Jump to content
Dogomania

Cypisek-ofiara ludzkiej głupoty i zaniedbania. Potrzebne "nowe" nogi


Biafra

Recommended Posts

[quote name='karolkamadry']Może warto pomyśleć o butach dla koni, w których mógłby chodzić 24 h przynajmniej w tym początkowym okresie? W razie czego znam osobę, która może udzielić wszelkich potrzebnych informacji w kwestii zalet i korzystania z nich.[/QUOTE]

On ma ściany boczne kopyta (przedkątne) podwinięte pod spód- zasłaniają podeszwę i schodzą się ze sobą.
Nie ma mozliwości na jakiekolwiek buty.

Musi zacząć jak najszybciej dotykać podeszwą do podłoża, żeby pracować strzałką.
inaczej kopyto nie odrośnie.
Na razie ma na środku podeszwy wygrzebany rowek na 2 palce ( wycięty) i wdłubane masę kamieni :-(, i śmieci które go jeszcze gniotły
O mega smrodzie zgnitej kości nie wspomnę :shake:

Teraz musi mieć duuuuży przeciąg :evil_lol:
Żadnych butów ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jasne, że nie zaszkodzi.
Im więcej konsultacji tym lepiej...tylko oni są trochę daleko ode mnie.
Nie da się konsultować przez net :shake:

Trzeba kopyto zobaczyć, podotykać co żywe a co zanikło, gdzie jest pustka a gdzie martwy róg i brak białej linii i co dalej można.
Ważne też żeby zobaczyć konia w ruchu, którą część kopyta obciąża a którą powinien prawidłowo i jak to korygować żeby nie zaszkodzić.
Tego się nie da ze zdjęcia :shake:

Ale za adres stronki dziękuję. Sama bym chciała spróbować współpracy z kurczakiem :loveu:. To musi być dopiero wyzwanie.

Link to comment
Share on other sites

Po cichu tu również dopinguję.Jestem pełen podziwu dla Ciebie Biafro.Nie jest mi obojętny los koni,mimo,że nie mam z nimi żadnego kontaktu.Oglądałem wiele materiałów na temat koni wiezionych do rzeźni,z targowisk i innych ponurych miejsc.Utkwił mi w pamięci film emitowany parę lat temu -"Tylko koni żal.."Sorry za mały offtop.Duży szacunek i oby tu wypowiadali się tylko ludzie przyjaźni i pomocni ,tego życzę.

Link to comment
Share on other sites

Agata Balu Ty masz jakieś problemy prawda? Widocznie swój do swego ciągnie trolu :D

Ponieważ mimo moich grzecznych postów i pytań, które zadawałam w sposób kulturalny, nie osądzając nikogo, nie spotkałam się z dobrą wolą Fundacji Zwierzę Nie jest Rzeczą i konkretnych odpowiedzi, argumentów czy, co najważniejsze, jakiejkolwiek dokumentacji, ani dowód na faktycznie istnienie czy leczenie konia. Po raz ostatni proszę o przedstawienie takowych dowodów czy to tu, czy na stronie Fundacji. Nie jestem osobą, która chce komukolwiek uczciwie pomagającemu zaszkodzić, ale nie jestem też głąbem ślepo wierzącym w smutne historyjki. Za stara na to jestem, za dużo już widziałam i będę walczyć z każdym, kto wykorzystując los biednych zwierząt będzie oszukiwał. Jeżeli Fundacja Zwierzę Nie jest Rzeczą nie ma nic do ukrycia z pewnością chętnie przedstawi adekwatne dokumenty, jeżeli nie będę zmuszona domagać się ich w sposób oficjalny. Ode mnie to tyle, mam nadzieję, że krzykacze nigdy nie będą musieli przyznać mi racji.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Jasne, że nie zaszkodzi.
Im więcej konsultacji tym lepiej...tylko oni są trochę daleko ode mnie.
Nie da się konsultować przez net :shake:

Trzeba kopyto zobaczyć, podotykać co żywe a co zanikło, gdzie jest pustka a gdzie martwy róg i brak białej linii i co dalej można.
Ważne też żeby zobaczyć konia w ruchu, którą część kopyta obciąża a którą powinien prawidłowo i jak to korygować żeby nie zaszkodzić.
Tego się nie da ze zdjęcia :shake:

Ale za adres stronki dziękuję. Sama bym chciała spróbować współpracy z kurczakiem :loveu:. To musi być dopiero wyzwanie.[/QUOTE]

Koleżanki były i mówią, że to jest rewelacja:)
Namawiam Cię jednak do zrobienia zdjęc, może filmiku i wysłania go do nich....
wiem że to kawał drogi, ale może coć doradzą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='animalon']:loveu:Cypisku .... trzymaj się :) .... margoth137 ? jak wrażenia po wizycie u Cypiska -zazdroszczę Ci , że masz taką możliwość wyczochrania zwierzaczka:multi:[/QUOTE]
animalon jadę do Cypiska jutro:) oczywiście odezwe się po powrocie:) ach nie mogę się doczekać:) bidulki moje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='margoth137']Biafra ma dziś załatwienie, wiec przełożyłyśmy na jutro;)[/QUOTE]

zdaje się że dzisisj jest [URL="http://www.dogomania.pl/threads/218173-pusty-stół-w-Wigilię-rodzina-z-Tarnowa-pomóżmy!-potrafimy-!/page1"]wyprawa do rodziny z Tarnowa[/URL] :)
margoth - jak dotrzesz do Cypiska, wyczochraj tez pozostałe pokurcze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']zdaje się że dzisisj jest [URL="http://www.dogomania.pl/threads/218173-pusty-stół-w-Wigilię-rodzina-z-Tarnowa-pomóżmy!-potrafimy-!/page1"]wyprawa do rodziny z Tarnowa[/URL] :)
margoth - jak dotrzesz do Cypiska, wyczochraj tez pozostałe pokurcze :)[/QUOTE]

oczywiście:) a cukier w kostkach już przygotowany:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...