Jump to content
Dogomania

Tragedia , zwiększy się ilość bezdomnych psów


vicvictoria

Recommended Posts

[COLOR=#454545][FONT=Verdana]Masz psa? Czeka cię podwyżka. W przyszlym roku [/FONT][/COLOR][COLOR=#454545][FONT=Verdana][URL="http://pieniadze.fakt.pl/Nie-ma-przebacz-Panstwo-w-przyszlym-roku-glebiej-zajrzy-nam-do-kieszeni,artykuly,173644,1.html"][COLOR=#DC0000][FONT=Verdana]podatek[/FONT][/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR][COLOR=#454545][FONT=Verdana]za posiadanie czworonoga wzrośnie o 5 zł i wyniesie maksymalnie 119,93 zł. Nie zgadniesz jednak, kto o tym zdecydował? To minister finansów [/FONT][/COLOR][URL="http://www.fakt.pl/Rostowski-pije-za-swoje-FOTY,artykuly,133665,1.html"]Jacek Rostowski[/URL][COLOR=#454545][FONT=Verdana]![/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Pies musi kosztowac.Powinni jednak wszyscy placic ,na wsiach i malych miasteczkach tez.Czy te 119,93 jest oplata roczna?Jezeli kogos nie stac na oplaty za psa to za co kupuje jedzenie,oplaca szczepienia ,nie mowic ile kosztuje pies kiedy zachoruje.a kastracja to tez jest sumka
Mozna jedynie pomyslec o ulgach np.osoby co adoptowaly psa ze schroniska przez 2 lata nie placa podatku

Link to comment
Share on other sites

A te osoby które przygarnęły bezdomnego , porzuconego psa ? - to co ? na innych zasadach ???? Mam wielu takich znajomych i sama do nich należę ! Źle się to w każdym razie skończy dla psów !!!!!!!!!!!!! a ile jest takich osób , bardzo biednych , które jak mogą utrzymują psa ! Chyba to jest lepsze niz pobyt w schronisku !!! Zresztą , zobaczycie sami jak to będzie wyglądało w praktyce ! Już za powietrze którym oddychamy każą nam płacić !

Link to comment
Share on other sites

To jakie w takim razie widzisz rozwiązanie dla tych biednych, niewinnych psów rozmnażanych przez głupotę ludzką ??? a potem porzucanych lub w bestialski sposób uśmiercanych ??? To dzięki ludziom o wielkich sercach i czasem biednych , te psy mają godziwe życie . Bo ci bogaci , to tylko szpanują rasowymi psami i nie zawsze mają opiekę na jaką zasługują . To właśnie ludzie biedni , najczęściej samotni emeryci ofiarują dom i miłość niechcianym zwierzakom . Ciekawe co proponujesz w takiej sytuacji - odstrzał ? bo już nie starcza na podatek ?

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim - gdzie ma być wprowadzony ten podatek? No i po drugie - kwota nawet 120 zł na rok to jest nic. Ja wolę, żeby podatek był, a za wpływy z niego było bezpłatne chipowanie, były kosze na odchody czy psie łączki tworzone. To, że ktoś wziął psa ze schroniska nie znaczy, że cały świat ma mu bić pokłony - to jest prywatna decyzja każdego człowieka. Według Twojej kategoryzacji, jestem "tą bogatą, co szpanuje rasowym psem i nie zawsze pies ma opiekę, na jaką zasługuje" - zastanów się czasem, co piszesz, bo ani ja bogata, na psa odkładałam prawie rok, pies ma opiekę dobrą, a w schronisku jestem, ale wolontariuszką i bezdomnym psom pomagam. Teraz wszedł nakaz sterylizacji i kastracji psow wydawanych ze schronisk i to jest realna pomoc w ograniczeniu ich liczby, a nie znoszenie jakichkolwiek podatków.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mnie nie stać na posiadanie psa to go nie mam. Decyzja o podatku słuszna. Tylko mało egzekwowalna. Bardzo bym chciała, żeby jeden z drugim "kark" zanim weźmie ze schroniska amstafa zastanowił się czy ma na podatek, a gdyby ktoś pobierał opłaty za posiadanie psa w mojej wsi, to może nie musiałabym odbierać telefonów typu " Pani Asiu jedzie Pani do weterynarza czy mam zakopać?" Tylko sięgnięcie do kieszeni nauczy niektórych ludzi odpowiedzialności.

Link to comment
Share on other sites

Coś Ty taka nerwowa !Piszę na podstawie obserwacji ze swojego środowiska , nie wiem i nie obchodzi mnie czy masz psa rasowego , czy kundla , bo dla mnie każde życie ma taką samą wartość .A skąd się biorą te psy w schroniskach ? a co z tymi które nie trafiają i błąkają się jako bezpańskie ?jak je wysterylizujesz ? Już to widzę jak na wsiach będą płacili i jakich sztuczek użyją , żeby ominąć przepis . Kobieto gdzie ty żyjesz ? Czy znasz realia naszego społeczeństwa i mentalność wiejską ? Weszły nowe przepisy o ochronie zwierząt , czy ludzie robią sobie coś z tego ? dalej słyszymy o bestialstwie i znęcaniu się !!!

Link to comment
Share on other sites

Mam cztery schroniskowce i sterylizuję zwierzaki wszystkich zaprzyjaźnionych sąsiadów, ale tylko wtedy, gdy wiem, że lubią i dbają o swoje zwierzęta. Na wsi (a na takiej mieszkam od 5 lat) "rotacja" niekochanych zwierząt jest bardzo duża. Gdyby ktoś egzekwował podatek od wiejskich psów, to wierz mi, że każdy rolnik szybko by to sobie przekalkulował. Na sterylkę lub nieposiadanie lub nie generowanie kolejnych :\.

Link to comment
Share on other sites

Najwidoczniej znam rzeczywistość lepiej, niż Ty, bo to, co piszesz, nie jest dla mnie żadną nowością czy powodem do niezdrowej podniety. Zniesienie podatku nie sprawi, że bezdomność będzie mniejsza, czy że psy bezdomne będą sterylizowane - bo w niektórych gminach pieniadze na psy bezdomne dla karmicieli biorą się właśnie z podatków. Na wsiach jak nie płaci, tak nie płacą i płacić nie będą - nie widzę więc żadnej zmiany i powodu do niepokoju.

Link to comment
Share on other sites

przepraszam ale opłata ma wzrosnąć o 5 zl ?? jak kogoś nie stać na taką podwyżkę to zdecydowanie nie stać go na psa bo nie zapewni mu minimalnej opieki. Dodatkowo 120 zł w skali roku to mała kwota a po drugie gdzie taka występuje bo u mnie to max było 40 zł. Jeśli ktoś się opiekuje swoim psem to na pewno się go nie pozbędzie z powodu takiej podwyżki nie wiem w jakim środowisku się obracasz ale brzmi raczej jak patologia.

I z całym szacunkiem jakich sztuczek? nikt nie pilnuje czy płacisz za psa. Będzie jak jest ci co płacą to zapłacą a tych co nie płacą nawet to nie zainteresuje.

Edited by PaulinaBemol
Link to comment
Share on other sites

Licz się ze słowami i nie obrażaj , bo mnie nie znasz ! ja Ciebie nie obrażam . Widocznie żyję dłuzej na tym świecie i znam lepiej realia codzienności . Patologie to sobie zarezerwuj na właściwą ku temu sytuację !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A mój pies przygarnięty ma o wiele lepiej niz niejedno dziecko - ma w tej chwili 2 lata i na jego leczenie wydałam już ok. 2tys zł , nie mówiac o karmie specjalistycznej . Dyskutowac trzeba się nauczyć , a nie naskakiwać bez powodu . To co piszę to niestety nie o sobie , tylko o swoich obserwacjach obserwacjach ! Skoro nie wiesz nic o kimś , to przynajmniej zachowaj kulturę słowa !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vicvictoria']Coś Ty taka nerwowa ![/QUOTE]

Właśnie podatek służy również ograniczeniu bezdomności. Pewnie, że psy ze schronisk, wysterylizowane własnym sumptem i psy osób na emeryturze lub rencie powinny być obciążone niższą opłatą, ale jednak opłata jest formą weryfikacji. Posiadanie psa to przywilej.

Link to comment
Share on other sites

Jestem za wprowadzeniem tego w całej Polsce.

Tak wygląda to w moim mieście [URL]http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/oplata-od-posiadania-psow,1727/[/URL]
I trochę o ściągalności opłat... [URL="http://www.tvn24.pl/wiadomosci-poznan,43/dzien-dobry-zaplacil-pan-za-psa-tak-poznan-sciaga-podatek,271639.html"]http://www.tvn24.pl/wiadomosci-poznan,43/dzien-dobry-zaplacil-pan-za-psa-tak-poznan-sciaga-podatek,271639.html


[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vicvictoria']Licz się ze słowami i nie obrażaj , bo mnie nie znasz ! ja Ciebie nie obrażam . Widocznie żyję dłuzej na tym świecie i znam lepiej realia codzienności . Patologie to sobie zarezerwuj na właściwą ku temu sytuację !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A mój pies przygarnięty ma o wiele lepiej niz niejedno dziecko - ma w tej chwili 2 lata i na jego leczenie wydałam już ok. 2tys zł , nie mówiac o karmie specjalistycznej . Dyskutowac trzeba się nauczyć , a nie naskakiwać bez powodu . To co piszę to niestety nie o sobie , tylko o swoich obserwacjach obserwacjach ! Skoro nie wiesz nic o kimś , to przynajmniej zachowaj kulturę słowa ![/QUOTE]

Sorry, ale kultury słowa nie będzie mnie uczył ktoś, kto sam jej nie ma ;) To, ile wydałaś na Twojego psa, to Twoja sprawa - sa ludzie, którzy wydają znacznie więcej, jak i ci, którzy wydają mniej. Nadal nie uważam, że podniesienie podatku o 5 zł drastycznie zmieni sytuację psów, zwłaszcza, że sam podatek nie obowiazuje w wielu miejscach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vicvictoria']To jakie w takim razie widzisz rozwiązanie dla tych biednych, niewinnych psów rozmnażanych przez głupotę ludzką ??? a potem porzucanych lub w bestialski sposób uśmiercanych ??? To dzięki ludziom o wielkich sercach i czasem biednych , te psy mają godziwe życie . Bo ci bogaci , to tylko szpanują rasowymi psami i nie zawsze mają opiekę na jaką zasługują . To właśnie ludzie biedni , najczęściej samotni emeryci ofiarują dom i miłość niechcianym zwierzakom . Ciekawe co proponujesz w takiej sytuacji - odstrzał ? bo już nie starcza na podatek ?[/QUOTE]
Mozna pomyslec o ulgach dla seniorow ,jak zadoptuja seniora pieska ,czy psy ktore sa zabrane na dom tymczasowy.Za psy z DT sie podatku by sie nie placilo.
co do odstrzeliwania to mysliwi tak i owak wszystko co porusza zabijaja.

Link to comment
Share on other sites

Pratchett kiedyś napisał: "[I]Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników, to osoby z zaburzeniami własnej osobowości"[/I], Coś w tym jest. Jak się bierze psa, to ze swiadomością, ze są liczne koszta, jakie trzeba ponosić. A co do bogatych i ich rasowych piesków - z mężem mieścimy się w 10% ludzi zarabiających w Polsce powyzej średniej krajowej każde. I co? Mamy 3 kundle i 3 szczury. Nie dla szpanu, a dlatego, ze się walały po ulicy. Także napisz sobie te swoje teorie na kartce, wsuń do koperty i wsadź głeboko w d..., a nie obrażaj ludzi, których nie znasz. Podatek to naprawdę dbre rozwiązanie, jeśli pójdzie na chipy, schroniska i inne tego typu kwestie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#000000]Bo ci bogaci , to tylko szpanują rasowymi psami i nie zawsze mają opiekę na jaką zasługują [/COLOR][/QUOTE]
hmm a ta wypowiedz grzeszy kulturą??

[QUOTE][COLOR=#000000]Piszę na podstawie obserwacji ze swojego środowiska[/COLOR][/QUOTE]
jeśli podniesienie podatku i to o 5zł spowoduje takie problemy z bezdomniakami w twoim środowisku to jest to dla mnie patologia i tyle

Link to comment
Share on other sites

właśnie tak jak pisałam wczesniej podwyżka jakakolwiek dotknie i tak tylko tych co płacą...

jak kogoś nie stać na utrzymanie zwierzaka to może inaczej pomagać a nie zbierać wszystkie bidy do domu. U mnie była jedna taka Pani chciała być dobra ale w sumie robiła krzywdę i sobie i tym stadom kotów które zbiera. Nie stać ją było na kastracje,karmę,szczepienia a zwierzaki się rozmnażały.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem podatek za psa to są wyrzucone pieniądze, które niestety nie trafią na potrzeby psów typu czipy, sterylizacje i stworzenie choćby "ogródków" dla psów.

W tutejszym schronisku utrzymywanym przez miasto, jeśli ktoś wpłaci pieniądze na psy, to dokładnie o taką kwotę jest pomniejszana kwota, którą przekazuje miasto, czyli psy zyskują dokładnie nic. Moim zdaniem to wyjątkowo perfidne rozwiązanie. Ludzie o tym mogą nie wiedzieć i przekazują swoje pieniądze odejmując sobie od ust, aby polepszyc byt zwierząt w schronisku, a tymczasem zyskuje budżet miasta. Dlatego prosimy ludzi o dary rzeczowe, które rzeczywiście dostają zwierzęta.

Jeśli zaś chodzi o mnie, to przygarnełam kilka psów Owszem mogłam zadzwonić po schronisko, gdzie psy są stłoczone w betonowych boksach, gdzie jest takie przepełnienie, że się zagryzają. Zrobiłam to z litości i z serca. Stać mnie na ich utrzymanie, ale nie chciałabym płacić kosmicznego podatku za 10 psów, w tym 3 są w DT, ale taka instytucja nie istnieje prawnie. To duża kwota, którą wolę spożytkować na co inne, choćby na ich sterylizację. Dodam jeszcze, że w schronisku nie sterylizuje się suk.
Ponadto posiadam własną działkę, którą moje psy użytkują. Jeśli się zdarzy, że wychodzą poza teren, to po nich sprzątam. Za co u licha mam płacić kolejny haracz ?


Dlaczego u licha najbardziej wrażliwi ludzie mają dostać po dupie ?


Najłatwiej zbierać pieniądze od uczciwych ludzi, a nic się nie robi z hołotą, która zatruwa życie innym, wypuszczając swoje psy samopas, trzymając je na łańcuchach, itp. Burak wiejski czy menel miejski i tak nie zapłaci podatku, bo nikt od niego tego nie wyegzekwuje, bo jest biedny, wiecznie zachlany i opieka społeczna utrzymuje mu jego rodzinę. I tak będzie miał psa, bo w Polsce psa może mieć każdy, nawet psychopata i alkoholik.

W Polsce są bardzo niskie renty i emerytury. Ludzie starsi, którzy mają siły i ochotę by zrobić coś dobrego, by przygarnąć psy czy koty, bo Państwo kuleje pod tym względem, tworząc mordownie, będą mieli kolejny haracz do płacenia. Już nie wspominając o tym, że w Polsce świadczenia są żenująco niskie, że ludziom po latach pracy, ledwo starcza na opłaty i leki.


Tak więc reasumując - niech Państwo Polskie najpierw zadba o stworzenie schronisk, program sterylizacji zwierząt, niech egzekwuje przepisy ustawy (łańcuchy, pseudohodowle, bezmyślne rozmnażanie na wsi), a potem niech nakłada podatki - proszę bardzo ! Wtedy ja będę miała 2 rasowe psy za 3 tysiące każdy i mogę płacić te 100 zł za jednego. Ale nie teraz, jak mam 10 przygarnietych z litości, bo jeden pogryziony w schronie bez opieki, drugi w stanie agonalnym leżał pod płotem i inne takie przypadki.


U mnie w mieście podatek za psa został zniesiony. Są bezpłatne czipy.

Edited by toyota
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...