Jump to content
Dogomania

wypadająca sierść


altair82

Recommended Posts

[quote name='altair82']Mój pięcio-miesiączny szczeniak labradora nagle bez wyraźnego powodu zaczął gubić ogromne ilości sierści i nie wiem co się dzieje. Poza tym zachowuj się zupełnie normalnie. Napiszcie prosze jaka może być tego przyczyna.[/quote]

A robia sie łyse placki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='altair82']Może rzeczywscie zmienia futro, ale martwi mnie jednak ilosc tej siersci.
A łyse placki sie nie robią, to trwa dopiero kilka dni.[/quote]

To na wszelki wypadek idź do weterynarza niech zboczay. To młody psiak, trzeba dmuchać na zimne;)

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie. 5 - miesięczny szczeniak po prostu zaczyna zmieniac futerko z dziecięcego na dorosłe :) Trzeba je wyczesywać. Z mojego pieska futerko wychodziło wtedy bardzo intensywnie.
Ale oczywiście dla świętego spokoju i na wszelki wypadek - warto przejsc sie do weta. Niech spojrzy fachowym okiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='altair82']A przy moim czarnulku to mam 3 razy dziennie zamiatanko:)
Oczywiscie staram sie go codziennie wyszczotkowac, ale w trakcie czesania nie wiele siersci jest usuwane.[/quote]

Naprawdę, moim zdaniem nie ma powodów do nerwów. To jest normalne. Ja muszę odkurzać sierść po moim Filonie codziennie, bo inaczej byłaby wszędzie w całym mieszkaniu. Mimo ze jest szczotkowany raz w tygodniu :) Już takie są uroki posiadania psa. Oprócz okresów intesywniejszego lnienia 2 razy w roku, pies gubi sierść przez cały czas.

Nie martw się tak bardzo. To młody piesek - zmienia siersc na dorosłą. Zresztą wetereynarz na pewno cię uspokoi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']ojeja! Kupta se sznaucery, albo chińczyki, a te oddajcie w cholerę :evil_lol:[/quote]

[quote name='Ashley']He he właśnie - uroki posiadania psa niekoniecznie wiążą się z fruwającą po domu sierścią.Wystarczy kupić sznaucera...:eviltong:[/quote]
[B]Albo puli :multi::multi::multi::multi:[/B]
albo komondora :p:p:p:p
albo pudla :eviltong::eviltong::eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Moja suczka (1,5 roku) przeszla okres linienia juz w maju, jednak teraz znowu zaczela wypadac jej siersc. To wypadanie jest inne niz linienie. Kiedy liniala podszerstek mozna bylo wyjmowac garsciami (i to jest prawidlowe u tej rasy), natomiast teraz gubi wlos rownomiernie. Martwie sie
Zywi sie jedzeniem gotowanym, ktore sama przygotowuje. Jest to pozywienie dobrej jakosci.
Nie wiem czy ma to cos wspolnego z cieczka ktora skonczyla miesiac temu? (Po poprzedniej tak nie bylo:roll:) Albo moze ma to zwiazek z tym ze kapala sie w Pilicy na turnusie?-jednak zadnego uczulenia nie ma :shake:
Moja sunia ma problemy z trawieniem, a dokladniej z trzustka jednak wczesniej (oprocz biegunek) nie zauwazylam takich objawow :cool1: Jak myslicie czym to moze byc spowodowane?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pusia2405']Mój piesek rasy wielokwiatowy też teraz zaczął strasznie linieć. Byłam z tym u weta. Wet powiedział, że teraz wszystkie psy gubią sierść.
Ja mojemu podaje zwykły tran w kapsułkach. Pól roku temu pomógł.[/quote]
Wiem, ze teraz pieski linieja ale myslalam, ze my mamy to za soba, skoro wyliniala juz w maju :roll:

Link to comment
Share on other sites

Linieją oj linieją
Można podać olej lniany (do kupienia np. w sklepach ekologicznych)
olej z ogórecznika (w aptece), albo gotowe preparaty np. Gammolen ( u weta)
Jeśli dajesz gotowane to zółteczko( surowe) raz na parę dni też dobrze zrobi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja mam owczarka niemieckiego który ma 9 miesięcy i może tak od miesiąca strasznie wypada mu sierść normalnie garściami można wyjmować szczotkowanie nie wiele pomaga nie wiem co sie dzieje Karmiony jest surowym miesem może za mało jakichs witamin ma czy cos bo oprócz surowizny nie chce nic jesc ani warzyw ani gotowanego

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Labradory to cudowne psiaki, ale maja jeden olbrzymi minus - ciagle wypadanie siersci. W okresie linienia moja Dorka jednego dnia gubi tyle siersci, ze moznaby z tego kapelusz zrobic;) Najgorsze jest to, ze gubi siersc caly rok i nawet codzienne odkurzanie nic nie daje, bo i tak jej siersc jest wszedzie. Niestety nie ma na to zadnego sposobu, bo nie pomaga ani dobra karma (Dorka je Royal canin) ani witaminy czy inne specyfiki, no chyba ze macie jakiegos Asa w rekawie to podzielcie sie radami. Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...