Jump to content
Dogomania

Co to za piesek?


Luna18

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mysle ze to lekarz powinien pilnować takich rzeczy kiedy pies powinien byc szczepiony a kiedy nie, mowil zeby przyjsc to przyszlismy bo skoro ma to ponoc pomoc to nie bede sie z nim klocic, dostal szczepienie na nosowke i parwowiroze i na nastepne mamy przyjsc za 3 tyg ale dziwie sie ze nie kazal przyjsc na nastepne odrobaczanie;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luna18']mysle ze to lekarz powinien pilnować takich rzeczy kiedy pies powinien byc szczepiony a kiedy nie, mowil zeby przyjsc to przyszlismy bo skoro ma to ponoc pomoc to nie bede sie z nim klocic, dostal szczepienie na nosowke i parwowiroze i na nastepne mamy przyjsc za 3 tyg ale dziwie sie ze nie kazal przyjsc na nastepne odrobaczanie;/[/QUOTE]

Wiesz, są weci z nazwy i weci z powołania - trafiłaś chyba na tego pierwszego... U nas przy takim zarobaczeniu jak u Ciebie nie było mowy o szczepieniu wcześniej niż 2 tygodnie po ostatnim odrobaczaniu, gdy wiadomo, że pies nie ma robali... Szczepienie strasznie osłabia psa i może skończyć się tragicznie przy zarobaczeniu...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny maja absolutna rację! Nie idx z nim teraz na szczepienie! Ten weterynarz chyba niestety chce jak najwiecej zarobić i nie trzyma sie sztuki medycznej... Zobaczył, że sie bardzo przejmujesz psiakiem i nie żałujesz pieniędzy, więc chce wycisnąc jak najwięcej, bo za dwa tygodnie możesz pójść do innego... Nietety, to sie zdarza i zawsze trzeba myśleć, czy wet jest całkiem uczciwi, są różni.

Link to comment
Share on other sites

ja w zycu moich szczeniakow bym tak nie potraktowała (pomijam fakt zarobaczenia, bo to karygodne dopuścic przez wlaściciela jego matki do takiego stanu). Najpierw było podwójne odrobaczanie (a dużo wcześniej suki i psa), potem dopiero szczepienia ochronne, dopiero potem przegląd miotu w ZK (czyli spotkanie się z wirusogennym środowiskiem), znów odrobaczenie a dopiero potem szczepienie od wścieklizny.

Link to comment
Share on other sites

Łapki ma grube więc może być całkiem sporym psiakiem. Po wyglądzie tak małego szczeniaka trudno powiedzieć co z tego będzie.
Możliwe, że weterynarz po 3 tygodniach zaszczepi psa, i da środek na odrobaczenie właścicielowi - do podania w domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

witam bylismy ostatnio na 2 szczepieniu na nosowke, zawsze myslalam ze maja byc trzy a lekarz powiedzial ze te 3 jest nie potrzebne i ze za miesiac na wscieklizne... mam sie domagac tego 3 szczepienia czy rzeczywiscie nie jest potrzebne? a i jeszcze jedno pytanie, czy trzeba go terazznowu odrobaczać? pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

trzecie możesz zrobić później, to tzw przypominające - Lenny miał dwa szczepienia, później miało być trzecie, ale mieliśmy jechać na wystawę, więc zrobiliśmy wściekliznę a przypominające poszło dopiero później - moja wetka mówiła że nie jest konieczne, jest na wszelki wielki jeśli by się okazało że jednak te dwie pierwsze trafiły w "dziurę immunologiczną"? nie pamiętam dokładnie o co chodziło, ale ogólnie rzecz biorąc można szczepić 3 razy, ale nie trzeba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dołączę się, dobrze? 28.02 znalazłam Browara, ale jego waga mnie troszkę przeraża- 8-9kg (wiercił się jak ważyłam) i nie wiem co z niego może wyrosnąć. Tutaj [url]http://www.dogomania.pl/threads/224349-Browar-ma%C5%82a-znajdka-bo-przed-ogonkiem-zmyka-%29[/url] są jego zdjęcia, jeśli ktoś się chociaż domyśla, co z niego wyrośnie wzrostowo to byłabym wdzięczna za pomysły:) Zdjęcia te nowsze są z soboty, więc świeżutkie, chociaż z dnia na dzień mi się cięższy wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...