Jump to content
Dogomania

Nielegalne schronisko w Wólce Kozłowskiej. Zdjęcia strona nr.1


Recommended Posts

[quote name='szybszy_od_dylizansu']Udziałem w spotkaniu zainteresowany jest TOZ oraz powiatowy lekarz weterynarii.[/QUOTE]


No to super :)

GreenEvil a może zawieszenie broni z Emir na 5 minut, w imię wyższych celów ;) przyjedźcie na spotkanie :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 722
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sorki ze to nie na temat "przytuliska" co jest w 1 poscie ale glowny temat jest taki sam. Nie wiem czy juz wiecie o tym ale wklejam jak co usune.(nastepne nielegalne)
[URL]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,4358689.html[/URL]

Wklejam artykul:

[B]Policja zlikwidowała nielegalne schronisko dla zwierząt[/B]

[B]mt, PAP[/B]

[B]2007-08-02, ostatnia aktualizacja 2007-08-02 10:34 [/B]


[B]Nielegalne schronisko dla zwierząt zlikwidowali w czwartek rano łódzcy policjanci w miejscowości Wojtyszki w powiecie sieradzkim. Na powierzchni ok. 2 ha w bardzo złych warunkach przebywało ponad tysiąc psów. [/B]

Policjanci zatrzymali 50- letniego właściciela schroniska, mieszkańca Łodzi, który w tym mieście prowadzi legalne schronisko dla zwierząt.

Na terenie schroniska w przepełnionych boksach znajdowało się ponad tysiąc psów, wiele z nich było niedożywionych, zwierzęta nie były szczepione. Na tym terenie mężczyzna trzymał także konie, kozy, kaczki, pawie i lisy. Według wstępnych ustaleń, bezpańskie psy trafiały do schroniska m.in. z okolicznych gmin, które płaciły za utrzymanie zwierząt.

Mężczyzna nie miał pozwolenia na prowadzenie - jak utrzymuje - filii łódzkiego schroniska, a ziemię, na którym funkcjonowało kupił jako gospodarstwo rolne. Schronisko ogrodzone było wysokim murem. Jak ustalono, 50-latek zatrudniał "na czarno" kilkadziesiąt osób z całej Polski, niektóre z nich - według policji - były poszukiwane listami gończymi. Mężczyzna prawdopodobnie odpowie także za znęcanie się nad zwierzętami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GreenEvil']To kiedy jest to spotkanie?

lamia: ja to juz trenowalam... bez wymiernych efektow, wiec jesli chodzi o wspolprace z emir, moje zdanie pozastanie niezmienne.

pzdr
GreenEvil[/quote]

W tej kwestii jesteśmy z GreenEvil jednomyślne;
Jestem przekonana, że AFN w zupełności poradzi sobie samodzielnie.
Emir wycofuje się ze sprawy schroniska L. Dziewiałtowskiej.
Dwa grzyby w barszcz ( jak mówi przysłowie) to za dużo.
Życzę skuteczności w likwidacji tego horroru; pozdrawiam
EMIR

Link to comment
Share on other sites

Bez obaw . Nie zostawię tego tak jak te "fundacje" które mają w statucie pomoc dla zwierząt w potrzebie a jak trzeba coś zrobić to strzelają focha i mają psy w d...ie.
Mamy kolejny dowód , że w tym wszystkim nie chodzi wcale o dobro zwierząt tylko o .......
No właśnie o co?

Myślałem , że gdy zbierze się większą grupę prawdziwych zapaleńców to bedzie można szybciej i skuteczniej pomóc psom. Posiadanie urzędowego papierka to nie wszystko...

Będę dalej powolutku działać sobie tak jak do tej pory to robiłem a Emirowi dziękuję za otworzenie oczu na wizję pomocy zwierzętom w ich wykonaniu.

Cytat ze strony Emira:
[QUOTE][FONT=Tahoma][SIZE=4]Fundacja nasza interweniuje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami[/SIZE][/FONT][/QUOTE]
Czyli kiedy???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szybszy_od_dylizansu']Bez obaw . Nie zostawię tego tak jak te "fundacje" które mają w statucie pomoc dla zwierząt w potrzebie a jak trzeba coś zrobić to strzelają focha i mają psy w d...ie.
Mamy kolejny dowód , że w tym wszystkim nie chodzi wcale o dobro zwierząt tylko o .......
No właśnie o co?

Myślałem , że gdy zbierze się większą grupę prawdziwych zapaleńców to bedzie można szybciej i skuteczniej pomóc psom. Posiadanie urzędowego papierka to nie wszystko...

Będę dalej powolutku działać sobie tak jak do tej pory to robiłem a Emirowi dziękuję za otworzenie oczu na wizję pomocy zwierzętom w ich wykonaniu.

Cytat ze strony Emira:

Czyli kiedy???[/quote]
To Emir jest jedyny w Polsce? Z tego co wiem, Emir włącza się w wiele akcji, nie mówiąc o "swoim podwórku". Powiedz mi, która fundacja przejęła psy z likwidowanego schroniska, jednocześnie organizując całą tę akcję likwidacji(mówię o Węgrowie). Znasz taką? Do Emir dzwonią ciągle ludzie z "zewnętrznymi" problemami i najczęściej otrzymują porady lub konkretną pomoc. Emir sama wszystkim nie pomoże. A wątek Łatka znasz? Kto to pilotuje? Jakaś inna fundacja się włączyła? Zaangażowanie Emir w tą sprawę skończyło się realnymi bandyckimi groźbami pod jej adresem i jej psów - jest lub lada moment będzie prowadzone postępowanie prokuratorskie. Zobacz, jak wyglądają psy oddane pod opiekę Emir z różnych stron Polski.
Mógłbym jeszcze wymieniać długo.
Przepraszam za ten wywód, ale [B]takiej niesprawiedliwości to dawno nie widziałem.[/B]
Szybszy, czemu nie zapytasz o aktywność innych fundacji w tej sprawie? Tyle osób wypowiadało się na wątku. Osób prywatnych i reprezentujących organizacje. Emirowa Żabia Wola jest najbliżej? Nie rozumiem, czemu uderzasz właśnie w Emir. Ktoś innym coś z tym zrobił? Działać może tylko Emir, inni są od "hopania w górę"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zmysł']To Emir jest jedyny w Polsce? Z tego co wiem, Emir włącza się w wiele akcji, nie mówiąc o "swoim podwórku". Powiedz mi, która fundacja przejęła psy z likwidowanego schroniska, jednocześnie organizując całą tę akcję likwidacji(mówię o Węgrowie). Znasz taką? Do Emir dzwonią ciągle ludzie z "zewnętrznymi" problemami i najczęściej otrzymują porady lub konkretną pomoc. Emir sama wszystkim nie pomoże. A wątek Łatka znasz? Kto to pilotuje? Jakaś inna fundacja się włączyła? Zaangażowanie Emir w tą sprawę skończyło się realnymi bandyckimi groźbami pod jej adresem i jej psów - jest lub lada moment będzie prowadzone postępowanie prokuratorskie. Zobacz, jak wyglądają psy oddane pod opiekę Emir z różnych stron Polski.
Mógłbym jeszcze wymieniać długo.
Przepraszam za ten wywód, ale [B]takiej niesprawiedliwości to dawno nie widziałem.[/B]
Szybszy, czemu nie zapytasz o aktywność innych fundacji w tej sprawie? Tyle osób wypowiadało się na wątku. Osób prywatnych i reprezentujących organizacje. Emirowa Żabia Wola jest najbliżej? Nie rozumiem, czemu uderzasz właśnie w Emir. Ktoś innym coś z tym zrobił? Działać może tylko Emir, inni są od "hopania w górę"?[/QUOTE]


Frustracja Szybszego wynika z faktu, że Emir zadeklarowała się z pomocą i się z niej wycofała .... i tyle w temacie. Powody są tylko jej znane i nie ma co tego roztrząsać.

Dziś miałam ciekawy telefon od człowieka który chce pomóc, Szybszy piszę Ci na priva :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='emir']
W tej kwestii jesteśmy z GreenEvil jednomyślne;
Jestem przekonana, że AFN w zupełności poradzi sobie samodzielnie.
[B][COLOR=red]Emir wycofuje się ze sprawy schroniska[/COLOR][/B] L. Dziewiałtowskiej.
Dwa grzyby w barszcz ( jak mówi przysłowie) to za dużo.
Życzę skuteczności w likwidacji tego horroru; pozdrawiam
EMIR
[/quote]
Green coś Ty narobiła are you insane? Green i co kto teraz ten koszmar załatwi?
ona ma tam trafic:
[IMG]http://img205.imageshack.us/img205/8370/tnpindziawg5ko2.jpg[/IMG]
chyba, że pojedziesz tam z Tweety razem:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GreenEvil']Heu?? A co ja moja droga narobilam? Moze mi wytlumacz?

pzdr
GreenEvil[/quote]

Green, kwiaty w zeby i zasuwaj do Żabiej.:diabloti:

Ludzie, nie popadajcie w paranoję! Green jako pierwsza zasygnalizowala, że jeżeli sprawą zajmie się emir to AFN nie ma tam nic do szukania i już i wiekszośc od dawna wie, że nam nie po drodze i nie ma obowiązku współpracy, jeżeli ona nie układała się nigdy. Potem to samo napisała Emir i zadna ze stron na siebie nie naskakiwała utrzymując wyjasnienia w dyplomatycznym tonie tylko wszyscy pozostali usiłują rozdmuchać teraz aferę i zaraz się wszyscy o wszystko pokłócą:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

"Że by działało wszystko normalnie w Polsce", trzeba by było uśpić 3/4 bezdomnych psów w schroniskach i DT oraz innych przytuliskach. Nie zawsze wszystko jest zgodne z naszym polskim prawem i nie zawsze ma kto tego dopilnować. Przepełnione są wszystkie schroniska bez wyjątku.
A, każda pomoc jest potrzebna. Może Emir niech się zajmie kwestią prawną (zna się na tym), a pozsotali adopcjami i psami. Dzwonić pytać.
Tak nigdy nie dojdzie do niczego. Nikt ani nigdy.

Nikt na Dogomanii nie pisze, że we Wrocławiu schronisko się przeprowadza i będzie dwa razy większe i i najnowocześniejsze. Inaczej nie można tego napisać. Pozdrawiam :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrobus']"Że by działało wszystko normalnie w Polsce", trzeba by było uśpić 3/4 bezdomnych psów w schroniskach i DT oraz innych przytuliskach. Nie zawsze wszystko jest zgodne z naszym polskim prawem i nie zawsze ma kto tego dopilnować. Przepełnione są wszystkie schroniska bez wyjątku.
A, każda pomoc jest potrzebna. Może Emir niech się zajmie kwestią prawną (zna się na tym), a pozsotali adopcjami i psami. Dzwonić pytać.
Tak nigdy nie dojdzie do niczego. Nikt ani nigdy.

Nikt na Dogomanii nie pisze, że we Wrocławiu schronisko się przeprowadza i będzie dwa razy większe i i najnowocześniejsze. Inaczej nie można tego napisać. Pozdrawiam :razz:[/QUOTE]


Zaledwie parę postów wyżej jest napisane, że Emir, mimo wcześniejszych deklaracji, nie jest zainteresowana pomocą w likwidacji tego przytuliska ... może warto najpierw poczytać a potem udzielać rad :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze, psy P.Dziewiałtowskiej są pod opieką fundacji SFORA i CANIS. Prawie wszystkie suczki zostały już wysterylizowane, 39 poszło do adopcji, wciąż napływają nowe budy, a warunki w których są psy ulegają stopniowo poprawie.
Ich właścicielka jest dobrą osobę, choć to starsza kobieta, kocha je, całymi dniami oporządza. Wszystkie psy mają imiona, dach nad głową, są zdrowe i w doskonałej kondycji!!!!!!!!
Ona nie wzieła ich na własne życzenie-zostały jej przerzucone przez ogrodzenie przez okolicznych ludzi, którzy z jednej strony jej sami te zwierzęta wrzucają-często ranne i chore a potem kłody pod nogi rzucają...


Osoba która stworzyła ten wątek, robi to z czystej ambicji która ucierpiała gdy P.Dziewiałtowska nie wydała suczek Husky.... Nie zrobiła tego ponieważ ten człowiek planował sam szukać dla nich domu, ale wyłącznie od siebie-ciekawe dlaczego-skoro sam ma kilkanaście Husky i nie wiadomo w jakich warunkach.........................................................bo się tym nie chwali....
Ponieważ ta Pani chce wiedzieć w jakie ręce idą sunie-nie oddała ich jemu...
Osobiście zawoziłam wszystkie psy z tego przytuliska do nowych domów, na co mam zdjęcia i karty adopcyjne.... Ten człowiek woli narobić kłopotów innym psom by zostały zabrane do schroniuska tylko dlatego że postawił sobie za punkt honoru odebranie tych dwóch bidulek dla których dobrego domu szukam w wielu mediach...Ma taki?! Chętnie poproszę o namiar....

Jeśli ktoś z Państwa chce na własne oczy przekonać się czy tym psom dzieje sie krzywda-proszę bardzo może jechać tam ze mną w każdą sobotę czy niedzielę i na własne oczy się o tym przekonać.... Tu nie ma sie czego wstydzić!!!
Pani Liliana jest cudownym człowiekiem, bardzo odpowiedzialnie opiekującym się tymi zwierzętam! To absurd by pokopać kobiecie która tak stara się wręcz ponad swoje siły.... Tymbardziej że powoli znajdziemy dom dla wszystkich zwierząt.... Jesteśmy w połowie drogi i jeśli nikt "życzliwy" nie będzie przeszkadzaał-te zwierzęta trafią do nowych domów....

Ewa Gontarek

W razie wątpliwości kogokolwiek podaję mój nr tel.0 501 147 350

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tosia2']Po pierwsze, psy P.Dziewiałtowskiej są pod opieką fundacji SFORA i CANIS. Prawie wszystkie suczki zostały już wysterylizowane, 39 poszło do adopcji, wciąż napływają nowe budy, a warunki w których są psy ulegają stopniowo poprawie.
Ich właścicielka jest dobrą osobę, choć to starsza kobieta, kocha je, całymi dniami oporządza. Wszystkie psy mają imiona, dach nad głową, są zdrowe i w doskonałej kondycji!!!!!!!!
Ona nie wzieła ich na własne życzenie-zostały jej przerzucone przez ogrodzenie przez okolicznych ludzi, którzy z jednej strony jej sami te zwierzęta wrzucają-często ranne i chore a potem kłody pod nogi rzucają...


Osoba która stworzyła ten wątek, robi to z czystej ambicji która ucierpiała gdy P.Dziewiałtowska nie wydała suczek Husky.... Nie zrobiła tego ponieważ ten człowiek planował sam szukać dla nich domu, ale wyłącznie od siebie-ciekawe dlaczego-skoro sam ma kilkanaście Husky i nie wiadomo w jakich warunkach.........................................................bo się tym nie chwali....
Ponieważ ta Pani chce wiedzieć w jakie ręce idą sunie-nie oddała ich jemu...
Osobiście zawoziłam wszystkie psy z tego przytuliska do nowych domów, na co mam zdjęcia i karty adopcyjne.... Ten człowiek woli narobić kłopotów innym psom by zostały zabrane do schroniuska tylko dlatego że postawił sobie za punkt honoru odebranie tych dwóch bidulek dla których dobrego domu szukam w wielu mediach...Ma taki?! Chętnie poproszę o namiar....

Jeśli ktoś z Państwa chce na własne oczy przekonać się czy tym psom dzieje sie krzywda-proszę bardzo może jechać tam ze mną w każdą sobotę czy niedzielę i na własne oczy się o tym przekonać.... Tu nie ma sie czego wstydzić!!!
Pani Liliana jest cudownym człowiekiem, bardzo odpowiedzialnie opiekującym się tymi zwierzętam! To absurd by pokopać kobiecie która tak stara się wręcz ponad swoje siły.... Tymbardziej że powoli znajdziemy dom dla wszystkich zwierząt.... Jesteśmy w połowie drogi i jeśli nikt "życzliwy" nie będzie przeszkadzaał-te zwierzęta trafią do nowych domów....

Ewa Gontarek

W razie wątpliwości kogokolwiek podaję mój nr tel.0 501 147 350[/QUOTE]

Pani Aniu, czy skonsultowała Pani swoją wypowiedź z mamą czyli z Ewą Gontarek?
pozdrawiam, Beata

p.s. u Pani Dziewiałtowskiej byłam w ostatnią niedzielę ... swoimi wrażeniami podzieliłam się z Ewą :shake:

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, siedziałyśmy przy komputerze razem, a Pani Ewa aż była roztrzęsiona....
Post jest podpisany jej nazwiskiem i na prośbę podałam jej nr telefonu...

Ponieważ ma problemy z obsługą komputera pomogłam tylko technicznie....
Każde słowo jest z jej ust wyjęte i napisane w jej imieniu... Inaczej by się pod tym nie podpisała Pani Beato....
Szanuję bardzo Pani pracę dla dobra zwierząt, wiele dobrego Pani zdziałała, za co jesteśmy wdzięczne.... Sprawa Pani Dziewiałtopwskiej jak Pani wiadomo jest przez nas pilotowana i nie wymaga tak drastycznych interwencji... Skoro ten Pan ma chęć do robienia "rozruby" proponuję zająć się sprawą w Krzyczkach lub Nasielsku gdzie młoda rodowodowa Husky stoi na łańcuchu na KOLCZATCE !!! To jest dramat....i tam interwencja jest bardzo potrzebna.... Służę namiarami...
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Poza tym mam pytanie- czy ambicja przejęcia Husky które są ogłoszone w wielu mediach do adopcji i dla których osobiście szukam domów jest ważniejsza od tego, że reszta tych biednych kundelków czekających na nowe domy trafiłaby do przepełnionego schroniska wyłapane przez jakiś patrol, siłą wyrwane z miejsca w którym czują się bezpieczne?

Druga sprawa-jeździ Pani do Pani Liliany, a za jej plecami robi takie rzeczy jak oficialne próby nagonki na nią i jej pomoc, choć ona nie posiada dostępu do komputera i o niczym nnie ma pojęcia.... To nie jest w porządku...........delikatnie mówiąc...

Link to comment
Share on other sites

Co złego widzi Pani w tym, że ktoś jest miłośnikiem danej rasy i że dobro w szczególności tych właśnie psów leży mu specjalnie na sercu?
Myślę, że Pani i Ewa odpowiedź na to proste pytanie znają bardzo dobrze.
Wiedząc, że ja jestem miłośniczką bullowatych, to właśnie do mnie Ewa przecież zwróciła się z prośbą o pomoc w ratowaniu Diny, Amoka czy wcześniej Maxa.
Wiedząc, że Szybszy jest miłośnikiem husky, to [B][COLOR="Red"]JEGO[/COLOR][/B] (za moim pośrednictwem) Ewa prosiła o szukanie domu dla znalezionej w Ząbkach husky czy niechcianej już husky z Łomianek.

[quote name='Tosia2'] Po pierwsze, psy P.Dziewiałtowskiej są pod opieką fundacji SFORA i CANIS [/quote]
[COLOR="Blue"]co to znaczy?[/COLOR]

[quote name='Tosia2']Prawie wszystkie suczki zostały już wysterylizowane [/quote]
[COLOR="Blue"]dobrze, że użyto słowa PRAWIE, można jeszcze dodać, że suczki w ciążę zachodzą u P. Dziewiałtowskiej[/COLOR]

[quote name='Tosia2'] 39 poszło do adopcji,[/quote]
[COLOR="#0000ff"]w ciągu ilu lat?[/COLOR]

[quote name='Tosia2'] wciąż napływają nowe budy, a warunki w których są psy ulegają stopniowo poprawie[/quote]

[quote name='Tosia2'] Wszystkie psy mają imiona, dach nad głową, są zdrowe i w doskonałej kondycji!!!!!!!![/quote]
[COLOR="#0000ff"]czy mówimy o tym samym przytulisku? Byłam ... widziałam ...
[/COLOR]
[quote name='Tosia2'] skoro sam ma kilkanaście Husky i nie wiadomo w jakich warunkach......................................... ................bo się tym nie chwali....[/quote]
[COLOR="#0000ff"]wiadomo i chwali się tym [/COLOR]

[quote name='Tosia2'] ... postawił sobie za punkt honoru odebranie tych dwóch bidulek [/quote]
[COLOR="#0000ff"]jeżeli u p. Dziewiałtowskiej pojawi się amstaff, ja również postawię za punkt honor [/COLOR]

[quote name='Tosia2']To absurd by pokopać kobiecie która tak stara się wręcz ponad swoje siły.... [/quote]
[COLOR="#0000ff"]otóż to, to jest ponad jej siły, dlatego nie powinna mieć tyle psów, bo to jest ze szkodą dla nich[/COLOR]

[quote name='Tosia2'].... Jesteśmy w połowie drogi i jeśli nikt "życzliwy" nie będzie przeszkadzaał-te zwierzęta trafią do nowych domów....[/quote]
[COLOR="Blue"]nie ma połowy drogi, bo w miejsce jednego wydanego pojawiają się dwa inne z zewnątrz lub .... rozmnożone przez p.Dziewiałtowską [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...