Jump to content
Dogomania

Jak to ogarnąć?


adziambo

Recommended Posts

radzą sobie radzą - Saba zjadła pół kanapy, podczas gonitwy z kotem zerwała wszystkie firany, przy zabawie z dzieckiem porysowała cenny parkiet, zeżarła całe mięso przeznaczone na niedzielny obiad, obsikała wycieraczki sąsiadom, o 3 w nocy dała piękny popis wokalny, stwierdziła że od teraz śpi na łóżku a kocyk zostawiła dla adziambo...:evil_lol:
tak jak przypuszczałam - świetnie sobie radzą, więc nuda na forum... może trzeba im znaleźć jeszcze jednego psa? takiego bardziej "opisowego":diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na Allegro to ja tylko wydaję kasę... ale buty kupiłam do tej pory tam tylko jedne... nie lubię kupować butów bez mierzenia... za to sukienek kupiłam z 20:eviltong: i wszystkie dobre! hehe, moze wydam dziś troche kaski na allegro? tak na poprawę humoru...:multi:
a ostatnio kupiłam amortyzatory do smyczy - będę z kundlami jeździć niedługo znów na rowerze... wiosna idzie... mam takie postanowienie, żeby wstawać codziennie o 6 rano i robić godzinny rejs po polach... mi zejdą stateczniki, a po południu nie będę już musiała się gonić na spacer... tylko czy wytrwam? hmmm:???:

Link to comment
Share on other sites

no ja kupiłam sobie zajebiste kozaczki skórzane, i okazało się, że za małe :placz: za wąskie w kostce. I trzeba było się pozbyć, bo kurde no, co zrobić? :roll:

Także czasem jak coś mi się opatrzy, a jeszcze się nadaje do użytku to alledrogo/tablica i heja. Trzeba być przedsiębiorczym :cool3:

A zakupki na poprawę humoru zawsze dobra rzecz :diabloti: A co do kiecek-zajebista sprawa, i wybór dużo większy, także, ja też się tam ubieram :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

no zapomniałaś napisać, że dam radę wstawać o 6 rano!

ja tam jestem obrzydliwie lewniwa... nie chce mi się tych aukcji robić i dlatego wszystko oddaję... zwłaszcza po młodej mam tony używanych rzeczy i mogłabym pewnie zarobić na tym kilka stówek ale... może kiedy indziej...:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tessi&Tola']no zapomniałaś napisać, że dam radę wstawać o 6 rano!

ja tam jestem obrzydliwie lewniwa... nie chce mi się tych aukcji robić i dlatego wszystko oddaję... zwłaszcza po młodej mam tony używanych rzeczy i mogłabym pewnie zarobić na tym kilka stówek ale... może kiedy indziej...:oops:[/QUOTE]

e tam wstawanie to pikuś. :diabloti: ale może przenieśmy się gdzies indziej bo tu offtop się robi-bany polecą :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam, widzę tęsknicie za nami :D
Nie pisałam bo weekend był i całe dnie za miastem spędzaliśmy.
Tak jestem nienormalna :) mój pies to wcielenie dobroci i posłuszeństwa (możecie zazdrościć :evil_lol:). Kot żyje, ja dalej śpię w swoim łóżku (z mężem, żeby nie było ;)), i Saba dobrze dogaduje się z dzieckiem. Świetnie chodzi na smyczy, słucha się i chyba nie ma wad, poza jedną zamiast szczekać to muuuuczy. Jutro postaram się galerię założyć to sobie pooglądacie nasze zwierzaki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adziambo']Witam, widzę tęsknicie za nami :D
Nie pisałam bo weekend był i całe dnie za miastem spędzaliśmy.
Tak jestem nienormalna :) mój pies to wcielenie dobroci i posłuszeństwa (możecie zazdrościć :evil_lol:). Kot żyje, ja dalej śpię w swoim łóżku (z mężem, żeby nie było ;)), i Saba dobrze dogaduje się z dzieckiem. Świetnie chodzi na smyczy, słucha się i chyba nie ma wad, poza jedną zamiast szczekać to muuuuczy. Jutro postaram się galerię założyć to sobie pooglądacie nasze zwierzaki.[/QUOTE]

Kochana tylko uprzedzam, jak raz wdepniesz to już się nie wykaraskasz z tego bagna :diabloti:Spytaj Tessi i Toli, i musisz miec poprawkę na kolezanki-fotoblożanki. Nasze wypowiedzi trzeba brac mocno z przymróżeniem oka ;)

A co do Saby ideału-obyś miała racje-ja z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że jak się zadomowi, może pokazać różki. Chociaż wy to pewnie psa zamęczycie i nie bedzie miała siły broić :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Kochana tylko uprzedzam, jak raz wdepniesz to już się nie wykaraskasz z tego bagna :diabloti:Spytaj Tessi i Toli, i musisz miec poprawkę na kolezanki-fotoblożanki. Nasze wypowiedzi trzeba brac mocno z przymróżeniem oka ;)

A co do Saby ideału-obyś miała racje-ja z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że jak się zadomowi, może pokazać różki. Chociaż wy to pewnie psa zamęczycie i nie bedzie miała siły broić :evil_lol:[/QUOTE]

Faktycznie jak się nudzi to trochę zaczyna wariować. Mi się dziś kręgosłup odezwał i nie bardzo mogłam z nią szaleć na podwórku to kota strasznie zaczepia. Radzimy sobie i biega po salonie za piłką, a właściwie tym co z niej zostało :). Też myślę, że jak się zadomowi to pokaże klasę. Najważniejsze, że się słucha i jest bardzo karna. No i mam nadzieję, że udało nam się pokazać jej proste zasady i hierarchię panującą w naszym domu.

Link to comment
Share on other sites

Ja z doświadczenia wiem, że psy lubią pokazać różki po jakimś czasie... Nie od razu... Moje były zabieranie z ulicy/schroniska to na początku zalęknione, milutkie, do rany przyłóż... A później... Sunia ma adhd :evil_lol: a pies polubił niszczenie ogrodzenia. I zaczęły "psocić" dopiero po około pół roku.
Cholerniki małe wyczuwają, że na stałe wkupiły się w nasze serca i mogą przestać udawać:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie zajęta jestem trochę ostatnio :).
Zwierzaki się dogadały, ale przezornie nie obcinam kotu pazurków, żeby w razie czego miał się czym bronić. Chociaż pewnie nie potrzebnie bo to kot inicjuje wszelkie zabawy i gonitwy :). Dziecko jest dalej uwielbiane przez psa i nawet Saba zaczeła bronić go przed kotem. Kiedy kot ugryzł małego w zabawie to się poderwała ze swego legowiska i oszczekała kota :).
Musieliśmy trochę ograniczyć jej ruch bo biedna nie wyrabia, po godzinym spacerze ledwo wchodzi do domu i pada spać więc robimy dużo przerw na odpoczynek dla niej.
Świetnie zniosła zmianę diety, teraz zamiast suchej karmy (najtańszej) i resztek z domu je mięso z warzywami i ryżem i czasem trochę owoców.
Po kilku kąpielach i codziennym czesaniu okazało się, że jest szara z białym brzuchem i czarną głową :) zupełnie inny pies.

Jest też jeden minus, zwierzaki zaczęły linieć na potęgę i muszę odkurzać 2x dziennie. Może ktoś ma sprawdzony sposób na usunięcie sierści z kanapy?

No i na końcu pozdrawiam panów i panią, którzy ostatnio rozpoznali nas na spacerze :)
Robię się sławna :evil_lol: no właściwie to mój pies :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Możesz pomysleć też o szczotce typu furminator do wyczesania sierściuchów. To jakoś tak wyczesuje podszerstek, ze wychodzi z 10 razy więcej, niż normalnie. Furminator jest drogi, ale są też jego odpowiedniki, poszukaj w sklepach internetowych. Na pewno w zooplusie jest, ja mam właśnie z tego sklepu jakąś wersję tańszą i to jest rewelacja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aduska1212']Ja z doświadczenia wiem, że psy lubią pokazać różki po jakimś czasie... Nie od razu... Moje były zabieranie z ulicy/schroniska to na początku zalęknione, milutkie, do rany przyłóż... A później... Sunia ma adhd :evil_lol: a pies polubił niszczenie ogrodzenia.[B] I zaczęły "psocić" dopiero po około pół roku. [/B]
Cholerniki małe wyczuwają, że na stałe wkupiły się w nasze serca i mogą przestać udawać:diabloti:[/QUOTE]

Pół roku? :O Mój cholernik po miesiącu zaczął pokazywać co myśli o niektórych rzeczach :mad:
Czytam ten wątek i czytam... Super, że się dogadujecie z Sabą. Trzymam za Was kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rady, ale już wypracowałam własny sposób, lekko spryskuję kanapę wodą i odkurzam odkurzaczem z szczotkową końcówką.
Do tego zwierzaki są codziennie czesane, ale nic to nie pomaga i ciągle walają się kłaki, przyzwyczaiłam się ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...