Jump to content
Dogomania

Nielegalne schronisko w Wólce Kozłowskiej. Zdjęcia strona nr.1


Recommended Posts

Tosiu jako PRAWIE prawnik skomentujesz te kilka zdań poniżej i powiedz które z tych przepisów nie jest łamane w Wólce przez Panią D. To nie jest złośliwość z mojej strony więc pisz poważnie.

[B]ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)
z dnia 23 czerwca 2004 r.
w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt
[/B]

[LIST]Na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. Nr 69, poz. 625) zarządza się, co następuje:
§ 1. 1. [COLOR=red]Schronisko dla zwierząt powinno być zlokalizowane w miejscu oddalonym co najmniej o 150 m od siedzib ludzkich[/COLOR], obiektów użyteczności publicznej, zakładów należących do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego, zakładów należących do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania środków żywienia zwierząt, zakładów prowadzących działalność w zakresie zbierania, przechowywania, operowania, przetwarzania, wykorzystywania lub usuwania ubocznych produktów zwierzęcych, rzeźni, targów, spędów, ogrodów zoologicznych oraz innych miejsc gromadzenia zwierząt.
2. [COLOR=red]Teren, na którym jest zlokalizowane schronisko, powinien być utwardzony i ogrodzony[/COLOR].
§ 2. 1. [COLOR=red]W schronisku dla zwierząt wyodrębnia się pomieszczenia przeznaczone do:[/COLOR]
[COLOR=red]1) wykonywania zabiegów leczniczych i chirurgicznych;[/COLOR]
[COLOR=red]2) izolowania zwierząt chorych lub podejrzanych o chorobę;[/COLOR]
[COLOR=red]3) utrzymywania zwierząt zdrowych, w tym osobne dla samców, samic, samic z oseskami, młodych oddzielonych od matek;[/COLOR]
[COLOR=red]4) przechowywania produktów leczniczych weterynaryjnych i wyrobów[/COLOR] [COLOR=red]medycznych;[/COLOR]
[COLOR=red]5) przechowywania karmy;[/COLOR]
[COLOR=red]6) przechowywania środków dezynfekcyjnych;[/COLOR]
[COLOR=red]7) prac administracyjno-biurowych i przechowywania dokumentacji;[/COLOR]
[COLOR=red]8) celów socjalnych[/COLOR].
[COLOR=red]2. W schronisku dla zwierząt powinny znajdować się ponadto:[/COLOR]
[COLOR=red]1) wyodrębnione pomieszczenia lub boksy przeznaczone na kwarantannę;[/COLOR]
[COLOR=red]2) pomieszczenie przeznaczone dla wydawania zwierząt ze schroniska;[/COLOR]
3) wyodrębnione pomieszczenia lub boksy zapewniające separację zwierząt agresywnych.
§ 3. [COLOR=red]Schronisko wyposaża się w piec do spalania zwłok zwierząt lub chłodnię do czasowego przetrzymywania tych zwłok w przypadku przekazywania ich do zakładów prowadzących działalność w zakresie zbierania, przechowywania, operowania, przetwarzania, wykorzystywania lub usuwania ubocznych produktów zwierzęcych.[/COLOR]
[COLOR=red]§ 4. 1. Pomieszczenia lub boksy dla zwierząt oddziela się przegrodami.[/COLOR]
[COLOR=red]2. Ściany, podłogi i drzwi w pomieszczeniach lub boksach wykonuje się:[/COLOR]
[COLOR=red]1) z materiałów:[/COLOR]
[COLOR=red]a) łatwych do mycia i odkażania,[/COLOR]
[COLOR=red]b) niepowodujących urazów lub kontuzji u zwierząt;[/COLOR]
2) w sposób uniemożliwiający ucieczkę zwierząt.
[COLOR=red]3. W pomieszczeniach lub boksach zapewnia się zwierzętom swobodne poruszanie się, legowisko oraz stały dostęp do wody zdatnej do picia.[/COLOR]
[COLOR=red]§ 5. W schronisku zapewnia się wybiegi dla zwierząt pozwalające na realizację zachowań właściwych dla przebywających na nich gatunków zwierząt.[/COLOR]
[COLOR=red]§ 6. 1. Podmiot prowadzący schronisko prowadzi wykaz zwierząt przebywających w schronisku.[/COLOR]
[COLOR=red]2. Wykaz, o którym mowa w ust. 1, zawiera:[/COLOR]
[COLOR=red]1) opis zwierzęcia, w tym jego gatunek, wiek, płeć, maść i oznakowanie;[/COLOR]
[COLOR=red]2) datę przyjęcia do schroniska oraz imię, nazwisko i adres osoby przekazującej zwierzę do schroniska;[/COLOR]
[COLOR=red]3) dane dotyczące kwarantanny;[/COLOR]
[COLOR=red]4) dane dotyczące przeprowadzonych szczepień i zabiegów weterynaryjnych;[/COLOR]
[COLOR=red]5) datę opuszczenia schroniska oraz imię, nazwisko i adres osoby, której przekazano zwierzę;[/COLOR]
[COLOR=red]6) datę śmierci z podaniem przyczyny.[/COLOR]
[COLOR=red]3. Zwierzęta wydaje się ze schroniska wraz z wypisem z wykazu zawierającym informacje, o których mowa w ust. 2 pkt 1, 3 i 4.[/COLOR]
[COLOR=red]§ 7. 1. Podmiot prowadzący schronisko zapewnia zwierzętom przebywającym w schronisku opiekę weterynaryjną, w szczególności w zakresie[/COLOR]:
[COLOR=red]1) kontroli stanu zdrowia;[/COLOR]
[COLOR=red]2) profilaktyki i leczenia;[/COLOR]
[COLOR=red]3) zwalczania pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych.[/COLOR]
[COLOR=red]2. Podmiot prowadzący schronisko prowadzi książkę kontroli weterynaryjnej, do której są wpisywane zalecenia urzędowego lekarza weterynarii.[/COLOR]
[COLOR=red]3. Psy i koty przebywające w schronisku powinny być zaszczepione przeciwko wściekliźnie.[/COLOR]
[COLOR=red]§ 8. Podmiot prowadzący schronisko do obsługi zwierząt zatrudnia osoby, które są przeszkolone w zakresie postępowania ze zwierzętami oraz przepisów o ochronie zwierząt.[/COLOR]
§ 9. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.2)
/**/Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: [I]W. Olejniczak[/I]

1)Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rolnictwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 134, poz. 1433).
2) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 5 listopada 2002 r. w sprawie szczegółowych warunków weterynaryjnych wymaganych przy prowadzeniu schronisk dla zwierząt (Dz. U. Nr 192, poz. 1611), które na podstawie art. 93 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. Nr 69, poz. 625) traci moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.



Dla ułatwienia kilka linijek zostało podkreślonych na czerwono.
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 722
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nr tel : 508 430 284.

Rozmawiałam już z Panią Beatą (Lamia2)-umówiłyśmy się na tel w poniedziałek, kiedy to będę rozmawiała z adwokatem P.Liliany (zdecydowała się na wytoczenie sprawy w sądzie) na temat przewiezienia suczek... Pani adwokat (Ewa Rakowska) doradziła P. Lilianie żeby nie oddawała suczek do hotelu, tylko jeśli już docelowo... Chcę osobiście dowiedzieć się dlaczego... Nie ukrywam, że wolałabym by zostały przewiezione przede wszystkim dlatego, że przy lokalizacji hotelu łatwiej będzie je choćby pokazać osobie zainteresowanej adopcją...

Co do Pana pytania o rozporządzenie to przede wszystki należy zauważyć, że Pani Liliana nie prowadzi schroniska, więc generalnie powyższych przepisów nie stosuje się...

Link to comment
Share on other sites

:roll: rece i nogi opadają jak sie to czyta.......

OPAMIETAJCIE SIE-prawnicy i niedoszli prawicy.
Jest schronisk LEGALNE albo go nie ma i sa psy PRYWATNE a za tem albo jest adopcja(nielegalna) albo przekazanie psa/psow osoby prywatnej drugie osobie prywatnej ,conajmniej... ja nie prawnik:oops:
A warunki, w jakich przebywaja psy 'to inna bajka":roll:

Link to comment
Share on other sites

Szybszy- Pani Liliana NIE MA Z NIKIM (i nigdy nie miała) podpisanej umowy na wyłapywanie psów !!! Jest to prywatna osoba, mająca ok.40 psów, która mimo, że przyjmuje pomoc, sama też na nie pracuje i która dobrym ludziom chętnie te psiaki oddaje...
Z całą pewnością to NIE JEST SCHRONISKO !!!

Link to comment
Share on other sites

Czy ja gdzieś napisałem , że Pani D ma podpisaną umowę?

A co z twoimi obietnicami:

[quote]

[CENTER][COLOR=black]Po pierwsze P. Beato Husky zostaną wydane przez Panią Lilianę i to z ogromną wdzięcznością dobrym ludziom...[/COLOR][/CENTER]

[/quote]


[quote][COLOR=black]Musi Pani liczyc się z tym, że jak wiadomo hotel to nie jest tania sprawa i może nie być na krótko... Proszę przemyśleć, a w razie czego sunie mogą jechać nawet jutro...[/COLOR]
[/quote]

[quote]...[COLOR=black]spiszemy umowę, że zobowiązuje się Pani do płacenia za ten hotel dopóki nie znajdą domu... Jeśli się Pani zgadza-rano załatwiamy formalności i od razu jedziemy po psy...[/COLOR]

[/quote]

[quote][COLOR=black]Jak tylko zostanie opłacony hotel-przewozimy sunie jeszcze tego samego dnia... Na pewno takie przeniesienie będzie z zyskiem dla nich, bo poza poprawą warunków lokalowych-będą pod Warszawą, co sprzyja adopcji... [/COLOR][/quote]

[quote][COLOR=black]Decyzja co do hotelu oczywiście jest-jak tylko zostanie opłacony-jeszcze tego samego dnia je przewieziemy... [COLOR=red]To dla nich duża szansa... Jak można odmówić...[/COLOR][/COLOR]
[/quote]

[B][U][COLOR=royalblue]No właśnie jak można było odmówić???[/COLOR][/U][/B]

Link to comment
Share on other sites

"Jak nazwać miejsce do którego zwozi się zwierzęta wyłapane przez człowieka który ma podpisaną umowę o wyłapywanie z gminą?"
Nawet jeśli nie miał Pan bezpośrednio na myśli samej P.Liliany, to nie istnieje też człowiek z taką umową który by do niej zwierzęta przywoził...
Psy pochodzą wyłącznie z podrzuceń prze ludzi lub sytuacji gdy Pani Liliana sama jakiegoś znalazła bądź się dowiedziała, że jakiś psiak bardzo potrzebuje pomocy....

Pani Liliana była cały czas skłonna oddać suczki, ale z powodu nagonki - jej prawnik zabronił tego kroku... Dane Pani adwokat są w spisie ORA-Ewa Rakowaska ul. Poznańska 16/13 Warszawa - jeśli chce Pan sam poznać jej racje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tosia2']
Pani Liliana była cały czas skłonna oddać suczki, ale z powodu nagonki - jej prawnik zabronił tego kroku... [/QUOTE]
dla mnie to brzmi jak kolejna wymowka... trudno mi uwierzyc w to, zeby adwokat tak poradzil... a nawet jesli by tak bylo, to skoro ta osoba jest tak wielkim milosnikiem psow na jakiego sie kreuje, to nie powinna byla takiej rady posluchac - dla dobra psow

Link to comment
Share on other sites

To, że Pani Dziewiałtowska legalnego schroniska nie posiada, wiemy bardzo dobrze, stąd nawet tytuł wątku. W przytoczonym rozporządzeniu są jednak wskazówki, jakie warunki powinno się zapewnić psom aby nie mało znamion znęcania się nad zwierzętami to po pierwsze, po drugie w przypadku posiadania kilkudziesięciu psów na prywatnym terenie problem epidemiologiczny jest zwielokrotniony a przepisy te mówią o tym jak się przed tym ustrzec.
Moje pytanie brzmi: co się dzieje ze zwłokami zwierząt?

Link to comment
Share on other sites

niedobrze sie robi jak to sie czyta
autentycznie


Tośka ze znajomością prawa u Ciebie nie najlepiej - przykro mi
ja tez skończyłam te studia, dziennie na UW - tyle, ze nie pracuje i nigdy nie pracowałam " w zawodzie"
jak słusznie stwierdził ReiMar 3/4 studentów zyje od sesji do sesji - kombinując jak sie da
skończyłam studia z bardzo dobra srednia na zasadzie - zakuc zdac zapomnieć bo nie chciało mi sie zmieniać ich w polowie gdy okazaly sie pomyłka

to, ze Pani Prawnik polecila nie wydawac suk do adopcji wydaje sie jakos porazka....
przeczytalam watek i procz tego, ze mnie zemdlilo od nadmiaru glupoty i pychy poniektórych nic sie nie dowiedzialam sensownego na temat koncowych ustalen nt. scroniska nie będącego schroniskiem i psow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']A te suczki husky trafią do domu tej osoby, która prosiła o nr telefonu? Czy ta osoba, nie pamiętam jej nicka, jest dobrym adoptujacym?[/QUOTE]
Ta osoba jest dobrym adoptujacym, zostala sprawdzona przez ekipe Bezdomnych Szpiców. Rozmawialam z nia, pokazywalam zdjecia - jest w stanie jeszcze dzis pojechac po nie. Niestety nie moze dodzwonic sie do Tosia2 - wlacza sie poczta glosowa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ReiMar']No i podobno lipa... Tosia2, wiesz moze o co chodzi? Bo dziewczyna zdenerwowana do mnie dzwonila, ze podobno oceniona zostala, ze sie nie nadaje?[/quote]
i ja jestem ciekawa, czy ta osoba została odrzucona jako potencjalny dom? Dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co zrozumialam, to bylo kilka powodow. Miedzy innymi dlatego, ze polecil ja serwis BS. Stwierdzono, ze nie poradzi sobie z doroslymi sukami, bo jest samotna matka i poradzono, zeby wziela szczeniaki. Nie podobalo im sie, ze suczki beda mieszkac w mieszkaniu a nie w domu z ogrodem. Byla zdenerwowana, bo osoba, z ktora rozmawiala, powiedziala jej wrecz, ze nie wierzy, ze dobrze zarabia i ze bedzie ja stac na wysterylizowanie suk. Jakas paranoja... :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...