Jump to content
Dogomania

Ślepy Basio - Terier walijski POTRZEBUJE KOCHAJĄCEGO DOMU !


piechcia15

Recommended Posts

sprawa z Basikiem jest niezwykła:

- po dzisiejszej wizycie u weta okazało się że pies ma bielutkie zęby! wg naszej wetki może mieć ok 5-6 lat! nie wiadomo co jest przyczyną tego, że nie widzi i nie słyszy... najprawdopodbniej jakieś urazy mechaniczne. Wg niej oko prawdopodobnie będzie do usunięcia.
- pies waży 8 kg, jest strasznie chudy
- Basik jest teraz u piechci, a na czwartek wieczór mamy załatwiony transport - nasze koleżanka jedzie do Otwocka i zabierze Basika

Także to chyba nie jest jednak dziadek, nie wiem na jakiej podstawie dali mu w papierach w schronisku 12 lat. Dowiedziałam się też, że do schroniska trafił po jakimś wypadku i to cud że przezył...
Poza tym, po wyleczeniu oka i całego psa trzeba mu będzie pręznie szukać domu!

Link to comment
Share on other sites

a ludzie z tamtego forum mają chyba coś nie tak z głową...
swoją drogą też bym chciała mieć umiejętność żeby przez ekran komputera ocenić ile będzie kosztowało leczenie, to że pies przeżyje bądź nie przeżyje narkozy, ile ma dokładnie lat albo ile będzie trwało leczenie - to nieoceniona umiejętność, tylko pozazdrościć :cool3:

no a poza tym ze zdziwiniem czytałam te posty osób, które wydają się być miłośnikami zwierząt - no w końcu na forum związanym z psami piszą :

[quote]
Ja niestety też uważam, że lepiej dla tak starego i chorego psa - uśpić go, a w domu chętnym na przygarnięcie biedy umieścić innego schroniskowego biedaka.
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=2]Terriermania[/SIZE][/B]
[SIZE=1]Moderator[/SIZE]
[SIZE=1][IMG]http://picsrv**********/images/avatars/t/terierkowo/466582264e31df4086731.jpg[/IMG][/SIZE]

[URL="http://bliziutko.pl/"][SIZE=1][COLOR=#006699]Kto mieszka za sciana[/COLOR][/SIZE][/URL]
[SIZE=1]Dołączył: 28 Lut 2007[/SIZE]
[SIZE=1]Posty: 2370[/SIZE]
[SIZE=1]Przeczytał: 244 tematy[/SIZE]

[SIZE=2]To ja będę przyjemna, naszym zdaniem pomoc dla tego psa byłaby meczeniem zwierzęcia i mija sie z celem, w myśl "stanu wyzszej konieczności" jestesmy za eutanazją, gdyż będzie ona dla psa bardziej korzystna i zdecydowanie bardziej pomocna.[/SIZE]
[SIZE=2]_________________[/SIZE]
[SIZE=2]"Posiadanie psa jest jak tęcza.Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim."- Carolyn Alexander[/SIZE]

[SIZE=2]_____________________________________________________________________[/SIZE]


[SIZE=2]To nastepny wpis na terierkowie. [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

imię już ma - BASIK.

Co do kosztów to nie wiadomo. Czasem wizyta jest bezpłatna, ale my byłyśmy już z jednym psem i zapłaciłyśmy chyba 80 czy 90 zł.
Trudno teraz ocenić. Lekrz oceni to dalej.
Nie wiem ile też wyniosła dzisiejsza wizyta i weta - sama morfologia z biochemią to min 70 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1'][B]Mejla wyslalam.[/B]
Wizyta w klinice Garncarza zamowiona na sobote,12 listopada, godz 10 40.[/QUOTE]

buu, ale nie do domu :( Jak wrócisz dzis na dogo to przeslij mi na yahoo pls. Ratler (ja) do jutra padnie :)

He, to jak on taki mlody to po liftingu bédzie rozchwytywanym pieskiem dla eleganckiej paniusi z wlosami pasujácymi do nowej fryzury naszego przystojniaka! Zawsze tak jest z kudlaczami jak im obetná fryzury jak wyrzezbione z gliny :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']
DODAJE
Na terierkowie ktos napisal, ze maly nadaje sie tylko do uspienia. Ja jestem przeciw. Przynajmniej chce uslyszec opinie wetow.[/QUOTE]

Pies w stanie jaki został przedstawiony na poczatku czyli: 10-12 lat, wycieńczony, jedno oko do usunięcia nie rokował na przyszłość i humanitarnym sposobem udzielenia mu pomocy byłaby eutanazja.

Na moje dwukrotne pytanie odnosnie badań krwi lub usg/rtg (pytałam 6 i 2gi raz 7go) odpowiedź otrzymałam dopiero dzisiaj, ze o 18tej będzie u weterynarza.
Więc nie dziw się, nie lubimy jak ktoś "karmi" swoja empatię kosztem cierpiącego psa :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']Ty , wplac forse na Basika i nie odzywaj sie, bo co wpis, to wieksza tragikomedia.
A watku na dogo czytac nie mogla od razy? Przeciez byl podany zaraz na pierwszej stronie terierkowa.[/QUOTE]

Nie muszę na niego płacić, a na pewno Ty mnie do tego nie zachęcasz. Miło jednak, że całkiem zdjęłaś maskę super pomocnicy o ogromnej empatii, na koszt impertynenckiej dziewuszki, której wypowiedziom daleko do kultury.

Nie rokuje na przyszłość to znaczy, ze zycie w takim stanie byłoby dla tego psa cierpieniem, ale przepraszam, rzeczywiscie mogłam usciślić, a nie uzywac fachowego języka weterynaryjnego.

Ciekawa jestem Li1 dlaczego nie zacytowałas mojego postu, sprzed niemalże dwóch dni, gdzie napisałam, ze oko trzeba będzie prawdopodobnie usunąć (prawdopodobnie, bo najlepiej bezie to wioedziala osoba bezposrednio ogladajaca psa, a nie ze zdjęć) i tego z dzisiejszej nocy, gdzie pisałam o opinii znajomego lekarza wet. Dlaczego tych nie? Czyżby dlatego, ze okazały się zgodne ze stanem faktycznym? Brawo, szkoda słów.

Link to comment
Share on other sites

jestem jestem dopiero teraz
nie czytałam terierowego forum bo i tu mam dość wrażeń, ale za takie diagnozy bardzo dziękujemy, zawsze wzbogacają człowieka o nową wiedzę...o ludziach...

Basik okazał się ok 6latenim całkiem żwawym terierkiem:) na smyczy maszerował tak dziarsko że zadyszkę załapałam:)
W boksie ze stresu niestety gryzł i atakował:( musiałam zarzucić na niego smycz i koc i tak go wyniosłam, dopiero na spokojnie przy aucie się zakolegowaliśmy:)
Ma zrobioną biochemię (może jutro już będą wyniki), obcięte pazury i generalnie został "obmacany":) Waży 8,5kg. Wg lekarza i w sumie mnie raczej napewno nie widzi, lub tylko jakimś skrawkiem jednego oka, może jakieś Cienie, bo do drzwi dziarsko leci:) Chyba też jest głuchy, ewentualnie gdzieś mu coś dzwoni, bo czasem jakby reagował na cmokanie. Albo nie chce słyszeć.
Niestety okazuje się że nie znam siebie aż tak dobrze i nie umiałam go oddać z powrotem do schronu:( a więc wylądował u mnie i od razu na głęboką wodę, bo go wykąpałam, gdyś fetor jakim emanował był nie do zniesienia, a jestem dość wyrozumiała:) obcięłam kilka kołtunów i tu już cierpliwość panicza się skończyła bo warknął i dałam mu spokój:) Teraz śpi jak zabity, wypił pół michy wody, ale jedzenia nawet nie tknął:( nawet pasztetowej:( a miał do dyspozycji i sucha karmę i morką:( Zostawiłam bo może w nocy zje. Słychać jak mu kiszki marsza grają.

Jest chyba tak słaby że u weta na stole leżał plackiem i w wannie też najpierw siedział, a potem leżał:(

Wetka powiedziała że jej jest ciężko stwierdzić czy jest ślepy od zawsze czy np. w skutek tego wypadku tak mu sie porobiło. Mówiła, że ma w oczach jakies tam poprzerastane ślady, czyli starsze sprawy, pełno popękanych naczynek. zaćmę, a to chore oko to masakra, jak dla niej to do usunięcia:(

On będzie ładnym welshem jak przytyje choć 3-4kg.

Aga zmień może w tytule przelewu na "Basik" bo skoro ma już imię to niech tak będzie, aczkolwiek to bez znaczenia i tak pieniądze dojdą.

Kurcze teraz tak myślę, ze nie wiem czy dobrze dla jego psychiki i samopoczucia jak opiekunki będą się tak szybko zmieniać:( on jest dość nieufny:( jak wróciliśmy do domu i chwilkę odsapnął to już merdał na mój widok...to było słodkie:):)

aha za dzisiejszą wizytę zapłaciliśmy 1zł do puszeczki:) ...z resztą naszej:) ZA CO BARDZO DZIĘKUJEMY!!

a co do kolejnych wizyt i kosztów to zobaczymy, póki co nie wiemy na czym stoimy. Zobaczymy w sobotę.

Tylko Li1 z kim ja mam się rozliczać jak przekazywać kasę na wizytę i komu?? jest ktoś z Polski kto z kim będę mogła się zawsze skontaktować i kot będzie tam wszystko trzymał w szachu?:)

[B]I KONIEC TYCH KŁÓTNI CZY NAWET WYMIANY ZDAŃ BO SZKODA TU MIEJSCA NA TO!! CIIIISZAAAA[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1'](...) I co zrobic w takim wypadku?[/QUOTE]
Nic, siła wyższa. To i tak lepsze niż to, co miał. Poza tym... niewykluczone, że stresowa, nieufna reakcja to jeszcze wynik niepewności schroniskowej, może być kiepsko z tą nieufnością ale nie musi. Czas to pokaże.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...