Jump to content
Dogomania

Smycz automatyczna


Melka

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mami, to dobrze ale sama wiesz że wypowiedzi z błędami sie nie zbyt fajnie czyta

No pewnie.

Ale w Twoim przypadku, to nie ortografia jest problemem, tylko gramatyka i stylistyka. :wink:

Natomiast w porownaniu do innych uzytkownikow, ktorzy ukonczyli rozmaite szkoly, a nadal robia bledy, dodam - ortograficzne, Twoja pisownia jest na dosc wysokim poziomie :wink:

Jednak, czy to jest istotne? Jesli ktos nie lubi czytac takich postow, to nie czyta. :wink:

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Mami,

Oj Skarbie chodzilo mi wlasnie o ortografie ;) Bo gramatyka nie jest u zaby az tak kiepska. Przeczytaj wiec jej post uwaznie.

A poza tym nie jest to temat do roztrzasania, wiec zakonczmy go z nadzieja na przyszlosc, ze bedzie lepiej :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Briads a jaka dokladnie jest ta smyczka bo moze bym od ciebie odkupila. a wogole co myslicie o takiej smyczy dla huskiego ?

Hmm..... kiedy ja jeszcze nie miałem własnego psa to byłem na wakacjach u wujka, który ma huskiego i właśnie automatyczną smycz. No i nie miał czasami czasu (ale wyszło :wink: ) to ja musiałem z psiakiem wyjść do lasu na spacer. Jak wiecie, husky bardzo ciagnie na spacerkach, więc na smyczy automatycznej też strasznie ciagnął, ale smycz się nie urwała, bo była porządna z flexi dla szczególnie dużych i silnych psów 8) CHociaż nie wiem czy bym ci ją doradził...Mimo, iż ja wychodziłem 2 razy dziennie przez 4 dni, to ręce strasznie mnie bolały.. A głownie od tego, że jak wychodzisz z domu on wtedy biegnie rozpędza sie i czekasz, aż nastąpi ten moment, w którym skończy sie smycz i.... wtedy strasznie cię pociagnie :lol: Na szczęście nigdy sie nie przerwóciłem, ale było blisko :wink: Poza tym ja chodziłem w lesie i ludzi i psów nie było w ogóle to jeszcze jakoś sie szło... No, ale na osiedlu czy w mieście nie wyobrażam sobie tego :wink: No chyba, że chodzisz regularnie na siłownię. :D

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Mam 5 miesięcznego samoyeda i używam flexi do 50 kg, 8 metrową.

Uważam że jest super bo przynajmiej nie muszę chodzić za min po niezbyt niestety czystych trawnikach. Pewnie powiecie że mój też brudzi ale jak próbowałam po nim sprzątać to ludzie się jakoś dziwnie na mnie patrzyli, a poza tym to zanim skończyłam już 2 inne psiaki załatwiły swoje potrzeby i stwierdziłam że chyba to nie ma większego sensu do momentu aż więcej psiarzy zacznie to praktykować, ale nie o tym chciałam pisać. W każdym razie kilka razy mi sie przydażyło zaplątać lub podciąć (bez przewrotki oczywiście) przypadkowych przechodniów w momencie szybkiego zwrotu Kinga (ku jego wielkiej uciesze), przez moją nieuwagę.

Matt napisał:

A głownie od tego, że jak wychodzisz z domu on wtedy biegnie rozpędza sie i czekasz, aż nastąpi ten moment, w którym skończy sie smycz i.... wtedy strasznie cię pociagnie

Nie trzeba czekać aż pies się rozpędzi i smycz się skończy wystarczy wcześniej nacisnąć blokadę i po problemie.

Ja też mam zieloną :lol:

Pozdrowionka!

Link to comment
Share on other sites

wasze posty zachecily mnie do kupna takiej smyczy i dzis nabylam flexi rozmiar L do 60 kg 5m (czerwona). zaplacilam 116 zl - czy przeplacilam? kupilam bo stella ma koncowke cieczki, a na krotkiej ja energia rozpiera. kupilam tez w tym celu 10 m linke treningowa, zeby sobie pobiegala, a ja mogla w razie czego odpedzic spoznionych amantow :D troche sie platala pod nogami no i zdarzylo sie suni na nia siknac, ale linka sie przyda tez w ogrodku, bo stelka uwielbia kopac. moze tez na szkoleniu sie przyda, bo wybieramy sie na takowe w najblizszym czasie :roll:

Link to comment
Share on other sites

W Niemczech wszystko jest tańsze :evil:

Niech mi ktoś jeszcze powie, że jak wejdziemy do UE to ceny wzrosną... :evilbat:

Ja też bym chciała taką smycz, ale raczej całą z taśmy. Większe zaufanie mam do taśmy niż do linki...

No właśnie, napiszcie jaka jest różnica w użyciu między taśmą a linką?

I jak się sprawdzają te smycze dla dużych psów? Takich powyżej 30kg?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, napiszcie jaka jest różnica w użyciu między taśmą a linką?

I jak się sprawdzają te smycze dla dużych psów? Takich powyżej 30kg?

Moim zdaniem roznica jest ogromna. Przede wszystkim, mozesz trzymac tasme w dloni (ja lubie :wink: ) i sie nie skaleczysz. Poza tym nie bedzie klopotow z supelkami, gdy smycz sie zaplacze. Z linka bylo gorzej, gdy powstal maly wezelek bardzo trudno bylo to "naprawic" :wink:

A smycze oczywiscie, sie sprawdzaja. Znajomi maja ONa, ktory jest bardzo silny i kupili dla niego duza flexi z linka. Do tej pory bez zastrzezen.

BTW, u nas jest roznie. W sklepach zoologicznych takie smycze sa drozsze niz te oferowane w sklepach wielobranzowych. Ja za tasme zaplacilam 21$, a smycze z linka widzialam najtansze za 11$ (te dla duzych)

Link to comment
Share on other sites

wlasnie jestesmy po pierwszym spacerku na nowej smyczy. powiem krotko: rewelacja :D ! chyba warto bylo wydac troche kasy :cry: . mam nadzieje ze posluzy nam dlugo. mnie poraz pierwszy rece nie bola. stelka nie ciagnela wogole i prawie caly czas szla przy nodze pomimo luznej tasmy. czasem sie zapominala jak spotkala znajome psiaki czy ludzi i chciala pojsc sie przywitac :roll: ja tylko musze sie bardziej przyzwyczaic do mechanizmu, no i odrobinke uchwyt wazy (dla psow do 60kg chociaz ona na dzien dzisiejszy wazy 40kg - ale niech bedzie mocna, bo stelka jest strasznie zywym psiakiem :P ), ale jest to lepsze niz naprezona zwykla smycz

Link to comment
Share on other sites

W Niemczech wszystko jest tańsze :evil:

Niech mi ktoś jeszcze powie, że jak wejdziemy do UE to ceny wzrosną... :evilbat:

Oj jest drozsze ,jest......

Mieszkania....paliwo....odziez(dobrze ze sa przeceny-juz teraz tez byla ostatnia :cry: )

Ale za to zarobki....hmmmmmmm :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

hmm a moze jednak nie do 100 kg... a tylko do 80?? [URL="http://www.allegro.pl/item112670728_flexi_giant_dla_olbrzymow_hit_cena_8_m_tasma.html"]http://www.allegro.pl/item112670728_flexi_giant_dla_olbrzymow_hit_cena_8_m_tasma.html[/URL] taka tylko znalazlam.. ale ejst mocna bo astka rwie do przodu jak torpeda a smycz jest cala:D wiec jak piesek bedzie w miare spokojny a nie wariat to taka starczy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...