Jump to content
Dogomania

Mała, lekko zakręcona pekinka - ŚWINKA


szuwar

Recommended Posts

  • Replies 709
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[IMG]http://images33.fotosik.pl/676/c857d9f5442c5a74gen.jpg[/IMG]

[IMG]http://images47.fotosik.pl/1834/8c23ba1f1402e8eegen.jpg[/IMG]

[IMG][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images37.fotosik.pl/2076/3e0fb876cbf3cf6bmed.jpg[/IMG][/URL][/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Oczko teraz wygląda "pięknie". Było naprawdę źle. Sucz jest wymęczona codziennym smarowaniem, zakrapianiem... nie mam serca jej teraz wykąpać, czy wyczesać i wygląda przez to nieciekawie. Ale dochodzi do siebie, także psychicznie. Troszkę przytyła.

Link to comment
Share on other sites

Mam teraz w pracy okres mocno wyjazdowy. Świniaka muszę upychać gdzie się da, a to jej nie pomaga. Ale to fajny psiak i bardzo garnie się do ludzi. No i w ogóle nie przejawia chęci pożarcia kogokolwiek, co jest bardzo dużym plusem...

Link to comment
Share on other sites

Świnka na pewno spokorniała i nie zachowuje się już jak cesarzowa. To takie trochę żalosne jest, bo rzeczywiście jakby coś w niej pękło. Ale już kilka razy próbowała się teoretycznie "bawić" jak kiedyś pluszakami. Nie jest jej niestety lekko, bo młoda owczarzyca co jakiś czas niespodziewanie do niej podbiega i trąca ja łapą zaczepiając do szaleństwa. A Świnia wtedy umiera ze strachu. Nie zawsze uda mi się w porę zatrzymać gówniarę.
Poza tym jaloś sobie radzi. Śpi dużo, czasami się przejdzie po domu i coraz mniej obija się o meble. Spacerów unika, bo bardzo się boi, więc wystawiam ją tylko na siku. Na razie załatwia się głównie na podkłady rozłożone na balkonie, ale z czasem zacznę stawiać jej większe wymagania.

Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje, że to jednak efekt utraty wzroku. Ona pewnie wiele wcześniej nie widziała, ale jednak jakoś się odnajdowała w przestrzeni. Teraz dopiero widzę co to znaczy ślepy pies. Wet mówił, że dziewczynka ma prawo mieć depresję z tego powodu i chyba rzeczywiście tak jest...
Z drugiej strony, jak wyjeżdzałam na tydzień, to podrzuciłam ją mojej mamie... Dostawała tam gotowanego kurczaka, dawała sobie oko smarować, miała do dyspozycji salon i swoją kanapę i wróciła do mnie podtuczona i uśmiechnięta. Czyli można jej jeszcze zrobić dobrze... Szkoda, że moja mama ma już swoje zwierzaki, bo generalnie bardzo sobie ze Świnką przypadły do gustu.

Link to comment
Share on other sites

Mała dziś po wizycie u weta - waży 3,7 kg (brawo dla mojej mamy;) ), pan doktor zachwycony stanem oka - przyznał, że był przkonany, że usunięcie gałki ocznej będzie konieczne, a tymczasem oczko wygląda z dnia na dzień "normalniej".

Link to comment
Share on other sites

No trzeba przyznać, że mama ma talent do tuczenia zwierzątek. Akurat Świni się przydało, ale już np kot Jacek (biedaczek, pilnie zabrany z Sopotu, bo jeść nie chciał ;) ) zdecydowanie za długo przebywa pod opieką mojej rodzicielki. Kilka lat już mija, a kotek ciągle jest na "specjalnym" karmieniu. W sumie mogłabym się z matką okresowo wymieniać na zwierzaki - ona by tuczyła moje, a ja odchudzałabym jej towarzystwo...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Świnia czuje się już całkiem dobrze. Może nie wygląda najlepiej, bo nie mam serca jej drażnić i wyczesywać... i tak mam wrażenie, że ostatnio to jedyny kontakt z człowiekiem dla niej kojarzy się z czymś dokuczliwym. Postanowiłam ją powoli zacząć ogłaszać. No i w sumie to wcale mi nie zależy, żeby na zdjęciach wyglądała słodko i uroczo.

Link to comment
Share on other sites

Szuwar, a po co ją chcesz ogłaszać? Przecież chyba po tym wszystkim już nikt nie wierzy, że weźmie ją jakikolwiek odpowiedzialny dom z ogłoszenia - bo ludzie z ogłoszeń są tacy, jacy wiemy, że są. Może lepiej pogadać z Kocim Światem, skoro chcesz ją oddać ?

Link to comment
Share on other sites

Widzisz Gameta, ja mam głębokie przeświadczenie, że są na tym świecie domy znacznie fajniejsze dla Świnki niż mój. Tylko trzeba by je znaleźć. U mnie ciągle ktoś ją "nęka". Albo muszę wyjść na 12 godzin z domu, a wtedy (wstyd się przyznać) Świnia siedzi w domu sama z kotami i bez skrępowania leje na podłogi. Nie uczy się niczego dobrego. Nikt jej nie wychowuje. Nikt jej nie kąpie, nie pieści, nie wyczesuje kudełków... Z owczarami chodzę na spacery, po których wracaja ubłocone, śmierdzące i zmęczone - Świnia w tym czasie siedzi sama, bo się na wycieczki nie nadaje. Żal mi jej, bo to bardzo fajny pies do rozpieszczania. A ja nie rozpieszczam moich psów. One są szczęśliwe "inaczej".
Koci Świat mi pomoże zweryfikować dom dla małej, ale oni tam mają kilku takich podopiecznych. Nie wiem czy jest sens zmieniać Świniakowi dom tymczasowy. Krzywda się jej u mnie nie dzieje, trochę odbiłam się chwilowo od finansowego dna i jakoś ogarniam temat jej zdrowia. Nie będę jaj oddawać na siłę pierwszej osobie, która się zgłosi. Nie mam już takiej presji jak poprzednio, a przykre doświadczenia nauczyły mnie na pewno sporo. Możliwe, że nie zdecyduję się na jej oddanie nigdy. Ale chcę mieć czyste sumienie, że spróbowałam polepszyć jej egzystencję. I że schociaż szukałam tych złotych klamek...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']tak,szukanie domu bez parcia jest dobrym pomysłem.Chwytam o co chodzi i użytkowniczka Gameta pewnie również chwyci,a jak nie,to Jej się zmieni w czwartek.[/QUOTE]

użytkowniczka Gameta chwyta, ale widzi bezsens - może szerzej opowiedzieć we czwartek...

Link to comment
Share on other sites

Niezależnie od Waszych czwartkowych debat pozwólcie mi się łudzić i zagłuszać swe wyrzuty sumienia, że kiepską egzystencję zapewniam świniakowi. Poogłaszam, poodbieram przez tydzień milion durnych telefonów i się uspokoję przekonana, że spośród wszystkich domów mój jest najlepszy z najlepszych ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...