Jump to content
Dogomania

Weterynarz Riwana Antczak zachęca do rozmnażania nierasowych kotów- SKANDAL!!


ulvhedinn

Recommended Posts

Gosikf&dogs wkleiła takie coś na spacerowym watku wrocławskim:


[IMG]http://img201.imageshack.us/img201/51/skanuj0001in.jpg[/IMG]
[IMG]http://img545.imageshack.us/img545/9537/skanuj0002ep.jpg[/IMG]



Dla mnie to absolutny skandal. W gazecie, którą bądź co bądź czytają ludzie różnie uswiadomieni, lekarz weterynarii posrednio zacheca do rozmnażania nierasowych zwierzaków. I jak potem tłumaczyć, ze to jest złe? Jak wogóle ktoś, kto powinien byc świadomy sytuacji zwierząt bezdomnych moze wpaść na pomysł sprowadzania na swiat kolejnych nadliczbowych kotów? O sterylizacji to ta pani nie słyszała na studiach?


Mozna napisać maila z protestem do :
-gazety:
[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#4444ff][email protected][/COLOR][/EMAIL]
-lecznicy:
[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#4444ff][email protected][/COLOR][/EMAIL]



Tutaj przykłady pism, jakie wysłały dziewczyny:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/489-Spacer-we-Wrocławiu/page192[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja też posłałam meila. Trzeba to jakoś rozgłosić! to się w głowie nie mieści żeby wet tak postępował..
O, i ja bym jeszcze była za wydarzeniem na fb, dużo ludzi by sie dowiedziało, a tej Pani weszłoby w pięty.. Ulv jestem tak samo zła jak Ty :shake:

Edited by olalolaa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='terierfanka']a to się ulv rozsierdziła ;) ja już posłałam maile, polecam naśladownictwo, bo to nie może przejść bez echa![/QUOTE]

No bo my tu uskuteczniamy indoktrynację, trujemy komu się da o sterylkach i nierozmnażaniu, a jakaś tfu, wetka, takie cuda wianki wypisuje...?

Link to comment
Share on other sites

przekopiuję, bo ulv zapomniała
[url]http://www.znanylekarz.pl/riwana-antczak/weterynarz/wroclaw[/url]
[url]http://www.zako.wroclaw.pl/[/url]

adres gazety: [email][email protected][/email]
adres przychodni: [email][email protected][/email]

przykładowe maile, które już poleciały:

gosikf & dog's

Jako członek społeczności zajmującej się na co dzień problemem bezdomności wśród psów i kotów, jestem oburzona artykułem "Szukając partnera dla kotki", który ukazał się w Magazynie Rodzinnym Gazety Wyborczej. Opisane w nim zdarzenia związane z rozmnażaniem nierodowodowych kotów czytelnik może odbierać jako zachętę do naśladowania, podczas gdy w świetle nowej ustawy:
[B]Art. 10a.[/B] 1. Zabrania się:
1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;

2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;

3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.


2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.

3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.

4. Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.

5. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.


Rozmnażanie zwierząt niezarejestrowanych dla niewyjaśnionych celów przez lekarza weterynarii uważamy za czyn nieodpowiedzialny. Żyjemy w kraju przepełnionych schronisk, na co dzień jesteśmy świadkami bezdomności zwierząt w Polsce. Artykuł trafił do różnych odbiorców, dla większości miłośników zwierząt lekarz weterynarii jest autorytetem, tymczasem postępowanie Riwany Antczak nie należy do godnych naśladowania. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia niechcianych zwierząt, które widnieją na tej samej stronie Magazynu Rodzinnego, szybko nasuwa się odpowiedź na pytanie dlaczego nie należy rozmnażać zwierząt, tym bardziej rozmnażania świadomie planować.

ja:
Po przeczytaniu artykułu "Szukając partnera dla kotki" zostałam zmuszona do odpowiedzi na ten artykuł. Jako czynny wolontariusz wrocławskiego schroniska jestem oburzona postawą pani Riwany Antczak, która jest weterynarzem , a jednak dopuściła do celowego, świadomego i zupełnie niepotrzebnego rozmnożenia swojej nierodowodowej kotki, co więcej pozwoliła sobie na opublikowanie swoich poczynań na łamach Gazety Wrocławskiej. Jako osoba czynnie walcząca z bezdomnością zwierząt, a także aktywnie zachęcająca i promująca sterylizację jestem oburzona i zszokowana postawą pani weterynarz. To na lekarzach weterynarii powinien w pierwszej kolejności spoczywać obowiązek walki z niekontrolowanym rozmnażaniem zwierząt. To weterynarze powinni zachęcać do sterylizacji zwierząt, a także przestrzegać ustawy:
Art. 10a. 1. Zabrania się:
1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;

2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;

3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.


2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.

3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.

4. Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.

5. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.


Artykuł przeczytają różni odbiorcy, niestety także ci, którzy zechcą wziąć przykład z pani weterynarz. Jej postępowanie oraz artykuł przyczynią się do powiększenia liczby bezdomnych zwierząt, skazanych na życie w schroniskowych klatkach.


no i czas na kontynuację!

Link to comment
Share on other sites

to jakieś jaja są chyba :-/.
och, mam nadzieję, ze się jej czkawką odbije ta gazetowa tfórczość.

EDIT: wysłałam pisma i co więcej uważam, ze gromadnie powinny się do tego artykułu - jednym głosem - odnieść fundacje prozwierzęce!

wysłałam juz info do vivy, zaraz dam znać ostatniej szansie, przekażcie znajomym fudacjom (osobom występującym oficjalnie jako przedstawiciele).

Edited by sleepingbyday
Link to comment
Share on other sites

Dzięki dogo rozejdzie się na całą Polskę jaką mamy panią weterynarz we Wrocławiu... i dobrze. Żal mi tej kobiety, ale jak można wykazać się taką hmmm, bezmyślnością, niewiedzą? Głupio to brzmi jeśli mowa o lek.wet. Może pomyliła fach, może to życiowa pomyłka. Nie mnie oceniać, ale to co zrobiła jest karygodne. Weterynarz powinien orientować się w sytuacji zwierząt i działać na ich korzyść.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1244']przekopiuję, bo ulv zapomniała
[url]http://www.znanylekarz.pl/riwana-antczak/weterynarz/wroclaw[/url]
[url]http://www.zako.wroclaw.pl/[/url]

adres gazety: [email][email protected][/email]
adres przychodni: [email][email protected][/email]

Jak już piszecie takie gnioty to jeszcze się podpiszcie z imienia i nazwiska podajcie adres oraz nr telefonu.Chyba jako obrońcom zwierząt starczy wam odwagi!!!
Pokażcie mi pkt że złamała prawo , popatrzcie kiedy ukazała się gazeta , wtedy kotki były już na tym świecie ,skąd pewność że je sprzedała?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']

Jak już piszecie takie gnioty to jeszcze się podpiszcie z imienia i nazwiska podajcie adres oraz nr telefonu.Chyba jako obrońcom zwierząt starczy wam odwagi!!!
Pokażcie mi pkt że złamała prawo , popatrzcie kiedy ukazała się gazeta , wtedy kotki były już na tym świecie ,skąd pewność że je sprzedała?[/QUOTE]

bez obaw , anonimów nie wysyłamy

Link to comment
Share on other sites

tu nie chodzi o to, czy je sprzedała, tylko że jako wet propaguje swoją postawą bezsensowne rozmnażanie zwierząt nierodowodowych.
moje pisma poszły bez fragmentów o ustawie; zresztą moim zdaniem te punkty akurat nie odnoszą się.

nie ma też znaczenia, czy kociaki juz żyły - ona ma nieść kaganek oświaty, a niesie taki, ze jest ok kilka lat męczyć kotkę (wyobraźcie sobie, ze macie pociąg płciowy tylko dwa razy do roku,a le za to mega giga intensywny.. i nic. Kotki się tak wiją i wyją dla jaj? myslicie, że to fajne uczucie, zwłaszcza niezaspokojone) i naraża ją na udowodnione medycznie radykalne zwiększenie ryzyka nowotworu, żeby znaleźć jej samca o futerku, które jej się podoba.
nie mówiąc o nadpopulacji zwierząt.

dla mnie to jest mega niezdrowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78'][quote name='Basia1244']przekopiuję, bo ulv zapomniała
[url]http://www.znanylekarz.pl/riwana-antczak/weterynarz/wroclaw[/url]
[url]http://www.zako.wroclaw.pl/[/url]

adres gazety: [email][email protected][/email]
adres przychodni: [email][email protected][/email]

Jak już piszecie takie gnioty to jeszcze się podpiszcie z imienia i nazwiska podajcie adres oraz nr telefonu.Chyba jako obrońcom zwierząt starczy wam odwagi!!!
Pokażcie mi pkt że złamała prawo , popatrzcie kiedy ukazała się gazeta , wtedy kotki były już na tym świecie ,skąd pewność że je sprzedała?[/QUOTE]
No proszę - pseuduch już znalazł wątek :) Spadaj, bo z pseuduchami - ja przynajmniej - nie gadam! Oczywiście, że się podpisujemy, bo w przeciwieństwie do ciebie, pseuduchu, nie mamy na sumieniu łamania prawa :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...