Jump to content
Dogomania

Warzywa, owoce...


starbi

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Mój piesek który ma jakieś 10-11 tygodni uwielbia marchewke surową i jabłko.No i raz czy dwa razy dałam mu troszke banana.jak będzie trochę starszy to b ede mu dawac więcej owoców i warzyw.Jemu smakuje wszystko więc myślę że bedzie lubiał wiekszość warzyweek i owoców.:p

Link to comment
Share on other sites

Mój pies jest na BARFie więc je wszystkie warzywa, owoce, ziarna itp. (oprócz tych nie do końca zdrowych dla niego)
Na początku miał pewne opory, to miksowałam (oczywiście surowe, bo gotowanie zabija witaminy) z podrobami.
Teraz zawsze trę na drobno i mieszam z kefirem (uwielbia). Tylko muszę mu robić mieszanki smakowe :D Np1: jabłko, marchew, nektaryna, pietruszka, odrobina miodu, odrobina oliwy z oliwek (żeby przyswoić wit. A)
Np2: pomidor, ogórek, patison, seler, bazylia :mgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Niektórzy podają tylko gotowane. Szczenięta i psy starsze w ogóle nie powinny jeść warzyw surowych. Są też psy dla których warzywa na surowo są kompletnie niestrawne i też się im je gotuje.
Wiadomo, że obróbka termiczna niszczy część witamin ale też sprawia, że warzywa są łatwiej trawione. Słowem - wszystko jak zwykle po prostu "zależy" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia']Szczenięta i psy starsze w ogóle nie powinny jeść warzyw surowych. ;)[/quote]
Dlaczego nie dawać surowych warzyw? :roll:
Ja czasem daję surową marchewkę czy jabłko do pochrupania - surowe i w całości (oczywiście małe kawałki, bo pies mały :eviltong:).
Zadnych sensacji żołądkowych nie zaobserwowałam. Chyba lepszy kawałek marchewki niż sucha bułka. :cool3:
A moja Magia jest w stanie zjeść wszystko co znajdzie sie w zasięgu jej zębów, więc jej żołądek już zdążył się przyzwyczaić do różnorodności. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Kati, taką informację znalazłam w książce. Przypuszczam, że chodzi tu o niepotrzebne obciążanie żołądka jeszcze nieprzyzwyczajonego do stałego pokarmu (szczenięta kilkutygodniowe a nie kilku miesięczne), a psy starsze to wiadomo chyba, że chodzi o psy w zaawansowanym juz wieku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A ja mam pytanie do BARFiarzy - czy koniecznie muszę dawać zmiksowane warzywa razem z mielonymi podrobami?

Pytam, bo za bardzo nie mam jak zmielić w domu mięsa, w sklepach też na ogół nie chcą mielić podrobów i kurczaka... Mogę dawać osobno warzywa i osobno podroby w całości, albo te całe podroby wmieszać w papkę warzywną?

Link to comment
Share on other sites

Moje prywatne futro opyliło podczas mojej nieobecności MOJĄ sałatę z MOIM majonezem (plus pomidorek, ogóreczek, papryczka itp.). Rozumiem jej umiłowanie zdrowego stylu życia, ale DLACZEGO moim kosztem?!!! To na znak protestu chyba zamówię pizze :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...