Jump to content
Dogomania

Ślepy Basio - Terier walijski POTRZEBUJE KOCHAJĄCEGO DOMU !


piechcia15

Recommended Posts

[quote name='Dogo07']Ja też dałam biedaka na fb.
Jest fajny dt u Katebono w Poznaniu ale to kosztuje.[/QUOTE]
No dobra! to do dzieła zbierajcie deklaracje na hotel lub DT, ja sama płacę za psa w hotelu 400 zł, i mam 4 koty i psa w swoim domku,więc znajdzie się jeszcze parę grosików na tę ofiarę ludzkiego okrucieństwa:(

Link to comment
Share on other sites

boje się pakować psa w kolejne płatne dt tym bardziej, że trzeba brać pod uwagę iż to będzie jego ostatnie miejsce...dożywotnie. Na początku zawsze wszyscy wpłacają, ale potem gdy pies jest bezpieczny a czas mija ludzie zwyczajnie zapominają. Od 2 lat mamy już 2 psy w hotelach i cicho, głucho:( deklaracji coraz mniej, a nasza skarpeta coraz chudsza.
A ten pies napewno będzie wymagał dożywotniego leczenia, bo jak już wyleczy się oczy to z racji wieku wysiądzie coś następnego...taka jest starość:( musimy znaleźć mu BDT a opłacać będziemy co najwyżej wyżywienie i leczenie oczywiście.
Najwcześniej to chyba we wt dam radę iść z nim do weta, a jak nie to czw.:(

dobrze by było zrobić mu biochemię skoro już idzie do weta, tylko będę musiała poprosić pracowników o to aby nie dawali mu jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

Bede w Warszawie od 4 do 7 grudnia. Moge zawiesc biedaka do Garncarza, rozczesac koltuny, wykapac, wyglaskac. Tylko, ze to dopiero za miesiac.

Dodaje:
Na ponizszym watku proponuje Patrycja PDT.
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/217018-Dt-10-zł-doba-warszawa?p=17912086#post17912086[/URL]
Nie wiem , czy wezmie biedaka ( dajcie Mu jakies imie ) do siebie, ale moze zaopiekuje sie psem przez tydzien-dwa u mnie w mieszkaniu. Byleby zabrac psiaka juz ze schroniska.

Dodaje:
Z Pabianic do Warszawy jest 130km. O ile wiem, to Patrycja ma samochod i moze przywiozlaby welsha. Piechcia, czy mozesz to wszystko sprawdzic jutro, bo ja bede wolniejsza dopiero po godz 18.

Dodaje:
Wiecie, co, nie moge sobie odpuscic tego psa. Mysle, ze rano uda mi sie zalatwic mu opieke w Warszawie. Platna, ale mysle, ze nie przekroczy 300zl miesiecznie. Pies bedzie w mieszkaniu. Jesli przywieziecie go jutro, to na srode zamowie mu wizyte u Garncarza. Oko wyglada makabrycznie.

Link to comment
Share on other sites

Musze rano wstac, ale nie moglam sie polozyc, dopoki nie dokrecilam wszystkiego do konca.
Otoz tak:
przywiescie psa jak najszybciej do Warszawy. Bedzie mieszkal u mnie, a zaopiekuje sie nim moja znajoma. Ona i moj sasiad pojada do Garncarza ( maja doswiadczenie, byli kilka razy z moimi psami w tej klinice ). 17 listopada przyjedzie do Warszawy moja corka i zostanie z malym 2 tygodnie, do 1 grudnia, a od 4 grudnia ja bede miala dyzor. Miedzy 1 a 4 opieke ma znowu moja znajoma. Od 7 do 15 grudnia jest z psem znowu moja znajoma. Potem musimy miec dla malego nastepny domek. Oczywiscie caly ten pobyt u mnie jest za darmo ( ze znajoma rozlicze sie sama ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']Musze rano wstac, ale nie moglam sie polozyc, dopoki nie dokrecilam wszystkiego do konca.
Otoz tak:
przywiescie psa jak najszybciej do Warszawy. Bedzie mieszkal u mnie, a zaopiekuje sie nim moja znajoma. Ona i moj sasiad pojada do Garncarza ( maja doswiadczenie, byli kilka razy z moimi psami w tej klinice ). 17 listopada przyjedzie do Warszawy moja corka i zostanie z malym 2 tygodnie, do 1 grudnia, a od 4 grudnia ja bede miala dyzor. Miedzy 1 a 4 opieke ma znowu moja znajoma. Od 7 do 15 grudnia jest z psem znowu moja znajoma. Potem musimy miec dla malego nastepny domek. Oczywiscie caly ten pobyt u mnie jest za darmo ( ze znajoma rozlicze sie sama ).[/QUOTE]

Psiaczku, jest szansa dla ciebie...

Link to comment
Share on other sites

Kurde nie mam teraz czasu, ale jutro jedzie spaniel pod Warszawę, więc jeśli ten tymczas w Warszawie jest aktualny to jutro do 15:00 muszę to wiedzieć!
Mój TZ jutro po 16:00 odbiera spaniela ze schronu i będzie u nas do czasu aż nie przyjedzie po niego osoba od transportu.

Tak więc do jutra do 15:00 musimy podjąć decyzję co z dziadkiem i czy mamy zabierać 1 czy 2 psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='modliszka84']Kurde nie mam teraz czasu, ale jutro jedzie spaniel pod Warszawę, więc jeśli ten tymczas w Warszawie jest aktualny to jutro do 15:00 muszę to wiedzieć!
Mój TZ jutro po 16:00 odbiera spaniela ze schronu i będzie u nas do czasu aż nie przyjedzie po niego osoba od transportu.

Tak więc do jutra do 15:00 musimy podjąć decyzję co z dziadkiem i czy mamy zabierać 1 czy 2 psy.[/QUOTE]
Rozumiem, że to oleska ma przewozić spanielka. Pisałam już z nią. Nie ma możliwości transportu dwóch psów na raz. W grę wchodzą dwa odrębne transporty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']Musze rano wstac, ale nie moglam sie polozyc, dopoki nie dokrecilam wszystkiego do konca.
Otoz tak:
przywiescie psa jak najszybciej do Warszawy. Bedzie mieszkal u mnie, a zaopiekuje sie nim moja znajoma. Ona i moj sasiad pojada do Garncarza ( maja doswiadczenie, byli kilka razy z moimi psami w tej klinice ). 17 listopada przyjedzie do Warszawy moja corka i zostanie z malym 2 tygodnie, do 1 grudnia, a od 4 grudnia ja bede miala dyzor. Miedzy 1 a 4 opieke ma znowu moja znajoma. Od 7 do 15 grudnia jest z psem znowu moja znajoma. Potem musimy miec dla malego nastepny domek. Oczywiscie caly ten pobyt u mnie jest za darmo ( ze znajoma rozlicze sie sama ).[/QUOTE]

Li, jesli jest taka potrzeba, mam do konca grudnia tydzien wakacji do wykorzystania (nie mogé przeniesc wiécej niz 10 dni, wiéc muszé wykorzystac nadwyzké). Chétnie przyjechalabym do Warszawy (to moje ulubione miast w Polsce), zajác sié dziadziem a przy okazji dogládnác kilka innych "psich" spraw na miejscu :)

Link to comment
Share on other sites

Emilia, kiedy mozesz jechac? Dla siebie mam juz bilet, ale corce jeszcze nie wykupilam. Podaj tel do Ciebie.

DODAJE
Na terierkowie ktos napisal, ze maly nadaje sie tylko do uspienia. Ja jestem przeciw. Przynajmniej chce uslyszec opinie wetow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']
Na terierkowie ktos napisal, ze maly nadaje sie tylko do uspienia. Ja jestem przeciw. Przynajmniej chce uslyszec opinie wetow.[/QUOTE]

jak można na podstawie zdjęć twierdzić i oceniać czy pies jest do uśpienia??? tylko dlatego że jest stary???
idąc tym tropem należałoby uśpić chyba połowę schroniska :/


Jutrzejszy transport ze spanielem nie wchodzi w grę bo dziewczyna nie zabierze dwóch psów.
Najwcześniejszy "wolny" dzień to piątek, jeśli nazbieramy na paliwo.

Tylko pytanie co potem? Jeśli nie znajdzie się nic od połowy grudnia :( ?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co bedzie po 15 grudnia. Wiem tylko, ze pies musi byc natychmiast zabrany do weta i ew leczony. Jezeli rokowania beda niedobre i pies cierpi z nadcisnieniem w ochach lub inna wada, to nalezy go uspic. Ale trzeba to zrobic w domu, gdy pies lezy na kolanach u czlowieka, z glaskaniem ( jezeli lubi). Zostawienie welsha w takim stanie w schronisku to barbarzynstwo. Albo opieka albo uspienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='modliszka84']jak można na podstawie zdjęć twierdzić i oceniać czy pies jest do uśpienia??? tylko dlatego że jest stary???
(...) Tylko pytanie co potem? Jeśli nie znajdzie się nic od połowy grudnia :( ?[/QUOTE]
Aguś, jakbyś dogo nie znała. Diagnozą zza ekranu się nie przejmuj, szkoda nerwów.

Co później... wiem, że trzeba mieć plan awaryjny ale i dać mu czas na wyłonienie się. Nigdy jednak o czym obie wiemy, a przynajmniej na ogół, nie jest tak, że w tak gardłowych sprawach plan jest od A do Z dopracowany.

[quote name='li1']Nie wiem co bedzie po 15 grudnia. Wiem tylko, ze pies musi byc natychmiast zabrany do weta i ew leczony. Jezeli rokowania beda niedobre i pies cierpi z nadcisnieniem w ochach lub inna wada, to nalezy go uspic. Ale trzeba to zrobic w domu, gdy pies lezy na kolanach u czlowieka, z glaskaniem ( jezeli lubi). Zostawienie welsha w takim stanie w schronisku to barbarzynstwo. Albo opieka albo uspienie.[/QUOTE]
Zgadzam się bez dwóch zdań.

Link to comment
Share on other sites

li1 - oczywiście zgadzam się z Tobą i zgadzam się, że każdy kolejny dzień dla tego psa w schronisku to barbarzyństwo....

Boję się tylko, że zostaniemy z psem bo ludzie przestaną się interesować jeśli już będzie "bezpieczny".
Jutro pies idzie do weta w Pabianicach, będzie miał od razu zrobioną morfologię z biochemią - dlatego wszelkie wpłaty się liczą.
Możliwe, że w czwartek lub piątek mógłby pojechac do Wawy - podaj mi proszę w której części miasta masz mieszkanie. Fajnie by było gdybyśmy mogły jeszcze porozmawiać.

Link to comment
Share on other sites

ok jestem jestem i staram się to jakoś ogarnąć ale ciężko

na wstępie może imię...[B]Basik[/B]?zaproponowała mi je jedna pani z fb i w sumie pozytywne ma brzmienie:)

jutro ze spanielem napewno nie pojedzie, bo dziewczyna sama nie zabierze 2 psów, ale mam transport darmowy w jakiś inny dzień więc martwić się nie musimy. Zawsze się coś wymyśli.

Kurcze nie bardzo lubie takie układy gdy wszystko jest dograne na styk, a co w razie awarii? Li te osoby będą tam z nim mieszkały?czy tylko przychodziły na karmienie?
reasumując czy dobrze rozumiem rozpiske opieki nad seniorem:
do 17.11 - znajoma (jakaś)
17.11-1.12 - córka li1
1.12-4.12 - znajoma
4.12-7.12 - li1
7.12-15.12 znajoma
???????

kurcze to minie jak z bicza strzelił a co później?:( a co jeśli któraś osoba nawali?

emilia a ty kiedy byś była?

li1 zadzwoń do mnie proszę jeśłi masz taka mołżiwość bo nie lubię takich spraw załatwiać w internecie. Nr tel podam ci na pw

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']Podaj numer na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Mam w rezerwie inne osoby, ktore moga byc u mnie w mieszkaniu. Rozmawialam z Emilia, przyjedzie na tydzien, zaraz zastanowie sie w jakich dniach. Opiekunowie beda u mnie w mieszkaniu.
Chata znajduje sie w kwadracie Piekna, Emili Plater, Wilcza, Poznanska.[/QUOTE]

hehe, potwierdzam. Mam 5 dni roboczych wolnego (soboty nie pracujemy), wiéc mogé byc w dowolnym terminie poczynajác od soboty w przyszlym tygodniu (moze nawet piátku pozno, jesli sá loty o 20 wieczorem akurat) i zostané do soboty lub niedzieli kolejnego tygodnia. termin mi obojétny, byle jakos do swiát, nawet na styk :)

EDIT: cudowna lokalizacja! Bardzo blisko do mojego ulubionego starego miasta i zamku!

Link to comment
Share on other sites

Moje dziecko moze byc w Warszawie juz 11, w piatek. Wyjechalaby 23, w srode. Emilio, gdybys przejela paleczke od Amandy, to maluch bylby te pierwsze tygodnie z Wami.

11-23 listopada-Amanda
23-30 listopada-Emilia
01-04 grudnia znajoma
04-07 grudnia Li1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...