Jump to content
Dogomania

Niedźwiadkowo - Wilczkowa galeria... czyli moje dwa kochane ADHD :P


Ptysiak

Recommended Posts

[quote name='kalyna'][URL]http://img840.imageshack.us/img840/8242/18722670.jpg[/URL] ale rozbójnik :lol:

a my mamy obróżkę pod Sonii i Ciapku jak były szczeniakami ;)
ale od pół roku zamierzam się z kupnem nowych każdemu :D[/QUOTE]
Pół roku? :D To na zamówienie te obróżki i tak długo robią ? :D
Mi po Lunie została niestety tylko kolczatka, pejcz i kaganiec, które zostawiłam z sentymentu...
Tą ponosi jakiś czas i znowu będę musiała kupić nową. Musiałam obiecać, że już nie kupie ze świecidełkami i będzie bardziej "męska" :D

Link to comment
Share on other sites

nieee bo od stycznia-lutego zaczęłam myśleć o nowych... ale potem stwierdziłam, że poczekam za małym.... no a teraz czekam aż dorośnie :D

choć czasem jak oglądam galerie to niektóre psy mają po kilka obroży :o haha a moje mają po jednej i to w różnym stanie :D

Link to comment
Share on other sites

No to jeszcze z pół roku minie zanim kupisz :D
Nie wiem jaki sens jest kupować kilka obroży skoro na spacer piesek wychodzi w jednej. No ale to już wybór Właściciela, widocznie niektórzy lubią zmiany ;) Można też kupić kilka by pasowały np. pod kolor torebki :D

Link to comment
Share on other sites

Oglądając zasoby niektórych to stwierdzam, że jestem daleko w tyle :cool3:. Mamy 4 obroże i 1 parę szelek a prawie cały czas używam dwóch :lol:. Teraz czekam na bazarek obrożowy to może coś nowego zadobędę ;)

Ja chciałabym kupić Olkowi taką skórzaną z ćwiekami ale są mało praktyczne :roll:

Link to comment
Share on other sites

Co do zasobów niektórych to może nie mam wielu obroży i smyczy ale jeśli chodzi o zabawki malucha to... Już mi Wszyscy mówią, że mam świra :evil_lol: Córka wspomniała mi, że widziała w sklepie fajną psią zabawkę "gumową kaczuszkę" i wczoraj wieczorem po 20-tej wyciągnęłam męża i Ptysia na spacer do Tesco tylko po to by ją kupić :D
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/14/imag0514x.jpg/][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/8083/imag0514x.jpg[/IMG][/URL]

Też mi się podobają takie z ćwiekami :) Ale to chyba raczej powiedzmy obróżka na ozdobę.
W sumie Ptyś teraz też ma taka bardziej na ozdobę :D i pewnie niedługo będę zmuszona zmienić na bardziej praktyczną :)

Link to comment
Share on other sites

Zabawek to i my mamy duużo (część jeszcze po poprzednim psie) i zawsze coś nowego jest mile widzane ;). Oli ma taką zaletę/wadę że on tych zabawek nie niszczy i sterta rośnie, a tak by był pretekst do zakupu czegoś nowego :evil_lol:. Oczywiście w tym wszystkim nie liczę pluszaków, którym wspólnie urywamy głowy :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaaasia']Zabawek to i my mamy duużo (część jeszcze po poprzednim psie) i zawsze coś nowego jest mile widzane ;). Oli ma taką zaletę/wadę że on tych zabawek nie niszczy i sterta rośnie, a tak by był pretekst do zakupu czegoś nowego :evil_lol:. Oczywiście w tym wszystkim nie liczę pluszaków, którym wspólnie urywamy głowy :eviltong:[/QUOTE]
No to chyba jestem normalna z tymi zabawkami :)
Czyli to nie wina Oliego, że głowa się urywa tylko Pańci :eviltong::evil_lol:
Ptyś w sumie niszczy tylko na razie pluszaki troszkę, reszta zabawek bez większych urazów :D Woli obgryzać nogę od stołu i ścianę pod drzwiami od tarasu jak chce wyjść. Tak myślę, że on doskonale wie o tym, że nie wolno obgryzać rzeczy w domu :cool3: Nieraz bierze zabawkę, udaje, że się bawi i kładzie się z zabawka koło mebli a potem "hmmm, nikt nie widzi?" i zaczyna obgryzanie :D Jak podchodzę i mówię "nie wolno" to ucieka z zabawką, kładzie się potem na plecach i patrzy na mnie tymi słodkimi oczkami jakby chciał powiedzieć " no co? nic nie robię, przecież bawię się, jestem grzeczny" :evil_lol:


[quote name='kalyna']nie powiem, bo te kolorowe i różniaste są piękne :loveu:
ale moje noszą 24/24 i 7/7, więc i tak ciągle w jednych chodzą... no i nie wiem co zrobić tj. jaką kupić... albo jakie bo to już hurtowo :-D[/QUOTE]
Kup każdemu inny kolorek i fason, masz 3 psiaki to możesz zaszaleć :)
Jak hurtowo to pewnie zniżkę będziesz miała np. 3 w cenie jednej :D
Ghandi taki czarny to chyba ładnie byłoby mu w czerwonej :loveu: Sonia taka dama, dostojna itd. to czarna ze srebrnymi ozdóbkami :loveu: a Ciapek mały słodki rudasek to chyba brązowa pod kolor oczu :loveu:
I będą różne i kolorowe takie śliczne :D :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ptysiak']Czyli to nie wina Oliego, że głowa się urywa tylko Pańci :eviltong::evil_lol:
[/QUOTE]
Czasami mu pomagam, ale tylko czasami :diabloti:

Nasza wetka poleciła nam, by do nóg od stołu, krzeseł czy czego tam się chce poprzyczepiać skórzane paski i jak pies będzie chciał ogryzał nogi to zainteresować go paskiem i po problemie :lol: . Oli mebli nie jadał ale paskami uwielbia się bawić do dziś :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ptysiak']
Kup każdemu inny kolorek i fason, masz 3 psiaki to możesz zaszaleć :)
Jak hurtowo to pewnie zniżkę będziesz miała np. 3 w cenie jednej :D
Ghandi taki czarny to chyba ładnie byłoby mu w czerwonej :loveu: Sonia taka dama, dostojna itd. to czarna ze srebrnymi ozdóbkami :loveu: a Ciapek mały słodki rudasek to chyba brązowa pod kolor oczu :loveu:
I będą różne i kolorowe takie śliczne :D :)[/QUOTE]

oo dobry pomysł ;)
ale mi szalenie się podoba różowa obroża.... już któryś miesiąc o niej myślę ale nie jest taka idealna jaką chciałabym,.. no i kosztuje 70 zł, więc za taką cenę chce idealną już...tamta jest za szeroka i ma kolce, których nie chcem... i myślę dalej... choć odpisali mi, że mogą zrobić ją bez kolcy...

a co do zabawek to u mnie tylko są popsute piłki tenisowe.. ale nimi to w szczególności Ciap się zajmuje... i też sterta rośnie, a jak mały przyjechał to i jemu pokupiłam... :D

choć ja uwielbiam kupować różne, różniaste przysmaki i to sprawia mi radość :D weszłam dzisiaj do zoologa po małą kostkę do gryzienia za ok 1zł, a wyszłam z zakupami i skromniejszym portfelem o takie drobne 25 zł :o

**
Ptyś jest też na suchej karmie i on też wiecznie głodny jest? bo mój dostaje książkowo, bo ważę i jego i karmę itp.. ale jemu to chyba nie starcza... dodajecie coś do jedzenia?
ehh coraz bliżej jest mnie myśl, że jak pokończymy te kramy co mamy w domu czyli jakieś 18 kg to od razu na BARFa przechodzimy... wszystkie psy jak były szczylami to karmiliśmy gotowanym itp i problemu nie było, a z tym to rady nie dajemy...

Link to comment
Share on other sites

70 zeta za obroże :crazyeye: to chyba musi być śliczna :) Ptysia kosztowała 25 zł. i myślałam, że taki kawałek paska to i tak dużo :D
W różowej Ghandiemu też z pewnością będzie ślicznie :loveu:

Lunie gotowałam jedzenie sama plus wszystkie witaminy itd. i ciągle głodna była :D Ale jak podrosła przeszło jej a potem jadła suchy do końca już.
Ptyś chodzi na okrągło i prosi o jedzenie. Daje mu troszkę więcej niż powinien według dawek na opakowaniu. Ale i tak ciągle chce więcej:D
Nic mu nie dodaje do tego, jak jadł gotowanego kurczaka to często chodził robić kupki teraz robi góra 3 na dzień.
Myślę, że niektóre szczeniaki tak mają. Jak rybki:D jedzą ile mają i mogłyby pęknąć a tak by dalej jadły. Podobno piesek nie powinien nigdy najadać się do syta, powinien zjeść tyle by być "lekko głodny". W sumie to dobrze, że maja taki apetyt i nie są niejadkami:) Rosną, biegają, skaczą, bawią się... Dojrzewają i pewnie dlatego tak jest, że ciągle chcą jeść. To chyba zależy od pieska, mojej mamy Kolka je suchy i to co da jej mój tata pod stołem:/... Je baaaaaaardzo dużo i ma 10 kilo nadwagi i wciąż sprawia wrażenie jakby była głodna.
Pytałam weta ostatnio dlaczego on ciągle jest głodny. To się uśmiechnął i stwierdził "rośnie, przy okazji nadrabia swoje straty. Może mu Pani dać troszkę więcej ale bez przesady bo w dziennej dawce pokarmu jest wystarczająca ilość wszystkiego co potrzebuje piesek i nie wolno przesadzić".
Też zastanawiałam się nad BARF ale ze względu na wcześniejsze problemy Ptysia no i fakt, że czasami nie ma mnie pół dnia w domu to chyba u mnie nie przejdzie. Często jest tak, że zabieram psiaka do pracy, na wyjazd itd. suchy biorę w torebkę i wszędzie mogę mu dać a niestety mięsko, kości itd. zepsułyby się gdybym trzymała je pół dnia w cieple :/

Link to comment
Share on other sites

ps. Nie znam się bo nie jestem specjalistą ale...:D Tak sobie myślę, że podobnie jest u ludzi. Kiedy jedzą, jedzą i jedzą czuja ciągle głód. Potem walka z nadwagą itd... Jak je się zawsze o stałych porach, nie dojada to z czasem przyzwyczaja się do tego i to samo jest z psami. Żołądek domaga się potem jedzenia o wyznaczonej godzinie i dużo lepiej wszystko funkcjonuje.

Link to comment
Share on other sites

Witamy ;)

super są obroże z firmy El perro , sa bardzo trwale i bardzo solidnie wykonane [URL]http://www.elperro.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=91&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=pl#[/URL] są bardzo ladne ja sobie chwale :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ptysiak']70 zeta za obroże :crazyeye: to chyba musi być śliczna :) Ptysia kosztowała 25 zł. i myślałam, że taki kawałek paska to i tak dużo :D
W różowej Ghandiemu też z pewnością będzie ślicznie :loveu:

[/QUOTE]
różowa ma być dla Sonii :loveu:
a oto te [URL="http://allegro.pl/obroza-skora-kolce-zoopaja-i2338590081.html"]cudeńko

[/URL]dla mnie to jest dziwne, że Gandi waży ok 9 kg i w BARFie dostawałby dziennie 0,9 kg.. a teraz dostaje 0,225 kg
[quote name='dOgLoV']
super są obroże z firmy El perro , sa bardzo trwale i bardzo solidnie wykonane [URL]http://www.elperro.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=91&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=pl#[/URL] są bardzo ladne ja sobie chwale :loveu:[/QUOTE]
dzięki za linka ;) i jakie ładne kolorki mają :loveu: a nawet jest różowa :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalyna']
a oto te [URL="http://allegro.pl/obroza-skora-kolce-zoopaja-i2338590081.html"]cudeńko
[/URL]dzięki za linka ;) i jakie ładne kolorki mają :loveu: a nawet jest różowa :lol:[/QUOTE]

O ja pier.......... :eek2: jaka obroża :eek2: z taką to Sonia ale by furorę robiła :evil_lol:

i napisy mozna sobie wybrac :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dOgLoV']super są obroże z firmy El perro , sa bardzo trwale i bardzo solidnie wykonane [URL]http://www.elperro.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=91&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=pl#[/URL] są bardzo ladne ja sobie chwale :loveu:[/QUOTE]
Podpisuję się pod tym obiema rękami i czteroma łapami :evil_lol: . Mam 3 obroże- nie dość, że duży wybór to i bardzo solidne wykonanie.


[quote name='kalyna']różowa ma być dla Sonii :loveu:
a oto te [URL="http://allegro.pl/obroza-skora-kolce-zoopaja-i2338590081.html"]cudeńko

[/URL][/QUOTE]
Rany, jakie cudeńko :loveu:
Właśnie coś takiego bym chciała (tylko może nie róż :eviltong: )


Jeśli zdążycie to zaglądnijcie na bazarek obróżkowy [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/227081-taksowe-obroże-smycze-szelki-adresówki-chusty-na-Kielce-i-Szydłowiec-do-26-05[/URL]

Edited by Kaaasia
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaaasia']

Jeśli zdążycie to zaglądnijcie na bazarek obróżkowy [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/227081-taksowe-obro%C5%BCe-smycze-szelki-adres%C3%B3wki-chusty-na-Kielce-i-Szyd%C5%82owiec-do-26-05"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/227081-taksowe-obroże-smycze-szelki-adresówki-chusty-na-Kielce-i-Szydłowiec-do-26-05[/URL][/QUOTE]
byłam, widziałam.. ale i tak muszę pomierzyć te moje psiaki, bo już nie pamiętam jakie mają wymiary...
więc ja może im po bazarku coś zamówię ;)
tylko nadal nie wiem co... :D
choć ta skóra eko mi przypadła do gustu ;)
[quote name='magdabroy']A Tora ma 2 łańcuszki, 2 szelki i to mi wystarcza ;)

Kalyna, ładna ta obroża :) Pomimo tego, że nie lubię różowego, to mi się podoba :)[/QUOTE]

no a u nas łańcuszki odpadają... :roll:
no ona mi też się podoba, ale ma 4 cm szerokości a ja wolałabym taką na 3 cm i te kolce... no i cena :roll:

i takim oto sposobem nadal nie mam bladego pojęcia co im kupić, a coś muszę, bo te obroże co teraz mają pierwszej młodości już nie są...

sorki ze Off mam nadzieję, ze się nie obrazisz :)

Link to comment
Share on other sites

Moje wsie psy chodza z obróżkach firmy LUPINR - na te obróże mamy dozywotnią gwarancję! Jak peknie np. zatrzask, pies poszarpie w zabawie itp - wysylam do firmy w W-wie i wymieniają na nową w takim samym wzorze. Jak nie ma juz danego wzoru - wymieniają na podobna kolorystycznie, ale wczesniej dzwonią i dopytują.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

kalyna ta obróżka... nie lubie różu ale ona jest cudna :loveu: Dziewczyna w niej zrobi furore, kup jej kup...:)
Z tym jedzeniem nie wiem jak na normalniej karmie ale Ptyś je RC gastro i powoli wprowadzam mu RC dla owczarków(podobny skład, lubi, dobrze toleruje) jak zje ten zwykły to wydaje się bardziej syty ale i tak nadal głodny:D Mimo wszystko wiem, że on ma wilczy apetyt i jak widzę Ghandi też:) one nie sa głodne, one są łakome. Nie wiem jaka dajesz karmę małemu ale na pewno nie Pedigree tylko jakaś dobrą i wartościową. Gdyby jadł normalne jedzenie dawałabyś ilościowo więcej, ale jakościowo i odżywczo byłoby to samo. Myślę, że stąd ta różnica:)

[quote name='unikatowydiament']obróżka świetna i super że Kolka przyzwyczaja się do słodziaka:)[/QUOTE]
Ptyś w sumie sam sobie wybrał z kilku właśnie tą :loveu:
Kolka już go dwa razy "ustawiła" i zaczął podchodzić do niej z większym szacunkiem:) Nareszcie zachowała się jak pies :D Ona jest strasznie strachliwa, dziwnie wychowana.... ale cóż, nie mam na to wpływu. Kiedy zostaje ze mną jest inna niż w swoim domu. Inna w moim mniemaniu na plus, bardziej psia :D Tam jest rozpieszczana jak dziecko...


[quote name='Asiaczek']Moje wsie psy chodza z obróżkach firmy LUPINR - na te obróże mamy dozywotnią gwarancję! Jak peknie np. zatrzask, pies poszarpie w zabawie itp - wysylam do firmy w W-wie i wymieniają na nową w takim samym wzorze. Jak nie ma juz danego wzoru - wymieniają na podobna kolorystycznie, ale wczesniej dzwonią i dopytują.

Pzdr.[/QUOTE]
Oglądałam ich stronkę. Ładne te obróżki, wygodne i praktyczne chyba:)
Tylko czy Ptyś jak dorośnie nie zerwie takiego zapięcia? [url]http://www.lupine.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_43b9f8c107add343524b26cb051aee78.jpg[/url]


Torka jak dama w łańcuszkach i świecidełkach chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...