Jump to content
Dogomania

Bruno, jamnik podpalany ma domek!


soboz4

Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='soboz4']Bruno na razie jest u mnie w domu, ząbki z tyłu ma nico zakamienione, ale Iga ma dużo gorsze, z przodu zupełnie ładne. Bardzo ciągnie do domu, w domu od razu na łóżko albo kanapę, chce wskakiwać do wanny, bardzo lubi wodę i kąpanie, to już zauważyła nasza opiekunka psów w schronisku, że mało któremu psu sprawiała przyjemność kąpiel, a Bruno był bardzo zadowolony.

Niestety na wskutek stresu zaczął gryźć sobie ogonek, powinien pochodzić trochę w kołnierzu, chyba że teraz przestanie bo obgryzać.

Bardzo łapczywie chwyta jedzenie, mało mi palców nie odgryzł....

Nie bardzo podobają mu się moje suczki, boi się ich, zresztą Roksia przywitała go zębami jak chciał wejść do niej do budy...

według mnie za dużo trzepie głową, może nie w sposób ciągły, ale jak na mój gust za dużo, miał przeglądane uszy w schronisku, ale dla mnie są nieco podejrzane

Jutro znowu jedzie na akcję, Parys dziś znalazł dom, może do niego tez się szczęscie uśmiechnie![/QUOTE]

Uff, jak to dobrze, że do Ciebie trafił, jesteś Ciocia Bożena Jamniczy Anioł Stróż - mocno trzymamy za niego łapy z Rulonem, żeby jak najszybciej znalazł dom. Cały czas nam stoi w pamięci biedak czekoladowy, Rulona imiennik, który nie zdążył się załapać na lepsze życie :(

Jeśli trzepie głową, to coś musi w uchu być. Rulonowi się tak raz zdarzyło do tej pory, i okazało się, jak wet długo i wnikliwie mu patrzył do środka, że jednak jakiś paproch na samym dnie ucha był, został przez weta wypłukany dopiero po kilku próbach, i trzepanie skończyło się prawie od ręki, jak przeszło podrażnienie.

Może by mu spróbować zakroplić ucho olejkiem parafinowym raz i drugi, może zanieczyszczenie się rozmiękczy i Bruno je wytrzepie z ucha?

Link to comment
Share on other sites

Dziś już nie trzepie głową, możliwe że dostała mu się woda do ucha i dlatego trzepał.

O 9:00 pójdę z nim do weterynarza żeby opatrzył mu ogonek, zobaczył uszy i ogólnie zbadał.

Ania ze schroniska ma mi przywieźć środek na odrobaczenie.

Dziś już bierze przysmaki bardzo delikatnie, szczególnie jak moje poszły na spacer.

Całą noc przespał pod kołdrą.

Rozumie co się do niego mówi, to był na 100% domowy pies, na dodatek przebywający dużo z ludźmi. Nie chodzi za mną w mieszkaniu, leży sam, najchętniej pod kołdrą w łóżku, nie powinien mieć lęku separacyjnego.

Ale niestety parę razy załatwił się w mieszkaniu, nie sygnalizuje potrzeby wyjścia, ale jak wyjdzie to również się załatwia. ma silną biegunkę i może dlatego.

Ogólnie to przytulaśny bardzooo długi jamnik, typowo domowy, nieufny wobec obcych. Jest wybredny jeżeli chodzi o jedzenie, z ryżu wyciąga sobie mięsko a ryż odsuwa na miseczce…

Teraz zamiast siedzieć ze mną, olał mnie i poszedł na psią kanapkę do sypialni, Iga jak wróci będzie niepocieszona...

Link to comment
Share on other sites

Jamniś przeszedł przegląd u weterynarza. Ma młode zęby, około 6 lat, ale ma niedomykalność zastawki i co za tym idzie szmery w osłuchu serca. Na razie nie kwalifikują się do leczenia. Leczenie można rozpocząć od pierwszych objawów, trzeba uważać kiedy zacznie kaszleć, dopiero wtedy zacząć podawać lek.

Ma silną biegunkę, dostał 1 kg intensinal – na biegunki, mam nadzieję że mu będzie smakować, bo Bruno jest wybrednym pieskiem.

Miał zrobiony test na królika i marnie widzę jego przyjaźń z królikiem, Od razu był zainteresowany i zaczął na króliczka szczekać…

Bruno miał pooglądane uszka, na pewno są zdrowe, miał obcięte pazurki i dostał kropelki przeciw kleszczom. Ogonek ma opatrzony, lek na rankę i ma zabandażowany, co bardzo mu się nie podoba.

U weterynarza był idealny, cały czas grzecznie stał w czasie badania, w czasie obcinanie pazurków, oglądania uszu, on na pewno wcześniej chodził do weterynarza i miał obcinane pazurki, co dziwne nie bał się wcale i chętnie poszedł na zwiedzanie kliniki i odwiedziny na tyłach przychodni gdzie był królik.

Na smyczy chodzi idealnie, ani razu nie napiął smyczy, cały czas na luźnej i co chwilę patrzył na mnie czy zwracam na niego uwagę.

Link to comment
Share on other sites

prawie wszystko , brzmi dobrze... jamnik idealny! ;)
może ta biegunka... to stresowa...-oby?..
moja Jasieńka... też zaczyna od szczekania ,zwłaszcza jak zobaczy ,nieznajomego psiaka a później.. obwąchiwanie i przyjacielskie machanie ogonkiem.. kiedyś usłyszałam ,że jamnik to pies myśliwski - ma szczekać! na polowaniach ..zaganiając np lisa ,głosi (szczekaniem naprowadza na zwierzynę) taka ich... uroda :eviltong::evil_lol::p
może.. Bruno ,też poszczeka... i przestanie :modla:

Link to comment
Share on other sites

Bruno jedzie dziś do PDT do Sosnowca. Będzie mieszkał u bardzo zwierzolubnej rodziny. Dalej niestety nie mamy na niego wystarczających funduszy :( Domek będzie kosztował 150 + karma + weterynarz, więc nie jest drogi, ale jednak...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciaszek']Poproszę o jakieś namiary na PDT. Wrzucę na schroniskową stronę. do karty Bruna, żeby ktoś zainteresowany adopcją (jeśli takowy się znajdzie) mógł się z opiekunem jamnisia skontaktować :).[/QUOTE]

Maciaszku kontakt najlepiej na mnie:
Magda Szlosar
696996722
[email][email protected][/email]
będę pilotować całą sprawę

[quote name='aeriel']Szkoda, że interesuje się królikiem :( Ale cóż zrobić, dobrze, że znalazł się tani PDT.[/QUOTE]

Bruno okazał się młodszy (6-7 lat), więc mam nadzieję, że szybko znajdziemy mu kochający domek.

Mam kilka zdjęć z DT:

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/s320x320/554314_307128619375678_203300026_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/554772_307128972708976_100002356277364_712691_547793577_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/547403_307129692708904_100002356277364_712695_2035480760_n.jpg[/IMG]


[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/582249_307130552708818_100002356277364_712701_875746406_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Bruno to jamnik krótkowłosy - podpalany, odpowiednio długi, z dumną postawą i szlachetną głową, na każdym robi wrażenie, mimo to trafił do schroniska, które wyjątkowo źle znosił. Ma około 7 lat, może powodem jego wyrzucenia była niedomykalność zastawek (która na chwilę obecną nie kwalifikuje się do leczenia). Bruno obecnie waży 8,30 kg, ale w chwili gdy trafił do schroniska ważył przeszło 10 kg i mamy nadzieję, że odrobi straty.

Jest sprawny, nie ma objawów niedowładu, kulawizny, czy innej przypadłości jamniczej. Został gruntownie przebadany i jedynie wykryto szmery w osłuchu. Ma obcięte pazurki, jest zakroplony na kleszcze, ma ładne zęby, choć jednego mu brakuje.

Bruno lubi jeździć samochodem, najchętniej wówczas śpi, ale lubi tez wyglądać przez okno. Nie zauważono do tej pory żeby Bruno napadła na inne psy, ale mocno szczeka na koty, nakręca się dość mocno jak poczuje zapach kota.

Jest wybredny jeżeli chodzi o jedzenie, niestety preferuje gotowane mięso z ryżem, suchą karmę olewa…

Bardzo ładnie chodzi na smyczy, zupełnie luźnej smyczy, co chwilę patrzy czy jest opiekun. Przybieganie na wołanie na razie szło mu marnie, ale to kwestia czasu, potrafi siadać na komendę, ale oczekuje wówczas łapówki w nagrodę (paróweczki…).

W domu Bruno uwielbia spać po kołdrą, ogólnie to straszny zmarzluch i idzie tam gdzie jest najcieplej, najwięcej słońca, najgrubsza kołdra, wchodzi wówczas i zawija się tak że nawet czubka nosa mu nie widać.

Bruno uwielbia wodę i kapanie w wannie, najchętniej nie wychodziłby z wody, sam podstawia łapki do mycia.

Na spacerze czasami lubi szczeknąć np. w sytuacji gdy inny pies dostawał parówki a on nie…

Kontakt w sprawie adopcji: 696996722
[email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

Bruno to jamnik krótkowłosy - podpalany, odpowiednio długi, z dumną postawą i szlachetną głową, na każdym robi wrażenie, mimo to trafił do schroniska, które wyjątkowo źle znosił. Ma około 7 lat, może powodem jego wyrzucenia była niedomykalność zastawek (która na chwilę obecną nie kwalifikuje się do leczenia). Bruno obecnie waży 8,30 kg, ale w chwili gdy trafił do schroniska ważył przeszło 10 kg i mamy nadzieję, że odrobi straty.

Jest sprawny, nie ma objawów niedowładu, kulawizny, czy innej przypadłości jamniczej. Został gruntownie przebadany i jedynie wykryto szmery w osłuchu. Ma obcięte pazurki, jest zakroplony na kleszcze, ma ładne zęby, choć jednego mu brakuje.

Bruno lubi jeździć samochodem, najchętniej wówczas śpi, ale lubi tez wyglądać przez okno. Nie zauważono do tej pory żeby Bruno napadał na inne psy, ale mocno szczeka na koty, nakręca się dość mocno jak poczuje zapach kota.

Jest wybredny jeżeli chodzi o jedzenie, niestety preferuje gotowane mięso z ryżem, suchą karmę olewa…

Bardzo ładnie chodzi na smyczy, zupełnie luźnej smyczy, co chwilę patrzy czy jest opiekun. Przybieganie na wołanie na razie szło mu marnie, ale to kwestia czasu, potrafi siadać na komendę, ale oczekuje wówczas łapówki w nagrodę (paróweczki…). Bruno lubi się bawić pluszakami i piłeczką.

W domu Bruno uwielbia spać po kołdrą, ogólnie to straszny zmarzluch i idzie tam gdzie jest najcieplej, najwięcej słońca, najgrubsza kołdra, wchodzi wówczas i zawija się tak że nawet czubka nosa mu nie widać.

Bruno uwielbia wodę i kapanie w wannie, najchętniej nie wychodziłby z wody, sam podstawia łapki do mycia.

Na spacerze czasami lubi szczeknąć np. w sytuacji gdy inny pies dostawał parówki a on nie…

Kontakt w sprawie adopcji: 696-996-722
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-2Wg4hiF0q5Q/T8xsOuvZDhI/AAAAAAAAA20/dEL9caHn30U/s679/100_1537.JPG[/IMG]

szlachetny nos :)

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Gem-mDHrzOs/T8xrr6vEaVI/AAAAAAAAA2c/R9AtWYqvOs4/s679/100_1535.JPG[/IMG]


Jamniczy letarg :)

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-ZJw3KbFsjkc/T8xrFi1py8I/AAAAAAAAA2E/6bac_Najn84/s679/100_1532.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-GfP0M06NWBQ/T8xqtVCV9mI/AAAAAAAAA18/zrpEByDPbmg/s679/100_1528.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...