Jump to content
Dogomania

Dina- cudna szkolona onka MA DOM :)


joteska

Recommended Posts

też w zakresie dalszych zaleceń zdałabym sie na dr-a Czajkę, nie będę go zagadywać chodzi mi tylko o główne jego wytyczne, nikt mu nic sugerować nie zamierza
działania mają na celu zrobienie takich badan jakie mogła już mieć zrobione, do których dostęp będzie bardziej skomplikowany lub będą droższe i dlatego wszystko dzieje sie w tempie
przyspieszonym. Z raną nie można było czekać...
co do rozliczeń jak pisałam zapłacę za badania na sggw jeśli Ty bierzesz na siebie wczorajsze leki
warto się upewnić przy wizycie do kiedy Dinka będzie dostawać enroxil

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Mazowszanka']Dr Karaś-Tęcza mówiła żeby z wirusówkami zaczekać. Ewa zapisała do kiedy.

Podobnie odradzała robienie teraz badań tarczycy z powodu robionej niedawno sterylki.[/QUOTE]
dr Tecza radziła zaszczepić tydzień po podaniu leku, z tego co z zapisu zrozumiałam zaleciła tez podawanie celafloporyny raz w tygodniu doustnie x2, w zapaleniu dróg moczowych a nie mamy posiewu podaje się ją 2x dziennie codziennie 14 dni, dlatego mam watpliwości i chciałabym by dr Czajka,który oczyszczał ranę, robił ugs, poznał prawie wszystkie wyniki i wziął posiew zadecydował. Uważam, ze w przypadku Dinki jak uczy doświadczenie trzeba teraz wszystkiego przypilnować bo trochę działamy z doskoku, nie możemy jej obserwować ciagle, wiem, ze to męczące ale to droga wyjścia na prostą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska']też w zakresie dalszych zaleceń zdałabym sie na dr-a Czajkę, nie będę go zagadywać chodzi mi tylko o główne jego wytyczne, nikt mu nic sugerować nie zamierza
działania mają na celu zrobienie takich badan jakie mogła już mieć zrobione, do których dostęp będzie bardziej skomplikowany lub będą droższe i dlatego wszystko dzieje sie w tempie
przyspieszonym. Z raną nie można było czekać...
co do rozliczeń jak pisałam zapłacę za badania na sggw jeśli Ty bierzesz na siebie wczorajsze leki
warto się upewnić przy wizycie do kiedy Dinka będzie dostawać enroxil[/QUOTE]

Z raną nie można było czekać, to jasne:-) Zalecenia dr Karaś zrozumiałaś dokładnie tak, jak ona podała i oczywiście należy to skonsultować. Nie załapałam, że ona chce podawać antybiotyk 2 razy w tygodniu:-( to chyba nie jest dobrze...

Napisz mi tylko, czy mam brać leki dla Diny, jeśli doktor Maciek jakieś zaleci, czy narazie wstrzymać się i kupić ewentualnie w sobotę, jak już wszystko obgadamy? Cokolwiek będzie niejasne, zawsze możesz po naszej z Gusią relacji do doktora zadzwonić. Chodzi mi tylko o to, żeby nie łączyć tej rozmowy z wizytą Dinki, bo i ona i my ciężko ją przeżywamy:-(

Ja biorę na siebie te wczorajsze leki, bo w sumie to mój błąd, że je kupiłam od razu:-(

Jotesko, [B]nie pisałaś nigdzie, że zapłacisz[/B] za badania na sggw, to ja coś sobie wymyśliłam i tak Ci napisałam na PW, ale tak nie było:-)Pisałaś o pokryciu kosztów karmy Intestinala i zapłaciłaś za nią i że zapłacisz za wizytę u doktor Karaś Tęczy, która w końcu zrobiła ją gratis. Tak więc nie czuj się zobowiązana, choć gdybyś miała chęć wesprzeć te badania finansowo, byłoby super:-)

Lecę za moment po karmę dla Dinki:-)

Mam nadzieję że nie uraziłam Cię tą "gadułą" Ja jestem znana z tego, że gadam jak najęta;-)

Link to comment
Share on other sites

dr nie będzie miał posiewu w piątek ale zobaczy jej stan i resztę wyników, które trzeba mu pokazać. Jeśli zleci leczenie jak najbardziej myślę by jej kupić to w hoteliku może już brać. Mogę zadzwonić do niego po wizycie, nie ma sprawy.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam już karmę. Okazało się, że na allegro sprzedawał ją gabinet weterynaryjny. Jak tam weszłam, aż i się twarz roześmiała, bo obsługiwal mnie wet, który 2 lata temu na nocnym dyżurze w klinice całodobowej uratował mi mojego Semika, który mial babeszjozę w stanie zaawansowanym. Krył złe samopoczucie dopóki mógł, a jak pojechaliśmy, to już było z nim kiepsko. No i teraz ten wet ma swój własny gabinet. Znowu zbieg okoliczności w moim życiu;-)

To paragon za karmę. Za moment przeleję z powrotem 4 zł na konto Joteski, żeby wszystko się zgadzało co do grosza:-)

[img]http://img710.imageshack.us/img710/1560/karmaw.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Swiat jest mały ;), a z babeszją to wielkie szczęście , ze zauważyłaś u swojego psiaka, podobno idzie piorunująco i liczą sie godziny...
super , ze już jest karma dla Diny, post pierwszy poprawiony, dziękujemy Ewa :)
Proponuje by spisać to co mamy Dineczce dać do hoteliku, zrobić taką małą liste wyprawkową by nam nic nie umknęło, proszę przypominajcie jak coś jeszcze
1. karma
2. puszki
3. dermatex na sierść, probiotyk
4. exospot od Ewy ?
5. szczotka
6. smycz od feli
7. kołnierz- jest wyliczony w rachunku sggw
8. kołderka z poszewką?
9. leki
8. książeczka i wszystkie wyniki badań
9. pieniądze na hotelik 400zł
10.karma dla Rudego Bosch active
11.octenispept
12. malaseb szampon, reczniki
zabrać resztę RC intestinal i dermatex
cos jeszcze?

z moich deklaracyjnych wydatków wypada 195zł na karmę i dermatex, paliwo za połowe podróży ok. 120zł ( teraz okazuje sie, ze w 2 strony ok.240), 24 puszki z reniferem Bozita na dokarmienie 144zł, które przyjdą jutro=razem ok. 579zł co biorę na siebie
[URL]http://www.telekarma.pl/p3693/bozita.dog.z.reniferem.12x635g.htm[/URL]
zostaje opłacenie rachunku sggw, nie wiemy ile- umówmy się, że co do wsparcia do tego rachunku dam znać ale na pewno sporo się dołożę- na razie założę od siebie jak będziemy zabierać w niedzielę Dinkę, ale sama mogę nie dać rady
opłata za hotelik 400zł- do zapłaty furciaczkowi

zostają do rozliczenia wizyty u dr Czajki wraz z lekami

Edited by joteska
Link to comment
Share on other sites

Byłam wczoraj u dr K-T na Goszczyńskiego. Jaki wypasiony gabinecik !

Dostałam 3 opakowania ( próbki ) leku na ukojenie nerwów[B] NeuroxiVet-[/B] mieszanka paszowa uzupełniająca, w sumie 30 kapsułek.
Skład: [B]centella asiatica 220 mg, substancje pomocnicze 530 mg.[/B]

Bez ulotki ale zapamiętałam, że 1 kapsułka na 15 kg czyli na Dinę 1,5 ? jeśli waży 25 kg. A ile waży ? Czy wiadomo ?
Nie mnie oceniać czy dawać czy nie dawać tego leku.
Jakby co to w niedzielę będę miała go przy sobie.

A tak z innej beczki: [COLOR=darkgreen][B]ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA BAZAREK[/B] [/COLOR]z którego część dochodu przeznaczam na Dinę

[url]www.dogomania.pl/threads/224690-KSIĄŻKI-KUCHARSKIE-PORADNIKI-CIUCHY[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mazowszanka']Byłam wczoraj u dr K-T na Goszczyńskiego. Jaki wypasiony gabinecik !

Dostałam 3 opakowania ( próbki ) leku na ukojenie nerwów[B] NeuroxiVet-[/B] mieszanka paszowa uzupełniająca, w sumie 30 kapsułek.
Skład: [B]centella asiatica 220 mg, substancje pomocnicze 530 mg.[/B]

Bez ulotki ale zapamiętałam, że 1 kapsułka na 15 kg czyli na Dinę 1,5 ? jeśli waży 25 kg. A ile waży ? Czy wiadomo ?
Nie mnie oceniać czy dawać czy nie dawać tego leku.
Jakby co to w niedzielę będę miała go przy sobie.

A tak z innej beczki: [COLOR=darkgreen][B]ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA BAZAREK[/B] [/COLOR]z którego część dochodu przeznaczam na Dinę

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/224690-KSI%C4%84%C5%BBKI-KUCHARSKIE-PORADNIKI-CIUCHY"]www.dogomania.pl/threads/224690-KSIĄŻKI-KUCHARSKIE-PORADNIKI-CIUCHY[/URL][/QUOTE]

mazowszanko! wielkie podziękowania za następny bazarek:multi:, uwijasz sie jak pszczółka :)
myslałam, że Dinka dostanie jakieś próbne leki na poprawę stanu skóry:roll: tak zrozumiałam z relacji, wziąć można jakby furciaczek uznała, ze Dina tego potrzebuje, waga Diny na wadze w sggw, która podobno pokazuje trochę błędnie i zawyża to 28,5kg


pogmatwały sie sprawy u Hanusi, cięzka skomplikowana sterylka, Hania jeszcze u furciaczka zostaje i miejsca nie zwalnia:shake:. Ale... wyjazd Dinki aktualny, furciaczek przygotuje dla niej boks, jak byloby źle przytacha do domu ;) koszty przejazdu wzrastają niestey ale co robić, samo życie...
karmę Boscha zaproponuję dla Rudaska, który jest u furciaczka, może dziewczyny kupią, jak nie to i tak mam wziąć do furciaczka. Mazowszanko ile kg ma ten worek Boscha? to 15 kg?

Edited by joteska
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']
Mik, jeśłi tu zajrzysz, to bardzo Cię proszę, zawiąż silniej kołnierz Dinie po spacerze, wczoraj jak przyszłyśmy, była bez niego, sama sobie zdjęła. Zresztą przy nas po moim wiązaniu też go zdjęła i musiałyśmy poprawiać z Mazowszanką:-) Probiotyk jest, dałyśmy jej wczoraj kapsułkę.[/QUOTE]

Byłam wczoraj u Diny ok 10, podałam jej probiotyk, kołnierz zawiązałam jeszcze raz porządnie, ale na spacer nie wyprowadziłam, bo jakaś studentka albo wolontariuszka chciała Dinę koniecznie wziąć, więc poszła z nią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cantadorra']Jotesko, jak najbardziej reflektujemy na karmę dla Rudego, który też stacjonuje u Furciaczka. Napisz, jak się rozliczymy. Na jakie konto oddać, czy od razu dla Furciaczka przelać?[/QUOTE]
Cudownie, super, cieszę sie:multi: , bo konto bede miała w niedzielę z przejazdem na zero:shake: i musielibyśmy na tym przeżyć tydzień, poproszę o przelanie na konto Diny 99zł, zaraz wyślę Ci dane na pw. Karmę zabiorę od mazowszanki w niedzielę i przywiozę do furciaczka dla Rudego :) ta karmę kupiła fundacja za pieniążki uzbierane na Dinę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska']Proponuje by spisać to co mamy Dineczce dać do hoteliku, zrobić taką małą liste wyprawkową by nam nic nie umknęło, proszę przypominajcie jak coś jeszcze
1. karma
2. puszki
3. dermatex na sierść, probiotyk
4. exospot od Ewy ?
5. szczotka
6. smycz od feli
7. kołnierz- jest wyliczony w rachunku sggw
8. kołderka z poszewką?
9. leki
8. książeczka i wszystkie wyniki badań
9. pieniądze na hotelik 400zł
10.karma dla Rudego Bosch active
11.octenispept
cos jeszcze?
z moich deklaracyjnych wydatków wypada 195zł na karmę i dermatex, paliwo za połowe podróży ok. 120zł ( teraz okazuje sie, ze w 2 strony ok.240), 24 puszki z reniferem Bozita na dokarmienie 144zł, które przyjdą jutro=razem ok. 579zł co biorę na siebie
[URL]http://www.telekarma.pl/p3693/bozita.dog.z.reniferem.12x635g.htm[/URL]
zostaje opłacenie rachunku sggw, nie wiemy ile- umówmy się, że co do wsparcia do tego rachunku dam znać ale na pewno sporo się dołożę- na razie założę od siebie jak będziemy zabierać w niedzielę Dinkę, ale sama mogę nie dać rady
opłata za hotelik 400zł- do zapłaty furciaczkowi

zostają do rozliczenia wizyty u dr Czajki wraz z lekami[/QUOTE]


Jotesko, oczywiście exospot wezmę dla Dinki, niestety tylko 2 pipetki na pierwszy miesiąc, bo jak pisałam wcześniej 2 kolejne wypadły mi z dziurawej torby:-(
Kupiłam już sunieczce kołdrę w ciuchlandii (kasy brak na nową), uprałam ją wczoraj i właśnie sobie dosycha. Mam też wypranąi wyprasowaną poszwę, więc dostanie ode mnie czysty komplet:-)
Octenisept, który zostawiłam w klinice jest niestety w buteleczce po jakiejś emulsji do twarzy i nie za dobrze się tym psika, ale można spryskać gazik i nim dezynfekować ranę. Odlewałam go z dużej litrowej butelki. Jeśl ktoś z Was ma i może sprezentować buteleczkę z atomizerem, chętnie doleję jeszcze więcej tego środka. Gaziki są chyba w wystarczającej ilości w boksiku Dinki.
Probiotyku zostało kilka kapsułek, warto chyba dokupić jeszcze opakowanie.

Zaskoczyła mnie doktor Karaś tym Neuroxivetem, bo wyraźnie mówila o tabletkach na skórę... i to w odniesieniu do mojego pytania o dermafit dog. Powiedziała wtedy, że owszem można go jej podawać, ale ona da nam inne tabletki bezpłatnie, które ma jako próbki...
Też uważam, że warto je zabrać ze sobą.l Poczytałam ciut o nich i opisują je jako lek uspokajajacy, pozwalający lepiej znieść zmianę miejsca zamieszkania itp. Furciaczek będzie wiedziała, czy Dina powinna go dostawać.

Joteska, skoro transport nie będzie dzielony z inną sunią, moim zdaniem powinnaś choć połowę kosztów benzyny wliczyć w koszty i odebrać sobie z puli Diny. Wydajesz i tak masę pieniędzy na nią:-(

Jeśli chodzi o wizyty dr Czajki, to ta pierwsza absolutnie nie podlega zwrotowi (110 zł), podobnie jak te leki od dr Karaś (134 zł). Biorę to na siebie.
Jeśli dzisiaj rachunek u doktora Czajkli wyniesie do 100 zł, to też go pokryję, na szczęście mogę zapłacić kartą kredytową;-)

W poniedziałek kończy się bazarek Joli_li, uzbierało się już tam 600 zł!!! Mam nadzieję, że razem z tym, co zostało na koncie Diny jakos uda się wyjść na zero albo być blisko zera po opłaceniu hoteliku.
Będę w niedzielę u Diny, jeśłi rachunek na sggw będzie bardzo wysoki, to też możemy zapłacić moją kartą, a ja odbiorę sobie to jak zbierzemy coś więcej.

Liczę bardzo na nowy bazarek Mazowszanki:-) Napracowała się strasznie, ale wystawiła masę fantów:-)

I jeszcze chciałam się do czegoś przyznać:-( Dzisiaj rano wsadziłam moje psy do samochodu, żeby podjechać pod samą skarpę na godzinny spacer. Robię tak codziennie. No i dzisiaj moja wstrętna beagielka Barsa w ciągu 3 minut rozprula kawałek worka z karma Diny;-( Małpiszon wstrętny nie zdążyl nic zjeść, ale worek jest napoczęty. Od razu go zakleiłam taśmą.

A Dinka w tej chwili spaceruje sobie ze studentką:-) Spotkałam dzisiaj znajomą z psami, która jest prawie weterynarzem i miała się wybrać do Diny i zabrac ją na spacer. Okazało się jednak, że jak ją chciała wziąć, to Dinusia już była na zewnątrz:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Na moje konto wpłyneła wpłata dla Diny - 100 zł od Sarny170.
Przekazałam przed chwilą na konto joteski.[/QUOTE]

Super! A wiemy za jakie to miesiące, żeby zapisać w rozliczeniu?

[quote name='gusia0106']Ewuś, a my się umawiamy jak ostatnio? 17:30 pod piekarnią?[/QUOTE]

Gusiu kochana, ja chcę podejść do rejestracji wcześniej i poprosić o ten mocz nieszczęsny (wyniki), a potem zabrać Dinkę i iść w Twoją stronę. Po drodze ma dołączyć do nas koleżanka - prawie wetka:-) Bardzo chce poznać Dinę i może uda mi się ją namówić na pójście do Boliłapki, zawsze to dodatkowe ręce do pomocy;-) Mam nadzieję, że koło 17:30 może ciut później będziemy czekały na Ciebie już z Dinką pod piekarnią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']Gusiu kochana, ja chcę podejść do rejestracji wcześniej i poprosić o ten mocz nieszczęsny (wyniki), a potem zabrać Dinkę i iść w Twoją stronę. Po drodze ma dołączyć do nas koleżanka - prawie wetka:-) Bardzo chce poznać Dinę i może uda mi się ją namówić na pójście do Boliłapki, zawsze to dodatkowe ręce do pomocy;-) Mam nadzieję, że koło 17:30 może ciut później będziemy czekały na Ciebie już z Dinką pod piekarnią.[/QUOTE]

Dobrze, ro będę na Was czekać i dzwonić jakby co;)

Link to comment
Share on other sites

A ja setny raz przejrzałam wyniki badań Diny i wygląda na to, że nic nie zgubiłam:-)

Podczepiona zszywką do drugiej kartki została kartka zatytułowana "mocz badanie ogólne":

[IMG]http://img338.imageshack.us/img338/369/wynikiwtorek1.jpg[/IMG]

[img]http://img716.imageshack.us/img716/5365/wynikiwtorek2.jpg[/img]

Zdążyłam się biczować, a wygląda na to, że nic nie zginęło. Pytanie tylko, czy to na pewno pełne badanie ogólne moczu? Ludzkie jakoś inaczej wygląda... Podejdę i zapytam ich, czy nie mają jeszcze czegoś, w każdym razie ja poczułam ulgę, bo bardzo czułam się winna...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia0106']Musisz odpocząć Ewa - ewidentnie ;)[/QUOTE]

Muszę Gusiu, wiem:-)
U doktora Maćka była moje koleżanka, bo jej psiak miał dziś operację. Pytała, czy możemy wpaść o 17:30. Powiedział, że o 17 ma USG i do 17:30 powinien się wyrobić. jeśłi więc wpadniemy chwilkę później, to będzia akurat:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...