Jump to content
Dogomania

Chory podhalan - chłoniak wygrał zbyt szybko... Owca za TM :(


morisowa

Recommended Posts

[B]edit. 16.12.2011.
Rozpoznanie: obraz cytopatologiczny wskazuje na chłoniaka wielopostaciowego
centroblastycznego (chłoniak o wysokim stopniu złośliwości z komórek B)

[/B]We wtorek dr Jurga ustawi mu leczenie. Zapewne wejdziemy z łagodną chemią, czyli tabletkami.

Bardzo chcę go w ten weekend zabrać ze schroniska. Tylko gdzie?! Hotel ma za 10 dni, a w schr nie zaczniemy leczenia. Poza tym nie wiemy ile mu czasu zostało, jak zareaguje na leki, a chciałoby się, żeby zdążył jeszcze skorzystać, poczuć, że jest dla kogoś ważny.

[B]edit.17-19.12.2011.
Owca w hoteliku! Miejsce zwolniło się wcześniej i w sobotę pies był już "u siebie". Lekarz też przyjął wcześniej i już w niedzielę ustawił mu chemię. Rokowania ostrożne ale nie tragiczne. W poniedziałek można już powiedzieć, że pies odżył w nowych warunkach, czuje się o wiele lepiej i znów chce żyć :lol:[/B]



Trafił do schroniska ponad rok temu.
Jeszcze w listopadzie ogłaszałam go z takim opisem:

[I]ŁOwca to duże, okazałe, psisko w typie owczarka podhalańskiego. Do schroniska trafił tragicznie zaniedbany. To ten z przypadków, gdy pies odżywa w schronisku zamiast w nim marnieć. To niestety świadczy o jego dotychczasowym życiu. Owca był bardzo chudy, prawie łysy. Nękały go biegunki i mimo ogromnego apetytu był problem, żeby go odkarmić. Wyczerpany organizm nie chciał prawidłowo przyswajać pokarmów. Jakie życie miał ten pies..?
Wiele tygodni minęło i stan ŁOwcy się ustabilizował. Psisko ładnie przytyło i obrosło grubą sierścią. Nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów, karmienia, leków. Jest zdrowym, silnym psem. Choć, trzeba przyznać, już nie młodym. Ma mocno starte zęby, czasem widać też, że sprawność tylnych łap już nie ta, co w młodości.[/I]

[IMG]http://img819.imageshack.us/img819/1939/owca1.jpg[/IMG]

[I]Owca jest psem bardzo wdzięcznym, przywiązanym do opiekuna. Kontaktowy, przyjacielski, pieszczoch. Zaprzyjaźnionej osobie da brzuszek do głaskania, usiądzie i poda łapkę. Jednocześnie jest psem pasterskim, stróżującym. Nie jest to typ przytulanki dla dzieci. Potrafi pokazać, że coś mu się nie podoba. Potrafi pilnować terenu. Potrafi stanąć w obronie osoby, którą ma za przewodnika. Przy właściwym podejściu pies posłuszny i karny. Jednocześnie o silnej osobowości i nie dla laika.
Łowiec nie toleruje innych psów, poluje na koty. Mógłby mieszkać z dużą suką, która jednocześnie nie będzie z nim walczyć o władzę, ale nie będzie się go bała.
Dom z ogrodem, własny teren, człowiek do kochania - o tym marzy nas ŁOwca.[/I]

[B]Kilka dni temu pies wyraźnie źle się czuł, nie chciał jeść, węzły chłonne jak piłki - trafił do lekarza...[/B]

Jeszcze miesiąc temu wesoły, skoczny, teraz jest chory i trudno w schroniskowych warunkach jednoznacznie stwierdzić, co dokładnie mu dolega. W tej chwili otrzymuje steryd oraz antybiotyk. Może to tylko zapalenie nieznanego pochodzenia, ale trzeba
liczyć się również z bardzo kiepskim rokowaniem. [B]Pierwsze podejrzenie lekarzy to ...[/B] [B]chłoniak[/B].

[IMG]http://img193.imageshack.us/img193/8963/owca3.jpg[/IMG]

Psiak jest już dojrzały, bardzo potrzebuje domu, troskliwej opieki właściciela oraz kontynuacji diagnozowania i leczenia.

[B]Nie wiadomo ile czasu mu zostało, nie wiadomo co tak naprawdę mu jest.[/B]

Nie wiem, czy uda mu się pomóc, czy Owca pozna co to szczęśliwe życie na swoim czy za kilka dni już go nie zastanę...

Ale chcę przynajmniej spróbować.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]deklaracje stałe:[/B]
[COLOR=black]20 - morisowa
[/COLOR][COLOR=black]30 - schroniskowiec
30 - Szarotka
[/COLOR][COLOR=black]50 - xidna
[/COLOR][COLOR=black]20 - gudzik
10 - megii1
50 - Basia
20 - winter7
20 - mgog z forum podhalana
_____
[B]250 zł

deklaracje jednorazowe:
[/B][/COLOR][COLOR=black]100 - schroniskowiec
100 - szycha69 z forum podhalana
[/COLOR][COLOR=black]100 - xidna
[/COLOR][COLOR=black]200 - Izabela spoza dogo (od schroniskowiec)
100 - [/COLOR]kychen z forum podhalana
[B]_____
600 zł + [/B]yumanji - książki na bazarek[B]

Wpłaty XII:
[/B]66 - od rodziny schroniskowiec
200 - Izabela
20 - gudzik
200 - xidna
50 - Apsa
50 - fundusz "koszyczka niechcianych staruszków"
130 - schroniskowiec
_____
[B]716 zł[/B]
[B]
Wydatki XII:
[/B]66 - biopsja
200 - zaliczka za hotel

Koszt pobytu 15 zł/doba. Koszt leków poznamy pewnie jutro - Endoxan, Dopo-Medrol, Essentiale, Trilac i Iskial.

Link to comment
Share on other sites

To link do filmu z Łowcą.Ten pies jest naprawdę wspaniały, kochany i nie potrafię sobie wyobrazić,żeby za swoją miłość do ludzi zamiast dobrego domu miał otrzymać od losu śmierć w schronisku.Jeżeli ktoś może pomoc w poszukiwaniach opiekuna dla Łowcy, to bardzo prosimy.
[url]http://www.youtube.com/user/Schroniskowiec?feature=mhee#p/u/18/P2Clxvioas4[/url]

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj rano Owca czuł się bardzo źle. Nie chciał wstać do jedzenia, nie dał się namówić na miskę. Do lekarza dreptał noga za nogą. Dostał pięć zastrzyków (nie mam info co dostał) i mu się poprawiło. Po południu wyszedł chętnie na spacer z kwl'em a po spacerze zjadł całą puszkę. Dziś rano już sam czekał przy misce (jak zawsze) i zjadł swoją porcję. Ale widać po nim chorobę.

Link to comment
Share on other sites

A może to problemy ze stawami? I dlatego słabo chodzi, nie wstaje do miski. Trudno wyrokować na podstawie kilku informacji z dogo :oops:
Przydałby się dobry lekarz i porządne badania. W jakim schronisku jest Owca? z informacji domyślam się, że w Warszawie. Tam dużo łatwej o specjalistę.
Jest wspaniały i okazały ;) (ogromniasty)
No i to imię... Dexter z mojego podpisu też miał na imię Owca i też był podhalanem...
Może wyciągnąć go do hotelu. Z jego sierścią ciepła buda nie będzie zła. Najgorsze, że nie wiadomo co mu dolega.
Czy miał już robione jakieś badania?

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Winter za przybycie. Taki zbieg okolicznosci z rasa i imieniem.
Poczekamy moze nam ciotki co maja kontakt ze schroniskiem dadza wiecej informacji.
Jutro zaloze mu watek na podhalanach i postaram sie watek bardziej rozeslac.
Fundacja Bono wiem, ze nie ma zadnego miejsca na dt. Pasterze pewnie tez nie.
Owca wyglada na duzego psa. Zawsze trudniej znalezc dla takiego miejsce.

Link to comment
Share on other sites

winter7 - wysłałam pw ale nie dopisałam "7" :oops:

Owca ze stawami tylnych łap lekkie problemy to ma odkąd go znam, teraz to raczej nie od tego - baaardzo powiększone i bolesne węzły chłonne na szyi i udowe.
Miał robioną krew w schronisku, biochemia ok, morfologii aparat nie zrobił - ten sprzęt ledwo zipie i sa sprzeczne opinie na temat wiarygodności wyników. Owca miał też usg jamy brzusznej (akurat u wetki, o której mam dobre zdanie) i nic nie wyszło.

Owca z dużą suką mógłby mieszkać - konflikt jedynie przy misce, choć obecnie mogłoby być spokojnie. Rok temu siedział kilka dni z kaukazką starszą ale trzeba je było rozdzielić właśnie ze względu na porę karmienia, poza było bez problemów.
Z samcem bym nie ryzykowała...

Hotelik, buda ciepła ze słomą... myslę, że byłoby ok.

Najgorsze, że w warunkach schroniska nie ma co liczyć na dalsze badania. Pies jest leczony, albo pomoże albo nie. Każdy wet ma swoje zdanie co do przyczyn. I tyle.

Link to comment
Share on other sites

A może um omówić go na wizytę do dr Jagielskiego. Mam o nim dobre zdanie, a jestem wymagająca :) Tylko czy ktoś bvy go tam zawiózł. Mogę się dołożyć do pokrycia kosztów badań. No i trzeba mu szukać hoteliku. Najlepiej w okolicy Warszawy. Ja znam bardzo dobry ale pod Krakowem - hotel Amok, albo ok. 80 km od Warszawy u Donki5. W okolicach Wawy jest jeszcze yumanji. Może powysyłaj tam zapytania. Zawsze to coś.
Mimo wielkiego sentymentu nie mogę mu zaoferować schronienia. W ciągu 2 tygodni powiększyło mi się stadko do 6 psów (doszedł wygłodzony kundelek, którego muszę izolować od drugiego samca i suka owczarka niemieckiego)....

Link to comment
Share on other sites

Ja go mogę przewieźć na badania, tylko czy schronisko wyrazi zgodę na taką wycieczkę?Druga sprawa to późniejsze leczenie wg. wytycznych lekarza spoza schr.
Nie wiem, na ile ta diagnoza i zalecenia dot. kuracji znajdą akceptację i będą realizowane...
Dobrze by było misia najpierw porządnie zdiagnozować.Po pierwsze, żeby było wiadomo co mu dolega i jak leczyć, a po drugie, żeby oszacować jaki będzie koszt leczenia, co w przypadku opcji wyciągnięcia go do hoteliku będzie miało znaczenie.Trzeba doliczyć leki do kosztów pobytu.

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że przekonsultuję sprawę ze znajomymi wet., jakie badania trzeba mu zrobić.
Są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie i może krew by się zrobiło u znajomego na osiedlu (od psa ze schr. raczej nie weźmie za wizytę , a same analizy to pewnie ok.70 zł), a jeśli konieczne byłoby usg, to najlepszy w W-wie jest dr Marciński (100 zł, ale usg megaprecyzyjne) na Powstańców Śląskich.Teraz trudno powiedzieć, jakie jeszcze badania byłyby potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...