Jump to content
Dogomania

60 małych psów w TRAGICZNYCH warunkach!!! NUŻYCA!!! Pilnie potrzebna pomoc!!!


Paula95

Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Paula95']Psy i sunie biegające luzem, bez kastracji/sterylizacji... :([/QUOTE]

Paula, ale co było powodem interwencji? W sensie, czy w końcu jacyś sąsiedzi zgłosili to co się dzieje w gospodarstwie?
Może warto wydarzenie na FB zrobić, tam jednak teraz przeniosła się masa ludzi, na Dogo coraz mniej zagląda :(

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=2]Nasze maleństwa 5-cio tygodniowe odeszły... Zabrało je to cholerstwo-parwowiroza... [/SIZE][/B]:placz:


Półroczne psiaczki pojechały do fundacji. Nie wszystkie, ze wstawionych tutaj, ale napiszę które, gdy tylko dostanę informacje.
Psiaki mają nużyce, było tylko podejrzenie świerzbu, jednak po badaniach na szczęście świerzbu nie ma.

Co do interwencji to szczerze nie mam pojęcia, kto zgłosił, bo ja o wszystkim dowiedziałam się już po niej. Całe szczęście, że ktoś to w końcu zauważył/odważył się zgłosić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysza 1']Masakra :([/QUOTE]

Wysłałam Ci link do wątku, żebyś zobaczyła jak wyglądają naprawdę biedne psiaki. Psy, chociażby ze schroniska w NT, w porównaniu z tymi są w bardzo dobrym stanie, są szczepione, sterylizowane...

Koszmarna sytuacja psów. Jakie są pomysły i plany dotyczące rozwiązania problemu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hop!']Wysłałam Ci link do wątku, żebyś zobaczyła jak wyglądają naprawdę biedne psiaki. Psy, chociażby ze schroniska w NT, w porównaniu z tymi są w bardzo dobrym stanie, są szczepione, sterylizowane...

Koszmarna sytuacja psów. Jakie są pomysły i plany dotyczące rozwiązania problemu?[/QUOTE]


Hop, nie bardzo rozumiem... Nasze psy też są leczone, sterylizowane, szczepione...

Co do fundacji, to zajmowała się tym pani kierownik. Także poproszę ją, żeby napisała, co i jak, bo ja nie bardzo miałam też kiedy z panią Olą na spokojnie porozmawiać. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula95']Hop, nie bardzo rozumiem... Nasze psy też są leczone, sterylizowane, szczepione...

Co do fundacji, to zajmowała się tym pani kierownik. Także poproszę ją, żeby napisała, co i jak, bo ja nie bardzo miałam też kiedy z panią Olą na spokojnie porozmawiać. :)[/QUOTE]

Chodzi mi o psy żyjące w gospodarstwie, a nie te, które zostały już zabrane i przebywają w schronisku.

Jak najszybciej z gospodarstwa powinny być zabrane suki, żeby nie było kolejnych szczeniąt, bo pewnie nie można ich wysterylizować w tak złym stanie. Poza tym po zabiegu nie mogą przebywać w takich warunkach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hop!']Chodzi mi o psy żyjące w gospodarstwie, a nie te, które zostały już zabrane i przebywają w schronisku.

Jak najszybciej z gospodarstwa powinny być zabrane suki, żeby nie było kolejnych szczeniąt, bo pewnie nie można ich wysterylizować w tak złym stanie. Poza tym po zabiegu nie mogą przebywać w takich warunkach.[/QUOTE]

Przepraszam w takim razie. :)) Źle zrozumiałam.
Wiemy... Tylko gdzie?:(

do Warszawy pojechały: Rubi, Dasza, Joko, Mogotka, Jami, Teklila

Link to comment
Share on other sites

Potrzebne są zdjęcia i opisy psów, które zostały w gospodarstwie. Wtedy można ruszyć z szukaniem miejsc tymczasowych - na dogo, na fejsie. Z informacji w pierwszym poście wynika, że są to psy małe/średnie i młode - to na pewno duży plus.

[quote name='Paula95']Wszystkie pieski są malutkie-od 3kg do max.15kg. Każdy z nich jest młodziutki-najstarszy może mieć ok.4 lat.[/QUOTE]

Można również rozesłać prośby o pomoc do różnych organizacji prozwierzęcych i lepszych schronisk. Tylko trzeba mieć listę psów do zabrania ze zdjęciami i opisami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysza 1']Poproś może o jakiś wypis. Na pewno będzie potrzebnych sporo DT a kto weźmie psa ze swierzbem :( jak ma inne zwierzęta.
A jak nużyca to już dużo lepiej.[/QUOTE]
Psy zdrowe przebywajace z chorymi nie zaraza sie .Nie moga przebywac tylko z psami o slabym systemie immunologicznym ,szczeniakami i seniorami.Pozostale psy nie zaraza sie.
Piesek taki musi dostac advocat tak jak pisalam i moze pojsc do domu do innych psow.wazne jest ze w pokoju w ktorym przebywa po kuracji wszystkie powloczki legowisko nalezy spalic.
Swierzb czy nuzyca nie jest tak zarazliwa jak grzybica
Szybka poprawa zdrowia zalezy od kondycji psa,gdzie przebywa.tak wiec psy nie powinny byc w tym gospodarstwie.Powinny przebywac w czystych ,cieplych pomieszczeniach.Leczenie trwa np przy stposowaniu Advokat 3 miesiace ,zalezy tez ile % ciala jest objeta swierzbowcem.advocat sie powtarza tak co 4 tygodnie do czasu kiedy wloski zaczna porastac.Wazne sa witaminki i dobre odzywianie ,no i podawnie antybiotyku w przypadku zakazen skory.
(w podobnym ,a moze gorszym stanie odkrylam 16 psow w tartaku miedzy innymi byly ze swiezbowcem w ciazy)Wpierw byly wykastrowane i wszystkie w najciezym stanie zostaly zabrane do cieplych pomieszczen,podano Advokat juz po pol roku wygladaly na zdrowe ,zadne zwierze nie zarazily mimo ze byly razem z innymi.Kilka zdrowych wykastrowanych pozostalo w tartaku)

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

Dotychczasowo była informacja, że mają świerzb co nam zamykało drogę. Super, że to "tylko" nużyca. Na pewno przydadzą się DT, bo z tego co wiem to psy są nieprzyzwyczajone do człowieka. A raczej człowiek może być byleby nie dotykał. Na pewno przyda się im socjalizacja.
Świerzb jest zaraźliwy i dlatego dobrze, że to nużyca.

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam banerek - jest podlinkowany.

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/238860-60-małych-psów-w-TRAGICZNYCH-warunkach!!!-NUŻYCA!!!-Pilnie-potrzebna-pomoc!!!"][IMG]http://img688.imageshack.us/img688/9706/74982031.png[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...