota za zrównoważonego przyjaciela

Link to comment
Share on other sites

Nie sądzę,że jest to wygórowana cena ale teraz nie mam kasy ponieważ miałam kupić pieska za niecałe tysiąc złoty myśląc że jest w porządku. Będę musiała się wstrzymać. Możecie podać mi dokładne nazwy tych związków z których psiaki będą ok? Są to FCI i F.C.I czy źle mówię?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Skuuta']Nie sądzę,że jest to wygórowana cena ale teraz nie mam kasy ponieważ miałam kupić pieska za niecałe tysiąc złoty myśląc że jest w porządku. Będę musiała się wstrzymać. Możecie podać mi dokładne nazwy tych związków z których psiaki będą ok? Są to FCI i F.C.I czy źle mówię?[/QUOTE]

Najpierw sobie zadaj pytanie na czym Ci właściwie zależy. Pies ma wyglądać jak owczarek niemiecki, czy może ma być bo super stabilnych rodzicach?, jaki właściwie ma mieć wygląd- szurający du.pskiem po ziemi czy raczej z mniejszym kątowaniem?, czy rodzice mają być psami w rękach pasjonatów czy może zwykłymi stróżami domu, których właściciele widzą w nich jedynie towarzyszy spacerów i nic więcej z nimi nie robią? i mase innych.

Podejdź do wyboru psa rozsądnie, z głową a nie na zasadzie "ja chce psa teraz więc szukam byle czego byle był rodowód ZK"


W Związku Kynologicznym (ZKwP) jest sporo beznadziejnych hodowli owczarków niemieckich więc ostrożnie.
Łatwo kupić niezrównoważone szczenię po przesadnie kątowanych rodzicach które wygląda potem jak karykatura owczarka a nie prawdziwy owczarek niemiecki.

Na pewno jednak łatwiej znaleźć dobrą hodowlę rozglądając się wśród hodowli z ZK niż szukając w tych wszystkich dziwnych stowarzyszeniach.

Link to comment
Share on other sites

psa chcę bo ta rasa odpowiada mi zresztą to moja sprawa. napisałam tu w związku z metryką i pomocą a nie po to żeby się komuś tłumaczyć. obie rasy znam mam pełno książek o wychowaniu itd. więc co do tego to spokojnie. mogli byście powiedzieć mi czy to ogłoszenie jest ok?
[URL]http://allegro.pl/owczarek-niemiecki-szczeniaki-fci-k-nowego-sacza-i3138277308.html[/URL]

[url]http://tablica.pl/oferta/owczarki-niemieckie-rodowodowe-fci-ID2ifdl.html#45d9eb284c;r:;s:[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Skuuta']psa chcę bo ta rasa odpowiada mi zresztą to moja sprawa. napisałam tu w związku z metryką i pomocą a nie po to żeby się komuś tłumaczyć. obie rasy znam mam pełno książek o wychowaniu itd. więc co do tego to spokojnie. mogli byście powiedzieć mi czy to ogłoszenie jest ok?
[URL]http://allegro.pl/owczarek-niemiecki-szczeniaki-fci-k-nowego-sacza-i3138277308.html[/URL]

[URL]http://tablica.pl/oferta/owczarki-niemieckie-rodowodowe-fci-ID2ifdl.html#45d9eb284c;r:;s:[/URL][/QUOTE]

najbezpieczniej będzie jak skontaktujesz się z małopolskim związkiem kynologicznym celem ustalenia czy są to hodowle czy też pseudohodowle. Po treści ogłoszenia nikt Ci nie powie czy autor pisze prawdę czy też oszukuje

Link to comment
Share on other sites

Skuuta, też myślę, że najlepiej by było jakbyś zadzwoniła do związku. Ale też uważam, że chyba nie powinnaś szukać najtańszego szczeniaka, gdyby jednak miał jakąś wadę czy coś takiego to potem na weterynarza wydasz dwa razy tyle. Lepiej poczekaj chwilę dłużej, doskładaj kilka stów i kup szczenię z dobrej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Skuuta']psa chcę bo ta rasa odpowiada mi zresztą to moja sprawa. napisałam tu w związku z metryką i pomocą a nie po to żeby się komuś tłumaczyć. obie rasy znam mam pełno książek o wychowaniu itd. więc co do tego to spokojnie. mogli byście powiedzieć mi czy to ogłoszenie jest ok?
[URL]http://allegro.pl/owczarek-niemiecki-szczeniaki-fci-k-nowego-sacza-i3138277308.html[/URL]

[URL]http://tablica.pl/oferta/owczarki-niemieckie-rodowodowe-fci-ID2ifdl.html#45d9eb284c;r:;s:[/URL][/QUOTE]
to drugie ogłoszenie jest okej, co do tego pierwszego nie byłabym pewna.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli marzysz o owczarku szwajcarskim proponuję poczekać, odłożyć pieniądze i kupić wymarzoną rasę. Spędzisz z tym psem kilkanaście następnych lat, więc warto się zastanowić. 900 zł to równowartość kilku miesięcy utrzymania takiego psa, więc nie ma co się spieszyć, przez ten czas odłożysz fundusze i poszukasz na spokojnie porządnej hodowli.
A tak poza tym zastanów się, bo jeżeli - odpukać - Twój pies zachoruje musisz liczyć się z wydatkami w takich kwotach jak wspomniane, lepiej być na to przygotowanym. Do tego po zakupie szczenięcia też czeka Cię na wstępie sporo wydatków, warto więc mieć sporo zaskórniaków ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delph']Jeżeli marzysz o owczarku szwajcarskim proponuję poczekać, odłożyć pieniądze i kupić wymarzoną rasę. Spędzisz z tym psem kilkanaście następnych lat, więc warto się zastanowić. 900 zł to równowartość kilku miesięcy utrzymania takiego psa, więc nie ma co się spieszyć, przez ten czas odłożysz fundusze i poszukasz na spokojnie porządnej hodowli.
A tak poza tym zastanów się, bo jeżeli - odpukać - Twój pies zachoruje musisz liczyć się z wydatkami w takich kwotach jak wspomniane, lepiej być na to przygotowanym. Do tego po zakupie szczenięcia też czeka Cię na wstępie sporo wydatków, warto więc mieć sporo zaskórniaków ;)[/QUOTE]


dzięki! ktoś miły się wreszcie trafił ;)byłam na te wszystkie wydatki przygotowana ale przy zakupie tańszego szczeniaczka. no niccc trzeba się chyba wstrzymać

Link to comment
Share on other sites

a jest tu jakiś szczęśliwy posiadacz Owczarka Szwajcarskiego?? może polecić jakąś sprawdzoną hodowlę? to ogłoszenie tego pieska z którego rezygnuję :
[url]http://tablica.pl/oferta/owczarek-szwajcarski-szczenieta-ID2wukP.html#b7acce9494;r:;s:[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Skuuta']dlaczego? możesz coś więcej napisać?[/QUOTE]
w pierwszym ogłoszeniu nie masz napisane, że psisko dostajesz z metryczką ZKwP, dlatego tu by trzeba było zadzwonić i się o to dopytać. a w drugim ogłoszeniu już informacja o tym jest.

Link to comment
Share on other sites

[B]Skuuta[/B], 20.03.2013 urodziły się szczeniaczki BOSa w hodowli "Boski Biały Dom". Widziałam ich stronkę. Właściciele wyglądają na profesjonalnych, rzetelnych i uczciwych ludzi. Najlepiej sama zobacz. Możesz napisać do nich maila. Niestety, nie wiem w jakich cenach mają maluchy. Adres stronki to [url]www.boskibialydom.pl[/url]
Pozdrawiam :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N&N'][B]Skuuta[/B], 20.03.2013 urodziły się szczeniaczki BOSa w hodowli "Boski Biały Dom". Widziałam ich stronkę. Właściciele wyglądają na profesjonalnych, rzetelnych i uczciwych ludzi. Najlepiej sama zobacz. Możesz napisać do nich maila. Niestety, nie wiem w jakich cenach mają maluchy. Adres stronki to [URL="http://www.boskibialydom.pl"]www.boskibialydom.pl[/URL]
Pozdrawiam :-)[/QUOTE]


Sa też maluchy w Białej Pasji, hodowczyni to forumowa [B]jovi[/B] ;)

tyle że to kujawsko-pomorskie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...