Jump to content
Dogomania

W jakim wieku mozna "oddac" psa na szkolenie??


zuzia***

Recommended Posts

Machania ogonem psa nie trzeba wcale uczyć, sam będzie machał gdy będzie zadowolony. O tym czy szkoła taka czy siaka jest dobra czy zła świadczy to że istnieje a czasem nawet się rozwija. A póki co - co prawem zabronione nie jest, jest dozwolone i każdy może zaliczyć ekspresowy kurs i zbierać profity jeśli znajdzie chętnych. Jest popyt coraz większy na szkolenie psów, jest wybór a i jeszcze sporo miejsca dla kolejnych szkół i szkoleniowców. Można się zżymać że nie każdy kto otworzył szkołę dla psów przeszedł przez serię szkoleń, seminariów, egzaminów itp ale póki co nikt jeszcze nie ustanowił prawa na podstawie którego można psy szkolić, mieć własną szkołę, napisać i wydać książkę o szkoleniu. Zapotrzebowanie też jest różne - jeden zechce mieć niekłopotliwego psa który nie ciągnie smyczy, kogoś innego pasjonuje praca z psem na wyższym poziomie, sport kynologiczny. Myślę że nie ma nic złego w tym że każdy może wybrać taką szkołę jaka mu odpowiada.
Nie potrafiłabym o nikim napisać "jeśli nie potrafisz nie pchaj sie na afisz" jeśli sama bym nie poznała czyichś umiejętności. Nie sposób uczestniczyć w szkoleniach we wszystkich szkołach jakie istnieją, ja chodzę do jednej, ona mi odpowiada ale żebym mogła powiedzieć że nie pasuje mi inna musiałabym też w niej pobyć choć jakiś czas.
Innymi słowy - żyj i daj żyć innym

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]
"Wystarczy za referencje?"
[/quote]

Hm, to wszystko o czym piszecie świadczy raczej o dobrym PR, a nie o faktycznych umiejętnościach.
Moze i rynek weryfikuje szkoły, ale trochę śmieszne jest - w samej stolicy mamy kilka takich przypadków - gdy bardzo młode osoby po skończeniu kursiku korespondencyjnego i nauczeniu swojego psa podawania łapy :lol: w ściśle kontrolowanych warunkach zakładają szkołę i (co już w ogóle najzabawniejsze) dyktują ceny absurdalnie wysokie :evil_lol:.
Pewnie że się ludziska w końcu orientują, że coś nie halo, ale najpierw stracą trochę money a to już nieco nieuczciwe jest... tak sądzę. :razz:

Kult świętego papierka - nawet jeśli jest to pięknie wydrukowany na komputerze dyplom skończenia "kursu trenerskiego" w szkole złożenej z trzech osiemnastolatek które wykazały się zaliczeniem klasy A0 na zawodach agility w Pcimiu Dolnym - panuje w naszym społeczeństwie i oczywiście nalezy sobie z tego zdawać sprawę... ale niekoniecznie to świadczy iż owa sytuacja jest zdrowa. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FigabaS'] O tym czy szkoła taka czy siaka jest dobra czy zła świadczy to że istnieje a czasem nawet się rozwija.

[/QUOTE]
Np tak jak ta?
[url]http://www.dogomania.pl/forum/11786798-post529.html[/url]
Musi być swietna skoro istnieje od wielu lat i wciąż znajduje chetnych a jej właściciele nawet sie produkuja medialnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FigabaS']Puli, to jakaś czarcia szkoła :diabloti:[/QUOTE]
Czarcia moze nie, ale ze z czarcimi tradycjami to owszem.....:diabloti:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f25/film-132427/#post11865852[/url]
[QUOTE]Wjechałam na link podany do allegro i Avast mi pogroził - złapałam wirusa :crazyeye::angryy:[/QUOTE]Jak pogroził tzn ze nie złapałaś ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...