Jump to content
Dogomania

SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów


egradska

Recommended Posts

1 minutę temu, DONnka napisał:

Kejciu, odpisałam na Twojego priva
Skarpeta może wykonywać przelewy tylko na podstawie rachunków wystawionych na SMON 
W prywatnej wiadomości przedstawiłam różne opcje naszej pomocy
Czekam na decyzję :)

odpisałam :)

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie zajrzał, a sprawa naprawde jest pilna :(

Jakby bylo mało jednego nieszczescia, to jeszcze córeczka tej młodej ONeczki z postu powyzej zachorowała na bebeszjoze. Ala123 zabrała ja do weterynarza. Malutka jest w cięzkim stanie, bardzo potrzebna pomoc !!! Prosze :(

)

20160525_080330_resized.jpg

Link to comment
Share on other sites

O 22.05.2016 o 16:50, bela51 napisał:

Mam prosbe. Czy ktos bardziej rozgarniety ode mnie moglby zalazyc wydarzenie na fb ? Ta suczka pilnie potrzebuje pomocy, ale wątki na dogo, juz nie mają siły przebicia :(

 

18 godzin temu, bela51 napisał:

Nikt nie zajrzał, a sprawa naprawde jest pilna :(

Jakby bylo mało jednego nieszczescia, to jeszcze córeczka tej młodej ONeczki z postu powyzej zachorowała na bebeszjoze. Ala123 zabrała ja do weterynarza. Malutka jest w cięzkim stanie, bardzo potrzebna pomoc !!! Prosze :(

20160525_080330_resized.jpg

 

17 godzin temu, wolf122 napisał:

Zajrzał bela ,tylko samo założenie eventu,to jest pestka.Trzeba doglądać i prowadzić a ja nie mam czasu.Będziesz prowadzić to wydarzenie? To już Ci zrobię...

Jeśli potrzebny głos,to oczywiście jestem za pomocą

17 godzin temu, konfirm31 napisał:

Oczywiście,  że jestem za pomocą  i mamie  i córce.  

16 godzin temu, Marycha35 napisał:

ZA i ZA!

7 godzin temu, betka napisał:

Ja też za

 

Rozmawiałam z ala123
Za jakiś tydzień zwolni się miejsce w hotelu u Murki i sunia mogłaby tam jechać
Obiecałam, że jeśli będzie zgoda skarpetowiczów dofinansujemy jej pierwszy miesiąc hotelowania
Kto jeszcze jest ZA ???

A choreńka córcia suni jest aktualnie u ali123 :)
Czuje się troszkę lepiej :)
Ala123 ma dobry plan, żeby Mała mogła u niej zostać na BDT, ale nie wiadomo, czy wypali, bo menele, u których mieszkała już dopytują się o Małą :(
Trzymajcie kciuki, żeby mimo wszystko plan Ali wypalił  !!!!!

A tutaj link do wydarzenia suni: https://www.facebook.com/events/1603848203264681/?active_tab=posts
 

Link to comment
Share on other sites

O 22.05.2016 o 16:50, bela51 napisał:

Mam prosbe. Czy ktos bardziej rozgarniety ode mnie moglby zalazyc wydarzenie na fb ? Ta suczka pilnie potrzebuje pomocy, ale wątki na dogo, juz nie mają siły przebicia :(

 

O 25.05.2016 o 09:09, wolf122 napisał:

Zajrzał bela ,tylko samo założenie eventu,to jest pestka.Trzeba doglądać i prowadzić a ja nie mam czasu.Będziesz prowadzić to wydarzenie? To już Ci zrobię...

Jeśli potrzebny głos,to oczywiście jestem za pomocą

O 25.05.2016 o 09:10, konfirm31 napisał:

Oczywiście,  że jestem za pomocą  i mamie  i córce.  

O 25.05.2016 o 10:19, Marycha35 napisał:

ZA i ZA!

O 25.05.2016 o 19:48, betka napisał:

Ja też za

O 26.05.2016 o 10:23, brzośka napisał:

ZA


Wsparcie przyznane :)
Mam info z pierwszej ręki, że sunia została dziś odebrana :)
Trafiła do weta, a stamtąd pojedzie do hoteliku do Murki :)
Czekam na info od ala123, na jaki cel wykorzystane zostanie nasze wsparcie: faktura za wizytę u weta czy hotelowanie

A co do Małej - córci - to jest już zdrowa :)
Z różnych jednak względów nie można pisać o niej zbyt wiele, a przynajmniej na razie :/
 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A teraz kolejna prośba o wsparcie dla suni o imieniu KORA
Została wyrzucona na pastwę losu z wielką naroślą na grzbiecie :(
Znalazła BDT u Amadorki :)
Narośl została usunięta :)

Kora mogłaby już szukać domu, ale najpierw trzeba ją wysterylizować
Czy jesteście ZA dofinansowaniem z naszych środków sterylizacji Kory ???

Tutaj jej wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/119618295108158/?active_tab=posts

12974398_1236087999764881_21496450521892

Link to comment
Share on other sites

O 26.05.2016 o 02:56, DONnka napisał:

 

 

Rozmawiałam z ala123
Za jakiś tydzień zwolni się miejsce w hotelu u Murki i sunia mogłaby tam jechać
Obiecałam, że jeśli będzie zgoda skarpetowiczów dofinansujemy jej pierwszy miesiąc hotelowania
Kto jeszcze jest ZA ???

A choreńka córcia suni jest aktualnie u ali123 :)
Czuje się troszkę lepiej :)
Ala123 ma dobry plan, żeby Mała mogła u niej zostać na BDT, ale nie wiadomo, czy wypali, bo menele, u których mieszkała już dopytują się o Małą :(
Trzymajcie kciuki, żeby mimo wszystko plan Ali wypalił  !!!!!

A tutaj link do wydarzenia suni: https://www.facebook.com/events/1603848203264681/?active_tab=posts
 

Dziękuję bardzo za przyznanie wsparcia dla suczek :)  Wszystko jest OK, DONka zna szczegóły,

pozdrawiam ONkowe cioteczki :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę o wsparcie dla tego psiaka https://www.facebook.com/events/1018258868268299/

Opis i tak nie oddający tragedii

" Pojechałam tylko zawieźć karmę dla bezdomniaka. A tu prośba : proszę jechać tam i zobaczyć, ten pan przywiązuje psy do drzewa. Nie byłam przygotowana, w dodatku z dzieckiem, ale jadę. Przynajmniej zobaczę, jak to wygląda. Wioska oddalona od głównej drogi, nieogrodzona posesja, na niej barak i dramat wielu psów. Wielu, choć zostało tylko pięć. W niektórych momentach było piętnaście. Wciąż były nowe i przepadały. Był nawet kiedyś kot na łańcuchu. Z relacji świadków wiadomo, że psy były zabierane po targu w pobliskim miasteczku, a nawet zabierane z podwórek.
Ja zastałam 5 psów. Przywitał mnie wychudzony pies w typie onka, biegający luzem. Z baraku wyszła sunia, w kondycji całkiem niezłej, z łańcuchem od roweru na szyi. Największy dramat był pod drzewem tuż pod barakiem. Piękny kiedyś onek nie miał siły się ponieść. Skrajnie wychudzony, przykuty łańcuchem do drzewa.
Idziemy dalej kolejne dwa psy przywiązane do drzew, bez schronienia, bez wody. I linka bez psa. Już wiem. To ten biegający luzem się urwał.
Wezwałam policję. Zadzwoniłam do Elwiry J.. Szybko przyjechała z córką i zięciem. Podjęliśmy decyzję o zabraniu wszystkich psów. Właściciel jest podobno niezrównoważony i baliśmy się o pozostałe.
Policjanci, po spisaniu sytuacji pojechali do miasteczka szukać właściciela.
Policja była wcześniej wzywana przez mieszkańców, bo psy zagryzały kury i króliki. Ludzie usłyszeli : to dać im bochen chleba i wody.
Barak został na działkę przywieziony przez gminę. Wcześniej właściciel mieszkał w miasteczku i tam też zbierał psy.
Interwencję przeprowadziło Stowarzyszenie Wszystkie Zwierzęta Duże i Małe. Jesteśmy niedawno powstałym stowarzyszeniem, nie mamy jeszcze doświadczenia. Potrzebujemy pomocy, by doprowadzić tego człowieka przed sąd.
Tel. 604 271 587
"

"

W natłoku spraw urzędowych, nie obyło się bez odwiedzenia Aleksa w lecznicy. Elwira J. pomogła wykąpać go w specjalnym szamponie, by pozbyć się reszty robaków i ich jajeczek. Aleks co godzinę jest karmiony małymi porcjami, odrobinę jeszcze pije. Wciąż przyjmuje kroplówki.
Ma całkowity zanik mięśni, waży 20kg, a jest wysokim psem, jak na owczarka.
Był na krótkim spacerku, podtrzymywany na ręczniku. Nogi mu się plączą, ale jest chęć życia.
Cytuję z postu Milena J. : Creatynina 0. Co świadczy o niedozywieniu. Mocznik podwyzszony.
W jego jelitach buszuje jeszcze tasiemiec. "

 

13346479_1047291088692079_6661835916054535129_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...