Jump to content
Dogomania

jakie pokarmy najczęściej wywołują alergię ??


Lonley

Recommended Posts

Mój jest uczulony na wieprzowinę, z tego co mówiła mi wetka, nie jest odosobnionym przypadkiem.

Alergię może wywołać wszystko - miałam szczura uczulonego na żwirek hipoalergiczny podobno... polecany przez wszystkich jako ten jedyny co nie uczula - musisz szukać sam.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

dziękuje za odpowiedz, będę szukała w swoim mieście, chociaż trudno o karmę dla alergików, a jak mają to royal...
a może ktoś kupował tę karmę reklamująca się na tej stronce? Housse LAX & RIS? mają ceny 15kg za 199zł, ale czy jest dobra?

Edited by star1
Link to comment
Share on other sites

PROSZĘ O PORADĘ I POMOC... miałam kupić karmę, która mi tu polecono, ale mąż przyniósł już do domu tego Royala dla alergików, którą poleciła na nasz wet., ale jest problem, mój psiak ma 7mies. miała zawsze apetyt, teraz dawałam jej jeść mniejsze porcje a 3 razy dziennie, sucha karma Royal dla juniorów(którą bardzo lubiła) a także coś domowego, najczęściej ryż+kurczak+marchewka, ale od czasu do czasu drapała się ale to było takie ok, nie miałam zawsze czasu dla niej gotować i coraz częściej była sucha karma, czy czasem jajko, biały ser i inne gryzaczki, i od 2 tyg zaczęła natarczywie się drapać- szczególnie w okolicy łepka i gryzienie przednich łap, dostała zastrzyk przeciwalergiczny i do końca dnia przeszło więc zaproponowano nam żeby pies jadł ok. 2mies tą sucha karmę plus woda i .....jest masakra, sunia nie chce jej jeść, chodzi głodna szuka jedzenia po domu, drapie szafkę gdzie stoi kosz na śmieci...dziś pierwszy raz uciekła mi na spacerze, nie reagowała na przywołanie, szukała po krzakach i jadła co tam dopadła :roll: więc w domu dałam jej tę karmę, ale wymieszaną z ryżem i zjadła wszystko :lol: [B]więc moje pytanie jak ma być na tej diecie to co ja mogę jej dodawać, żeby głodna nie chodziła? samej suche cały dzień jeść nie chce [/B]

Link to comment
Share on other sites

jełsi masz juz tego royala to mozesz dodawac sam ryz gotowany na wodzie z odrobina soli.akurat może ta dieta hypoalergiczna z royala pomoże na swiąd skóry.zobaczysz sama jesli dalej bedzie sie po niej drapała-odstaw ja i trzeba będzie cos innego spróbować.ja do royala nie mam zastrzeżeń po za cena-cuda wianki na kiju kupowałam-i co?psy nie chca nic innego po za royalem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']jełsi masz juz tego royala to mozesz dodawac sam ryz gotowany na wodzie z odrobina soli.akurat może ta dieta hypoalergiczna z royala pomoże na swiąd skóry.zobaczysz sama jesli dalej bedzie sie po niej drapała-odstaw ja i trzeba będzie cos innego spróbować.ja do royala nie mam zastrzeżeń po za cena-cuda wianki na kiju kupowałam-i co?psy nie chca nic innego po za royalem...[/QUOTE]

ja też właśnie początkowo testowałam różne karmy, aż w końcu dostaliśmy kilka próbek Royala dla juniorów i ten bardzo posmakował, ale był bardzo drobny- dobry dla psów ras małych, ten dla alergików jakoś nie smakuje i ma takie duże krążki, ciężko jej się gryzło, dałam jej w nagrodę kilka z ręki to trzeci krążek już wypluwała ;) zaczyna się już przekonywać,ale daje jej karmę z odrobiną ryżu ( krążki karmy łamię na pół)

Link to comment
Share on other sites

Jak będziesz dosmaczać aż tak karmę, to wykarmisz sobie niejadka w końcu i pies nie będzie chciał jeść niczego, co mu dasz, bo będzie wiedział, że jak nie zje, to dasz mu coś smaczniejszego. Stosujesz zasadę stałych pór karmienia i miski wystawianej na 15 minut, a potem zabieranej - czy pies zje, czy nie - do następnego posiłku?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

witam, dziękuje za wszystkie porady w kwestii karm na alergie, skończyliśmy opakowanie Royala i może minimalnie jakas poprawa jest ale bez rewelacji, była też na bazie ryżu,zamówiłam Trovet VPD, zobaczymy jak będzie, ale puki co nie będzie kombinowania jeśli chodzi o smak - moja sunia wcina tę karmę;D zamówiłam z dziczyzną i ziemniakami, już bez ryżu, może ją też uczula , świąd skóry pozostał a RC miała w składzie ryż

Link to comment
Share on other sites

Coraz więcej osób sygnalizuje problemy alergiczne u psów związane z ryżem, niestety.
Kiedyś uważano go za bardzo bezpieczny, ale tak się dzieje, gdy jakiś produkt jest powszechnie wykorzystywany w żywieniu - odsetek alergii rośnie. Kiedyś i kurczaka uważano za stosunkowo mało alergizującego (w porównaniu z wołowiną), a teraz przy problemach zaczyna się od jego wykluczenia.
Myślę, że w dobie globalnego upowszechnienia suchych karm produkowanych na podobnych zasadach dzieje się to samo, co w alergiach ludzi - Amerykanie statystycznie najczęściej uczuleni są na orzeszki arachidowe, Japończycy na owoce morza, Polacy - na mleko - kwestia udziału danego produktu w żywieniu całej populacji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Bobryna']Z tego co wiem:
mięso: kurczak, wołowina;
[/QUOTE]
Odniosę się do starego postu, jeśli psiak jest uczulony na wołowinę to też będzie na jagnięcinę. Ponieważ mięso to ma taki sam współczynnik podczas testów alergicznych jak jagnięcina i idą zazwyczaj w parze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelynkaa']Odniosę się do starego postu, jeśli psiak jest uczulony na wołowinę to też będzie na jagnięcinę. Ponieważ mięso to ma taki sam współczynnik podczas testów alergicznych jak jagnięcina i idą zazwyczaj w parze.[/QUOTE]
Mogłabyś to rozwinąć? Szczerze to pierwsze słyszę o takiej zależności - wręcz, mając niegdyś alergiczne dziecko (alergia na białka mleka i wolowinę/cielęcinę), wielokrotnie spotkałam się z zaleceniem podawania baraniny jako mięsa stosunkowo rzadko uczulającego.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='filodendron']Mogłabyś to rozwinąć? Szczerze to pierwsze słyszę o takiej zależności - wręcz, mając niegdyś alergiczne dziecko (alergia na białka mleka i wolowinę/cielęcinę), wielokrotnie spotkałam się z zaleceniem podawania baraniny jako mięsa stosunkowo rzadko uczulającego.[/QUOTE]
No niestety rozwinąć nie mogę bo tylko tyle mi powiedział wet... ale jak tylko uda mi się coś więcej dowiedzieć to pewnie napiszę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...