Jump to content
Dogomania

o domach tymczasowych , pomocy schroniskom , poprawie bytu psów bezdomnych


lilk_a

Recommended Posts

W schronisku właśnie odbył się kolejny nabór do wolontariatu i mamy sporo osób. Oprócz tego była prowadzona przez gazetę zbiórka rzeczy dla schroniska i mamy ich już duuużo. Przydadzą się ew. ogłoszenia dla niektórych psów i wizyty przed i poadopcyjne jeśli zgłosi się chętny z innej strony Polski. Mamy nowe schronisko i na 100 boksów ok. 60 psów. Inna pomoc aktualnie raczej nie jest potrzebna. Myślę, że warunki jakie oferuje nasze schronisko (wybiegi i spacery, oswajanie trudnych psów plus kompleks medyczny czyli szczepienia, odrobaczenia i sterylki/kastracje) są na poziomie niektórych hotelików.
Warto dogadać co leży w gestii DT. Normą w BDT jest, że każdy swojego tymczasa stara się ogłaszać i na własną rękę szukać domu. Należy ustalić do kogo należy ta część obowiązków. Często u nas się zdarzało, że pies był nam dowożony i zainteresowanie jego losem już się skończyło. Tak też odbywać się nie może.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mnie interesuje każda pomoc , jaką uzyskałyby moje psy w schronisku,
koty tym bardziej.
kieruje schroniskiem w Szczecinku i jestem prezesem szczecineckiego
stowarzyszenia przyjaciół psa, kota i nie tylko.
współpracuję od Krzyczek, kiedy zabrałam wtedy jeszcze do przytuliska
w Buczka 10 psów, dożywotnio i bezpłatnie.
Z moim schroniskiem jest taki < problem> ,że jest nowe i ładne i nie
woła o pomstę do niebios, więc czasem trudniej uzyskać pomoc...
Ale i tak dzięki Dogo i nie tylko moje zwierzęta wygrały w styczniu
2011 Krakvet.
Przyjmuję psy do schroniska na tz. pobyt czasowy ( tak jest księgowane
u mnie) czyli do hoteliku.Niezależnie od tego ,czy to jest schroniskowy
pies czy z hoteliku warunki i procedury są takie same.
Często biorę też psy pod opiekę mojego stowarzyszenia.Pobyt w
schronisku kosztuje 200/ miesiąc + osobno opieka wet.Nie opiekuję się
psami bezproblemowymi.
Właściwie to przyjeżdżają do nas tylko psy chore, stare i z
problemami wychowawczymi. Szczególnie TTB.
Były u mnie wielokrotnie Agaga_21, Agnieszka32, Ania z Poznania.
Parę osób było po jednym razie.Każdy może nas odwiedzić między 6.30
rano a 18.30. i nie musi się zapowiadać...

Nie wszystkie psy ,jakie były czy są nadal u mnie, mają wątki na
Dogo.Czasem tylko na forum astowym albo podhalanów.
Rzadko jestem na Dogo, czasem nie wstawiam zdjęć miesiącami....
Współpracuję z osobami, króre poznały mnie na tyle,że mają zaufanie
do mnie i do moich wetów.Nie mam czasu na uzgadnianie z opiekunem tego, co
psu się należy w razie choroby.
Nie czekam na kasę,aby zapewnić właściwe leczenie czy diagnozę.
Dokładam z konta stowarzyszenia. Tak było zresztą z dogomaniackim
Bolkiem, był operowany u Mederskiego w Grudziądzu. I z wieloma innymi..

[url]http://www.dogomania.pl/threads/179750-Schronisko-w-Szczecinku-zapraszamy-do-odwiedzin!-Może-znajdziesz-tu-przyjaciela[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/threads/199631-Ciezki-przypadek-wypadek-Mirabelka-na-kuracji-w-Szczecinku-[/url]!!!!!!!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/188064-Abi-...-ma-dom-[/url]!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/191025-Starszy-onkowaty-Szarik-już-w-Szczecinku-[/url]) [url]http://www.dogomania.pl/threads/203760-AMSTAFF-ciężko-pogryziony-ma-wspaniały-dom-a-blizny-na-pysku-i-w-sercu-się-zagoiły[/url]!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/186633-11-letni-amstaff-zaczyna-tracić-siły...-czy-odejdzie-za-kratami-([/url]

[url]http://www.dogomania.pl/threads/221381-DRAMAT!-Przerażona-AMSTAFFKA-straciła-swoje-dzieci.-Czy-kiedyś-zaufa-człowiekowi[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/threads/185761-AST-DAGI-nie-u-Mariamc-JUŻ-W-SWOIM-DOMKU[/url]!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aanka']u nas ,też jest punkt przetrzymań -10 boksów .
na dodatek żadnej kontroli nad adopcjami ,tzn wydawaniem psów -...chyba ,że z naszych ogłoszen....
wczoraj 2 psy ponoć wydane ..ale gdzie i komu --!!???..może ktoś doradzi ,jak to kontrolować ..[/QUOTE]

to nie są prowadzone ewidencje ?
ból jest taki , że nie ma obowiązku znakowania psów i rejestracji.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że zwykle prowadzone są jakieś ewidencje. My w jednym takim punkcie okolicznym rozwiązałyśmy to tak, że zamiast wpisywać tylko do zeszytu dają też umowę adopcyjną. W zamian podjęłyśmy się przeprowadzana wizyt żeby sami nie musieli się bawić. Aktualnie w naszym schronisku też są oczywiście umowy i do każdego jedziemy w odwiedziny. Umowa nie musi być tak rozbudowana jak zazwyczaj. Wystarczą podstawy i punkt o możliwej wizycie. Nawet gdzieś taką umowę mam. Muszę też poprosić kierowniczkę o podesłanie mi naszej schroniskowej umowy o DT.

Link to comment
Share on other sites

są czipowane ,ale.. to nie schronisko i nie ma takich zasad , jak w schronisku ....no srednio dobrym schr.
nikt się nie bawi w kontrole ........................
a nam nikt nic nie udostępni....
kiedyś wygadał się jeden z pracownikow ,że ma psa z przechowalni ,na łańcuchu i w kojcu ..:-o,za chol...rę nie mogę go p oznać ...
ja nawet nie mam pewności czy Tygrys :-(ix asta ..został rzeczywiście uśpiony ,czy ......nie wiem , scenariusze mogą być różne ..:shake:
wiem ile razy musialam odganiać jakieś nieciekawe towarzystwo ..np jamnika na łańcuch chcieli!!!..
.no ,ale przechowalnia pewnie by się nie patyczkowała -jeden mniej ...

Edited by aanka
Link to comment
Share on other sites

zaznaczam
i dodam hotel TOMDOG w Zamarskiej
kilka kojców, praca z psem, Tomek jest szkoleniowcem, wielkie serce- pomaga szukać bezdomniakom, które do niego trafiają domów
Iwan- amstaff, który trafił do niego ''na hotel'' dziś dzielnie mu pomaga łamać stereotypy o psach ludojadach


edit: link [url]http://tomdog.pl/hotel-dla-psow/[/url]

Edited by kuba123
Link to comment
Share on other sites

to może zanim zaczniemy tworzyć listę miejsc do których trafiają psy na dt to ustalimy jak ma wyglądać kojec ,buda , jakie warunki w domowych dt?

bo np. w przypadku Samiego (link w podpisie) zabrany był od leny13 z powodu nie takich warunków w jakich być powinien , w pierwszym okresie siedział u niej w garażu a potem został przeniesiony do kojca , do budy która była częścią szafy , miał jeszcze do dyspozycji drugą budę w tym kojcu , betonową

więc może określimy minimalne warunki kojcowe i domowe ?

Link to comment
Share on other sites

Ze schronisk, które są na dogo, które znam dobrze i które pewnie chętnie przyjmą pomoc (jaką- to już musiałyby się wypowiedzieć osoby stamtąd) moge podsunąć Uciechów.

Jeśli chodzi o Wrocław, to moim zdaniem, warto przywozić do schronu stare zwykłe gazety (dla kotów) i ściuchane kocyki, oraz inne "podpupniki". Poza tym WOLONTARIAT - czyli np Basia1244 chętnie przyjmie ściuchrańce typu smycze, szelki, obroże, kagańce - do wyprowadzania psiaków. I tyle.


Wizyty niezapowiedziane- wydaje mi się to idiotyczne. Nie dlatego, żeby było coś do ukrycia, ale zlitujcie się, ktos może akurat mieć dzień "chodzenia w papciach", może być akurat w połowie generalnych porzadków, być chory, albo mieć po prostu coś zupełnie innego zaplanowane na ten moment. I co, potem będzie opinia "opiekun rozmemłany", "leży w łóżku w połowie dnia w łóżku", "łazi brudny w starym dresie"- a ta osoba włąsnie np naprawia coś w kanalizacji, albo np "wszędzie leżą porozrzucane ciuchy"? :razz:
Wiem, jaka byłam wkurzona, kiedy akurat bez zapowiedzi wpadła znajoma, a ja miałam totalny bałagan, podłogę w gruzie, smród i kibelek na środku pokoju- bo w ten dzień pękła rura od kanalizacji i panowie przyszli, wykuli wielką dziurę w podłodze, jeszcze wiekszą w ścianie, wszystko z łazienki poszło do pokoju stać i leżeć, podłoga w gruzie, w łazience szlam itd

Generalnie wystraczy chyba się umówic dzień wczesniej, raczej przez jeden dzień nikt remontu nie zrobi, psów nie upasie, ani nagle nowych bud nie postawi itd.

Druga sprawa- jeśli już kontrole, to musiałyby być osoby z dużą wiedzą, bardzo dużym taktem i do tego niesamowicie spostrzegawcze. Bo z jednej strony, pewne rzeczy na pierwszy rzut oka mogą się wydać efektem złych działań opiekuna, a sa nieuniknione, a z drugiej- czasem wszystko wygląda slicznie, pięknie i czysto, a w rzeczywistości jest do bani. Trzeba wiedziec na co patrzec i o co pytać.
Przykładowo- skopana ziemia i zgryzione patyki, a do tego rabatka przypominająca Bagdad po bombardowaniu moze jest mniej estetyczna niż piękny, czysty trawnik i spokojnie rosnące delikatne kwiatki, ale nasuwa się pytanie, czy aby napewno pies do tego zadbanego ogrodu ma rzeczywiscie wstęp skoro tam nie ma śladów jego pobytu?
Pies moze czasem wyglądac tragicznie, a jednocześnie być zadbany, a jego stan być efektem wieku i choroby. Jednocześnie pies może być tłuściutki i wyczesany i np wogóle nie wychodzić z małego boksu.

Idylliczne na pierwszy rzut oka spore stado psów puszczonych luzem w ogrodzie wcale nie musi być lepsze niz psy w kojcach wypuszczane pod kontrolą opiekuna w mniejszych grupach. Kto dłuzej siedzi w schronie, ten wie, jak zareaguje sfora jesli dojdzie do bijatyki między dwoma psami i jakie mogą być konsekwencje.

Inna sparaw - koty. Część z nas ma koty. A ocenianie kotów przez psiarza, o nie. Osobiscie dostałam zjebkę za trzymanie kotów w klatce- a jak na litość, oswajać półdzikie maluchy???? Dla informacji- klatki przez DT kocie są stosowane dużo częściej niż przez psiarzy, chociażby dla maluchów (kociaki są piekielnie pomysłowe i nie zawsze jest to dla nich bezpieczne), kotów chorych (kot chory jak się gdzieś schowa to umarł w butach, a leki podać trzeba, czy do weta jechać), do przetrzymywania kotów dzikich po kastracjach, do oswajania itd. Dla psiarza wydaje sie to wstrętnym ograniczaniem wolnosci, dla kociarza- jedynym sensownym rozwiązaniem. Do tego, czasem trafiają kocury niekastrowane. Niezaleznie od sprzatania taki kot po prostu śmierdzi jak diabli i nie ma metody na całkowite wyeliminowanie zapaszku poza kastracja, a tą nie zawsze da się od razu przeprowadzić. I co- opinia "śmierdzi w domu"?

Bardzej wiarygodne od nalotów wydają mi się opinie osób, które bywają regularnie u tego kogoś, znają jego psy, chodza z nim na wspólne spacery itd. I - jedna zasadnicza rzecz- STAN psów jakie od tej osoby wyszły. Jesli ktos wyadoptował/miał pod opieką już kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset zwierząt i były one dobrej kondycji po pobycie u danej osoby, jeśli widać różniecę przed i po - na korzyść, jeśli psy pod opieka tego kogoś są zadbane, wesołe, zdrowe, garną się do danej osoby- to chyba najlepsza rekomendacja.

Link to comment
Share on other sites

ulvhedinn:) i to jest dobre podejście do tematu
faktycznie opinie osób wspołpracujących z dt są cenne , jak również a może przede wszystkim stan fizyczny i psychiczny psów
czyli może ustalimy że
jeśli wizyty nazwijmy to "komisji" to zapowiedziane i złożone z osób zaufanych posiadających wiedzę na temat pielęgnacji i zachowań psów (krzykaczom mówimy stanowcze nie :) )
bardzo ważne spostrzeżenie
[QUOTE]Bardzej wiarygodne od nalotów wydają mi się opinie osób, które bywają regularnie u tego kogoś, znają jego psy, chodza z nim na wspólne spacery itd. I - jedna zasadnicza rzecz- STAN psów jakie od tej osoby wyszły. Jesli ktos wyadoptował/miał pod opieką już kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset zwierząt i były one dobrej kondycji po pobycie u danej osoby, jeśli widać różniecę przed i po - na korzyść, jeśli psy pod opieka tego kogoś są zadbane, wesołe, zdrowe, garną się do danej osoby- to chyba najlepsza rekomendacja.[/QUOTE]wpiszę Uciechów , ale jeśli mają wątek na dogo to by się przydał i schronisko we Wrocławiu , tu potrzebny by był kontakt z Basia1244
ja ze swej strony zgłoszę schronisko w Tomaszowie Mazowieckim tam sobie dziewczyny nie radzą , ale zaproszę na wątek ocelot to ona napisze więcej


i tak sobie myślę i kombinuję czy np. szukanie sponsorów schronisk w miastach "macierzystych" nie dało by jakichś efektów , zakłady pracy , budowlane , stolarnie , włókiennicze , mają odpady poprodukcyjne które mogły by przeznaczyć dla schronisk .......
jak się zgodzicie mogę przeprowadzić taką akcję wysyłając prośby ale potrzebna jest zgoda schronisk ;) żeby nie było zdziwienia typu "o co chodzi " :)

Edited by lilk_a
Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za zaproszenie.
Co ja mogę napisać o schronisku w Tomaszowie Maz.
Dużo, bo mniej więcej od 5 lat jestem tam przynajmniej raz w tygodniu. Znam psiaki doskonale.
Jeśli ktoś choć trochę śledził nasze schronisko to wie, że rok temu stoczyliśmy walkę z nadzorcom. psiaki były tylko źródłem dochodu. Były zabiedzone, zmarznięte. Kołdry leżały pokryte śniegiem, a w budach było pusto.
No całej tej gehenny nie będę opisywać, usypiania starszych, chorych i nieadopcyjnych psów. Nieadopcyjny pies to np. roczny wg. kierownika nieładny psiak.

Przejęło schronisko Towarzystwo. 140 psów, brak bud, misek wszystkiego i 17 tys. na miesiąc. Minął rok. Schronisko wygląda biednie jak diabli, ale psy nie są usypiane, w miarę możliwości leczone. Są karmione - darami, bo nie bardzo stać towarzystwo na zakup karmy. Wymieniono połowę bud, resztę naprawiono.
Był ogłoszony przetarg kilka dni temu, został unieważniony, gdyż tow. za dużą kwotę napisało. Kwota, która by pozwoliła w końcu na samodzielność. Na spłatę dlugu.
Nie pobiera opłaty za adopcję, także możemy liczyć tylko na symboliczny grosz.

nie wiemy co będzie, czy nowy przetarg? Pewnie tak.

Link do strony schroniska
[URL]http://www.tomaszow-maz.eu/537-Schroniskodlabezdomnychzwierzt.htm[/URL]
Link na fb
[URL="http://www.facebook.com/pages/Schronisko-dla-Zwierz%C4%85t-Tomasz%C3%B3w-Mazowiecki/203103946376771"]http://www.facebook.com/pages/Schronisko-dla-Zwierz%C4%85t-Tomasz%C3%B3w-Mazowiecki/203103946376771[/URL]
Wątek na dogo
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/173025-Tomasz%C3%B3w-Mazowiecki-b%C5%82aga-o-wsparcie-w-kilka-os%C3%B3b-nie-daj%C4%85-rady%21%21%21HELP-HELP"]http://www.dogomania.pl/threads/173025-Tomasz%C3%B3w-Mazowiecki-b%C5%82aga-o-wsparcie-w-kilka-os%C3%B3b-nie-daj%C4%85-rady!!!HELP-HELP[/URL]!!

Co nam potrzebne?
[B]Mi pomoc w ogłaszaniu psiaków[/B] - 3/4 psiaków to duże psy.
schronisku - obroże, smycze. Pewnie karma.
Conajmniej dwa kojce dla Bibliosa i Muszkietera - siedzą na łańcuchach. Z innymi psami się nie zgadzają. Muszkieter od lat. Biblios się zrywa z każdego.
I to chyba wszystko? Pewnie by się jeszcze parę rzeczy przydało, ale.....
[B]
najważniejsze to adopcje[/B]

Edited by ocelot
Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o wizyty, to również trzeba KONIECZNIE zapoznać się jakie psy są w danym DT......

np. pies, którego mam na DT już rok, był i jest nieufny do obcych ludzi, po prostu boi się ich..... potrafi na nich naszczekać, ale to chyba taka forma 'obrony'.....
i jakby ktoś wpadł mi do mieszkania, to stwierdziłby, że trzymam gdzieś psa w zamknięciu od całego świata, bo pies boi się obcych....., a po takim czasie już powinien być 'naprawiony'.....
są efekty mojej pracy, ale chyba zauważalne dla mnie, gdzie przebywam z psem cały czas..... i ja widzę te drobne postępy....
(tu wspomnę, że pies trafił do mnie jak miał ok. 6 lat i był całkiem niezresocjalizowany)


chciałabym zgłosić schronisko w Radomiu jako godne zaufania.... co prawda bywam tam dosyć często (jak na moje możliwości) już od prawie 1,5 roku, ale zdążyłam zapoznać się jak to wszystko działa od podszewki :)
Schronisko mogę z czystym sumieniem polecić i nie tylko ja ;)

przydałyby się [B]ogłoszenia, karma, DT dla szczeniaków[/B]

obecnie mamy prawie 700 zwierząt, a miejsca na ok. 340 psów..... masakryczne przepełnienie.......
adopcji jest sporo, ale co z tego jak ciągle przyjeżdżają nowe, pilne przypadki, czy karton szczeniaków....

strona internetowa schroniska to jest istne szaleństwo...... niestety nie są pouzupełniane karty psów (w internecie), nie wszystkie mają opis, strona nie uaktualniana regularnie.... :(
ja próbowałam to jakoś pociągnąć do przodu, ale w kilka osób nie da rady...... trzeba mieć grupę osób do pomocy przy robieniu zdjęć (np. przy boksach bytowych, gdzie jest po minimum 5/6 psów) i czas..... dużo czasu....

[url]http://schronisko.radom.pl/index.php[/url]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/195056-Schronisko-w-*RADOMIU*-setki-wpatrzonych-w-kraty-oczu-czeka-na-pomoc[/url]!
[url]http://www.facebook.com/schronisko.radom[/url]

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o schroniska to dodam schronisko katowickie
prężnie działający wolontariat psi i koci, szkolenie psów pod okiem szkoły DOGMASTERS, dni otwarte schroniska przynajmniej dwa razy w roku, wizyty przed i po adopcyjne, niewiele psów wyciąganych do DT, dobra komunikacja na linii kierownictwo schronu-wolontariusze, ogłoszenia w sieci i papierowe
schronisko chętnie przyjmuje pomoc rzeczową- koce, wykładziny, karmę, obroże, smycze,

dodam że w schronie nie ma psów które siedzą ponad 3 lata, a stam oscyluje pomiędzy 100 a 130 sztuk( choć zdarza się więcej- czasami)
wydaje mi się, że stan ok 130 psów w zimie jest naprawdę imponujący

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuba123']jeśli chodzi o schroniska to dodam schronisko katowickie
prężnie działający wolontariat psi i koci, szkolenie psów pod okiem szkoły DOGMASTERS, dni otwarte schroniska przynajmniej dwa razy w roku, wizyty przed i po adopcyjne, niewiele psów wyciąganych do DT, dobra komunikacja na linii kierownictwo schronu-wolontariusze, ogłoszenia w sieci i papierowe
schronisko chętnie przyjmuje pomoc rzeczową- koce, wykładziny, karmę, obroże, smycze,

dodam że w schronie nie ma psów które siedzą ponad 3 lata, a stam oscyluje pomiędzy 100 a 130 sztuk( choć zdarza się więcej- czasami)
wydaje mi się, że stan ok 130 psów w zimie jest naprawdę imponujący[/QUOTE]

wow! na prawdę macie mało psów..... jak wam to się udaje?
w Radomiu liczba psów ciągle rośnie, chociaż wolontariat działa, taki na miejscu skromny, ale mamy kilkanaście zaufanych osób, które zawsze nas poratują DT, czy jakąś inną formą wsparcia :)
ostatnio bardzo dużo ruszyło się u nas, jak p.Kasia (która pracuje w schronisku i ogólnie robi za 10) założyła profil na fb, poprzez to coraz więcej osób jest chętnych na adopcję i do pomocy :)

również robimy ogłoszenia w sieci, jak i papierowe, wizyty przed i po adopcyjne, dwoimy się i troimy, aby wyciągać szczeniaki do DT i nieufne psy :)

Link to comment
Share on other sites

A to od mojej znajomej, wklejam żywcem:
[I]
Wpadliście na dogo na fajny pomysł z odwiedzaniem różnych miejsc, gdzie przebywają psy i oceną tych miejsc. Moim zdaniem ocena powinna być zero-jedynkowa... albo warunek jest spełniony, albo nie. np. wylewka: są - nie ma... bez oceny punktowej w jakiejkolwiek skali. Taka ocena daje możliwość zawyżania lub zaniżania oceny. Zależy to przecież od osobistych upodobań i sympatii.

Lista warunków powinna zostać utworzona poza dogo, przez ludzi kompetentnych. Na dogo wypowiadają się przecież i osoby mądre, i osoby głupie... każdy pkt może wywołać durną dyskusję, która wszystko odwlecze w czasie i zniechęci osoby tym się zajmujące.

Gdy uda się taki szablon stworzyć, to wtedy można go dać do akceptacji na dogo... bo faktem jest, że jednak może ktoś coś mądrego podpowiedzieć.

Ocena końcowa jest oceną punktową (np. 41/50). Do niej trzeba dołączyć ocenę cząstkową, czyli całą tą odhaczoną podczas wizyty listę. Będzie to doskonale info dla osób, które szukają miejsca dla psa... no i doskonała wskazówka dla tych, którzy są właścicielami np. hotelików, bo będą mieli czytelne info co robią dobrze, a nad czym muszą popracować. Jeśli uda im się w jakiś sposób coś naprawić, to wtedy ocena w prosty sposób może zostać skorygowana na plus... jak i na minus, jeżeli coś zostanie zaniedbane.[/I]

Link to comment
Share on other sites

cajus -to tak fajnie sie czyta.
ocena zupelnie tak jak sie daje gwiazdki hotelom.
dokumentacja zdjeciowa bardzo wskazana
negatywne spostrzezenia mozna dac do wiadomosci Dt i zalecic wykonanie w ciagu okreslonego czasu.
jakby kazdy sprawdzil w swoim regionie chociaz pare DT itd,to oddajac swoje psy bedziemy prawie mogli spac spokojne.

Link to comment
Share on other sites

jak chcecie moge dac jeszcze jeden wzor umowy org.prozwierzecej z domem tymczasowym bezplatnym ,wtedy mozna zastanowic i skonstruowac umowe z platnym domem tymczasowym czy pensjonatem,hotelem, to juz musi byc naprawde tylko w domowych warunkach.

Nalezy sie zastanowic jaka roznica jest miedzy PDT a,hotelem ,a pensjonatem?

Hotel to juz tylko domowy (miejsce ogrzewany z mozliwoscia wybiegu z uslugami no i ocena i cena odpoweidnia.psy do hotelu trafiaja tylko na okreslony czas ,hotel nie ma prawa adoptowac,za dodatkowe uslugi placi osoba przekzaujaca psa.hotel musi byc zarejestrowany zgloszony do PIW i podany jako dzilalnosc dgospodarcza. Umowa podobna lecz skrocona jaka daje sie do DT czy pensjonatu i rachunek za hotel.Psy przebywaja znacznie krocej

DTPto wszystko zalezy od aspiracji osoby przekazujacej swojego psa tzn moze lub nie musi sie zgodzic na pobyt psa w budach kojcu itd.
Umowa obowiazuje podobnie jak z hotelem ,z tym ze DT moze szukac opiekunow dla swego pensjonarjusza ,robic kontrole przyszlego opiekuna ,ale nie moze podpisywac usmow adopcyjnych.Ceny odpowiedno nizsze.Za uslugi wet i karme placi DTP.

DT-przypozadkowany jest tylko org.prozwierzecej ktora jest patronatem DT, jest zawarta umowa bardzio szczegolowa,uslugi wet i moze karme oraz zaplate za dojazdy (moze ale nie musi) sponsoruje org.prozwierzeca,Dt szuka nowych opiekunow,ale kontrole moze wykonac wspolnie org. z DT lub Dt sam.Umowe z nowym opiekunem podpisuje tylko org.prozwierzeca gdyz ona jest prawnym "wlascicielem "psa.

Pensjonat jest standartowo gorzej wyposazony niz hotel ,to normalny dom w ktorym razem pod jednym dachem zyja wlasciciele pensjonatu z psami-ludzie oddaja psy np.w czasie urlopu,kiedy ida na 8 godziny do pracy,lub org.prozwierzece umieszczaja swoje psy celem socjalizacji ,gdyz np.schronisko nie ma mozliwosci socjalizowac psow.same w kojcu i w ogrodzie psy sie nie zsocjalizuja.psy musza byc razem z opiekunem
Psy sa w domu maja mozliwosc wyjsc do ogrodu,psy sa wszystkie razem umieszczone.Wlascicielka dba o socjalizacje psow.karme otrzymuje od opiekunow ,oplaty wet wykonuje opiekunowie psa ceny sa bardzo przystepne.Pensjonat i Dt to najlepsza forma przetrzymwania psow w potrzebie.

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...