Jump to content
Dogomania

Białystok - wątek zbiorczy, mamy przepełnione DT...


Guest monia3a

Recommended Posts

[quote name='PaulinKa030894']Okej zgłosiłam się do tej opieki :) a jak tam z pieskami któryś szuka może DT ?[/QUOTE]

Paulinka jest sporo psiaków szukających DT. Pytasz, bo może zaoferować? Jeśli tak, to napisz jakiemu psiakowi (dorosłemu, szczeniakowi, jakiej płci itp.)? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83']Paulinka jest sporo psiaków szukających DT. Pytasz, bo może zaoferować? Jeśli tak, to napisz jakiemu psiakowi (dorosłemu, szczeniakowi, jakiej płci itp.)? ;)[/QUOTE]

Tak właśnie pytam bo mogę, lecz na tą godzinę do końca to nie jest pewne gdyż zaoferowałam DT dla pieska którego ludzie chcą powiesić na dniach tylko,że on nie toleruje innych psów a ja mam dwa swoje psiaki( 16 letnią sukę kundelka , oraz mix cocer spaniel z jamnikiem - podchodzący pies pod posokowca , 1 roczny)więc narazie nie wiadomo jak to będzie ale powiem szczerze,że dziewczyny mnie trochę przeraziły z Nim gdyż obawiam się czy przy jego nastawieniu nie pogryzł by mi np moich pupili.
Ale tak propo DT piesek musiałby je tolerować :)
I powiem szczerze,że najchętniej chciałabym wziąść do siebie na DT raczej ograniczeń wiekowych nie mam co do psiaków, oraz płci , piesek to piesek nie ważne ile ma latek :)
Ale dobrze by było gdyby piesek nie był duży,gdyż mam małe mieszkanko .. Ale dużeee serce, i dużo miłooości :D


A teraz takie pytania:
Czy w razie chęci wzięcia pieska na DT ktoś by musiał sprawdzić mój domek czy się nadaje?
Ogółem piesek mógłby być u mnie na darmowym DT lecz jeśli piesek byłby chory nie miałabym zbytnio funduszy aby go np leczyć u weterynarza ...

Link to comment
Share on other sites

No i jest Foksik:razz: - foksterierek - pasuje- nieduży, dogaduje się z innymi psami, wesoły, towarzyski, w sam raz;).
[B]Paulinka030894[/B] miej na uwadze jakby co:cool3:.
[URL]http://allegro.pl/2-3-letni-foksterier-czeka-na-dom-i1552066325.html[/URL]
[URL="http://www.fmix.pl/zdjecie/2488964/dsc02582"][IMG]http://1.1.1.5/bmi/i1.fmix.pl/fmi1607/7802fce5000d4f094d7a23f6/zdjecie.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Paulina, dobrze najpierw się zastanów czy jesteś w stanie sobie poradzić.

Nie ma gwarancji żadnej, że pies którego weźmiesz na DT, dogada się z Twoimi psami, że będzie łagodny, że nie będzie niszczył, koopkał czy sikał czy co tam innego.

Ale jak się weźmie psa na DT, to należy go traktować jak własnego: dbać, leczyć, wychowywać.

I nie można po tygodniu powiedzieć, że za dużo zniszczył bądź się nie dogadał z moimi psami, dlatego chcesz go oddać. Bo to są psy w potrzebie. Często znaleźne, wiemy o nich często [B]nic[/B]. I czasami są na DT tydzień, ale też i mogą być 3 m-ce zanim się adoptuje.

Domek Twój ktoś powinien sprawdzić, tak mi się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze na razie zobaczę jak to będzie z tym pieskiem którego chcą powiesić ot jacy nienormalni Ci ludzie :shake:

A ten piesiu jest śliczny , tylko hmm on dalej gdzieś się błąka ? Czy ktoś go na razie wziął na tryb awaryjny czy jak ? I gdzie on się błąka hm ?

No to najwyżej ktoś by doglądnął chatkę w razie czego, miłości jest pełno :D:D
A no i co by było np gdyby piesek potrzebował pilnego leczenia i trzeba by było jakieś duże koszty ? Bo ja tam np jedzonka i miejsca na spanie nie żałuję i nie pobieram opłat i nie zamierzam lecz tylko te wszelkowate leczenie ..
Wiecie wolę tak wszystkie moje myśli,wątpliwości pisać i pytania. Bo to jest naprawdę poważna decyzja i chcę być dokładnie wszystkiego pewna ..

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[B]PaulinKa030894[/B] czy jesteś osobą pełnoletnią?
Mieszkasz sama czy z rodzicami? Jeśli z rodzicami to czy oni się zgadzają na 3 psa ??
Mieszkanie jest Twoje czy np. wynajmowane?
Co będzie jeśli okaże się, że pies nie bardzo będzie tolerował Twoje zwierzęta ?
Co będzie jeśli pies poniszczy coś w domu?? Jeśli będzie załatwiał się w domu ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaulinKa030894']Dobrze na razie zobaczę jak to będzie z tym pieskiem którego chcą powiesić ot jacy nienormalni Ci ludzie :shake:

A ten piesiu jest śliczny , tylko hmm on dalej gdzieś się błąka ? Czy ktoś go na razie wziął na tryb awaryjny czy jak ? I gdzie on się błąka hm ?

No to najwyżej ktoś by doglądnął chatkę w razie czego, miłości jest pełno :D:D
A no i co by było np gdyby piesek potrzebował pilnego leczenia i trzeba by było jakieś duże koszty ? Bo ja tam np jedzonka i miejsca na spanie nie żałuję i nie pobieram opłat i nie zamierzam lecz tylko te wszelkowate leczenie ..
Wiecie wolę tak wszystkie moje myśli,wątpliwości pisać i pytania. Bo to jest naprawdę poważna decyzja i chcę być dokładnie wszystkiego pewna ..[/QUOTE]

Foksik jest teraz w schronisku. Trafił tam z ulicy, bo nie było dla niego miejsca w DT. Błąkał się długo po mieście. Jest bardzo przyjany do innych psów. Dreag wie najwięcej o nim, bo to z nią chodził na spacerki i mieszkał pod jej blokiem.
Foksik, to dobry wybór na pierwszego tymczasika. Po wypielęgnowaniu (kąpieli i czesaniu) będzie śliczny i szybko powinien znaleźć dom, ale różnie może być. Tak, jak pisała Karina, musisz mieć świadomość, że decydując się na wzięcie psa, bierzesz zagadkę. Może niszczyć, siusiać w domu, szczekać itp. Należy się z tym liczyć.
Foksik nie wymaga chyba leczenia, jest też zaszczepiony i chyba już wykastrowany.

A domek oczywiście trzeba sprawdzić. [B]Aniu[/B] napiszesz do cioteczki z Suwałk?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaulinKa030894']Dobrze na razie zobaczę jak to będzie z tym pieskiem którego chcą powiesić ot jacy nienormalni Ci ludzie :shake:

A ten piesiu jest śliczny , tylko hmm on dalej gdzieś się błąka ? Czy ktoś go na razie wziął na tryb awaryjny czy jak ? I gdzie on się błąka hm ?

No to najwyżej ktoś by doglądnął chatkę w razie czego, miłości jest pełno :D:D
A no i co by było np gdyby piesek potrzebował pilnego leczenia i trzeba by było jakieś duże koszty ? Bo ja tam np jedzonka i miejsca na spanie nie żałuję i nie pobieram opłat i nie zamierzam lecz tylko te wszelkowate leczenie ..
Wiecie wolę tak wszystkie moje myśli,wątpliwości pisać i pytania. Bo to jest naprawdę poważna decyzja i chcę być dokładnie wszystkiego pewna ..[/QUOTE]

jak to psa chcą powiesić? i tak się tym chwalą i nikt nie reaguje???

a sprawę pokrycia kosztów ewentualnego leczenia trzeba ustalić zanim weźmiesz psa.

Link to comment
Share on other sites

Boże wczoraj ją widziałam przy przedszkolu kręciła się, byłam pewna ,ze czeka na kogoś ...jest na prawdę śliczna, nigdy bym nie pomyślała że bezdomna
widzę ,ze i takie piękności wyrzucają ...no chyba ,że sie zgubiła.
Rano biegała brązowy ratlerek z psem bezdomnym...czyżby też wyrzucony...ech

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dreag']No i jest Foksik:razz: - foksterierek - pasuje- nieduży, dogaduje się z innymi psami, wesoły, towarzyski, w sam raz;).
[B]Paulinka030894[/B] miej na uwadze jakby co:cool3:.
[URL]http://allegro.pl/2-3-letni-foksterier-czeka-na-dom-i1552066325.html[/URL]
[URL="http://www.fmix.pl/zdjecie/2488964/dsc02582"][IMG]http://1.1.1.5/bmi/i1.fmix.pl/fmi1607/7802fce5000d4f094d7a23f6/zdjecie.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]
Też jestem ZA :) ale nie chciałam wyjść na stronniczą psiarę foksiarę ;)

Link to comment
Share on other sites

Fajnie, że głosujecie na "mój" typ:) . Oczywiście domek dt musi być sprawdzony;). Leczenie mam nadzieję nie byłoby konieczne, ale jeśli, to jakoś poradzimy, tzn. zadbałabym o to, by znalazły się pieniądze.
Foksik jest już wykastrowany, na osiedlu dogadywał się z innymi psami i sukami, ale w domu nie ręczę, na mniejszej przestrzeni może byc różnie, jak to z psami, zakładam, że nie jest dominantem, ale na 100% tego nie powiem, bo nie wiem:roll:. Znam go tylko z ulicy.
Szkoda go w schronie, siedzi zamknięty na małej przestrzeni, a on tak lubi sobie pobiegać, uwielbia towarzystwo człowieka, przylepa taka:loveu:.

[B]Tylko zastrzegam, że to musi być poważna decyzja - nie może być tak, że dt sobie nie radzi i dzwoni - zabieraj. Wtedy nie ma to żadnego sensu. Wolę tego nie przerabiać. Innego miejsca dla psa nie ma, na ulicę go potem nie wyrzucę, a do domu też nie wezmę. [/B]

Link to comment
Share on other sites

Ania już wstawiała moje nowe znalezisko, ale teraz trochę lepszych fotek:

[IMG]http://img849.imageshack.us/img849/953/piesek010.jpg[/IMG]

[IMG]http://img193.imageshack.us/img193/5270/piesek012.jpg[/IMG]

[IMG]http://img576.imageshack.us/img576/8356/piesek027.jpg[/IMG]

[IMG]http://img857.imageshack.us/img857/9495/piesek038.jpg[/IMG]

Śliczna prawda? To chyba bardziej CC niż astka?
[B]Pilnie szuka DT !!! [/B]Jest bardzo fajną dziewczynką, pięknie chodzi na smyczy, zna podstawowe komendy.
Dostałam wiadomość od pani, która rzekomo widziała jak ktoś ją wyrzucił z samochodu przy Zwierzynieckiej.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='joanna83']

Śliczna prawda? To chyba bardziej CC niż astka?
[B]Pilnie szuka DT !!! [/B]Jest bardzo fajną dziewczynką, pięknie chodzi na smyczy, zna podstawowe komendy.
Dostałam wiadomość od pani, która rzekomo widziała jak ktoś ją wyrzucił z samochodu przy Zwierzynieckiej.[/QUOTE]

Ja już niestety nie wezmę, za dużo mam psiaków w DT ale dziewczynka śliczna jest.

Link to comment
Share on other sites

W jakim wieku ona może być? Jakiś czas temu babka z okolic Łap pilnie chciała oddać podobną suczkę i była to taka niby corsiaczka.Jeśli sunia jest tak spora,jak się wydaje na zdjęciach astką raczej nie będzie.Tak jak pisałam odpowiadając na ogłoszenie na BO- pomyślę.A jak w kontaktach z innymi psami? Miałam gdzieś zdjęcia tamtej suni-poszukam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda7k']Gawronka, sunia jest jeszcze szczeniakiem, na pewno nie jest wielkości dorosłego psa ONka. Myślę, że maksymalnie może być do kolana. Ty widziałaś tego psa? zapisz sobie mój nr tel. i jak coś to łap i dzwoń
tel. 693 465 737[/QUOTE]

Dziś, przez okno. Pierwszy raz ją widziałam, także niedawno się "pojawiła" :( Ale wielkości ON, zapamietałam białe skarpetki. Jak znów zobaczę to dam znać; chociaż od rana psa nie widać.

Link to comment
Share on other sites

Poszukam -miałam telefon.Ogólnie to chyba jakaś pseudo.Na BO ona i chyba jej mąż ciągle szukają psów do krycia i to zwykle duże rasy lub szukają okazji i kupują suki w typie rasy.Zwróćcie uwagę:monia1979 (albo coś podobnego) i ruzwelt -to oni mieli tą sunię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...