Jump to content
Dogomania

SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów


egradska

Recommended Posts

Przychodzę z prośbą o pomoc dla starej i chorej ONeczki Hery - jestem członkiem Rady Owczarkowej, jako KrystynaMaria na f.o.

Kejciu i Ziutka z dogomanii , pomagają na własny koszt licznym psom w potrzebie, robiąc bazarki i  pisząc o nich na swoim wątku. Leczą, sterylizują, szukają domów. Niedawno, jadąc na PA dla będącego pod Ich opieką Akity, zabrały z krótkiego łańcucha, starą, zaniedbana i chorą ONeczkę Herę

Kejciu napisała:

"Owczarek - bo nie znałyśmy płci stał na tak krótkim łańcuchu że miał problem aby się położyć - stał to za dużo powiedziane - jego/jej pupa była opuszczona prawie przy ziemi...tak ścięta...pies szczekał.

Sunia całą drogę ziajała - nie wołałam jej ani nie dotykałam bo wiem co może zrobić pies w stresie a przed nami taka długa droga - jechała bez kagańca. Jak ziajała zobaczyłam że ma a właściwie nie ma prawie w ogóle zębów - ciężko było mi na szybko zobaczyć podczas jazdy - ale mam wrażenie że takie pościerane bardzo jakby kikuty wystające z dziąseł. 

rano były kupy takie bardzo rozwolnione i nasikane - ale nie wchodziła do niej - wymieniła tylko wodę - w dzień sunia leżała na kołdrze  - nie wiemy czy tęskni ale popiskuje sobie i tak jakby płacze, kwili - na pewno jest bardzo stara - będziemy diagnozować po kolei i na spokojnie. 

Zamówię dzsiaj puszki dla niej bo suchego chyba nie ma sensu - nie zjadła -"

***************************************

Hera jest teraz w Hoteliku, za który płacą Kejciu i Ziutka. Hera prosi o wsparcie na jedzenie, leczenie, lub diagnostykę(do ustalenia z opiekującą się nią kejciu). I ja też bardzo proszę o pomoc dla Hery. Piękna, stara ONeczka ........

 

Link to comment
Share on other sites

Garść bieżących informacji .....

O 8.05.2016 o 04:13, DONnka napisał:

Omar od wczoraj już w Dzikiej Kępie :)
Więcej informacji na dniach

Dla Fbukowiczów wydarzenie Omara: https://www.facebook.com/events/1576282529368798/

I bazarek dla Omara https://www.facebook.com/events/263720677311008/?active_tab=highlights

Zapraszamy serdecznie  http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,24_lh_orig.gif

12.05.2016r
Ze wstępnych informacji wynika, że stan psychiczny Omara jest do ogarnięcia, ale to wymaga czasu. Chłopak powoli aklimatyzuje się w nowym miejscu. Odzyskał już apetyt, je i pije normalnie. Jak dotąd kilkakrotnie zafiksował się na gryzieniu łapy, ale za każdym razem trwało to dość krótko. Niestety przenosi swoje fiksacje na wybieg, co objawia się tym, że cały czas "poluje przez siatkę" na jakiegoś upatrzonego psa, biega wzdłuż siatki, szczeka, prowokuje. Na razie nie pozwala sobie zapiąć smyczy, więc nie ma możliwości wziąć go na dłuższą wyprawę, w czasie której miałby szansę rozładować napięcie. Stresuje go również aparat fotograficzny, więc na sesję zdjęciową musimy niestety chwilkę zaczekać
15.05.2016r 
Rozmawiałam dzisiaj z Magdą z Dzikiej Kępy. Omar powoli nabiera do Niej zaufania. Początkowo kłapał ostrzegawczo, gdy próbowała wyciągać do niego rękę, zwłaszcza w kierunku głowy. Aktualnie pozwala się już delikatnie pogłaskać. Coraz lepiej zachowuje się również na wybiegu. Już nie fiksuje się na "polowaniu" na inne psy. Biega, wącha, skubie trawkę...
Są też i gorsze wiadomości :(  Magda zgłosiła mi, że dzisiaj Omar w czasie pobytu na wybiegu znowu gryzł swoją łapę :(
Nie był podekscytowany ani tym bardziej zestresowany. W tej sytuacji musimy sprawdzić, czy gryzienie łapy nie jest spowodowane bólem czy skurczem. Magda w najbliższych dniach pojedzie z Omarem do weta na RTG stawów biodrowych i kręgosłupa. Przy okazji zrobimy mu podstawowe badania krwi. Trzymajcie kciuki, żeby to nie było nic groźnego !!!!

 
Zdjęcie użytkownika Marzena Anna.
 
 
Link to comment
Share on other sites

O 8.05.2016 o 04:15, DONnka napisał:

Mamy w kolejce 3 psiaki z prośbą o naszą pomoc:

- 11-letnia LUNA przewlekle chora, od ponad roku w DT, bez szans na adopcję; pomagaliśmy już jej dwukrotnie, ale ciągle potrzebuje wsparcia na badania i leki. Tutaj link do jej wydarzenia, bo coś nie mogę znaleźć wątku: https://www.facebook.com/events/1505752266405576/?active_tab=highlights

13062079_1751728278378814_17215895134370

- 7-8 letni ORION porzucony prawdopodobnie z powodu chorób, które przyszły z upływem lat; więcej o Orionie można przeczytać tutaj:
https://www.facebook.com/events/1702322286697342/?active_tab=posts

13164365_1025721364148437_74389352690003

- kilkutygodniowa sunieczka, która w klinice walczy o życie, odebrana interwencyjnie z pseudohodowli przez Fundację Ex-Lege; odebrano w sumie 4 psiaki w typie ON, ale Mała jest w najgorszym stanie :(
Tutaj wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1321939291154704/

13112857_1014347115302109_15942704337627
 

Czy jesteście ZA wsparciem ich z naszych środków ???

 

O 8.05.2016 o 05:37, wolf122 napisał:

Za :(

O 8.05.2016 o 11:15, bela51 napisał:

Oczywiście ZA !

O 8.05.2016 o 12:14, betka napisał:

Ja też za dla Wszystkich 3

O 8.05.2016 o 14:15, konfirm31 napisał:

Za potrójnie. 

O 8.05.2016 o 19:36, brzośka napisał:

Ja też ZA

O 11.05.2016 o 20:52, Ajula napisał:

Ja jestem ZA i robię Cię Marzeno moim pełnomocnikiem, bo rzadko bywam na dogo, a teraz będę jeszcze rzadziej, bo ciągle w rozjazdach.

Jeśli trzeba będzie coś głosować, to głosuj w moim imieniu na TAK :)

O 16.05.2016 o 17:11, Marycha35 napisał:

ZA, ZA ZA!!! Przelałam stałą za kwiecień. Co z tym owczareczkiem malutkim? Nie mam FB, nie mogę tam doczytać, żyje to słonko?

Wsparcie dla TRÓJPAKU oczywiście przyznaliśmy w regulaminowym terminie, czyli w ciągu 3 dni i przystąpiliśmy już do realizacji.
Lunie opłaciliśmy kolejną fakturę od weta na kwotę 250 zł
Czekamy na fakturę za kastrację Oriona  
A w sprawie Malutkiej kontaktowałam się z EX LEGE. Sunia czuje się już lepiej, opuściła klinikę i trafiła do DT. Czekam na info, jak możemy pomóc

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, konfirm31 napisał:

Przychodzę z prośbą o pomoc dla starej i chorej ONeczki Hery - jestem członkiem Rady Owczarkowej, jako KrystynaMaria na f.o.

Kejciu i Ziutka z dogomanii , pomagają na własny koszt licznym psom w potrzebie, robiąc bazarki i  pisząc o nich na swoim wątku. Leczą, sterylizują, szukają domów. Niedawno, jadąc na PA dla będącego pod Ich opieką Akity, zabrały z krótkiego łańcucha, starą, zaniedbana i chorą ONeczkę Herę

Kejciu napisała:

"Owczarek - bo nie znałyśmy płci stał na tak krótkim łańcuchu że miał problem aby się położyć - stał to za dużo powiedziane - jego/jej pupa była opuszczona prawie przy ziemi...tak ścięta...pies szczekał.

Sunia całą drogę ziajała - nie wołałam jej ani nie dotykałam bo wiem co może zrobić pies w stresie a przed nami taka długa droga - jechała bez kagańca. Jak ziajała zobaczyłam że ma a właściwie nie ma prawie w ogóle zębów - ciężko było mi na szybko zobaczyć podczas jazdy - ale mam wrażenie że takie pościerane bardzo jakby kikuty wystające z dziąseł. 

rano były kupy takie bardzo rozwolnione i nasikane - ale nie wchodziła do niej - wymieniła tylko wodę - w dzień sunia leżała na kołdrze  - nie wiemy czy tęskni ale popiskuje sobie i tak jakby płacze, kwili - na pewno jest bardzo stara - będziemy diagnozować po kolei i na spokojnie. 

Zamówię dzsiaj puszki dla niej bo suchego chyba nie ma sensu - nie zjadła -"

***************************************

Hera jest teraz w Hoteliku, za który płacą Kejciu i Ziutka. Hera prosi o wsparcie na jedzenie, leczenie, lub diagnostykę(do ustalenia z opiekującą się nią kejciu). I ja też bardzo proszę o pomoc dla Hery. Piękna, stara ONeczka ........

 

Kto jest ZA wsparciem Hery z naszych środków ???
konfirm31, mogłabyś złożyć Herze tutaj lub na owczarku wątek ?
 

heeee1.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, konfirm31 napisał:

Chętnie.  Na Owczarku.   Popytam  kejciu,  co teraz słychać  u Hery.

Krysiu bardzo dziękujemy za zgłoszenie Hery.

Obecnie Hera jest po szczepieniu na wściekliznę, odrobaczeniu, miała zrobione rozszerzony panel krwi i bardzo słabo wyszły próby wątrobowe - to samo potwierdziło się w USG które też jej zrobiłyśmy. Dostała leki na wątrobę i za miesiąc mamy zbadać mocz, powtórzyć krew i zobaczymy czy się poprawiły.

Hera jest głównie na puszkach ponieważ w buzi ma bardzo brzydkie uzębienie - części zębów nie ma, część będzie do usunięcia  - przed nami steryliacja bo na usg widać jakieś zmiany na macicy więc będziemy ją sterylizować w przyszłości jak stan wątroby troszkę się ustabilizuje - wet powiedział że nie wszystko na raz..

Jeśli byłaby taka możliwość chciałybyśmy poprosić o wsparcie na puszki - wczoraj zamówiłam na zooplusie 24 puszki za kwotę 148,80zł nawet z części byłybyśmy bardzo wdzięczne - nie mogę dodać z pracy z komputera załącznika ale wysłałam Ziutce na maila i wstawi

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, konfirm31 napisał:

Dzięki za uzupełnienie wiadomości o Herze. Biedulka, ale miała szczęście, że trafiła na Was. Będzie dobrze. Lecę na Owczarka, założyć jej wątek

hera.jpg

hera1.jpg

h.jpg

 

 

skopiować zdjęcia mogę ale nowych z dysku komp nie puszcza ( zabezpieczenia z firmy )

Problem jest też ze stawami - Hera dostaje leki również na stawy. Mam jakiś filmik w domu jak kuśtyka też postaram się wszystko pouzupełniać :(

ale czasu na wszystko brakuje jeszcze mam jakieś problemy ze zdrowiem... :(

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, konfirm31 napisał:

Dziękuję :). To jest nas już dwoje :). Kto jeszcze z Owczarkarzy?

Więcej niż dwoje ;)

Ja też jestem ZA i mam kilka głosów Skarpetowiczów, którymi w razie potrzeby mogę dysponować ;)
Głosujemy 3 dni,  więc do 20.05. 

Kto jeszcze ZA zakupem puszek dla stareńkiej Hery ?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, DONnka napisał:

Więcej niż dwoje ;)

Ja też jestem ZA i mam kilka głosów Skarpetowiczów, którymi w razie potrzeby mogę dysponować ;)
Głosujemy 3 dni,  więc do 20.05. 

Super,  dzięki DONnka :).  Nie  jest źle i spokojniej poczekam na wynik głosowania :). 

Link to comment
Share on other sites

O 17.05.2016 o 01:17, DONnka napisał:

Kto jest ZA wsparciem Hery z naszych środków ???
konfirm31, mogłabyś złożyć Herze tutaj lub na owczarku wątek ?
 

heeee1.jpg

 

 

O 18.05.2016 o 12:07, wolf122 napisał:

Za pomocą Herze !!!

 

O 18.05.2016 o 18:38, DONnka napisał:

Więcej niż dwoje ;)

Ja też jestem ZA i mam kilka głosów Skarpetowiczów, którymi w razie potrzeby mogę dysponować ;)
Głosujemy 3 dni,  więc do 20.05. 

Kto jeszcze ZA zakupem puszek dla stareńkiej Hery ?

 

O 18.05.2016 o 20:26, betka napisał:

Jak zwykle za :)

 

5 godzin temu, bela51 napisał:

ZA dla Hery !

Hera otrzyma wsparcie od Skarpety Owczarkowej !!!

Proszę o kontakt na priva osobę odpowiedzialna za sunię
Jeśli mamy zamówić mokra karmę , to będę potrzebowała adres do wysyłki i numer kontaktowy dla kuriera

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, DONnka napisał:

 

 

 

 

Hera otrzyma wsparcie od Skarpety Owczarkowej !!!

Proszę o kontakt na priva osobę odpowiedzialna za sunię
Jeśli mamy zamówić mokra karmę , to będę potrzebowała adres do wysyłki i numer kontaktowy dla kuriera

A czy możemy otrzymać wsparcie w dopiero co zamówionych puszkach ?bo na jakiś czas starczą 

Ziutka wstawiała skan z zamówienia powyżej. 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Kejciu napisał:

A czy możemy otrzymać wsparcie w dopiero co zamówionych puszkach ?bo na jakiś czas starczą 

Ziutka wstawiała skan z zamówienia powyżej. 

Kejciu, odpisałam na Twojego priva
Skarpeta może wykonywać przelewy tylko na podstawie rachunków wystawionych na SMON 
W prywatnej wiadomości przedstawiłam różne opcje naszej pomocy
Czekam na decyzję :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...