Jump to content
Dogomania

czy mozna dać psu wędzona rybę?


edziakalitowa

Recommended Posts

[quote name='kate89']A skóry z wędzonej makreli albo łososia nie są dobre dla psa?? Bo ja kroje je na male kawałeczki i dodaje do gotowanego jedzenia. Cos wiecie na ten temat??[/quote]
no właśnie przecież można obrać z ości to nie jest problem a ryba ma dużo składników dobrych nawet ta wędzona:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edziakalitowa']Dobra to ja ten ryż zjem a jej ugotuje świeży:eviltong:[/quote]
Ja nie widzę żadnego powodu aby nie dać psu tego ryżu :niewiem: Przecież niczym się on nie różni od tego który się dla psa specjalnie gotuje, dorzuć jakiegoś mięska, tą marchewkę i będzie zwykły posiłek.
Jeśli tej rybki wędzonej nie jest dużo to chyba nie powinna psu zaszkodzić, możesz ją np.zmieszać z ryżem, choć pewna nie jestem. Na Twoim miejscu obrałabym ją jednak z ości.

Link to comment
Share on other sites

"trochę wędzonej ryby psu nie zaszkodzi". Tak, zgoda, nie padnie martwy. Ale wędzone mięso ( wszystko jedno czy ryba czy inne) nie jest dla psa zdrowe. Szczególnie odradzam podawanie wędzonego szczeniakom.
A najbardziej się złoszczę na myślenie typu: co mi zostało w lodówce...to dam psu. Pies ma mieć [U]swoje[/U] żarcie a nie "zagospodarowywać" resztki ze stołu. Psi przewód pokarmowy bardzo żle znosi pokarm przyprawiony po ludzku a do tego zakiśnięty, spleśniały czyli taki jak starocie z lodówki. Czym innym jest mięso surowe lekko podśmierdnięte na powietrzu( niektórzy nawet zalecają takie od czasu do czasu) a czym innym "śliska" i zzieleniała wędlina z lodówki czy "lekko" skwaśniała zupa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Ja osobiscie bym nie ryzykowała... Po co psu do szczescia takie jedzenie? :roll: Moje psy nigdy nie dostały niczego wedzonego, resztek z obiadu i co mi tam w lodowce zalegało :roll: i jakos nie widzialam specjalnego cierpienia z ich strony tym spowodowanego....[/quote]

to czemu sprzedają w sklepach zoo wędzone kości , uszy itp dla psów ?? tego tez nie dajesz ?
oczywiście nie polecam traktowac psa jak śmietnik i dawać wszystko to co nam zalega.

Link to comment
Share on other sites

A czy ktoś twierdzi,że takie wędzone uszy są zdrowe ? Jako zabawka co pare tygodni może nie zaszkodzi... Choć bardziej delikatne psy moga zareagować biegunką. Znacznie pewniejsze są gryzaki z suszonej skóry.
To ,że coś jest w sklepie zoo to nie znaczy że jest OK a raczej ,że są na to kupcy:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Moja je te pocięte skórki i jest wszystko ok,sa porządnie zmielone i jak gotuje jej ryż to przy okazji je wrzucam. A co sadzicie o owocach dla psa ?? Moja zjada ze 2 jabłka dziennie tylko musze jej obrać ze skórki i pokroić w plasterki oraz babany suszone albo świeze i tak to wszystkie owoce by zjadła,czy to mzoe zaszkodzic jej??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']to czemu sprzedają w sklepach zoo wędzone kości , uszy itp dla psów ?? tego tez nie dajesz ?
oczywiście nie polecam traktowac psa jak śmietnik i dawać wszystko to co nam zalega.[/QUOTE]

Nie twierdze, ze wedzone uszy sa fe itp. Chodzilo mi raczej o przetworzone ludzkie żarcie... Ale rzeczywiście nie daje psu ani wędzonych kości ani uszu... Kupuje normalne prasowane te w wersji "nie wedzonej" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Wędzone ryby są napchane sztucznymi konserwantami. Mała ilość nie zaszkodzi ale na dłuższą metę bym nie ryzykowała.[/quote]
ehhhh nie napisałam by rybka wędzona była w stałym zestawie żywieniowym u psa.Ja podaje od czasu do czasu.czyli czasem raz na tydzień czasem raz na miesiąc i nie w ilości hurtowej tylko kawałek.I nie jakieś tam szprotki (bleee)
tylko ryby które sama jem (dorsz , makrela , łosoś itp.) bez skór , łbów (kupuje bez główek bo nie przełknę niczego co na mnie patrzy :oops:)


ale to tak jak ze wszystkim jednemu psu pasuje innemu nie.Moje lubią , organizm akceptuje ten rodzaj papu , nie ma biegunek czy innych sensacji ;)obserwuje też koopki :p nie zmieniają się po rybce.
pitbullce musze dosmaczać suchą karmę bo inaczej nie podejdzie do miski (głodówki nie dawały żadnego efektu , konkurencja też ją nie przekona do samych granulek ,a z rybką jak dostanie to micha podskakuje :evil_lol:

Nie wiem ,ale to może kwestia przyzwyczajania psów do różnego rodzaju pokarmów :razz: ja wiem ,wiem że monodieta jest wskazana ;) ale moje boorki niestety za cwane by ciągle jeść to samo ,a ja mam za miękkie serce :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']
A najbardziej się złoszczę na myślenie typu: co mi zostało w lodówce...to dam psu. Pies ma mieć [U]swoje[/U] żarcie a nie "zagospodarowywać" resztki ze stołu. Psi przewód pokarmowy bardzo żle znosi pokarm przyprawiony po ludzku a do tego zakiśnięty, spleśniały czyli taki jak starocie z lodówki. Czym innym jest mięso surowe lekko podśmierdnięte na powietrzu( niektórzy nawet zalecają takie od czasu do czasu) a czym innym "śliska" i zzieleniała wędlina z lodówki czy "lekko" skwaśniała zupa[/QUOTE]

Ale tu była mowa o ryżu ugotowanym dzień wcześniej a ty już szukasz na nim pleśni, skiśnięcia itp. Skoro sama jest gotowa go zjeść to na pewno dla pieska tez sie nadaje, oczywiście o ile nie jest doprawiony. O rybce się nie wypowiem, bo sam nie wiem, ale podejrzewam, że wszystkie wędzone przysmaki dla psów sa robione w ten sam sposób i wtedy uważasz że od czasu do czasu można, ale z kolei rybki już nie bo została zakwalifikowana do zepsutych, śmierdzących, spleśniałych. U mnie w lodówce takich rzeczy nie ma i amm nadzieję że większość pojawiających się tu osób też nie otworzyła hodowli nowych organizmów żyjących. ;)

Link to comment
Share on other sites

Boogie przykro mi ,że cytując moją wypowiedź wypaczasz jej sens. O ryżu z poprzedniego dnia nie pisałam, że skwasniały. Odradzałam wędzoną rybę i też nie dlatego że skwaśniała. Natomiast to co zacytowałeś było dalszą wypowiedzią w dyskusji i dotyczyło ogólnej zasady nieskarmiania ludzkimi resztkami. Jeśli chcesz się kłócić to żle trafiłeś - poszukaj kogoś innego a sam naucz się uważnego czytania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...