Jump to content
Dogomania

Dramat- kilkadziesiąt zagłodzonych psów po śmierci opiekuna- pilnie dt!


esperanza

Recommended Posts

[quote name='sleepingbyday']to może tylko powiedzieć ktoś, kto umie szyć. to oznacza pociąć zimową kurtkę, czyli jakis ortalion czy coś, z wypełnieniem. czy kubraki z tego będą, czy się rozwali, to nie mam pojęcia.[/QUOTE]

Dobra, beam6 się z Tobą skontaktuje i zobaczymy. Beata będzie na dogo dopiero wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='esperanza']Purinę jak najbardziej chcemy. Co do szycia posłań i kubraków- no właśnie nie wiem.
Kto na dogo szyje? Pamiętam, że były takie osoby.[/QUOTE]
Purinę odsypię, tylko trzeba pamiętać, że to dla psów nerkowo-sercowych.
Sprawdźcie czy jest taka potrzeba, bo to pierońsko droga karma, więc żeby nie szła bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']to może tylko powiedzieć ktoś, kto umie szyć. to oznacza pociąć zimową kurtkę, czyli jakis ortalion czy coś, z wypełnieniem. czy kubraki z tego będą, czy się rozwali, to nie mam pojęcia.[/QUOTE]
Takie kubraczki szyją w ekspresowym tempie tu,można też podesłać materiały nadające się na kubraki.Kubrak kosztuje 15zł.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/126514-CiEP%C5%81E-ZIMOWE-KUBRAKI-DLA-PS%C3%93W-BEZDOMNYCH-KTO%C5%9A-JESZCZE-CH%C4%98TNY/page82[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='abra43']Co do odmrożonych łapek-posmarowa c grubo maścia ichtiolową i owinąć mocno bandażem,żeby sobie nie zdarł6y opatrunku najlepiej to zrobić na noc -pomaga[/QUOTE]
Lub ;) bardzo dobre na odmrożenia jest balsam Szostakowskiego -REWELACJA PONOĆ!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esperanza']Dobra, beam6 się z Tobą skontaktuje i zobaczymy. Beata będzie na dogo dopiero wieczorem.[/QUOTE]

Jestem.
Uszyłam już ze trzy kubraki i wiem, że z wielu kurtek "się da". Przerobienie na posłania to pikuś i to mogę szybko zrobić.
Szyć kubraków, po prostu z braku czasu teraz, nie dam rady i poprosiłam już o pomoc dziewczyny z tego wątku "kubraczkowego". Mam co wysłać na początek i jutro to zrobię. Ale to będzie za mało. Ja nie jestem mobilna i nie bardzo mam jak zbierać. Jestem natomiast ustabilizowana od 8 do 16 w okolicach Legii.
Jeżeli ktoś coś ma i może przywieźć byłoby super.

Najlepsze są cienkie kurtki z polarem pod spodem.

SBD - daj mi kontakt do siebie na pw. Pragie Płd. dam radę ogarnąć ;-)

Link to comment
Share on other sites

kopiuje z FB

OSTRZEŻENIE !
PROSZĘ, UDOSTĘPNIAJCIE !!!
Dostałam ostrzezenie ze schroniska w Ga...ju, ze jeździ po schroniskach facet z zamiarem adopcji szczeniąt. Psy podobno jadą do Niemiec jako przynęta dla amstafow szkolonych do walk !!! Ten facet to Łukasz C. lub żona Ewa z Krzywina kolo Gostynia. Może kontaktować się ze schroniskami w całej Polsce.... uprzedź znajome schroniska !

Link to comment
Share on other sites

Czy przydadza sie moze komus ubranka psie? Pyta osoba, ktora slyszala o sytuacji psiakow, o ktorych tu mowa i ma do oddania troche ubranek: malenkich, dla szczeniaczkow (26 cm dlugosci na grzbiecie) i troche egzemplarzy rozmiarow wiekszych i srednich (tak zawiazywanych, ze mozna dopasowac wielkosc). Zainteresowanym moge poslac zdjecia.
Pytalam jeszcze w kilku innych miejscach, wiec poniekad "kto pierwszy, ten lepszy".
Ale chodzi o to, by (szybko) pomoc marznacym psom.

Link to comment
Share on other sites

No to super.
Zostana przyslane, na podany adres.

Do tego moze zostac przyslane 500 kg specjalnej karmy dla nerkowcow i sercowcow, dobre tez dla skory psiej. Czy jestescie zainteresowani?

Bylaby zwiazana jednak z tym prosba o przyslanie zdjec psiakow w ubranku i jedzacych karme (zeby przekazac darczyncy). Da sie zrobic?

Link to comment
Share on other sites

Karma dla nerkowców i sercowców może być im podawana? Nie zaszkodzi? Być może kilka kwalifikuje się do podawania specjalistycznej karmy, ale pewności nie ma, póki badań nie będzie.
Zrobienie zdjęć maluchom w kubrakach nie będzie problemem, na zdjęcia większych psiaków trzeba będzie pewnie dłużej poczekać- ze względów logistycznych, ale też da się zrobić.
Zależnie od tego, kiedy rzeczy mogłyby przyjść podam właściwy adres.

Będę poza Warszawą od piątku po południu do poniedziałku i będę miała ograniczony dostęp do komputera.

Link to comment
Share on other sites

Esperanzo, czy już Ci pisałam, że jesteś wielka! :) Dobry z Ciebie człowiek. Będę to często powtarzać.

Ja chciałam sie zapytac jakie rzeczy "odzieżowe" są najbardziej przydatne dla zwierzaków. Nie pytam o takie rzeczy jak koce czy pościel tylko o inne części garderoby. Ja mam zaprzyjaźnione lumpeksy gdzie kupuje taniej takie rzeczy i wspieram schroniska i hotele ale w sumie to oprócz tych oczywistych, które wymieniłam nie wiem na które warto zwracać uwage. I oczywiście pytanie gdzie potrzeba i czego dla naszych suń z Różana?

Link to comment
Share on other sites

Esperanza , oczyma wyobraźni widzę jak zakladacie psiakom z przechowalni kubraczki :evil_lol: miny i zachowania psów -bezcenne :lol:. Przerabialiśmy, jak holendrzy przywieźli coś jak narzutki przeciwdeszczowe z podpinką, ubraliśmy nasze dobki - stały jakby były z kamienia :cool3:
Jak tu przetłumaczyć psu, który jest prawie łysy, że to dla jego dobra ? Jakiś zaklinacz psów potrzebny... Czasami się trafiają w Ikea -kocyki polarowe , nie takie małe jak dla niemowlaków, większe za ok 8 zł. Ewa

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, pisze troche w pospiechu, i niedobrze przekazalam. Teraz dopytalam i jest tak:

Chodzi o karme dla psow z problemami skórnymi, a wiec ze skora sucha, luszczaca sie, wrazliwa (tez z nuzyca!).

Na serce i nerki jest inna karma z mala zawartoscia bialka (nie nadaje sie wiec dla szczeniat, ale moze byc dla starszych choc nie chorych psow, od plus minus 10 lat), jesli chcecie i potrzebujecie, to tez moze zostac dolozona do transportu.

"Kurteczki" glownie dla maluchow, kilka wiekszych, srednie i duze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...