Jump to content
Dogomania

Czaki,tydzień czasu chodził z ropiejącymi ranami po potrąceniu. POTRZEBNE WSPARCIE $.


Juldan

Recommended Posts

  • Replies 630
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Akrum']Ciocie, coś się dzieje z oczkiem Czakiego.
Wg hoteliku, Czaki nie widzi na to oko, a samo oko ma dziwny kolor.
Psiak wpada na przeszkody :(

Psiak musi trafić dzisiaj do lecznicy.[/QUOTE]

Które to oczko? Jeżeli lewe - to co miał zakraplane na jaskrę - to najpewniej wzrosło ciśnienie i gałka oczna jest powiększona ( kolor oczka może mieć taki mleczny )

Link to comment
Share on other sites

Z innej beczki
Pomóżcie proszę, mam psinkę w potrzebie. Od rana łażę jak struda i myślę jak ją uratować. Narazie jest u weta w Obrzycku, jednak do jutra godz. 13 musi kumpela go zabrać. Sama nie może go mieć. Już ma zaadoptowanego w wynajmowanym pokoju. Nie chodzi dobrze na tylne łapki....
[URL]https://www.facebook.com/events/359331507492095/360434270715152/?ref=notif&notif_t=plan_mall_activity[/URL] Tu troche info o nim na facebooku.
A no i jest mobilna, z Obrzycka może go zawieść nawet do Poznania

Link to comment
Share on other sites

Czaki ma krwistek, znaczy (jak już wspomniała Pyrdka) pękło naczynie i krew wylała się do przedniej komory oka. Sprawa jest poważna, ale gdyby nie było nadziei to wet pewnie od razu by powiedział więc bądźmy dobrej myśli.
Czaki dostał 2 rodzaje kropli + Rutinoscorbin.

Jeśli chodzi o jego wzrok to on u nas od samego początku nie widział o czym już wspominałem zaraz po jego powrocie. Miało to się wyregulować jeszcze, ale czy ktoś wie ile to dokładnie zajmie? Jak na razie zapobiegawczo na swoim wybiegu, wszystkie drzewa ma owinięte pianką:roll:

Dobre chociaż w tym wszystkim jest to, że nie stwarza problemów przy zakrapianiu tego oka:)

Link to comment
Share on other sites

Jestem załamana i wkurzona - pop..........ny wet powiedział ,że Czakulec widzi na lewe oko , a na prawe częściowo , że operacja się udała i ja mu uwierzyłam.
Mnie też wydawało się a nawet byłam pewna ,że widzi a Czakulec pewnie zaznajomił się z terenem i chodził na "wyczucie" ( przestał włazić na wszelkie przeszkody i omijał je, schodził ładnie ze schodów )

Jest mi teraz głupio, ze wprowadziłam wszystkich w błąd - przepraszam was.

Z tego co mi wiadomo to jeszcze jeden psiak miał "udaną" operację oczu przez tego weta.
I szlag mnie trafia bo jak Inka miała operację na to samo co Czakulec to tez powiedział ,ze psiak widzi i operacja się udała a sunia nie widzi nic

Link to comment
Share on other sites

Kasiu za co Ty kobieto przepraszasz? Dzięki Tobie i Beacie miał opiekę po operacji.Dobrą opiekę.Za to jeszcze raz Wam dziękuję. Liczyliśmy na to,że się uda - prawdopodobnie jest inaczej a my na to nie mamy wpływu.Szkoda Tylko cierpienia i stresu jakiego Czaki doznał. Za tydzień jedziemy na kontrolę. Zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KateBono']Mnie też wydawało się a nawet byłam pewna ,że widzi a Czakulec [B]pewnie zaznajomił się z terenem i chodził na "wyczucie"[/B] ( przestał włazić na wszelkie przeszkody i omijał je, schodził ładnie ze schodów )[/QUOTE]

Całkiem możliwe bo po wybiegu też chodzi ustalonymi ścieżkami między czterema drzewkami.
Jednak gdy zabrać go gdzieś indziej to niestety wpada na to i tamto:-(
Co do schodów to np po wyjściu od weta - na schodach - wszedł na pierwszy stopień ładnie, ale gdy już wszedł na samą górę to dalej jeszcze łapkę wysoko podnosił jak by stopnia szukał.
Pies i tak dużo lepiej orientuje się co jest przed nim, nawet gdy nie widzi, więc może właśnie czasem udaje mu się tak nas wprowadzać w błąd, ale niestety najgorzej jest jak idzie na smyczy bo wtedy jakby polega na człowieku, czując w którym kierunku smycz go "ciągnie" i wtedy o zderzenie się z czymś jest bardzo łatwo:-(

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=4][COLOR=#000000][FONT=comic sans ms]Serdecznie zapraszam na bazarek cegiełkowy, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na [B]zakup pięknych i ciepłych bud dla psiaków[/B] z Przytuliska, z którym współpracuje nasze [B]Stowarzyszenie ŁAPA[/B].[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=comic sans ms]Może wspólnymi siłami uda nam się uzbierać na jeszcze jedną budę.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=comic sans ms]Bazarek trwa do 11 listopada. Musimy zdążyć przed zimą.[/FONT][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][B][COLOR=#000000][FONT=comic sans ms]1 cegiełka = 5zł[/FONT]
[/COLOR][FONT=comic sans ms][/FONT][/B][FONT=comic sans ms][COLOR=#000000]link do bazarku:[/COLOR][/FONT][B][FONT=comic sans ms] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/233549-Bazarek-cegiełkowy-na-budy-dla-psiaków-z-przytuliska-(do-11-11-22-00)"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...o-11-11-22-00)[/URL][/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Ciocie, wujkowie, dzielnie towarzyszycie nam na wątku Czakiego, dlatego chciałabym Was również zaprosić do naszego kolejnego podopiecznego - jeszcze większej bidy niż Czaki, gdy go przyjmowaliśmy pod opiekę...
[SIZE=4][FONT=georgia][URL="http://www.tinyurl.pl?54VsdVK8"][COLOR=#ff0000][SIZE=3][B][SIZE=4]I TYM RAZEM CZŁOWIEK OKAZAŁ SIĘ KATEM - RUDY WALCZY O ŻYCIE![/SIZE][/B][/SIZE][/COLOR][/URL][/FONT][/SIZE]

Rudy potrzebuje dużo pozytywnych myśli i trzymania kciuków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akrum']Ciocie, wujkowie, dzielnie towarzyszycie nam na wątku Czakiego, dlatego chciałabym Was również zaprosić do naszego kolejnego podopiecznego - jeszcze większej bidy niż Czaki, gdy go przyjmowaliśmy pod opiekę...
[SIZE=4][FONT=georgia][URL="http://www.tinyurl.pl?54VsdVK8"][COLOR=#ff0000][SIZE=3][B][SIZE=4]I TYM RAZEM CZŁOWIEK OKAZAŁ SIĘ KATEM - RUDY WALCZY O ŻYCIE![/SIZE][/B][/SIZE][/COLOR][/URL][/FONT][/SIZE]

Rudy potrzebuje dużo pozytywnych myśli i trzymania kciuków.[/QUOTE]


[CENTER][SIZE=5][FONT=comic sans ms]Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoim ulubionym przysłowiem, cytatem lub aforyzmem to [/FONT]
[FONT=comic sans ms]serdecznie zapraszam na bazarek, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie
i karmę dla Rudego: [/FONT][/SIZE]
[SIZE=5][FONT=comic sans ms][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/234952-Twoje-ulubione-przysłowie-cytat-aforyzm-dla-skatowanego-Rudego-do-22-11-godz-22[/URL][/FONT][/SIZE]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

A ja tam wierzę w to że jeszcze może być dobrze. Słuchajcie, tak naprawdę nie wiemy czy Czaki widzi coś czy nie. Gdyby potrafił mówić moglibyśmy Go o to spytać, a tak...

Maciek pisał kiedyś, przed zabiegiem, że "jakość" widzenia Czakiego zależy od oświetlenia, nie wiemy czy nie jest tak nadal.
Poza tym po takim zabiegu, u ludzi jest wiele zakazów- tylko, że człowiek przyjmuje to do wiadomości i przestrzega. A co ma zrobić biedne zwierze, które jest wystraszone- po zabiegu boli, krople szczypią, nowe miejsce, zamknięcie w klatce (dla jego dobra- ale on nie wie co się dzieje).... poza tym Czakulec jest niewykastrowany i jak sama KateBono mówiła kiedy byliśmy Czakiemu zawieźć karmę nakręcał się na wszystko... nie wiemy czy to nie miało wpływu na skoki ciśnienia w gałkach ocznych.

A ja mam wyrzuty sumienia, że ta operacja była wykonana u Czakiego za szybko... chłopak nie doszedł do siebie jeszcze po "wypadku" a my chcieliśmy jak najszybciej naprawić mu wzrok. Tylko że teraz to już tylko popisać sobie mogę.

Nie myślcie, że mam do kogoś pretensje, bo tak nie jest. Sama się cieszyłam jak głupia kiedy udało się tak szybko zorganizować zabieg... nie jestem okulistom, ale wierzę, że kiedy ten "krwistek" się wchłonie Czaki jeszcze zobaczy choć kawałe świata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...