Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

Dobre wieści. :)

 

Sąsiad podrzucił Pana Mariana do Goleniowa i JUTRO ma przyjechać monter z Enea założyć licznik !!!

Do licznika przyporządkowana jest karta, z nią będzie kupował doładowania.

To tą kartę już kupił (50 zł), pożyczył od sąsiada co Go zawiózł / przywiózł.

Przeleję te 50 zl do Tosia&Lesio, by oddał sąsiadowi (Lida przelała 100 zł celowo na prąd wczoraj).

Pytałam czy to był tylko koszt tej karty, czy już w tym coś jest prądu do wykorzystania - ale narazie Pan Marian nie wie. 

Dowie się jutro jak przyjedzie monter z licznikiem i tą kartą.

 

Nie wiem w jakim czasie będzie pasowało Tosia&Lesio podjechać do Pana Mariana. Byłoby super jak by już licznik był, to fotkę by pstryknęła. :)

Link to comment
Share on other sites

Czyli pan Marian wraca do 21. wieku.
Myślę, p. Marian, zanim poznał Was, był bardzo samotny a samotność potrafi przygnieść do ziemi i zniszczyć tak jak choroba.
Miał tylko Rexia i o niego jeszcze walczył, nie o siebie.
A teraz wszystko idzie ku dobremu.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Czyli pan Marian wraca do 21. wieku.
Myślę, p. Marian, zanim poznał Was, był bardzo samotny a samotność potrafi przygnieść do ziemi i zniszczyć tak jak choroba.
Miał tylko Rexia i o niego jeszcze walczył, nie o siebie.
A teraz wszystko idzie ku dobremu.

 

 

Dobrze powiedziane, jestem dumna, że poznałam takie koleżanki tu na wątku :)

 

Małymi kroczkami i Pan Marian stanie na nogi.

 

czy pan marian ma ogródek , żeby posadzić  sobie ogórki, cebulę i takie tam.

Link to comment
Share on other sites

Hej,

o 12 dziś wyjeżdżam na święta - chciałabym zatem życzyć Wam spokojnych, miłych świąt.

I oby pogoda się trochę na weekend poprawiła, bo obecnie za oknem to paskudnie.

 

**

Pan Marian ma ogródek. Drzewa rosną owocowe. Ale nie zauważyłam by tam coś sadził.

Rok temu zawiozłam Mu nasiona rzodkiewek i fasoli. Ale nic nie mówił czy urosło czy nie. To chyba nie posadził.

Link to comment
Share on other sites

W czwartek licznik został zainstalowany u Pana Mariana.

Zatem po paru latach, święta Pan Marian spędził przy świetle !

BARDZO dziękujemy Wam w imieniu Pana Mariana za wszelką pomoc. :)

 

Tosia & Lesio zawiozła Panu w czwartek zakupy świąteczne. I zrobiła zdjęcie licznika

 

Paragon zakupy ; Zakupy ; Radio od lilka105

Brit zakupiony 11/03/15 z bazarków b-b i ALMA2 - Foto 

ZDJĘCIE LICZNIKA :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wyobrażam sobie że, Pan Marian bardzo się ucieszył nie tylko z jedzonka ale i z radia :). 

Pewnie sobie w święta biegał po stacjach radiowych :)

 

Widziałam, nie żebym podglądała :) , że nawet cioteczka pomyślała i kupiła świetlówkę :)

 

No i tak na marginesie, trochę szkoda, że Panu nie chce się uprawiać jakiegoś ogródka, no ale cóż :), może to nie takie proste jak mi się wydaje, może trzeba nakładów finansowych, których Pan nie ma, a może po prostu nie widzi sensu  w tym. 

Link to comment
Share on other sites

Wyobrażam sobie że, Pan Marian bardzo się ucieszył nie tylko z jedzonka ale i z radia :). 

Pewnie sobie w święta biegał po stacjach radiowych :)

 

Widziałam, nie żebym podglądała :) , że nawet cioteczka pomyślała i kupiła świetlówkę :)

 

No i tak na marginesie, trochę szkoda, że Panu nie chce się uprawiać jakiegoś ogródka, no ale cóż :), może to nie takie proste jak mi się wydaje, może trzeba nakładów finansowych, których Pan nie ma, a może po prostu nie widzi sensu  w tym. 

 

Dziewczyny, wszystko dokumentowane jest na wątku dla Was. Oglądajcie ile macie chęci. :)

 

Ogródek - ja to akurat rozumiem. Ja osobiście zbytnią entuzjastką ogrodnictwa nie jestem. :) Choć popatrzeć na zieleń bardzo lubię.

 

super wieści:)

 

I to dzięki Wam. :)

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam w piątek Reksowi Kiltix - dł 70 cm - psy ras dużych http://sklep.mvet.pl/Preparaty-dla-psow-przeciwko-pchlom-i-kleszczom/produkt.1422/

70 zł obroża + 12 zł przesyłka.

Dostawa do Tosia&Lesio. I albo Tosia&Lesio założy przy kolejnej wizycie, albo ja.

 

Obroża dotarła do Tosia&Lesio, która poprzez sąsiadkę podała Panu Marianowi, by założył Reksowi.

 

51eb4a7c.jpg

 

**

Wpłynęły pieniążki od KrysynaS. Dziękujemy. :)

 

**

Zapłaciłam wczoraj do gminy za śmieci P.Mariana, za 04/2015 - 12 zł  ; FOTO

Niech póki co, co uciuła na prąd ma.

Link to comment
Share on other sites

I jak z tym prądem. Na ile ma Pan Marian tego prądu na początek? czy już można się rozeznać jak to będzie mu wychodziło??

Czy On ma z czego uciułać?

 

Tosia&Lesio była przed Wielkanocą na chwilę, zawieźć zakupy i zrobić zdjęcie.

Ja od przed Wielkanocy z p.Marianem jeszcze nie rozmawiałam. Zatem konkretów póki co nie znam.

Czy będzie miał z czego uciułać ? Tak jak do tej pory, czyli jakaś fucha wpadnie może i grosz za nią.

Link to comment
Share on other sites

Z bazarkowych pieniędzy zamówiłam w zeszłym tygodniu Reksowi w zooexpress :

- Brit Premium Adult Medium 2x15kg, (karma ma maj, czerwiec, może trochę lipca)

- Maced Ring ze skóry wieprzowej 12cm,

- Kość wiązana ze skóry wołowej 19-20cm biała 

 

Zamówienie jest u Tosia&Lesio i będzie sukcesywnie zawożone do chłopaków.

Foto1 ; Foto2 ; Foto3

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,

Pan Marian był u mnie 3 dni temu po słomę dla Rexa, bo brakło mu już.

Wspomniał, że dostał telewizor, ale nie ma do niego dekodera. Może zalega komuś z Was niepotrzebny już? W nowoczesnych telewizorach są już wbudowane, więc może akurat..?

 

Pan Marian zadzwonił do mnie od Tosia&Lesio.

Jego telefon jest już zablokowany (doładowany kartą co pozwalała nawiązywać połączenia przez miesiąc).

Z tym dekoderem to nie do końca rozumiem. Bo mi się dekoder kojarzy z Cyfrą plus albo NC. A to nie o to chodzi, bo to umowa i rachunki.

Zgaduję, że P.Marian dostał na tyle stary odbiornik, że nie odbiera cyfrowego sygnału, tylko analogowy. I to stąd wynika, że TV nie działa.

Ale by być pewną, to musiałabym ten odbiornik zobaczyć.

 

Pan Marian raz jeszcze podziękował wszystkim za to, że ma licznik i prąd. :)

Link to comment
Share on other sites

Tobciu tak jak mówisz, aby odbierać programy telewizji naziemnej potrzebny jest dekoder bo telewizor starej generacji nie odbiera bezpośrednio sygnału cyfrowego. Potrzebna jest też antena do telewizji naziemnej. Koszt dekodera w miarę dobrego to 100 - 120 zł, kupowałam taki 2 lata temu dla kogoś.

Link to comment
Share on other sites

Tobciu tak jak mówisz, aby odbierać programy telewizji naziemnej potrzebny jest dekoder bo telewizor starej generacji nie odbiera bezpośrednio sygnału cyfrowego. Potrzebna jest też antena do telewizji naziemnej. Koszt dekodera w miarę dobrego to 100 - 120 zł, kupowałam taki 2 lata temu dla kogoś.

 

Aha. :) To dobrze zgadywałam. Antenę na dachu ma. 

Napisałam na FB na profilu "Oddam Za Darmo Szczecin"

"Dzień dobry. Poszukuję dla pana - któremu dzięki pomocy dobrych osób udało się założyć licznik przedpłacowy, dzięki czemu ma prąd - telewizor. Najlepiej nowszej generacji, by miał już wbudowany dekoder do odbioru sygnału cyfrowego. Jeśli nie było by to możliwe - to może ma ktoś na zbyciu dekoder, który pozwoliłby odbierać sygnał cyfrowy ? Pan dostał telewizor, ale na tyle stary, że tego wewnętrznego dekodera nie posiada - i niestety, z podłączenia nic nie wyszło. Z góry bardzo dziękuję."

 

Może się uda, że ktoś odda albo nowszy odbiornik, albo dekoder. 

Prościej byłoby chyba z nowszym odbiornikiem co ten dekoder już ma. Bo jak taki stary TV dostał, to może to kineskowowy jeszcze, to może się popsuć szybko. Kupować dekoder do takiego starego tv trochę nieekonomiczne się wydaje. No chyba że komuś zbywa i tak, to wówczas ok. :)

 

Wysłałam p. Marianowi kilka krzyżówek i 2 długopisy. Będzie miał p. Marian co rowiązywac przez kilkanaście najbliższych dni.

 

Super. Za dnia jak i wieczorem może teraz rozwiązywać. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...