Jump to content
Dogomania

Saba zostanie u swoich właścicieli, my będziemy pomagać i sprawdzać


ocelot

Recommended Posts

Druga sprawa, byłam u weterynarza na kolejnym zastrzyku. Saba ma zapalenie skóry, które nie było leczone kilka lat i dlatego została doprowadzona do takiego stanu. Co do pokrycia kosztów leczenia, weterynarz powiedział, ze nie weźmie kasy. Po zakończeniu antybiotykoterapii, Saba będzie musiała być jeszcze smarowana jakąś maścią. Teraz dostaje zastrzyki: Betanox, Rapidexon, wit.C ( niewyraźnie wet napisał, mam nadzieję, ze nie przekreciłam). Powiedział, że jeśli jest jakaś kasa ze zbiórki to najlepiej by było kupic jej dobrą karmę. Niekoniecznie dla seniorów, ale dobrej jakości.
Tak więc, jeśli mam teraz jakieś potrzeby dla Saby to dobre jedzenie. Wet póki co skórę wyleczy za darmo :):multi:
Co do dalszego leczenia, powiedział, ze będziemy rozmawiali później.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 664
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='goshia30']Druga sprawa, byłam u weterynarza na kolejnym zastrzyku. Saba ma zapalenie skóry, które nie było leczone kilka lat i dlatego została doprowadzona do takiego stanu. Co do pokrycia kosztów leczenia, weterynarz powiedział, ze nie weźmie kasy. Po zakończeniu antybiotykoterapii, Saba będzie musiała być jeszcze smarowana jakąś maścią. Teraz dostaje zastrzyki: Betanox, Rapidexon, wit.C ( niewyraźnie wet napisał, mam nadzieję, ze nie przekreciłam). Powiedział, że jeśli jest jakaś kasa ze zbiórki to najlepiej by było kupic jej dobrą karmę. Niekoniecznie dla seniorów, ale dobrej jakości.
Tak więc, jeśli mam teraz jakieś potrzeby dla Saby to dobre jedzenie. Wet póki co skórę wyleczy za darmo :):multi:
Co do dalszego leczenia, powiedział, ze będziemy rozmawiali później.[/QUOTE]

Podziękuj mu bardzo masz wspaniałego weta:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Trzeba zrobić wszystko żeby SABA nie wróciła do "piekła " - bo wiadomo jak to się skończy ......Chyba jeszcze jakieś prawo jest i broni takich nieszczęśników.Tacy ludzie nie są godni opieki nad zwierzętami nie mówiąc już o dzieciach ......Ale niestety takich rodzin jest dużo i w związku z tym są nieszczęścia , cierpienia ......itp.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goshia30']Ja uważam, że Sierant jest najlepszy i nie zmienię weterynarza. Nigdy mnie nie zawiódł, nie mam powodu mu nie ufac, a miałam już psa na DT i 3 swoje + kota.[/QUOTE]

Ja tylko piszę co wiem , miałam do czynienia z sierantem 3 razy , za pierwszym razem pies z grzybicą - usłyszałam , że on go nie będzie leczył , lepiej uśpić inny wet pomógł , za drugim razem założył psu gips zapominając o bandażu pod spód po 3 dniach pies miał ropiejące śmierdzące rany , za 3 razem zoperował psu złamaną łapę , przez 3 tygodnie twierdził , że łapka się zrasta , po tych 3 tygodniach postanowiłam psa skonsultować u innego weta bo coś mi się nie podobało , okazało się , że po operacji jest gorzej niż przed (na podstawie zdjęć RTG ) i że wdała się martwica kości .Dlatego zawsze polecam skonsultować z innym wetem jeśli leczy Sierant

Link to comment
Share on other sites

jesli Gosia ma do niego zaufanie, niech leczy sabę u niego.
może leczy każdemu inaczej Aniu psy.
Ja o nim rożne opinie słyszałam, wręcz skrajne. Nie ulega jednak kwestii, że uważany jest za najlepszego weta w Tomaszowie.
Mimo rożnych hmmmm dziwnych sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Koniecznie zróbcie obdukcję! Żeby mieć NA PIŚMIE w jakim stanie pies został do Ciebie zabrany, Gosiu... Jak będzie zdrowa i piękna, ciężej będzie udowodnić, że rodzina X ją skrajnie zaniedbała![/QUOTE]
Już o tym rozmawiałam z weterynarzem, że w razie konieczności wyda oświadczenie w jakim stanie był pies w momencie, kiedy do mnie trafił.
Wczoraj natomiast powiedział, że według niego Saba wygląda już o wiele, wiele lepiej. Wystarczyło kilka dni regularnych posiłków, 2 kąpiele, obcięcie paznkci i podjęcie leczenia żeby w jej oczkach pojawiła sie znowu nadzieja :)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie Dziewczyny dołączam do wątku,co u suni jak się czuje? Sunia jest przepiękna, nie do wiary tak silne psy, często ludzie się ich boją, bo to niby rasa grożna, a ja zawsze mówie nie ma grożnych psów, tylko nieodpowiedzialni ludzie. Człowiek jest najgroźniejszy i tylko on jest sprawcą wszystkich cierpień.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, wyprowadzam się w tym roku do Łodzi i gdzie będę wynajmować mieszkanie. Wykonałam ostatnio kilka telefonów, do osób, których miszkania chciałam obejrzec i na pytanie czy pozwolą mi mieszkać z 2 psami reagują krótkim "NIE". Mały kundelek ok, ale duży wilczur, nie ma mowy.( o kocie nie mówiłam :) ) Tak więc dziewczyny, póki co Saba może byc u mnie, ale jeśli przyjdzie czas wyprowadzki to będę musiała ją oddać albo do innego DT albo do schroniska. Jeden Pan deklarował, że ją weźmie, ale to były mocno wstępne rozmowy. Tak więc jeśli możecie, szukajcie jej jakiegośc domu, a moze uda się już na stałe? :)
Bozenie R. dziękuję za wpłatę pieniążków na Sabę :) każde pieniądze będę przeznaczane na karmę dla Saby, bo muszę kupic jej teraz naprawdę dobrą. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goshia30']Słuchajcie, znalazłam na tronie [URL="http://www.zooplus.pl"]www.zooplus.pl[/URL] fajne kubraki dla psów, nawet tych dużych, ale są dosć drogie :( a Saba będzie musiała korzystać z tego tylko do czasu aż jej odrośnie siersć. Może miałby ktoś z Was pożyczyć takie wdzianko? Oddamy czyściutkie i niezniszczone.[/QUOTE]

Na forum jest [B]Taks[/B], osoba, która szyje smycze, obroże i kubraczki na wymiar. Ceny bardzo przyzwoite, a kubraczki są świetnej jakości. Mam takie dla dwóch moich psów i od lat się sprawdzają. Wystarczy napisać do niej pw.

Jeśli chodzi o karmę, to polecam Brit lub Acanę. Mają dobry skład, sporo białka, a niewiele tłuszczu, dzięki czemu sunia przybierze na wadze, ale będą to mięśnie, a nie tłuszczyk.
[URL]http://animalia.pl/produkt,14612,58,Acana_Adult_Large_Breed.html[/URL]
[URL]http://animalia.pl/produkt,11885,58,Brit_Care_Adult_Large_Breeds.html[/URL]
Brit, jeśli chodzi o skład, właściwie nie różni się od RC, a jednak cena jest zdecydowanie lepsza. :)

Dodawałabym do karmy siemię lniane (ktoś już o tym pisał), ale niekoniecznie mielone, za to zaparzone. Ziarenka normalnie zalewa się wrzątkiem, odstawia na jakiś czas, aż zrobią się takie gluciate i dodaje się je do karmy. Działają genialnie na sierść i ochronnie na układ pokarmowy.

Co do Sieranta, jak najbardziej potwierdzam. To najlepszy wet, jakiego znam. Nawet, gdy teraz dzieje się coś poważnego z moimi psami, wolę wsiąść w samochód i przejechać 150 km do niego niż leczyć je gdzieś na miejscu. Sierant uratował życie moich 3 psów, podczas gdy inni lekarze dawno wydali na nie wyrok śmierci.

Dziewczyny, podajcie numer konta.

Link to comment
Share on other sites

Dom Saby się o nią upomina.
Ja myślę, że może by spróbować odkupić ja od drani? Za zrzeczenie się na piśmie?
Goska by nie ryzykowała własnym zdrowiem, a i psiak ju nie bylby ich.
Jak myślicie? Wojnę łatwo toczyć jak się jest daleko. Gosię za dobrze znają.

Link to comment
Share on other sites

Tak obserwuję wątek i zastanawiam się co zrobić, aby sunia nie musiała wrócić do tych ludzi. Może warto porozmawiać z tą kurator? Bo wiecie, z jednej strony odkupienie psa to jest rozwiązanie, ale z drugiej to trochę tak, że ci ludzie będą się czuć bezkarni (w końcu jeszcze kasę dostają), a przecież popełnili przestępstwo. Rezultatem może być to, że dostaną kasę za jednego psa, a potem wezmą sobie drugiego....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...