Jump to content
Dogomania

Hexa moje kochane słoneczko, Shina paskuda i inni :)


*Monia*

Recommended Posts

Aha.... Mi w domu w sumie nie jest potrzebne lustro bo mam w miarę dobry kompakt.. Jak psy i robaczki tym obiektywem się da sfotografować to biorę :lol: [SIZE=1](nie od razu, ale chcę już teraz rozplanować wydatki :p)[/SIZE]
18-200 i 70-300 niewiele się cenowo różnią...

Link to comment
Share on other sites

Ja myslalam o Nikkor 18-200 i Nikkor 70-300 G. Nie wiem czy mozna dostac jeszcze ten pierwszy nowym, drugi tylko uzywany (koszt ok 300 zl max). Do drugiego warto miec cos krotkiego (18-55 albo 50)
18-200 jest ciut jasniejszy i chyba ciut szybszy.
Ja mam 70-300 Nikkor VR i bardzo go lubie, ale to juz ciut drozsze. Nie polecam raczej tamronow i z sigmami ostroznie bo trafiaja sie modele niekompatybilne z nikonami (trzeba wysylac do serwisu, "cos" przestawiac ustawiac etc).
Ja mam tylko nikkory;)

edit: piszac 18-200 nie wiem czy nie myslalam o 55-200 ktory jest duzo tanszy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia&Funia']O czym wy tu rozmawiacie :crazyeye: dla mnie to czarna magia :eviltong:[/QUOTE]
Mi się trochę rozjaśnia, ale nadal mało z tych wszystkich cyferek rozumiem :evil_lol:

[quote name='Alicja']tu masz fajny temat na [URL="http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=57939"]NIKONIARZACH [/URL][/QUOTE]
Dzięki, tego jeszcze nie czytałam więc poczytam :)


Czyli zestaw d3000 + nikkor 18-55 + nikkor 55-200 na początek będzie ok? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Mi się trochę rozjaśnia, ale nadal mało z tych wszystkich cyferek rozumiem :evil_lol:


Dzięki, tego jeszcze nie czytałam więc poczytam :)


Czyli zestaw d3000 + nikkor 18-55 + nikkor 55-200 na początek będzie ok? :roll:[/QUOTE]

D3000 nie ma silniczka, więc musiałabys kupowac z nim obiektywy = byłyby droższe
ogólnie to nikon d3000 nie ma nic szczególnego do zaoferowania, ale na początek jak najbardziej OK jedynie własnie z tym silniczkiem jest problem.

P.S. może nie zauważyłas mojego posta lub zapomniałaś, nie wiem ale mogłabyś mi napisac jak zachowywała się hexa podczas babeszji jakie leki dostawała itp. ? Może byc na pw albo tu albo u mnie - obojętnie.

Link to comment
Share on other sites

Te Nikkory akurat mają silniczki ;). Canon d1000 ma niezbyt dobre opinie, a o Sonym nie znalazłam nic konkretnego... Ja się zmęczę szukaniem i w końcu kupię ten zestaw co napisałam i przekonam się czy to dobry wybór :p

PS. Musiałam przeoczyć :oops:. Zaraz poszukam książeczki, ale nie wiem czy coś tam wet wpisywał... O jej zachowaniu mogę napisać że było nienormalne jak na nią - nie chciała zjeść ciastka :shake:. Rano wstała w miarę normalnie, poszła na podwórko, wszamała śniadanie, przyszła do pokoju i poszła spać. Jak się obudziła to była taka śnięta, więc dałam jej ciastko żeby ją rozbudzić. Nie zjadła, zmierzyłam temp i była podwyższona więc lot do weta. Na podwórku zachowywała się w miarę normalnie, miała chęć na zabawę i szczekanie. Wieczorem diagnoza - babeszja i się zaczęły kroplówki i bolesne zastrzyki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Nikkor 18-200 cenowo odpada, pewnie właśnie o 55-200 myślałaś ;).
Czyli 18-55 jednak powinnam wziąć do tego 55-20? W sumie cenowo by mi się zmieściło, a kiedyś (za parę lat :evil_lol:) sobie dozbieram na coś porządniejszego...[/QUOTE]
Chcesz 18-55 używkę kupić :razz: Prawie nowy, prawie nieużywany, pewnie jeszcze na gwarancji :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Te Nikkory akurat mają silniczki ;). Canon d1000 ma niezbyt dobre opinie, a o Sonym nie znalazłam nic konkretnego... Ja się zmęczę szukaniem i w końcu kupię ten zestaw co napisałam i przekonam się czy to dobry wybór :p

PS. Musiałam przeoczyć :oops:. Zaraz poszukam książeczki, ale nie wiem czy coś tam wet wpisywał... O jej zachowaniu mogę napisać że było nienormalne jak na nią - nie chciała zjeść ciastka :shake:. Rano wstała w miarę normalnie, poszła na podwórko, wszamała śniadanie, przyszła do pokoju i poszła spać. Jak się obudziła to była taka śnięta, więc dałam jej ciastko żeby ją rozbudzić. Nie zjadła, zmierzyłam temp i była podwyższona więc lot do weta. Na podwórku zachowywała się w miarę normalnie, miała chęć na zabawę i szczekanie. Wieczorem diagnoza - babeszja i się zaczęły kroplówki i bolesne zastrzyki...[/QUOTE]

Sony jak dla mnie to gówno :P zarówno normalne aparaty jak i lustrzanki, w końcu firma, która robi wszystko nie może byc dobra... ;)

e, no to ja się o Rastę nie mam co martwic, jej wystarczył zastrzyk z antybiotykiem i powinno byc gut. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia&Funia']To ja też się pochwalę :diabloti::diabloti:

Ja mam Nikona coolpix L16 :evil_lol:[/QUOTE]
A chwal się :evil_lol:
Ja mam Canona PowerShot A530 (te ładne różowe kwiatki nim robione) i Casio EX-H10 (TZa niby ale ja go przechwyciłam :p).
Nad jakimś Coolpixem też myślałam jak szukałam kompaktu ;)

[quote name='zerduszko']Chcesz 18-55 używkę kupić :razz: Prawie nowy, prawie nieużywany, pewnie jeszcze na gwarancji :diabloti:[/QUOTE]
Jak już będę miała ten aparat w bardziej realnych kształtach (może to nastąpić szybciej niż planowałam, ale na razie nie będę zapeszać ;)) to czemu nie, te kilka zł przeznaczę na torbę na sprzęt :lol:. Ale z VR on jest? (ha, nawet wiem co to :evil_lol:)

[quote name='Onomato-Peja']Sony jak dla mnie to gówno :P zarówno normalne aparaty jak i lustrzanki, w końcu firma, która robi wszystko nie może byc dobra... ;)[/QUOTE]
Aż tak zły nie jest na moje laickie oko, z kitem zdjęcia w pomieszczeniu dobre wychodziły, na zewnątrz nie zdążyłam dobrze sprawdzić...
Casio też niby nie od aparatów, a ze swojego daję radę trochę wydusić :razz:

[quote name='Onomato-Peja']e, no to ja się o Rastę nie mam co martwic, jej wystarczył zastrzyk z antybiotykiem i powinno byc gut. ;)[/QUOTE]
A dostała ten zabijający pierwotniaki? Zrób jej później badania czy wszystko ma w normie. Bardzo łagodne miała objawy, więc szybko dojdzie do siebie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Jak już będę miała ten aparat w bardziej realnych kształtach (może to nastąpić szybciej niż planowałam, ale na razie nie będę zapeszać ;)) to czemu nie, te kilka zł przeznaczę na torbę na sprzęt :lol:. Ale z VR on jest? (ha, nawet wiem co to :evil_lol:)
[/QUOTE]
Nie wiem, musiałabym sprawdzić :roll: Prawie wcale go nie używam, a jak już to tylko w domu, jak bydło śpi. Nie znam się zbytnio na tym temacie, ale mi się wydaje, że do zdjęć domowych to zbedny wydatek? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Nie wiem, musiałabym sprawdzić :roll: Prawie wcale go nie używam, a jak już to tylko w domu, jak bydło śpi. Nie znam się zbytnio na tym temacie, ale mi się wydaje, że do zdjęć domowych to zbedny wydatek? :roll:[/QUOTE]
Mi się nie spieszy, jak dorwiesz jakiś papierek od obiektywu to sprawdź ;). Aparat bez podglądu na żywo będę kupowała, więc VR przy moich roztrzęsionych łapkach by się przydało :roll:.

Zrobiłam dzisiaj ze 100 zdjęć na spacerze (kiedy zdążyłam tyle napstrykać jak większość spaceru Hexoliny pilnowałam bo jej się włączył szwendacz-wąchacz-kopacz :mad:, Shina za to piłkowiec i nawet biegającego po krzakach psa olała :loveu:). Może później coś wrzucę jak mi się będzie chciało przejrzeć tą sesję zdjęciową. TZ twierdzi że jestem uzależniona od robienia fot :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Moje próbne zdjęcia z Sony a230
herbatka i łapsko TZa :mad:
[img]http://i790.photobucket.com/albums/yy181/Hexiula/a230/DSC09114.jpg?t=1286116035[/img]

śmietanka (tu zauważyłam że jakoś się dziwnie ustawia ostrość, tak w linii jakby a nie na konkretnym punkcie)
[img]http://i790.photobucket.com/albums/yy181/Hexiula/a230/DSC09122.jpg?t=1286116039[/img]

tu trochę lepiej
[img]http://i790.photobucket.com/albums/yy181/Hexiula/a230/DSC09111.jpg?t=1286116041[/img]

tu też linia :roll: (albo ja zbytniej inteligencji od aparatu wymagam :evil_lol:)
[img]http://i790.photobucket.com/albums/yy181/Hexiula/a230/DSC09117.jpg?t=1286116364[/img]

i krzaczek (akurat bez rewelacji dla mnie bo i Casio tak umie)
[img]http://i790.photobucket.com/albums/yy181/Hexiula/a230/DSC09123.jpg?t=1286116366[/img]



Chyba mam zbyt duże wyobrażenie o jakości zdjęć które ma robić lustro :p. Ustawienia swoją drogą, bo akurat tym aparatem się bawiłam bez jakiejkolwiek instrukcji użytkowania. Zdjęć w ruchu nie było komu zrobić, ale podobno samochody czy tam motory jakoś łapie (TZa brat foci tym dla jakiegoś magazynu ale nie mogę sobie przypomnieć jakiego :roll:).

Się zrobił blog pt. "Monika szuka lustra i obiektywów, pomocy!" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']
Chyba mam zbyt duże wyobrażenie o jakości zdjęć które ma robić lustro :p. [/QUOTE]
Jak kupiłam lustrzankę, to się okazało, że robię gorsze zdjęcia niż maupką :p To niestety wymaga pewnych umiejętności, wiedzy itd. Ale za to można o wiele lepsze zdjęcia wykręcić ;) Mój kumpel mi pokazywał na co stać mój aparat... w szoku byłam, bo jak ja zrobiłam foto było zwykłe, a te jego miały coś ;)

Link to comment
Share on other sites

Kwestia wprawy i obycia ze sprzętem :lol:. Ja lustro miałam pierwszy raz w ręku, nie umiałam nic ustawić i zdjęcia wyszły jak wyszły ;).

dzisiejsze foty małej wariatki z zezem rozbieżnym :evil_lol:
[img]http://i790.photobucket.com/albums/yy181/Hexiula/psy%2010-2010/CIMG9465.jpg?t=1286121021[/img]

[img]http://i790.photobucket.com/albums/yy181/Hexiula/psy%2010-2010/CIMG9474.jpg?t=1286121043[/img]

przypakowało jej się trochę :cool3:, łapska ma nieźle umięśnione a to jeszcze dzieciak ;)
[img]http://i790.photobucket.com/albums/yy181/Hexiula/psy%2010-2010/CIMG9479.jpg?t=1286121045[/img]



Jak wrócę z herbatki to wrzucę trochę Hexy ;)

Link to comment
Share on other sites

No tak ten zabijający pierwotniaki dostała oczywiście ;)

Co do lustra to fakt, umiejętności trzeba miec, jednak dużo też zależy od samego aparatu a jeszcze więcej od obiektywu
Ja będe stała twardo przy swoim, że lustrzanki sony to nie za dobry wybór. Hybrydy mają już lepsze a najzwyklejsze kompakty szybko się rozpadają (przynajmniej u znajomych).

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem krotko:diabloti: Body to osobna bajka, szkla osobna. Nie warto wydawac wiecej na body, lepiej przeznaczyc reszte kasy na lepsze szkielko - bo to ono jest najwazniejsze. Ja mam juz...archiwalny d50 i nie zauwazylam zeby moje zdjecia byly jakies masakryczne:diabloti: Jak kupowalam byl do wyboru d50 albo d70 i nic wiecej (nie mowie o serii prof), a roznica w cenie prawie dwukrotna. Teraz sie okazuje, ze ona sa prawie takie same, wiec po co przeplacac:evil_lol:
Jak dla mnie zestaw 18-55 + 55-200 to calkiem fajna rzecz na porzatek - ten pierwszy do pomieszczen super sprawa (i nie wierze, ze bedziesz uzywac maupke w mieszkaniu przy lustrze:eviltong:), ten drugi na zew sobie poradzi. Na poczatek super, ja zaczynalam od gorszego polaczenia;)
A potem bedziesz zbierac na lepsze szkla...i znowu lepsze szkla...i konca nie widac:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']bo ostrość się ustawia na linii :evil_lol:[/QUOTE]
A ja sobie wykombinowałam że się w konkretnym punkcie powinna ustawiać, oczywiście w tym w którym ja bym chciała :evil_lol:
[B]
Agnes[/B] mądrze prawisz :p. Potrzebowałam potwierdzenia tego że tak jak wykombinowałam będzie ok, bo ja muszę mieć konkretny cel żeby do niego dążyć :evil_lol: (teraz już mam ;))

[quote name='Agnes']A potem bedziesz zbierac na lepsze szkla...i znowu lepsze szkla...i konca nie widac:diabloti:[/QUOTE]
Jak już się połapię o co w tych wszystkich cyferkach i literkach chodzi to na pewno będę miała dużo zbierania :evil_lol:
Ale dzisiaj się zorientowałam że mam w rodzinie fotografa, a moja siostra cioteczna poszła do technikum fotograficznego, więc w razie czego mam do kogo się zgłosić na korepetycje z pokazem na żywo :razz:. Młodej zdjęcia oglądałam i widziałam że programy do obróbki też nie sprawiają jej trudności ;). Tak blisko mieszkają a ja o nich nie pomyślałam :roll:. Dzisiaj miałam nadzieję na nią trafić ale jej nie było...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...