Jump to content
Dogomania

Smycz automatyczna


Melka

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na Flexi Giant jest napisane, że dla psów o wadze powyżej 50 kg. Nie ma górnej granicy. Nie wiem skąd, ten ktoś wytrzasnąl te 80 kg. :-o
Ja samam kupilam tą smycz dla dogów niemieckich, i znam wiele osób które te psy na niej prowadzą. Mimo szarpania smycz jest jak nowa.
Obecnie używam jej dla 25 kilowego setera. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja pół roku temu ( na cieczke) kupilam Biruni Flexi comfort compact 5m, sprawuje sie swietnie. zaplacilam na allegro za nowa jakies 78 zl razem z przesylka. obie z sucza jestesmy nadal bardzo zadowolone.
tylko niezmiernie zaluje ze ta smycz sie nie nadaje do roweru... a ma taka wygodna raczke:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Na Flexi Giant jest napisane, że dla psów o wadze powyżej 50 kg. Nie ma górnej granicy. Nie wiem skąd, ten ktoś wytrzasnąl te 80 kg. :-o
[/quote]

są nawet 8 m dla psów o wadze 85 kg z Flexi :lol:
w polsce chyba ne sprowadzają, ale w Nemczech można bez problemu kupić za 30 - 35 Euro w sklepie :)

PS. I masz jeszcze 2 lata gwarancji na taką smycz :)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Book Antiqua][COLOR=purple][B]Mam pytanko.
Czy taka smycz rozciągana (automatyczna) się nie urwie? [/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][COLOR=purple][B]Bo mój piesek strasznie ciągnie i ma wiele siły, a chciałabym
żeby miał więcej luzu[/B][/COLOR][/FONT] :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sNuJkA'][FONT=Book Antiqua][COLOR=purple][B]Mam pytanko. [/B]
[B]Czy taka smycz rozciągana (automatyczna) się nie urwie? [/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][COLOR=purple][B]Bo mój piesek strasznie ciągnie i ma wiele siły, a chciałabym [/B]
[B]żeby miał więcej luzu[/B][/COLOR][/FONT] :lol:[/quote]

Asta pisze, że używa i się dobrze sparwuje, więc z mniejszymi psiakami też chyba nie powinno być problemów :) Ja kupuję dla swojego, ale flexi tyle, że w Niemczech, bo taniej :) Tylko należy uważać na firmę, bo zazwyczaj cena idzie w parzez z jakością :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']są nawet 8 m

PS. I masz jeszcze 2 lata gwarancji na taką smycz :)[/quote]

Ja mam wlaśnie 8 metrową taśmę Flexi Giant, ale tak jak mówie nigdzie nie bylo podanej górnej granicy. Na opakowaniu byl bernardyn i napis, że dla psów powyżej 50 kg. Smycz waży prawie kilogram. :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Ja mam wlaśnie 8 metrową taśmę Flexi Giant, ale tak jak mówie nigdzie nie bylo podanej górnej granicy. Na opakowaniu byl bernardyn i napis, że dla psów powyżej 50 kg. Smycz waży prawie kilogram. :razz:[/quote]

są msywne to fakt :p Mam nadzieję, że utrzma Lucky'ego, bo on to ma siłę, żeby pociągnąć, a nie chciałabym, aby zerwała się np przy ulicy, bo byłoby to bardzo niebiezpieczne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']Mam nadzieję, że utrzma Lucky'ego, bo on to ma siłę, żeby pociągnąć, a nie chciałabym, [/quote]

Przy szalonych 60 kg dogach nic się ze smyczą nie stalo. Teraz co prawda pies jest lżejszy, 27 kg, ale potrafi nieźle pociągnąć. Nie wyobrażam sobie, jaka by musiala być sila, aby zerwać tą smycz. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Przy szalonych 60 kg dogach nic się ze smyczą nie stalo. Teraz co prawda pies jest lżejszy, 27 kg, ale potrafi nieźle pociągnąć. Nie wyobrażam sobie, jaka by musiala być sila, aby zerwać tą smycz. ;)[/quote]

no to mnie usokoiłaś :)

najbardziej się przyda na plaży, żeby przypadkiem do wody nie wszedł, a miał więcej luzu niż na krótkiej :)

Link to comment
Share on other sites

Dziadkowie mieli jamnika,który chodził na Flexi do 10kg chyba. No ale sznureczek szybko sie przetarl w paru miejscach wiec po kilku miesiacach smycz byla do wyrzucenia bo pękła w końcu, chociaż zadko byla uzywana...

Link to comment
Share on other sites

ja mam 4 mies. flexi - (5 m.) jestem z niej zadowolona bo na niej nauczyłam kilku rzeczy mojego psa ( tylko przeszkadza mi to że jak ide na jakis spacer do lasu ( 10km.) to jest mi tak ciężko mam wrażenie że waży z 2 kg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja teraz właśnie chcę kupić automatyczną smycz i zastanawiam się nad smyczą Ferplast. Tak patrzyłam w sklepach internetowych na zdjęcia tych smyczy i powiedźcie mi czy TAŚMA chowa się do końca? Bo na fotkach wygląda to jakby zamykała się do momentu tak jak na lince! (Chyba, że to jest zdjęcie linki,a dali do taśmy)

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam kiedyś dla Nory smycz automatyczną Flexi, niby najlepsza na rynku, była dobra przez trzy lata, potem sprężyna zaczęła systematycznie się łamać, aż wkoncu smycz diabli wzięli:mad: , wkurzyłam się ,bo dałam za toto prawie sto zł i poszło na szmelc, obecnie mam zwykłą smycz sznurową z karabińczykami z obu stron i nie narzekam, a smyczy automatycznej chyba raczej już nie kupię.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

3 tygodnie temu kupiłem smycz Flippy Delux dla psów do 50kg. Niestety smycz jest już bezużyteczna. Spotkanie mojego psiaka (około 25kg) z kotem skończyło sie tym, że coś się zerwało w środku i przestała się zwijać. W przyszłym miesiącu zainwestuję chyba we Flexi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leni']Ja mam Flexi compact 3 i nie zamienię jej na żadną inną :D - taśma może droga ale trwała, zapłaciłam we Wrocławiu około 100 zł :-?[/quote]

mam dokładnie taką samą i też tyle zapłaciłam ale przynajmiej wiem , ze moja seterzyca jej nie zajeździ :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...