Jump to content
Dogomania

Hrabal -udało sie. Ma dom. Dziekuję.


monika55

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wysłałam w nocy "prezentację " Hrabala.

Odpowiedź przyszła dzisiaj o 10-tej. Niestety, koleżanki - znów pudło :(

Witam,

Dziękuję za podesłanie Hrabala. Widać, że jest to wyjątkowo piękny i energetyczny pies.
U mnie jest tylko jeden problem, o którym nie wspomniałem Pani wolontariuszce przez telefon:
Jestem poważnym alergikiem. Wcześniej raczej miałem maltańczyki lub yorki, które mnie nie uczulały, a decyzja o poszukiwaniu pudla wzięła się z wyczytanych informacji o ich nie-alergiczności.
Próbowałem już adoptować jednego "w typie" pudla, jednak już po jednym dniu spędzonym razem okazało się, że sunia ta wywołuje u mnie bardzo silną reakcję alergiczną.
W związku z tym wolę szukać raczej psiaka z centrum Polski, gdzie będę mógł go "przetestować" tzn. wziąć go na kilka dni do domu i zobaczyć reakcję zdrowotną (jeżeli psychika psa na to, oczywiście, pozwala).

Pozdrawiam - Witold P.

Link to comment
Share on other sites

A mój list wyglądał tak :

Szanowny Panie Witoldzie.

Dostałam Pana adres mailowy od wolontariuszki, która często bywa w schronisku w Szczytnie.
Wiem od niej, że był Pan zainteresowany przygarnięciem pudla . Wiem też, że do adopcji nie doszło - niestety ktoś Pana uprzedził ...

Chciałam skorzystać z okazji i zaprezentować Panu Hrabala - pudla średniego, którym opiekujemy się wspólnie z koleżankami. Hrabal został wyciągnięty z jednego z podłych, śląskich schronisk, w którym wyjątkowo źle znosił pobyt. Zafundowałyśmy mu psi hotelik niedaleko Dzierżoniowa. Psisko nam tam odżyło i rozkwitło wręcz. Ujawnił się cały dobry pudlowy charakter Hrabala - jest żywym, inteligentnym psem, przyjaźnie odnoszącym się do wszystkich ludzi i do psów . Zachowuje czystość w domu. Ma apetyt a do tego jest niewybredny. Hrabal ma założoną książeczkę, jest zaczipowany , ma komplet szczepień. Przeszedł też zabieg kastracji. Słowem - posag godzien rasowca. Szukamy dla niego odpowiedzialnego właściciela , który go już nigdy bezpardonowo nie skaże na poniewierkę.
Polecam z czystym sumieniem tego wspaniałego, radosnego psa. Gdyby nie fakt, że mam pod opieką stadko własnych 5-ciu futrzaków, sama bym Hrabala zagarnęła pod swoje skrzydła.

Proszę obejrzeć załączone zdjęcia Hrabala oraz filmik, w którym widać, ile w Hrabalu energii i radości życia :)


Gdybym zdołała Pana zainteresować Hrabalem w tym krótkim liście, a miałby Pan jakieś pytania czy niejasności, proszę dzwonić, pisać. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.


Link do filmiku : [URL]http://w319.wrzuta.pl/film/2krzYpCm3ok/20121222007[/URL]



Moje telefony : stacjonarny .... kom.


Łączę wyrazy szacunku - Beata F.


Wkleiłam 5 najpiękniejszych zdjęć Hrabala.

Link to comment
Share on other sites

Marne to pewnie pocieszenie, ale dobrze, że jest zainteresowanie Hrabalem. Jeśli ludzie dzwonią, to jednak szanse, ze w końcu znajdzie się TEN dom są większe, niż w przypadku gdy telefon milczy :) My ogłosiliśmy naszego Miśka na ok. 50 portalach i nic... Ani jednego telefonu. Nie wiem, może niecierpliwa jestem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rubik']Marne to pewnie pocieszenie, ale dobrze, że jest zainteresowanie Hrabalem. Jeśli ludzie dzwonią, to jednak szanse, ze w końcu znajdzie się TEN dom są większe, niż w przypadku gdy telefon milczy :) My ogłosiliśmy naszego Miśka na ok. 50 portalach i nic... Ani jednego telefonu. Nie wiem, może niecierpliwa jestem[/QUOTE]

No niestety Rubik, nie doczytałaś ;) Zaineteresowania nie ma, namiary do pana dostałyśmy od Magenki.

Link to comment
Share on other sites

FiGo - a relacja z wizyty PA w pierwszym z zainteresowanych domków jest tu :

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229177-Hrabal-albo-deklaracje-i-%C5%BCycie-Znowu-oszukany/page70[/url]

Konkretnie post 1747. Koleżanka Rubik, debiutująca w roli wizytatora, zrobiła kawał dobrej roboty. Decyzja zapadła na NIE,ale dzięki spostrzeżeniom Rubik miałyśmy jasność sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

Z żalem przeczytałam listy. Zabawne, bo ja akurat SZUKAŁAM pudla lub sznaucerka, lub innego "owłosionego" schroniskowca, ponieważ mój syn jest alergikiem!!! Miałam trzy pudle i jak tylko zarastały futrem, cięłam, kąpałam i z głowy. Mój obecny sznudelek jest strzałem w "10".
Tak naprawdę nie wiem co on ma w sobie (pewnie liczne grono przodków), ale nas nie uczula. Najwięcej alergenów jest w naskórku, zatem uczulają psy obficie liniejące, takie jak beagle itp.
Sorry za wykład, ale poczytałam sobie przy okazji adopcji.

PS. Żeby nie było. Mój syn ma bardzo silną alergię na koty, króliki i inne futrzaki, po 5 minutach świszcze mu w oskrzelach jak w miechu.

Link to comment
Share on other sites

Alergie to temat rzeka i tu reguł nie ma :( Ja jestem koszmarnie uczulona na świnki morskie - mam taką reakcję jak Twój syn , Asiu. A po domu lata 5 psów i 8 kotów ...i nic :)

Pomijając alergię, miło, że pan Witold napisał na samym końcu "jeśli psychika psa na to pozwala" - odnośnie testowania. I za to go lubię :) Rozsądnie też, że bierze pod uwagę psa z najbliższej swemu miejscu zamieszkania okolicy.

Link to comment
Share on other sites

Hrabko śmiga po ogrodzie, jakby nigdy nic

[IMG]http://c.wrzuta.pl/wi512/5c1976210026997f51f168cf/20130725202-001[/IMG]

[IMG]http://c.wrzuta.pl/wi10894/8b788b6f0009930c51f168cf/20130725203-001[/IMG]

[IMG]http://c.wrzuta.pl/wi13390/1c871331001845c951f1683b/20130725200-001[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mamy kolejny telefon, ale...oceńcie same.

Pan Tadeusz z Czechowic ( Śląsk Cieszyński). Wdowiec . Mieszka sam w bloku. Jeszcze pracuje, ale kilka godzin dziennie - to do zaakceptowania.

Wyjeżdża czasem na kilkudniowe delegacje i wtedy zabierałby psa ze sobą. Wymyślił sobie jednak, że pies w nowym miejscu ( w pokoju hotelowym najprawdopodobniej) zostawałby sam na kilka godzin zamknięty w klatce kennelowej . No i tego nie jestem już w stanie zaakceptować :( Hrabal pewnie też nie.

Zapytana o ewentualne schorzenia czy choroby trapiące Hrabala opowiedziałam o tylnych łapkach i AptoFlexie. Pan Tadeusz na koniec rozmowy zapytał tylko, czy mam COŚ jeszcze ? W sensie - jakiegoś innego psa na półce ;) Michelle - zapisałam numer .

Edited by farmerka63
Link to comment
Share on other sites

[quote name='farmerka63']Ja nie . Nie wiem , jak to się robi i prosiłabym, żeby tym zagadnieniem zajął się ktoś lepiej zorientowany.[/QUOTE]
Ciocia,linki do aktywacji przychodziły do Ciebie,więc ty chyba tylko możesz przedłużać ogłoszenia.Jak to się robi nie mam też pojęcia.Moze podpytać halszka i monika...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farmerka63']Alergie to temat rzeka i tu reguł nie ma :( Ja jestem koszmarnie uczulona na świnki morskie - mam taką reakcję jak Twój syn , Asiu. A po domu lata 5 psów i 8 kotów ...i nic :)[/QUOTE]
A ja jestem uczulona na wszystko, w szczególności na sierść psów i kotów. Mam 6 kotów i 6 psów, papugi i mądrą panią pulmonolog, która nie każe mi wyrzucić zwierząt, tylko daje odpowiednie środki przeciwalergiczne. Co by było warte życie bez zwierzaków? I co z tego, że nie miałoby się zwierząt w domu, jeżeli uczulić się można wszędzie i na wszystko?

Link to comment
Share on other sites

Giselle - super, Ze Hrabal widzi, ale poprzestań kochana na grzywce, dobrze ? Planujemy bowiem z dziewczynami kolejną akcję groomer/sesja foto . Właśnie zwieramy szyki i szukamy sponsora , ewent. szukamy dodatkowych źródeł dochodu. Btw - jakby ktoś miał jakieś propozyszyns to nadstawiamy ciekawie ucha. Bogusik w telefonicznej rozmowie coś mi napomykała o bazarku...

W poniedziałek rano zrobię przelew za sierpień.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogusik']Ciocia,linki do aktywacji przychodziły do Ciebie,więc ty chyba tylko możesz przedłużać ogłoszenia.Jak to się robi nie mam też pojęcia.Moze podpytać halszka i monika...?[/QUOTE]

Witam się po przerwie,widzę,że u Hrabcia po staremu....ech coś chłopak nie ma szczęścia. Tak,odświeżać ogłoszenia może osoba na którą one są robione,najczęściej przychodzi wiadomość na pocztę o treści "Twoje ogłoszenie wygasa za dwa dni" lub "Czy ogłoszenie jest aktualne?" itd. do tych wiadomości dołączone są linki,które należy kliknąć i ponowić ogłoszenie.Na niektórych portalach na których wystawiam ogłoszenia trzeba się zarejestrować poprzez własnego maila i tu osobiście mam problem ponieważ nie umiem wstawić adresu innej osoby,dostaję info "adres nieprawidłowy" itd.wtedy ponowienia ogłoszeń przychodzą do mnie,nie umiem tego ominąć :oops: i nie mam pojęcia jak inni sobie z tym radzą

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...