Jump to content
Dogomania

wysterylizowane młode suczki potrzebują pomocy!


EMB

Recommended Posts

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='EMB']EMB, przejrzałam fejsbukową pocztę, ale niestety nie mam tam Twojej wiadomości.

[LIST]
[*][URL="http://www.facebook.com/profile.php?id=740290976"][IMG]http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-ash2/211794_740290976_1518184917_q.jpg[/IMG][/URL]21 sierpnia 2011
[B][URL="http://www.facebook.com/profile.php?id=740290976"]Elżbieta Bockenheim[/URL][/B]
[LIST]
[*]Witaj, Natalio... Dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy.Wszystkie Psiunki wciąż są u mnie co jest fatalnym ale póki co jedynym pomysłem. Dwie są z okolic października poprzedniego roku, ta z dłuższym włosem sporo młodsza ale nie wiem nic bo to też znajdka. Wszystkie przebywają z dziećmi i kotami, więc ich nie jadają [IMG]http://static.ak.fbcdn.net/images/blank.gif[/IMG] Pieszczochy są, szczególnie ta najmniejsza, biała trochę lękliwa. Ruda Amber ma mamę beagla ale tatuś... nie ma pewności, raczej niski kundel wioskowy, ona już raczej większa nie będzie. Biała Gwiazdka była najmniejsza z miotu jej brat wyrósł na psisko wielkości wilczura, wydaje mi się, że ona też już mniej więcej taka zostanie jak jest. Psota (najmłodsza) sporo już urosła od kiedy jest u mnie, ciężko przewidzieć ale jest raczej drobnej budowy, olbrzym z niej raczej nie będzie. Są zdrowe, Amber wysterylizowana, Gwiazdka ma chyba teraz pierwszą cieczkę, więc jak się jej skończy postaram się to zrobić. Psota jeszcze trochę małą ale może też już można. Ciężko mi zrobić im zdjęcia, czas to u mnie towar deficytowy i mam tylko w komórce aparat a one niezbyt skłonne do pozowania, żeby jakieś fajne zdjęcia wyszły ale postaram jakoś to zorganizować. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie, to byłaby ulga dla mnie i dla nich gdyby znalazły domy, utrzymanie ich to dla mnie wyczyn... i teren mam nieogrodzony, nie ma widoków, żeby miało się to zmienić
Pozdrawiam ciepło,
Ela [IMG]http://static.ak.fbcdn.net/images/blank.gif[/IMG]
[/LIST]
[/LIST]
Napisz odpowiedź…[/QUOTE]
kochana, ja wierzę, że się odezwałaś, tylko, że moja skrzynka mimo wszystko Twojej odpowiedzi nie odnotowała:shake:

dziewczyny, trzeba napisać do moda z prośbą o przeniesienie wątku na 'psy do adopcji' i wtedy na psy przebywające u Eli tymczasowo i przeznaczone do adopcji - można już chyba będzie robić bazarki.
ja nie mogę w tym miesiącu nic dorzucić, mam pusto w portfelu:oops::oops::oops:
ale od razu po wypłacie lecę po wątróbki i mąkę i zabieram się za psie ciasteczka - schodzą w bazarkach błyskawicą, więc na początku lutego jakieś pieniądze na pewno z mojej strony będą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kierownik schroniska']Kochane a czy jak byłyście u Eli to coś ustaliłyście w sprawie psów na czas jej wyjazdu do Warszawy czy jest już coś wiadome, kto je będzie karmił i czym ? Jej wyjazd jest już we wtorek i nikogo to nie przeraża że będą znowu samopas biegać![/QUOTE]


Przeraża i to bardzo tym bardziej że pod koniec tygodnia mają być ostre mrozy, ale ja i doris66 nie mamy możliwości karmić psów...karmy ile mogłyśmy na obecną chwilę tyle zostawiłyśmy,to oczywiście kropla w morzu.

Ela może się jednak znajdzie jakiś ludzki sąsiad?

Edited by buniaaga
Link to comment
Share on other sites

[quote name='jumanjiana']kochana, ja wierzę, że się odezwałaś, tylko, że moja skrzynka mimo wszystko Twojej odpowiedzi nie odnotowała:shake:

dziewczyny, trzeba napisać do moda z prośbą o przeniesienie wątku na 'psy do adopcji' i wtedy na psy przebywające u Eli tymczasowo i przeznaczone do adopcji - można już chyba będzie robić bazarki.
ja nie mogę w tym miesiącu nic dorzucić, mam pusto w portfelu:oops::oops::oops:
ale od razu po wypłacie lecę po wątróbki i mąkę i zabieram się za psie ciasteczka - schodzą w bazarkach błyskawicą, więc na początku lutego jakieś pieniądze na pewno z mojej strony będą[/QUOTE]


dziękujemy bazarek bardzo się przyda!

Czy taką prośbę do moda musi pisać EMB -to ona założyła wątek?

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję wszystkim ( w imieniu Eli ) za obecność na wątku i za wszelką pomoc. Tak jak pisała Buniaaga, ani ja ani ona nie mamy możliwości jeździc do Topczykał w tygodniu i karmić zwierzeta. Mnie nie ma w domu od 5.30 rano do 17 po południu - pracuje i do pracy dojeźdzam do Białegostoku. Wczoraj zawiozłyśmy niewielki zapas karmy ( na kilka dni ) dla zwierzat ale to wszystko oczywiście kropla w morzu potrzeb.
Widziałyśmy co tam się dzieje. I wniosek jeden - oni wszyscy potrzebują pomocy i rodzina Eli i Jej zwierzęta.
Jeśli nie zbierzemy się wszyscy w kupę to jedna czy dwie osoby nie dadzą rady zorganizowac pomocy. Razem - jest to możliwe.
Szkoda,że Elżbieta nie porosiła o pomoc wcześniej. Teraz jest zima i sytuacja zwierząt znacznie gorsza niż latem. Ale tego co było nie da się niestety odwrócić.
Zwierzeta na czas wyjazdu Eli nie mogą być cały czas zamknięte w chlewie, i nie powinny też biegac po wsi ze wzgledu na bezpieczeństwo. Co zrobić w takiej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66']Dziekuję wszystkim ( w imieniu Eli ) za obecność na wątku i za wszelką pomoc. Tak jak pisała Buniaaga, ani ja ani ona nie mamy możliwości jeździc do Topczykał w tygodniu i karmić zwierzeta. Mnie nie ma w domu od 5.30 rano do 17 po południu - pracuje i do pracy dojeźdzam do Białegostoku. Wczoraj zawiozłyśmy niewielki zapas karmy ( na kilka dni ) dla zwierzat ale to wszystko oczywiście kropla w morzu potrzeb.
Widziałyśmy co tam się dzieje. I wniosek jeden - oni wszyscy potrzebują pomocy i rodzina Eli i Jej zwierzęta.
Jeśli nie zbierzemy się wszyscy w kupę to jedna czy dwie osoby nie dadzą rady zorganizowac pomocy. Razem - jest to możliwe.
Szkoda,że Elżbieta nie porosiła o pomoc wcześniej. Teraz jest zima i sytuacja zwierząt znacznie gorsza niż latem. Ale tego co było nie da się niestety odwrócić.
Zwierzeta na czas wyjazdu Eli nie mogą być cały czas zamknięte w chlewie, i nie powinny też biegac po wsi ze wzgledu na bezpieczeństwo. Co zrobić w takiej sytuacji?[/QUOTE] Jedynym wyjściem są budy ale skąd je wziąć, Pipi pisała że może pożyczyć ale kto ją przywiezie ja choć mam samochód służbowy to nie mam na to czasu i odległość za duża nie możemy ponieść takich kosztów tym bardziej, że sami potrzebujemy pomocy i o nią prosimy. Od Sylwi się dowiedziałam ,że Ela ma jakąś sąsiadkę może ona byłaby w stanie je dokarmiać, bo bud nie sądzę że zdobędziemy w 2 dni, chyba że cud się stanie

Link to comment
Share on other sites

zapisuję ..
podam namiary na bazarek ogłoszeniowy .
pisze,że zmknięty ,ale ja ostatni o- jakieś 2 dn i temu zamówilam ogloszenia dla 3 psów ,skontaktujcie się może
odrobaczone są psinki?.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/219040-ZAKO%C5%83CZONY!-Bazarek-og%C5%82oszeniowy-do-30.12.-zapraszam[/url]!

Edited by aanka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66']Ela przypomnij imiona kotów. Bo ja juz zapomnialam.[/QUOTE]

Pierwszy to chłopaczek - ten srebrny - to Gepcio
nie ma tu zdjęcia z profilu, więc nie widać ale on ma bardzo charakterystyczny pyszczek, nosek taki właśnie bardziej gepardzi albo tygrysi, bardzo klasyczny profil... jak kot egipski jakiś ;)
Druga kicia - ciemniej szara - to Kota albo... Szara właśnie, różnie do niej mówimy
A Biała - Coshida a czasem... Biała
Te dwie kotki wychowują się razem od maleńkości, są jak siostry

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc! Zaczynam nabierać nadziei, że jeszcze ułoży się tym zwierzakom w życiu! Tak mam sąsiadkę, która ma wobec mnie pewien dług, więc chciał nie chciał, pewnie będzie jej ciężko odmówić podrzucania psom karmy. Niestety nie ma co liczyć, że mogłaby je zamykać choćby na noc, to nierealne. Zostawiam budynek z uchylonymi drzwiami, zastawionymi tak, żeby nie mogły ani bardziej się otworzyć (zimno) ani, nie daj Boże zamknąć pod wpływem wiatru. Psy będą wchodzić i wychodzić wedle potrzeby, karma i woda w środku, klucz od domu u sąsiadki (Sylwia wie gdzie). Dziękuję bardzo wszystkim, którzy poświęcili tyle czasu i zaangażowania, dzięki Wam sprawa ruszyła do przodu. Dziękuję za karmę, którą otrzymały zwierzaki dla tylu zwierząt jest jej potrzeba naprawdę dużo, szczególnie jak jest zimno... będę ogromnie wdzięczna za każde wsparcie w postaci karmy, postaram się bardzo jeszcze przed wyjazdem dostać jakoś do Bielska i dokupić psom w Lidlu 10kg suchej karmy, nie stać mnie na to w żaden sposób ale muszę wierzyć, że mimo wszystko jakoś nie zginę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia1982']mam dobrą wiadomość znalazłam rodzinę która zaadoptuje kotkę Szarą i Coshidę (jako dwupak), kotki zamieszkają w Bielsku Podlaskim. :smile:[/QUOTE]

To już pewne, Sylwia? Zdecydowali się??? Byłoby super! Ja we wtorek jeszcze jestem, okazało się, że wystarczy jak wyjadę w środę... Czy trafią do nowego domu, jeszcze póki jestem?

Link to comment
Share on other sites

Ela na razie daj spokój z tym Lidlem. Pewien zapas karmy jest, dokupię jeszcze kasze , makaron i puszki . Psom trzeba dawać ciepłe i gotowane bo mróz idzie wielkimi krokami. Juz o tym z Sylwią rozmawiałam. Ona też zebrała trochę suchej. Będzie karmić psy naprzemiennie, suchą i gotowaną. Jak wrócisz ze szpitala to wtedy kupisz. Jedź i wracaj szybko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66']Ela na razie daj spokój z tym Lidlem. Pewien zapas karmy jest, dokupię jeszcze kasze , makaron i puszki . Psom trzeba dawać ciepłe i gotowane bo mróz idzie wielkimi krokami. Juz o tym z Sylwią rozmawiałam. Ona też zebrała trochę suchej. Będzie karmić psy naprzemiennie, suchą i gotowaną. Jak wrócisz ze szpitala to wtedy kupisz. Jedź i wracaj szybko.[/QUOTE]


ja ze swojej strony oferuję że co drugi dzień będę jeździć i karmić psy i koty, udało mi się zdobyć 10kg suchej karmy od osoby o wielkim sercu dla zwierząt, osoba ta chce pozostać anonimowa, wielkie dzięki :loveu: , 5kg suchej karmy dorzucili moi znajomi :loveu: , ja postaram się załatwić słomę dla psów, zapowiadają dość duże mrozy i słoma się przyda, koty dostały ode mnie budkę ocieploną styropianem i wyłożoną słomą (wczoraj miałam okazję zobaczyć że z budki koty korzystają :lol:, mam zamiar zrobić jeszcze jedną budkę dla kotów może ma któraś z Was niepotrzebny styropian?


[URL="http://naforum.zapodaj.net/d9ab0b9c99ce.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d9ab0b9c99ce.jpg[/IMG][/URL] mój kot puszcza do Was oczko ;) i pozdrawia wszystkich na wątku :lol:

Edited by sylwia1982
Link to comment
Share on other sites

[quote name='aanka']zapisuję ..
podam namiary na bazarek ogłoszeniowy .
pisze,że zmknięty ,ale ja ostatni o- jakieś 2 dn i temu zamówilam ogloszenia dla 3 psów ,skontaktujcie się może
odrobaczone są psinki?.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/219040-ZAKO%C5%83CZONY!-Bazarek-og%C5%82oszeniowy-do-30.12.-zapraszam[/url]![/QUOTE]


psy są odrobaczone, 13.01.2012 zawoziłam Eli tabletki na odrobaczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EMB']To już pewne, Sylwia? Zdecydowali się??? Byłoby super! Ja we wtorek jeszcze jestem, okazało się, że wystarczy jak wyjadę w środę... Czy trafią do nowego domu, jeszcze póki jestem?[/QUOTE]


rodzina która chce adoptować Szarą i Coshidę ma w tym tygodniu do załatwienia jakieś sprawy rodzinne i nie mają czasu, ja dziś napisałam do tej pani która zdecydowała się na adopcję że ja im koty dostarczę do domu, czekam na odpowiedź od pani którego dnia w tygodniu będzie miała czas, postaram się do końca tygodnia koty wyadoptować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia1982']rodzina która chce adoptować Szarą i Coshidę ma w tym tygodniu do załatwienia jakieś sprawy rodzinne i nie mają czasu, ja dziś napisałam do tej pani która zdecydowała się na adopcję że ja im koty dostarczę do domu, czekam na odpowiedź od pani którego dnia w tygodniu będzie miała czas, postaram się do końca tygodnia koty wyadoptować[/QUOTE] Pięknie działasz Sylwia adopcja, karma i jeszcze podejmujesz się karmienia obyś nie wzięła wszystkiego na siebie tym bardziej że działasz czynnie w naszym schronisku:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kierownik schroniska']Pięknie działasz Sylwia adopcja, karma i jeszcze podejmujesz się karmienia obyś nie wzięła wszystkiego na siebie tym bardziej że działasz czynnie w naszym schronisku:loveu:[/QUOTE]


sama bym nic nie zdziałała, karma jest od dobrych ludzi którym los zwierząt nie jest obojętny i za to dziękuję w imieniu psów i kotów Eli, liczę na pomoc ciotek z wątku :), wspólnymi siłami mamy szansę choć trochę polepszyć warunki i życie tym zwierzakom, a być może uda się znaleźć nowe domy dla Amber, Gwiazdy, Psoty i kota Gepiego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia1982']sama bym nic nie zdziałała, karma jest od dobrych ludzi którym los zwierząt nie jest obojętny i za to dziękuję w imieniu psów i kotów Eli, liczę na pomoc ciotek z wątku :), wspólnymi siłami mamy szansę choć trochę polepszyć warunki i życie tym zwierzakom, a być może uda się znaleźć nowe domy dla Amber, Gwiazdy, Psoty i kota Gepiego.[/QUOTE]

sylwia1982 ja też bardzo Ci dziękuję że będziesz zaglądała do suń w czasie nieobecności Eli.
Mam karmę o doris66 i ode mnie skontaktuję się z Tobą w tej sprawie:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia1982']podam na PW swój nr tel. łatwiej będzie się nam kontaktować :)[/QUOTE]

dodałam do książki tel :)

dziś pokazałam Amber i Gwiazdkę :)

[url]http://www.bialystokonline.pl/ogloszenia.php?catid=24[/url]

Edited by buniaaga
Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam bazarek. Proszę ogłaszajcie, podrzucajcie, kupujcie :)

[url]http://www.dogomania.pl/threads/221650-Figurkowy-bazarek-na-karm%C4%99-i-opiek%C4%99-suczek-Pani-Eli-do-31.01.2012-do-24-00?p=18461585#post18461585[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joi']Zrobiłam bazarek. Proszę ogłaszajcie, podrzucajcie, kupujcie :)

[url]http://www.dogomania.pl/threads/221650-Figurkowy-bazarek-na-karm%C4%99-i-opiek%C4%99-suczek-Pani-Eli-do-31.01.2012-do-24-00?p=18461585#post18461585[/url][/QUOTE]


Dziękujemy,pokazujemy:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...