Jump to content
Dogomania

Smycz automatyczna


Melka

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam flexi comfort 2 (do 25 kg psa) ale uzywalam jej przez bardzo krotki okres czasu i sadze ze nadal bede jej uzywac rzadko i krotko. obecnie od dluzszego czasu lezy w szafce i nie tesknie do niej ;) jakos wygodniej mi z normalna smycza, jest duzo lepsza kontrola nad psem na smyczy zwyklej, nie zaplatuje sie w krzaki itp itd. ;)

Link to comment
Share on other sites

Odkad pekla mi podroba flexi +/- 3 miesiace od kupienia (dobrze, ze nie przy ruchliwej ulicy, bo spacerowalam wtedy z niesfornym szczeniakiem), zainwestowalam w takie smycze:
[URL]http://www.allegro.pl/item175202245_smycz_flexi_summertime2_hit_tego_lata_super_cena_.html[/URL]

i sluza mi juz 2 lata :)

Mozna je kupic na allegro nawet troche taniej (widzialam po 45 zl).

Link to comment
Share on other sites

Ja mam [B]FLEXI COMFORT 3 na 5 metrowej tasmie [/B]i jestem z niej bardzo zadowolona... Gdy ide gdzies gdzie moge spuscic psa (ze wzgledu na jej bezpieczenstwo) tam biore flexi i moja psica moze zwiedzac sobie miejsca gdzie nie zawsze weszlabym z nia na zwyklej smyczy. Mozemy kontrolowac psa, ale podstawowym warunkiem jest umiejetnosc poslugiwania sie ta smycza! Nie mozna byc chaotycznym i wszystko trzeba robic zdecydowanie...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='olekg18']Dla yorczka kup flexi najmniejszą.
Ale normalną też mozesz miec np. na spacerki do miasta[/quote]
Dziekuje, tak sobie mysle ze najpierw zaopatrze sie w zwykla zeby sie w zwyklej nauczyl chodzic a pozniej rarytasy :P jesli to bład to prosze mnie poprawic bo to moj pierwszy psiak zyciu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maartucha']Dziekuje, tak sobie mysle ze najpierw zaopatrze sie w zwykla zeby sie w zwyklej nauczyl chodzic a pozniej rarytasy :P jesli to bład to prosze mnie poprawic bo to moj pierwszy psiak zyciu :)[/quote]

Dobrze myslisz, a jesli bedzie juz dorosly to nie chodz z nim tylko na rozciaganej! bo jak przepniesz na zwykla to bedzie ciagnal ;) ja juz to przechodzilam :diabloti: teraz najczesciej chodzimy na krotkniej smyczy, a flexi wyciagamy jak idziemy gdzies dalej i wiem ze psa nie spuszcze z smyczy ;)

Link to comment
Share on other sites

my mamy flexi giant, taśma 8m, już ponad rok czasu. Używam jej tylko na siusiu koło bloku, gdyż dzięki temu suczydło ma większą swobodę, a ja nie muszę łazić za nią krok w krok :), a moja mama idąc z psem na spacer używa zawsze flexi.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

A ja tam od wieków kupuję smycze automatyczne polskich firm, wytrzymują po 2-3 lata, dawniej kupowałam mniejsze (na 30 kg psa) choć pies ma 37 kilo i jest zaprzęgowcem i było ok. Dziś byłam w zoologu i nabyłam Hiltona za całe 26 zł 5 metrową na 50 kg psa. Rok gwarancji, cena mi pasuje. Ja popieram polski przemysł :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']A moje flexi do 15kg służyła 7lat jamnikowi od chyba 3 służy Mikusiowi od żaby14 i nic się niż nie dzieje.Kosztowała 44zł!
A ty przez ten czas wydałaś pare stówek na szajs[/QUOTE]
A, polskie czyli szajs, a no to rozumiem. Już mam jasność. Przy zaprzęgowcach Flexi nie wytrzymuje dłużej niż 2-3 lata. Wiem, bo na początku pierwszą smycz miałam właśnie Flexi. Dla mnie to snobizm i tyle. Tak się okazuje że przez 11 lat miałam chyba 3 polskie smycze (obecna jest 4). A smycz dla mojej suki flexi to koszt 100-120 złotych. Jak dla mnie to za tą kasę wolę jej kupić coś dobrego na stawy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...