Jump to content
Dogomania

SZNAUCEROWATA młoda-ZŁAMANE 2 ŁAPY-jest DT-została Krakuską :)


eliza_sk

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Poker']Jak ona teraz ładnie wygląda.Śliczna dziewczynka.
A co się stało ,że BDT zamienił się w płatny ? a nie nadal BDT z opłatami za leczenie i karmę?[/QUOTE]


Poker niestety, życie czasami pisze różne scenariusze, na które niekoniecznie mamy wpływ i które skutecznie komplikują nam nasze plany. Opłata za DT Zuzi to opłata z gotowanym jedzeniem - nie płacimy dodatkowo za karmę.

Jeśli ktoś ma inne, bezpłatne propozycje, to jestem otwarta, ale pamiętajcie, że Ania jako jedyna (dosłownie) w nocy o północy zgłosiła się do opieki nad Zuzią i sunia ma tam dobrą opiekę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']Poker niestety, życie czasami pisze różne scenariusze, na które niekoniecznie mamy wpływ i które skutecznie komplikują nam nasze plany. (...)[/QUOTE]
A przy takim wyjaśnieniu, które mnie wystarcza, bo sprawa została postawiona jasno, nie drążyłabym już dalej tego tematu.

Zuzaaa, wstawaj!!! :-)
Czujecie za oknem wiosnę???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daria_ldz'](...) A gdzie ty wiosnę widzisz? U mnie nadal białooooo i pięknie.[/QUOTE]
Eee, no... :-) Ją się czuje... :-) Na zewn. cieplej, a już z samego ranka ptaki nieprawdopodobnie rozskrzeczane. Wiosna za pasem, biel piorunem zniknie.

[quote name='annadudek81']witamy wszystkich. Zuzia wstala opatrunki ją wkurzają bo są za sztywne,śniadanko zjedzone apetyt jak zwykle dopisuje. w nocy przeżywała wydarzenia dnia wczorajszego bo popiskiwała i mruczała oraz wierciła się przez sen,a do tej pory spała dobrze;)[/QUOTE]
Dzielna maleńka! :-) Musi być dobrze.
Dziękujemy Aniu za wieści. :-)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Rozumiem że są różne sytuacje w życiu .,ale czy zarobek na psie ją uratuje? Rozumiem ,że trzeba pokrywać koszty utrzymania i leczenia psa . Ale chcieć pieniędzy za serce? Jestem rozgoryczona, bo nie wspomagam psów w płatnych DT.
Jak się coś źle dzieje, to lepiej niech by powiedziała , a wtedy sytuacja byłaby jasna i na pewno uzyskałaby od nas pomoc.A tak ja np. jestem bardzo zniesmaczona.Nie zmienia się reguł w trakcie gry.Zrobiłam na sunię bazarki , bo chciałam jej pomóc i dlatego ,ze była właśnie w BDT. I to ,że Ania była jedyną osobą , która wzięła Zuzię, to chwała jej za to ,ale nie ma nic wspólnego z obecną sytuacją. Cy Ania prze zabranie Zuzi traci finansowo , jeżeli koszty jej utrzymania i leczenia będą pokryte ? Musiała przestać pracować? Musi płacić więcej za mieszkanie? gaz czy prąd ?
Trudno , będę bardziej ostrożna.
[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Widać, że coś się zmieniło i od ręki zostało to zasygnalizowane, ba... bardzo dobrze, że sprawa została postawiona jasno (jasno ale bez wchodzenia z butami w życie Ani).

Eliza wyraźnie napisała, że jest otwarta na inne, bezpłatne propozycje.

Jeśli chodzi o sytuację Ani.
Sądzę, że jeżeli uzna za stosowne napisze sama, że zabrakło jej na podpaski, kulę bilardową itp...
Wyrywać dziewczynę do odpowiedzi, dopytywać, co by było gdyby... jest niesmaczne. Nie każdy czuje potrzebę spowiadania się ze swojego życia. Fakt, inni userzy tego forum czynią to skutecznie i są bardzo przekonujący. Na tym wygrywają, spotykają się z taryfą ulgową i zrozumieniem.

Nie wspomagasz Poker PDT OK. Stało się jak się stało i poczułaś się w taką, niechcianą przez Ciebie pomoc wciągnięta, trudno, zdarza się ale to jest do odkręcenia.

Nie wiem, jakie stanowisko ostatecznie zajmie Eliza ale ja na Jej miejscu zrobiłabym wszystko, by podziękować Ci za pozyskane dla Zuzi pieniądze, które spożytkujesz zgodnie z przyjętymi zasadami.

A co do ostrożności... Tej nigdy zadość. Dogo tejże ostrożności skutecznie mniej nauczyło i poniekąd jestem temu portalowi za to wdzięczna. Inna sprawa..., że właśnie znów przerabiam temat, bez związku z tym wątkiem, tak rozumianej ostrożności (związanej z finansami). Nauka nie idzie w las.

Link to comment
Share on other sites

Żeby nie było żadne niejasności, to powiem ,że nie posądzam Ani o żadne finansowe nieuczciwości. Nie godzę się na to , by płacić za serce. Od pewnego czasu mam takie zdanie i staram się być mu wierna. Z moich bazarków będzie dla Zuzi ok.150 zł, proszę by one zostały wykorzystane na leczenie suni albo karmę.

Link to comment
Share on other sites

A ja uważam, że lepszy płatny tymczas z taką troskliwą opieką, jaką ma Zuzanka, niż hotel.
I zapraszam na kolejny bazarek dla suni:

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/223117-Bazarek-Handzi-dla-po%C5%82amanej-Zuzi-do-01.03-godz.-22-00?p=18635540#post18635540"]http://www.dogomania.pl/threads/223117-Bazarek-Handzi-dla-po%C5%82amanej-Zuzi-do-01.03-godz.-22-00?p=18635540#post18635540[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker'][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Rozumiem że są różne sytuacje w życiu .,ale czy zarobek na psie ją uratuje? Rozumiem ,że trzeba pokrywać koszty utrzymania i leczenia psa . Ale chcieć pieniędzy za serce? Jestem rozgoryczona, bo nie wspomagam psów w płatnych DT.

[...][/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]
[/FONT][/COLOR][/QUOTE]
[FONT=Verdana]
Napiszę i tutaj. [/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]Wielka szczęściara z Ciebie jeśli potrafisz wszystko w swoim życiu przewidzieć i wszystko zawsze idzie Ci do przodu. Gratuluję i szczerze zazdroszczę. Weź jednak pod uwagę to, że nie każdy ma śmiałość mówić o swoich prywatnych problemach publicznie i prosić o pomoc. Zastanów się, może honor nie pozwala im, aby publicznie jojczyć o pomoc, jak to czyni wiele osób z tego forum - to nie moja sprawa i nie zamierzam rozkładać jej życia na czynniki pierwsze jak Ty to próbujesz robić. Rozmawiałam z nią szczerze i wiem, że akurat te kilka groszy sprawi różnicę - nie jestem zwolenniczką wydawania pieniędzy na marne, ale w przeciwieństwie do Ciebie poznałam sytuację i na podstawie tej wiedzy podjęłam decyzję. A Ty jeśli miałaś jakieś wątpliwości mogłaś do mnie pisać i pytać, a nie wybebeszać prywatne problemy dziewczyny na forum - gratuluję wyczucia i taktu.[/COLOR][/SIZE][/FONT]


[quote name='Poker']Żeby nie było żadne niejasności, to powiem ,że nie posądzam Ani o żadne finansowe nieuczciwości. Nie godzę się na to , by płacić za serce. Od pewnego czasu mam takie zdanie i staram się być mu wierna. Z moich bazarków będzie dla Zuzi ok.150 zł, proszę by one zostały wykorzystane na leczenie suni albo karmę.[/QUOTE]

[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]Przecież skoro nie odpowiada CI zaistniała sytuacja to nikt nie trzyma noża na gardle i nie przymusza do pomocy. Dziękuję za inicjatywę, ale przeznacz pieniądze ze swoich bazarków na inne cele. Darczyńcy spokojnie CI na to pozwolą.[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana]



Tak jak napisała majqa - jestem otwarta na inne propozycje BDT. Na tamtą, na wczorajszą, dzisiejszą i pewnie jeszcze kolejną chwilę Ania jest jedyną osobą, która mimo trójki dzieci i swoich dwóch psów podjęła się opieki nad Zuzią. Kolejki chętnych DT nie miałam, tylko propozycje hotelików, które padały na wątku.
[B]
Dla mnie temat rozkładania życia Ani na czynniki pierwsze jest zamknięty, wstyd mi, że na moim wątku musiało dojść do takich dyskusji, ja nie czuję się kompetentną, żeby oceniać - więc szczerze dziwię się Tobie Poker, że nie zamieniwszy z dziewczyną ani słowa urządzasz tu sąd i oczekujesz, że zacznie tu mówić o swoich problemach i prosić o pomoc.

EOT
[/B] [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=green][B]Oficjalnie jako Moderator Bazarku proszę Poker o zmianę celu bazarku który początkowo miał być na potrzeby Zuzi. Nikt absolutnie nie przewidywał takiej sytuacji, więc zmiana celu jest absolutnie uzasadniona. I każdy ma prawo organizować bazarek na bezdomne zwierzaki wg swoich zasad (wspieranie psów w typie, wspieranie psów w BDT itp).

I proszę o zakończenie wywodów na temat potrzeby płacenia "za serce", bo to nie jest ku temu miejsce i sporo osób prosiło by to skończyć.
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Z tego co wiem nie ma jeszcze rachunku za RTG wystawionego. Czy te rachunki wysłać Wam pocztą jak będą oba?[/QUOTE]


Tak, ale bez pośpiechu, może będzie coś jeszcze, Ania ma wziąć za dalacin. Ważne, żebym na bieżąco miała te, które są na przelew, żeby móc zapłacić.

Link to comment
Share on other sites

Ostatni raz zajmuję stanowisko w tym temacie. Wiek nie ma nic do prawa do zwrócenia komuś uwagi, ale jednak jako ta "młoda", która nie ma prawa wyrażać swoich poglądów bardzo dziękuję Poker za bazarek dla Zuzi, doceniam pomoc, ale z uwagi na różnicę w poglądach i ocenie sytuacji, uprzejmie proszę o nieprzelewanie tego na nasze konto - proszę wesprzeć nimi jakiegoś innego psa, który ma większe potrzeby niż Zuzia. Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Aniu, a tak w wolnej chwili, obocznie zapytam... Wiem, wścibska jezdemmm ale... Jak się mają Twoje pozostałe szorściuszki? :-) Zazdrosne? Nie poczuły się zbyt odtrącone z powodu tego, że wszystko kręci się wokół kajbra? :-)[/QUOTE]
Moje "dziewczynki" absolutnie zazdrosne nie są i w pełni Zuzię akceptują, zaskoczone są jednak tym, że ona na nie powarkuje i nie chce się bawić:lol: To biedna Zuzia jest pokrzywdzona gdy moje "panienki" wieczorem gramolą się nam do łóżka, bo oczywiście śpią z nami, a ona musi spać w klatce:-( Chętnie i Zuzię byśmy do nas zaprosili ale niestety dla jej dobra to niemożliwe:placz: Ale w dzień Zuzieńka, gdy tylko jest to możliwe, wyleguje się na naszym łóżku i wtedy podusie są jej, a Kaja i Maja muszą się zadowolić tym, że pozwala im poleżeć "w nogach":evil_lol:

Viris wykupiła i przywiozła Dalacin, dziękujemy:buzi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...