Jump to content
Dogomania

Dogo Canario i Amstaff - Hunter i Sanhez zapraszają


YxNinaxY

Recommended Posts

Psy polujące na dziki robią to w grupach (3-4 psy) i mają specjalne kamizelki, a i tak potrafią solidnie oberwać. Do tego są szkolone w zagrodzie od szczeniaka. Dzik to anatomiczny czołg z bardzo ostrymi zębami i kłami. Nieszkolony kanapowiec, zawsze oberwie wciry, jeżeli dzik będzie miał ochotę mu je spuścić.


Nawet 4 duze psy czasami nie daja rady jednemu wkurzonemu dzikowi.. https://m.youtube.com/watch?v=rZYHVUYl8lE (filmik dosc brutalny)

Co do kołnierza, moj olewal totalnie, bawil sie, jadl, spal, to domownicy bardziej sie wkurzali bo obijal o wszystko i hałasował o kazdej porze dnia i nocy :p
Link to comment
Share on other sites

Filmik niezły, dobrze że moje gamonie na tak ostrego zawodnika nie trafiły...

Hunter powoli przełamuje się i zaczyna łazić po domu w kołnierzu ;) Na dworze zdaje się go nie zauważać :P

Samotny dzień bardzo grzecznie, jak go zostawiłam przed 8 na łóżku w sypialni tak do 13 tam siedział. Jak przyszłam do domu to leżał sobie obok pana bez kołnierza więc odpoczął troszkę i na dworze też był z panem bez kołnierza. 

Jajkami się nie interesuje, oko go swędzi, przytula się do ręki i stara się ocierać tym oczkiem. Nie jest źle. Jutro kontrola u doktorka :)

Link to comment
Share on other sites

wczorajsza wizyta mnie podłamała.. Hunter ma tak łazić jeszcze dwa tygodnie  :unsure: Jajka już się prawie wygoiły, pies wcale się nimi nie interesował. Oko z wierzchu ok, w środku nadal wielka niewiadoma. Do kołnierza przywykł. I szczerze powiedziawszy wcale się z tego nie cieszę, bo zaczyna rozrabiać i czuję że długo kołnierzyk nie wytrzyma :rolleyes:  No i najważniejsze brakuje mu wybiegania, brakuje mu zabawy.. na dworze próbował bawić się swoją piłką ale mu zabroniłam z obawy o oko. Dzisiaj jedziemy do moich rodziców, planuję długi spacerek, pogoda piękna :)

 

Sanhez wczoraj szalał z jajem, generalnie warczy na Huntera bo chyba nie kuma co on ma na głowie ;P 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ogólnie humory dopisują. Hunterowi dodatkowo palma odbija bo dawno nie biegał ;)

Sanhez uwielbia katować running egg i na tym traci nadmierne pokłady energii. Hunterowi jeszcze nie pozwalam się nim bawić, bo jego zabawa jest zbyt ostra i mógłby palnąć się w to oko. Generalnie powinno być już zagojone ale czuje że jeszcze długo będę obchodziła się z jego okiem jak z jajkiem. 

Dzisiaj malo brakowało a Hunter starłby się z psem sąsiadki.. Znowu zerwał się z lańcucha a ja nieświadoma wyszłam z Antkiem na spacer. Na szczęście sąsiadka zdążyła mnie poinformować i biegiem zaciągnęłam psa do domu, a Reksio już leciał w naszą stronę. Na szczęście Hunter go nie widział i podreptał bez oporów za mną. Dobija mnie to "wspólne" podwórko :/ 

Wczoraj latał luzem bo w nocy się zerwał, dzisiaj powtórka.  Dobrze, że mam tez wyjście z drugiej strony i tam bezpiecznie mogę kundliszcze wyprowadzać, tylko tam już sprzątać po piesku trzeba (nie to co na polu :D ).

Link to comment
Share on other sites

Wciąż trzymam kciuki.

Chyba ogólnie po zabiegach na oczy długo jeszcze trzeba uważać z wysiłkiem itd.

Ahhh ja też mam takiego sasiąda w klatce,wiem jaka to uciążliwość choć powiem szczerze że mnie już przestało zależeć żeby uratowaç tamtego przed pogryzieniem....

Link to comment
Share on other sites

No tylko że u nas  "Reksio" to mieszaniec ON, jest nieco większy nawet od Huntera więc tu nie chodzi o pogryzienie tylko o długą walkę. Nie łatwo jest rozdzielać psy ich rozmiarów, zdecydowanie wolę pobiec do domu niż się z nimi szarpać ;)

Link to comment
Share on other sites

Ooo to jak tak dobrze wszystko idzie to spacer już nie długo :)

My teraz mieszkamy na przeciwko Lidla więc wszędzie mamy blisko, a Bary szaleje na działce :D

iii co raz bardziej otwiera się przed psami więc może dojdzie do zabawy Hunter and Barko :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...