Jump to content
Dogomania

Nastia i Heksa, dwie suczki owczarka szetlandzkiego pojechały do nowego domu


Recommended Posts

[quote name='ulgawcierpieniu']Karma sucha zalecona NASTII jest preparatem terapeutycznym dostępnym tylko lecznicom ( nie jest karmą bytową dopuszczoną do wolnego handlu). Hurtownia może mi ją sprzedać jeżeli fundacja złoży ZAMÓWIENIE podpisane przez jakiegoś weterynarza....więc staram się.....ale lecznice zarabiają na marży i jak na razie chętnych do potwierdzenia zamówienia nie ma.....[/QUOTE]

To okropne, ale zastanawiam się...mój weterynarz jest naprawdę ok człowiekiem, może się spytam i coś pomoże? Raczej nie zarobi na mojej wsi na czymś takim, więc czemu miałby oponować?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lekarka zgodziła się na tę karmę-[B]Royal Canin Diabetic DS.[/B] Możemy zakupić ją hurtowo, jak również dla urozmaicenia diety postać w puszkach ([B]tel.:[/B] 519 801 55[B]
e-mail:[/B] [email][email protected][/email] ).

DZISIEJSZY WYNIK GLUKOZY : 108 mg%.
Decyzją lekarza w sobotę i niedzielę nie badamy poziomu glukozy. Utrzymujemy leczenie dietą. W poniedziałek zobaczymy jak poradziła sobie trzustka.

Link to comment
Share on other sites

Fakt - ma nadwagę - ale nie chcę wykłócać się co do racji żywnościowych , skoro producent karmy podaje takie wymogi. Na razie skupiamy się na poszukiwaniu choroby podstawowej , która na razie jest w "ukryciu".
PS . [B]Nie zrzeszony karmiciel bezdomnych kotów - przypomina mi codziennie o swoich potrzebach. Zrzućmy sie na worek PURINY dla Jego kociaków. Kupię w hurtowni. Zapłacę 108,00 zł za 15+3 kg dołoże do opłaty kuriera = armia okaleczonych zwierzaków będzie miała długo co jeść.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1]LUSI – i jej troje dzieci[/SIZE]
[SIZE=6]xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx[/SIZE]


[SIZE=4]23 marca 2012r w godzinach wieczornych udaliśmy się na prośbę PCZK do Hanuska na ul. Chrobrego. Zastaliśmy matkę szczeniąt przywiązaną do płotu oraz jej troje dzieci upchane do pojemnika na pisklęta. Wykonaliśmy dokumentację fotograficzną. Pieski odebraliśmy w asyście POLICJI. Trwa poszukiwanie właściciela zwierząt.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

TAKA JEST WŁAŚNIE CENA W NASZEJ LECZNICY- dlatego szukałam i prosiłam Was o wyszukanie możliwie jak najtańszej w sprzedaży internetowej.
Teraz doszły mi jeszcze wyniszczone , niedożywione szczeniaki z matka / wszyscy z biegunką/. zaczyna się kolejny koszt z samym tylko żywieniem . Opracowanie weterynaryjne nastąpi , gdy szczeniaki pozbierają się trochę.Są tak słabe ,że nie potrafią utrzymać się na łapkach. Mam wrażenie jak gdyby jeden z nich był ślepy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulgawcierpieniu']TAKA JEST WŁAŚNIE CENA W NASZEJ LECZNICY- dlatego szukałam i prosiłam Was o wyszukanie możliwie jak najtańszej w sprzedaży internetowej.
Teraz doszły mi jeszcze wyniszczone , niedożywione szczeniaki z matka / wszyscy z biegunką/. zaczyna się kolejny koszt z samym tylko żywieniem . Opracowanie weterynaryjne nastąpi , gdy szczeniaki pozbierają się trochę.Są tak słabe ,że nie potrafią utrzymać się na łapkach. Mam wrażenie jak gdyby jeden z nich był ślepy.[/QUOTE]

Sugerowałam się tą ceną 78zł za 1,5 kg, bo tutaj za tyle chcą 66zł, więc pomyślałam, że na 12 kg worku też jest taniej...Na razie nie ma chętnych do pomocy, więc może jak ruszy bazarek to w końcu coś się zbierze, a przez internet to nie można przecież zamówić tej karmy suchej- tylko w lecznicy jest dostępna, puszki tak, a karmy nie :(

Link to comment
Share on other sites

To prawda najtrudniej zebrać fundusze. Na samo żywienie sfory psów potrzebuję[B] 600,00zł tygodniowo[/B] . Gimnastykuję się z tym problemem jak mogę.Jeżeli w lecznicy poczekają na zapłatę- to w hurtowni już absolutnie nie !!!!!!!!!!!.
Widzę ,że [B]zainteresowanie suńkami wygasa.[/B]........Wyciszają się osoby korespondujące na wątku...a to bardzo źle wróży!

Link to comment
Share on other sites

Dzisiejsza wizyta w lecznicy zaowocowała radosnymi wieściami. Nastia tym razem ma poziom glukozy ciut powyżej 80 mg%!!!!!!!!!! Jedynie transaminazy wyszły niepokojąco. tak to już jest - że te dwa narządy miąższowe / trzustka i wątroba "chorują" wspólnie/. Będziemy stosować u Nastii HEPAREGEN na jakis czas - i będzie okey.
Martwiące jest to,że przytyła nam sunieczka. Waga pokazała przerażające 12,800kg. trzeba na młą uważać przy karmieniu. Dostaje mniej od Hestii - a tyje.
---------------------------------------------------------------
Co do karmy : może być Diabetic, Intenstinal , D/S firmy Chill)S. Taka jest ostateczna decyzja lekarzy podjęta na podstawie dzisiejszych wyników badań.Czy ktoś wesprze zakup?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Martwiące jest to,że przytyła nam sunieczka. Waga pokazała przerażające 12,800kg. trzeba na młą uważać przy karmieniu. Dostaje mniej od Hestii - a tyje.[/QUOTE]
Wcalę się nie dziwie że przytyła jak dostawała porcje dla psa o wadze 12 kg .Szetland prawidłowo waży 6-8 kg i takie porcje powinien zjadać, a jak jest zatuczony to mniejsze.Dwa razy dziennie garść suchej karmy wystarczy lub puszkę 400 g jedną na dzień .

Link to comment
Share on other sites

[B]Dwa razy dziennie garść suchej karmy wystarczy lub puszkę 400 g jedną na dzień .[/B]Lekarz dawkę obliczył nie w/g wskazań co do rasy - tylko jej aktualnej wagi.[B]Zorientowałam się i nie dawałam jej tyle- a nawet mniej. [/B]Widziałam ,że ją to bardzo męczy. Niestety nie mogę forsować jej spacerami, żeby sprowokować spadek wagi ciała. Noszę nawet ze sobą glukozę farmaceutyczną w razie spadku glikemii[B].
Nie mogę oczekiwać zbyt wiele w tak trudnym dla niej i krótkim od rozstania czasie.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Trudno mi w tej chwili wypowiadać się co do dokładnej ilości podawanej karmy suniom, ale pamiętam, że Pani Eulalia zawsze podawała im mniej, niż to wynikało z opisu. Pani Eulalia powiedziała mi kiedyś że producenci celowo zawyżają normę dzienną, żeby kupować więcej karmy. Nastia z całą pewnością nie jadła nigdy całej puszki dziennie i suchej karmy. Puszka była jedynie niewielkim dodatkiem do smaku. Ponieważ puszka stanowiła wielki rarytas, może teraz warto przestawić ją tylko na suchą, żeby nie miała takiego apetytu?
Przy braku ruchu i zwiększeniu ilości karmy waga skoczyła do góry. Myśłę, że zmiejszenie racji żywieniowych spowouje, że zrzuci nadwagę.

Niestety nie jestem w stanie pomóc w zakupie karmy. Kupiłam suniom 15 kg Eukanuby, a w tym miesiącu wydatki na moje bezdomniaczki zdecydowanie przekroczyły granicę akceptacji mojego męża:-(

Link to comment
Share on other sites

[B]"Kupiłam suniom 15 kg Eukanuby"- za zakup serdecznie dziękuję. Dzięki wpisowi poznałam darczyńcę. Miło mi.
"Nastia z całą pewnością nie jadła nigdy całej puszki dziennie i suchej karmy.[/B] Puszka była jedynie niewielkim dodatkiem do smaku"-jeżeli podałam jej 1 puszkę na 2 razy - szukała jedzenia. Nie otrzymała dodatkowo suchej karmy.
Niestety choroba trzustki ma to do siebie, ze przemiana materii ulega patologii i następuje przyrost wagi ciała nawet przy najmniejszej racji żywieniowej. Tak bywa również z ludźmi.Ruchu Nastii nie brakuje. No cóż- poobserwujemy jeszcze dziewczynki i zobaczymy co da się więcej dla nich zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka Co.']prosiłabym o dane do przelewu na PW - wspomogę jakąś drobną kwotą, ale dopiero po wypłacie.[/QUOTE]

FOZ "ULGA W CIERPIENIU" FUNDACJA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI SKRZYWDZONYMI PRZEZ LUDZI
42-600 Tarnowskie Góry ul. Częstochowska 58 NR konta : 24 8463 0005 2001 0001 2045 0001 :)

Link to comment
Share on other sites

A propo jedzenia jeszcze...ja kg puszkę zużywam na 2 dni dla dwójki psów, które ważą 15kg i 20kg, a nadmienię od razu, że jest to waga za duża...do tego wsypuję im jeszcze czosnek granulowany i "podlewam" łyżką oleju z pestek winogron, no i jeszcze suchy pokarm jedzą, tak pewnie po garści dla każdego wychodzi...mój weterynarz uważa, że to i tak za dużo, bo nadwaga jest...tak więc do zaleceń producentów ja bym się też nie stosowała, trzeba do tego podejść zdroworozsądkowo...:lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Agnieszce za ofertę pomocy dziękuję w imieniu suczek!!![/B]
Cyt;".ja kg puszkę zużywam na 2 dni dla dwójki psów"- puszka Royal Canin Diabetic zawiera [B]400g [/B]pokarmu. Taką porcję dzieliłam na dwa razy bez innych dodatków.Więc [B]nie cały kilogram,[/B] bo takiej puszki nie miałam.
[B]Dzisiaj podróżowałam bardzo daleko w poszukiwaniu tańszej firmowej oferty. [/B]Znalazłam , ale nie dietetyczną. Czekam na telefon. Już mi nie zależy na fakturach zakupu tylko na bardzo niskiej cenie.Mam masę faktur z hurtowni ,w której kupujemy mokrą karmę i mięsko do gotowania. Dzisiaj na kolację suczki dostały gotowanego kurczaka / oczywiście nie całego!!!/. Tak samo najadły się szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulgawcierpieniu'][B]Agnieszce za ofertę pomocy dziękuję w imieniu suczek!!![/B]
Cyt;".ja kg puszkę zużywam na 2 dni dla dwójki psów"- puszka Royal Canin Diabetic zawiera [B]400g [/B]pokarmu. Taką porcję dzieliłam na dwa razy bez innych dodatków.Więc [B]nie cały kilogram,[/B] bo takiej puszki nie miałam.
[B]Dzisiaj podróżowałam bardzo daleko w poszukiwaniu tańszej firmowej oferty. [/B]Znalazłam , ale nie dietetyczną. Czekam na telefon. Już mi nie zależy na fakturach zakupu tylko na bardzo niskiej cenie.Mam masę faktur z hurtowni ,w której kupujemy mokrą karmę i mięsko do gotowania. Dzisiaj na kolację suczki dostały gotowanego kurczaka / oczywiście nie całego!!!/. Tak samo najadły się szczeniaki.[/QUOTE]

Pani Magdo, proszę nie traktować moich słów jako przytyku, bo wcale mi nie o to chodzi :)- pisałam kg na dwa dni dla dwóch psów, czyli mi wychodzi ok 250 g na jednego/dzień, a są większe od Nastii...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulgawcierpieniu']Rozumiem- staram się tłumaczyć to co robię dla nich. Jednak pismo to nie to samo co słowo- można inaczej odebrać intencje piszącego.[/QUOTE]

No właśnie, niestety:) Tutaj jesteśmy po to, by pomagać zwierzakom, nie po to by kogoś krytykować za to, że pomaga, jak może. Ponieważ finanse są jakie są może trzeba by zrezygnować z puszek, a skupić się na karmie suchej, która wyjdzie taniej? Dzisiaj wieczorem będę kontaktować się z osobą, która mi zrobić bazarek dla suniek, więc mam nadzieję, że na karmę dla Nestii nazbieramy:) A ewentualnie na początku miesiąca, po wypłacie męża i nagrodzie, którą ma dostać na święta, zakupię trochę puszek dla suni, ale za dużo też nie mogę, bo one faktycznie strasznie drogie...:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...