Jump to content
Dogomania

10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!


EVA2406

Recommended Posts

[quote name='terra']Odwiedzam Polcię,
Ewa, piękną masz kicię, zawsze mi się podobały bure szylkretki :)[/QUOTE]

Mam jeszcze jedną, ale taką całą popapraną, bo Tinusia ma też kolorowe łatki, białą i rudą. Wstawię Ci zdjęcie, ale nie teraz, bo lecę do pracy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zoja.']A Pola koty szczerze lubi czy tylko jest uprzejma? :) Pamietam taką fotkę, na której była z kotem, ale nijak nie mogłam zgadnąć czy to już miłość czy dopiero zainteresowanie :)[/QUOTE]

No wiesz, jeśli kota nie je na dzień dobry, to już dużo :evil_lol:, ale o szczegółach musi się wypowiedzieć Ania.

Link to comment
Share on other sites

Witam Polę i jej fanki mroźnym wieczorem :-)
Zaglądacie czasem na Metamorfozy? Ja prawie codziennie :loveu: Od dwóch dni nie mogę wyjść z podziwu nad zgraniem tego duetu: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/21924-Metamorfozy?p=21786741#post21786741[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='terra']Ok, to czekam na zdjęcie wieczorkiem,
a tymczasem miłego dnia życzę :)[/QUOTE]

Na życzenie przedstawiam Mrunię :)

[IMG]https://imagizer.imageshack.us/v2/240x180q90/c/823/nzlq.jpg[/IMG] [IMG]https://imagizer.imageshack.us/v2/240x180q90/c/835/a36m.jpg[/IMG]

Liduś, ja zaglądam na Metamorfozy, ale jakoś ostatnio zaniedbałam zaglądanie. Już lecę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='terra']Śliczna, zielonooka Mrunia :)
A jaki ma charakterek? Szylcie chyba są w większości charakterne.[/QUOTE]

Jak przyszła do nas, to była jednym strachem. Bała się wszystkiego i wszystkich. Podniesiona ręka powodowała, że kicia szła brzuchem po podłodze. Na widok człowieka uciekała najchętniej na szafę. Była chuda i bardzo biedna. To trwało ok trzech miesięcy. Potem gdy zorientowała się, że ręka daje jeść i gładzi, zaczęła powoli podchodzić. A teraz nie można jej odpędzić, bo najchętniej leżałaby na człowieku na okrągło. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że już tak się zadomowiła, iż potrafi zaczepiać i warczeć na starych rezydentów :mad:. Nadal jest drobna i dość chuda, ale nie jest już szkieletem z futerkiem.
Natomiast zielonooka Tina ( ta od Toffiego) jest z charakteru podobna do Poli. Nie lubi jak inny kot lub pies podchodzi do niej za blisko. Z daleka ok, ale jak znajdzie się za blisko, to Tinusia najpierw głośno ostrzega, a jak to nie pomoże to potrafi pacnąć łapką, ale zaraz sama ucieka.
I też jest mruczącą i kochającą pieszczoty koteczką. Jedynie nie lubi być brana na ręce. Wtedy sztywnieje. Jak leżę na tapczanie, to ona jest zaraz obok i mrucząc i barankując, zaprasza do głaskania, drapania i przytulania.

Link to comment
Share on other sites

Ewa moja koleżanka znalazła na śmietniku dokładnie takiego kociaka jak Twoja Mrunia, znalazł domek u siostry mojej koleżanki, jest w Lublinie, mieszkają tylko we dwie. I kochają się miłością wielką :) a Klara to żywe srebro :)
Mam nadzieję, że niedługo prześlę kaskę z bazarku dla Poli w poniedziałek robię wysyłki

Link to comment
Share on other sites

Fajna Isia! :) Uczę swoją tymczaskę Klarę i trochę ukradnę z tego filmiku :) Klara też kumata :) Łapie komendy od pierwszej próby -dłużej się schodzi na koncentracji, bo jak widzi, ze będzie lekcja to uaktywnia się ADHD ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam Polusie niedzielnie :-)
[quote name='zoja.']Fajna Isia! :) Uczę swoją tymczaskę Klarę i trochę ukradnę z tego filmiku :) Klara też kumata :) Łapie komendy od pierwszej próby -dłużej się schodzi na koncentracji, bo jak widzi, ze będzie lekcja to uaktywnia się ADHD ;)[/QUOTE]
Zazdroszczę (pozytywnie oczywiście ;-) ) takiej pasji i zapału. Ja mam tzw. słomiany zapał i coś zaczynam ale szybko się zniechęcam niepowodzeniami. Brak mi cierpliwości. Kola jest nadpobudliwa i też wariuje gdy tylko wezmę smakołyki do ręki. Ona wtedy robi szybko sama wszystko co potrafi nie słuchając komend. Ona chyba też szybko się nudzi i gdy coś nie wychodzi to w końcu traci zainteresowanie. Gapa w ogóle jest trudna do zajęć bo tak koncentruje się na smakołykach, że nic nie widzi i nie słyszy, a inne formy nagrody nie liczą się dla niej. No ale Gapa ma ze 12 lat więc już nic nie musi ;-)
Zoja, jeśli nakręcisz jakiś filmik ze swoimi psami to ja bardzo proszę o pokazanie :-) Przynajmniej napatrzę się na inne genialne psy i nacieszę oczy :loveu:
Życzę miłego dnia!

Link to comment
Share on other sites

Lidan, Klara też ma ADHD, ale jak się to potraktuje jako zabawę to nawet czasami pomaga ;) Śmiechu z tym mam od groma, bo np.ja do niej "leżeć" a ona mi robi trzy rundy w koło pokoju i kładzie się gdzieś na przedpokoju.. ale w końcu się kładzie, więc nagroda jest! Z czasem zaczęła czaić, że im szybciej sie położy tym szybciej dostanie smaka, a pobiegać zdąży później.. i tak ze wszystkim ;)

Nie mam czym nagrać filmiku, poza tym, póki co niewiele jest do pokazania; Klara przerobiła tylko siad, leżeć, stój, (czyli tzw.komendy ratujące życie) oraz zdechł pies (niestety, ten "zdechły pies" zawsze macha ogonem, więc raczej w filmie wojennym nie zagra ;)...), łapa i przybij piątkę -ulubiona Klary :) No i 'do mnie' rozumie i wykonuje, ale to chyba zawsze wiedziała co znaczy. :)

Link to comment
Share on other sites

no, akurat "spacerek" Klarze wychodzi najgorzej.. ona jest cykor; na hasło spacerek chowa się w kącik na łóżku i udaje, że śpi snem kamiennym ;) Dobrze, że przynajmniej Zulcia zachowuje się jak trzeba. Niby dwa cykory, a każdy inny ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406']Jolcia, to i tak dużo nauczyłaś. Moje wiedzą tylko co to jest: spacerek i idź do miseczki :evil_lol:[/QUOTE]
A moje nie wiedzą co znaczy "idź do miseczki" :p O spacerku ich nie informuję i wtedy na ogół są spokojne prawie jak w programie "Zaklinacz psów" ;-)
Kola nie umie dawać łapy tylko przybija piątkę z rozmachem. Chodzi przy nodze jak mam smakołyki. Potrafi chodzić pomiędzy moimi nogami, podaje upuszczone przedmioty (albo te które specjalnie ukradła), przynosi papcie. Nie wiem czy jeszcze pamięta ale potrafiła skakać przez niskie przeszkody i przelatywać w krótkim tunelu. Potem inwencja twórcza i zapał mi się wyczerpały.

Link to comment
Share on other sites

Liduś, to Ty genialna jesteś, że tyle nauczyłaś :).

Moja Sonia jeszcze czasem rozumie: przesuń się ( jak leżymy na tapczanie albo siedzimy na kanapie ). Ale nie zawsze wykonuje :evil_lol:. Zdarz jej się spojrzeć wzrokiem mówiącym: odczep się babo, nie widzisz, że śpię :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406']Liduś, to Ty genialna jesteś, że tyle nauczyłaś :).

Moja Sonia jeszcze czasem rozumie: przesuń się ( jak leżymy na tapczanie albo siedzimy na kanapie ). Ale nie zawsze wykonuje :evil_lol:. Zdarz jej się spojrzeć wzrokiem mówiącym: odczep się babo, nie widzisz, że śpię :p[/QUOTE]

A widzisz, muszę dodać do mojej listy "Co potrafią moje psy" :diabloti::evil_lol:

Reksio potrafi dać łapkę, usiąść na komendę i zna słowo "stój" o ile w pobliżu nie ma czegoś co mógłby pogonić :cool3:. Wie, co to "miseczka" i "spacer".
A Misia...chmm..
Misia jest piękna :loveu::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasza']A widzisz, muszę dodać do mojej listy "Co potrafią moje psy" :diabloti::evil_lol:

Reksio potrafi dać łapkę, usiąść na komendę i zna słowo "stój" o ile w pobliżu nie ma czegoś co mógłby pogonić :cool3:. Wie, co to "miseczka" i "spacer".
[B]A Misia...chmm..
Misia jest piękna[/B] :loveu::evil_lol:[/QUOTE]

I to jest najważniejsze. A i jeszcze że są bardzo kochane :)

Link to comment
Share on other sites

Lidan, to Ty tak narzekasz na tą Kolę a to się okazuje, że z niej mały geniusz!
Klara między nogami łazić nie chce, bo na zakrętach traci z oczu smaka :) Najgorsze jst to ,że jak przychodzi ktoś obcy to ona sie chowa i nawet na minute nie cche sie pokazać.. Kto przyjdzie temu ddaję w garść smakołyki i każe psa rozpieszczać, a ona dalej schowana.. Tu mam zagwostkę.. Boi sie ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...