Jump to content
Dogomania

Weterynarz Riwana Antczak zachęca do rozmnażania nierasowych kotów- SKANDAL!!


ulvhedinn

Recommended Posts

[quote name='pudelek78']
Jak już piszecie takie gnioty to jeszcze się podpiszcie z imienia i nazwiska podajcie adres oraz nr telefonu.Chyba jako obrońcom zwierząt starczy wam odwagi!!!
Pokażcie mi pkt że złamała prawo , popatrzcie kiedy ukazała się gazeta , wtedy kotki były już na tym świecie ,skąd pewność że je sprzedała?[/QUOTE]


No oczywiście, że się podpisujemy :)
I absolutnie nie chodzi o to, czy sprzedała - chodzi o to, że przyczyniła się do wzrostu bezdomności!
I nie próbuj argumentować, że znalazła kociętom domki - chodzi o to, że przez takie działania zwierzęta bezdomne mają mniejsze szanse na adopcję!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Jana z miau słusznie zauważyła, jakie wspaniałe porady daje pani wet na swojej stronie:[/B]

[B]Cytuj:[/B]
Marcowe amory

Moja siedmiomiesięczna kotka Fruzia od dwóch dni dziwnie się zachowuje. Głośno, przeciągle miauczy, wygina grzbiet, natarczywie domaga się pieszczot. Czasami wywija na ziemi dziwne fikołki. Zdarza się, że chodzi z zadem blisko ziemi, na przykurczonych nogach jak gdyby miała niedowład. Co może być tego powodem, czy to objaw jakiejś choroby kręgosłupa?


Pana pupilka jest zdrowa. Takie objawy są typowe dla rui, czyli okresu w którym kotka może zajść w ciąże. Pierwszy raz występuje ona u kocic w momencie osiągnięcia dojrzałości płciowej, w 7-8 miesiącu życia, najczęściej na przełomie lutego i marca. Nie bez powodu 14 lutego to dzień Walentynek. Nadchodząca wiosnę i jej pobudzający wpływ na organizm odczuwają w tym czasie nie tylko ludzie.
Wszystkie opisywane objawy są sygnałami wysyłanymi do dorosłych kocurów i mają charakter zalotów. Wabienie głosem, pozą, zachęcającą pozycją ciała, zapachem ma służyć czytelnej dla kotów komunikacji.- Jestem gotowa do miłości.
Ruja u kotek trwa kilka dni. Jeśli samica nie ma w tym czasie kontaktu z samcem przemija, ale w sezonie wiosennym może powtarzać się co dwa tygodnie.
Kotka w rui może przejawiać także bardziej uciążliwe zachowania. Dość często w tym okresie zdarza im się załatwiać poza kuwetą. Niekiedy podobnie jak dojrzałe płciowo kocury znaczą moczem buty i torebki gości. Ich przeciągłe, wabiące krzyki bywają tak uciążliwe, że niekiedy tylko z tego powodu właściciele kotek trafiają do lecznic w poszukiwaniu tabletek uspokajających dla swojej pupilki i znerwicowanych sąsiadów. [B]Na ruję takie leki nie pomogą. Jedynym skuteczny sposobem jest podanie pigułek lub zastrzyków, które ją przerwą.[/B]




[B]Cytuj:[/B]
Kocia sierotka

Dostałam od koleżanki znalezionego na śmietniku, malutkiego kotka. Widzi, umie sam jeść, ale jest jeszcze bardzo bezradny. Jak powinnam go karmić? Czy może pić krowie mleko z kartonika?

To wspaniale, że zdecydowała się Pani zaopiekować bezdomnym kotkiem. Jeśli jest tak samodzielny, jak Pani opisuje, to sądzę, że ma około miesiąca. [B]Kotek w tym wieku chętnie pije mleko i nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby było to mleko krowie z kartonika. Wprawdzie składem różni się ono bardzo od mleka kotki, ale picie go da maluchowi dużo przyjemności. [/B]Większość kotów może pić bez konsekwencji krowie mleko do 3 miesięcy. Później, podobnie jak inne dorosłe ssaki, często nie umieją trawić cukru mlekowego i po wypiciu mleka dostają biegunek. Jeśli chodzi o żywienie, to najwygodniejszą formą karmienia są gotowe karmy dla bardzo małych kociąt, dostępne w sklepach zoologicznych i lecznicach dla zwierząt. Pokarm suchy powinno się początkowo namaczać w wodzie lub bulionie. Karmy w saszetkach i puszkach wystarczy rozdrobnić widelcem.


[URL]http://www.zako.wroclaw.pl/faq.php[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Oj tam, oj tam. Czyż nie napisano w Piśmie: "Rozradzajcie się, i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię" /Rdz 1,28/? A tyczy to nie tylko rodzaju ludzkiego, jak mniemam, bo inaczej gadzina wszelaka nie przetrwałaby przecie. Czyż więc bogobojna wetka nie ma prawa żyć i pracować zgodnie ze swymi wewnętrznymi przekonaniami? Czyż nie ma ma prawa uważać jak większość matek-Polek, że suka/kotka to przynajmniej raz w życiu musi zajść, bo inaczej w niej się hormony zagotują? A co ona z innej gliny ulepiona, w innym kraju żyje? Ech, trochę tolerancji, miłe hunwejbinki! ;)

Edited by Ryss
literówki
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza'][quote name='pudelek78']
No proszę - pseuduch już znalazł wątek :) Spadaj, bo z pseuduchami - ja przynajmniej - nie gadam! Oczywiście, że się podpisujemy, bo w przeciwieństwie do ciebie, pseuduchu, nie mamy na sumieniu łamania prawa :)[/QUOTE]

Już niedługo będziecie skamlać o mój 1%

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]

[INDENT] ja się jeszcze nie przepełniłam,ale to dlatego, że samczyki z kiepskim futrem, więc nie ma co. wiję się i czekam. mamusia tak mi poradziła :smile: [/INDENT]

[/QUOTE]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

[QUOTE]Maruda666 [INDENT]
Mnóżmy się i radujmy, rozum przyjdzie później. [/INDENT]
[/QUOTE]

trafne podsumowanie !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']
Już niedługo będziecie skamlać o mój 1%[/QUOTE]



:-o oczom nie wierzę czyżbyś płacił podatki ze sprzedaży pseudo :crazyeye:

:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Edited by Adamant
poprawka cytatu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']zaczynasz w cuda wierzyć :eviltong:[/QUOTE]

no i jeszcze trochę i będzie dawać rodowód swoim "produktom" po psach z KW oczywiście, które otrzymają po "przeglądzie kwalifikującym przynależność do danej "rasy" " ;););)

a w " rodowodzie " będzie:
ojciec: burek z piątej klatki u góry:evil_lol::razz::evil_lol:
matka: Fryzia z kojca przy garażu :razz::evil_lol::razz:

panbazyl wot siła interntu, że ciężko ironię przekazać:eviltong:

pudelek78 oczywiście miło będzie jak zaczniesz pomagać bezdomnym tym bardziej, że przyczyniłeś się do zwiększenia ich puli :mad:

Link to comment
Share on other sites

Dostałam maila:
[I]
Największy w Polsce ranking lekarzy
Witaj,

Twoja opinia o Riwana Antczak została odrzucona przez moderatora.
Najczęstsze powody odrzucenia opinii:
brak merytorycznego uzasadnienia opinii,
agresywna lub wulgarna wypowiedź,
personalne uwagi,
błędy językowe,
ironiczne wypowiedzi,
pisanie o sferze prywatnej lekarza,
używanie wrogich stwierdzień np. masakra, beznadziejny, żenujący itp,
oskarżenia dot. łamania prawa (decydentem w takich sytuacjach powinien być sąd).
Prosimy o zrozumienie. Wierzymy, że tylko w ten sposób będziemy w stanie stworzyć wartościowe i
nieagresywne miejsce z rzetelnymi ocenami lekarzy oraz placówek medycznych.
Wystaw nową opinie dla Riwana Antczak
Pozdrawiamy,
ZnanyLekarz.pl[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']Dostałam maila:
[I]
Największy w Polsce ranking lekarzy
Witaj,

Twoja opinia o Riwana Antczak została odrzucona przez moderatora.
Najczęstsze powody odrzucenia opinii:
brak merytorycznego uzasadnienia opinii,
agresywna lub wulgarna wypowiedź,
personalne uwagi,
błędy językowe,
ironiczne wypowiedzi,
pisanie o sferze prywatnej lekarza,
używanie wrogich stwierdzień np. masakra, beznadziejny, żenujący itp,
oskarżenia dot. łamania prawa (decydentem w takich sytuacjach powinien być sąd).
Prosimy o zrozumienie. Wierzymy, że tylko w ten sposób będziemy w stanie stworzyć wartościowe i
nieagresywne miejsce z rzetelnymi ocenami lekarzy oraz placówek medycznych.
Wystaw nową opinie dla Riwana Antczak
Pozdrawiamy,
ZnanyLekarz.pl[/I][/QUOTE]
A były w tej opinii te odniesienia do ustawy? To może je wywal...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...