Jump to content
Dogomania

SIWEK - "Co robię nie tak, że nikt mnie nie chce pokochać?" Szukamy DS!!!


kimiji

Recommended Posts

Siwek miał dziś bardzo pracowity dzień. Pojechał na akcję do szkoły podstawowej w Piotrowicach. Akcja trwała 5 godzin a Siwek cały czas zachowywał się wzorowo. Na imprezie było głośno, przechodziło mnóstwo ludzi, dorosłych i dzieci które czasem piszczały i biegały. Siwek chodził na spacerki i pokonywał wielokrotnie tor agility prowadzony przez dzieci a nawet nie bał się wystrzałów na imprezie. Pod koniec był już bardzo zmęczony zwinął się w kłębek i przysypiał.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dziś Siwek znów był na spacerku w towarzystwie Ciapka gdyż zagarnęłam nową wolontariuszkę do pomocy :P. Psiaki spisały się świetnie, szczególnie Ciapek. Gdyż Siwek korzystając z odrobiny wolności momentami dostawał głupawki i biegał jak szalony wpadając na Ciapka a Ciapek ... nic. Siwek starał się również zachęcić Ciapka do zabawy ale ten po paru podskokach zrezygnował i tylko odwrócił się od Siwka. Spokojnie znosił zaczepki i podszczypywania Siwka. Poćwiczyliśmy również komendy. Po 2 godzinnym spacerku psiaki wróciły do boksów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kolejny spacer za nami. Dziś Siwek poszedł na spacerek razem z Ciapkiem. Do spacerku dołączył się również Chudy żeby nie było zbyt nudno :P. Poszliśmy nad jeziorko. Siwek miał sporo energii i mniej mu przeszkadzał upał niż pozostałym psom. Nie reagował na zaczepki Chudego i jak zwykle był bardzo grzeczny. po dwóch godzinach wróciliśmy do schroniska. Tym razem najpierw do boksu poszedł Ciapek a Siwek władował się razem z nim jak gdyby to było oczywiste :P Ciapek nawet nie popatrzył na kompana który wlazł razem z nim do boksu. Później poszłam z Siwkiem po miskę i saszetkę z jedzonkiem następnie poszliśmy na trochę na wybieg. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W czwartek Siwek był na spacerku razem z Ciapkiem. Poszliśmy na spacerek koło lasu. Po godzinie spotkaliśmy nową koleżankę Keysy. Siwek ładnie się przywitał a i po 15 minutach Ciapek zaakceptował koleżankę i szedł tuż obok. Gdy wzięłam się za czesanie Ciapka, Siwek który zwykle woli się wiercić przy czesaniu sam podszedł i czekał aż go też wyczeszę przy czym nie było żadnej awantury czy zazdrości. Oba psy były blisko siebie i grzecznie czekały na swoją kolej i kawałek parówki. Po dwóch godzinach każdy z psiaków wrócił do swojego boksu.

Link to comment
Share on other sites

Dziś Siwek był na Zwierzynaliach. Cały dzień było strasznie ciepło i Siwek nie miał zbytnio ochoty na wykonywanie komend. Szczególnie jak wszedł na podest gdzie miał się zaprezentować, wszystko go interesowało tylko nie komendy i parówki. Trochę później było już nieco lepiej i Siwek chętniej współpracował. Pokonaliśmy dwa razy tor agility i poćwiczyliśmy troszkę komendy. Dużo spacerowaliśmy i pod koniec akcji Siwek był już bardzo zmęczony.

s2.jpg

 

s3.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W sobotę również spacer minął spokojnie. Siwek poszedł na spacerek tradycyjne w towarzystwie Ciapka. Potem dołączyła do nas Kiara. Na spacerku spotkaliśmy jeszcze parę innych psów a Ciapek z Siwkiem grzecznie szli za nimi. Jedynie raz Ciapek chciał skubnąć zbyt podskakującego psiego podrostka który akurat przechodził. Przy okazji pacnął Siwka łapą za co ten się odwdzięczył obszczekaniem. Chłopaki szybko się uspokoili i można było kontynuować spacer. Po 2 godzinnym spacerku Ciapek wrócił do boksu a Siwka wzięłam jeszcze na trochę na wybieg. Pobiegał za piłkami i poćwiczyliśmy komendy.

Link to comment
Share on other sites

Dawno tu nie zaglądałam,Siwek jest psem o bardzo fajnej,oryginalnej urodzie,bardzo mi przykro,że jeszcze nie znalazł swojego domu.

 

BlauPando,jak dobrze,że Siwuś ma Ciebie i spacery,Jeszcze jest młody,nie traćmy więc nadziei.

 

Siwuś jest systematycznie ogłaszany?

Link to comment
Share on other sites

Tak Siwek i Ciapek mają cały czas ogłoszenia i jeśli mam możliwość również wyróżniam je na olx. Siwek jeździ bardzo często na akcje, ma wydarzenie na fb, filmik na yt, i jak tylko uda mi się znaleźć jakieś watki na fb gdzie można ogłaszać psiaki również piszę do administratorów z prośbą o ogłoszenie Siwka i Ciapka na ich stronie. Jeśli ktoś miał by jeszcze jakiś pomysł jak można ogłaszać Siwka i Ciapka to proszę pisać bo nie wiem co jeszcze mogła bym zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Dziś Siwek był na nieco krótszym spacerku ale raczej nie miał mi tego za złe jako iż ominęła go kąpiel. Za to Ciapek już nie miał tyle szczęścia :P.  Na spacerek Siwek poszedł razem z Ciapkiem. Spotkaliśmy wiele psów i w pewnym momencie na spacerku towarzyszyli nam Megii z Bąblem oraz Kiara. Po ponad godzinnym spacerku siwek wrócił do boksu.

Link to comment
Share on other sites

Kolejny spacerek za nami. Najpierw poszliśmy na długi spacerek koło lasu. Jak zwykle Siwkowi towarzyszył Ciapek. Następnie poszliśmy do parku i pospacerowaliśmy po mieście. Potem zaprowadziłam Ciapka do boksu by poćwiczyć z Siwkiem komendy na wybiegu. Przećwiczyliśmy takie komendy jak: chodź, siad, waruj, łapa, hop, czekaj, kręć się i slalom między nogami. Potem  Siwek pobiegał jeszcze trochę za piłką i ostatecznie wolał sobie po obwąchiwać trawę i potruchtać po wybiegu. 

Link to comment
Share on other sites

W ogłoszeniach jest informacja i o lęku separacyjnym i zaborczości dodatkowo jak ktoś dzwoni zawsze uprzedzam jak jest. Ludzie często widzą ładnego białego terrierka ale ogłoszenia to już im się nie chce czytać. Na dzień dzisiejszy Siwkiem jest zainteresowana od dłuższego czasu jedna Pani z zagranicy ma się pojawić z lipcu ale nie wiem co z tego wyjdzie do tego miałam jeszcze dwa telefony jednej pani odradziłam adopcje a druga ma się pojawić w poniedziałek ale czy się pojawi to się dopiero okaże. Gorzej ma się sprawa z Ciapkiem. Nikt nie dzwoni ani nie pyta a chciałabym żeby chociażby DT znalazł na stare lata. 

Link to comment
Share on other sites

A dzisiaj Siwek wziął udział w kolejnej akcji wyjazdowej - tym razem w Mikołowie :) Już prawie na samym początku bardzo spodobał się jednemu chłopcu. Dość długo dzielnie stawał na wysokości zadania i pokonywał z dzieciakiem tor. Choć widać było, że zachowanie chłopca nie do końca Siwkowi odpowiadało, to dawał radę ;) Jednak to "ekstremalne" agility dość mocno go wymęczyło, dlatego jak już dano mu spokój, to zwinął się w kłębek i odpoczywał.

 

DSC_7958.JPG

 

DSC_7975.JPG

 

DSC_7982.JPG

 

DSC_7995.JPG

 

DSC_7999.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś Siwek poszedł na spacerek z Ciapkiem. Poszliśmy na trochę na spacerek koło lasu a potem do parku z którego zaraz trzeba było wracać bo po raz drugi Siwek miał gości. Potem poszliśmy znów na spacer koło lasu ale tym razem w towarzystwie gości i ich psem. Dzisiaj psy były spokojniejsze i lepiej się dogadywały. Po spacerku Siwek miał jeszcze okazje dostać trochę parówek od gości i pobiegać po wybiegu. A do boksu nie miał ochoty wracać. Jak tylko zauważył otwarte drzwi do korytarza czmychnął obwąchać szczeniaki. No ale ostatecznie Siwek musi jeszcze na domek poczekać i pospacerować z psem rezydentem.

Link to comment
Share on other sites

Siwek był dziś na akcji Przystanek na Śniadanie. Było bardzo ciepło i nawet Siwek nie miał nic przeciwko leżeniu w cieniu. Byliśmy na trzech krótkich spacerkach i przeszliśmy parę razy tor agility ale większość czasu odpoczywaliśmy w cieniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...