Jump to content
Dogomania

Lola przegrała z chorobą....


malvaaa

Recommended Posts

Malvaaa jak się na to nie zwraca uwagi to można objawy pominąć,np gorączkę czy mniej twarda qpe(kopiec kreta to owa qpa).
Lola na tą chwilę nie dostaje żadnego środka na stawy, wspomniany wcześniej lek czy zastępstwo na jakiś czas jest w pierwszej kolejności potrzeb.
Gdyby lekarz miał owe tabletki to bym je zapewne kupiła dokładając cześć środków od siebie, niestety są na zamówienie.
Z tego co mi wet mówił preparatów jest duży wybór, ceny różne a ten polecony przez niego najlepszy i za rozsądna cenę.

Psy i koty poszły siii, zimno na dworze, szybko im dupki zmarzną :D

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny nadal maja duże zapotrzebowanie na wodę kolo 3l na dobę.
Dla tego często siusiają :)
W dodatku Tobi to jeszcze szczenior i pęcherz słabej jakości :p
Wszystkie jakby się umawiały wylegają z posłań i zaczynają się kręcić, piszczeć.
Jak otwieram drzwi od domu to słuchać jakby stado koni biegło a po chwili szum "wody".

Loli gorączka przeszła, Fortuna też doszła do siebie.
Dostały dziś jabłka-długo badały co to i czy nadaje się do jedzenia.
Fortuna wsunęła 1/4 jabłka, Lola wyciamkała sok, miąższ został.
Jutro dam im po bananie jak nie będzie żadnych nie pożądanych objawów po jabłku.

Link to comment
Share on other sites

jesli chodzi o jablko to cos o tym wiem, moj pies nigdy nie był zarlokiem, nigdy nie zebrał ale jak sie jadlo jablko to nie bylo zmiluj sie, od razu wielkie oczy i mina ,podziel sie' :)

cioteczki blagam porozsylajcie bazarek gdzie sie da... na razie tylko osoba kupila szalik :(

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy od godziny na dworze. nikt nie chce wracać do domu.
Słońce świeci... grzeją dupki łapiąc ostatnie promienie:)
Chyba się wyrzucę z łóżka i pójdę grabić liście :p mam przecież tylu pomocników:evil_lol:

U mnie tylko Tobi je marchew reszta robi selekcje wybierając zebami i wyrzucajac za obreb miski.
Dlatego chce je przetestować z owocami.

Link to comment
Share on other sites

W ramach podnoszenia Dziewczynek:
Psie gusta jeśli chodzi o warzywa i owoce są przedziwne. Moja pierwsza sucz przez cał 18 lat swego życia dojadała wszystkie ogryzki po jabłkach (oprócz całych jabłek, które kradła). Za to nienawidziła zielonego groszku. Kiedyś poukładała dokładnie oblizane ziarenka wokół miski (były w zupie, chyba ze 40 szt). Z kolei Casta da się pokroić za mandarynki, ale nie trąci jabłka, banana czy surowej marchwi. Czata - istota wszystkożerna - potrafiła przy straganie kraść ze skrzynek wszystkie owoce, bez wyjątku, a z warzyw buraki i marchew. W domu pod naszą nieobecność wsunęła ok. kilograma moreli, a pestki leżały wokół posłania. Gdy byłam jeszcze w podstawówce, mieliśmy kundla Tarzana (trochę w typie belga lub czarnego DON-ka). Ten numerant potrafił wejść na drabinę i zjadać czereśnie bezpośrednio z drzewa (jak już ogołocił gałęzie, do których dosięgał z ziemi). Objadal też maliny jak, nie przymierzając, niedźwiedź (naginał i przytrzymywał łapą)
Cieszę się, że Dziewczynki się aklimatyzują.

Link to comment
Share on other sites

No ładnie, podobno najłatwiej przyzwyczaić do warzyw i owoców od szczeniaka, które też same z siebie wykazują zainteresowanie zieleniną.
Ja muszę im jakoś urozmaicić dietę.
Wiem, że lubią pomidory, przepadają za ciepłymi(bez skórki).
Wczoraj dostały też po dwa surowe jajka, trzęsły się jak galaretki licząc na więcej.

Link to comment
Share on other sites

Ale jest tych wątków do oblecenia, nie nadążam.

Jak o 4 rano można wstać, nie wiem, nie cierpię tego.

Jeszcze w nocy na chwilę wypuścić psy to mi się zdarza ale na dobre to horror :(

Przyznaję się, opóźniłam się z zakupem karmy i tego na stawy, ale wiem, ze jedzą gotowane to nie miałam ciśnienia ;)
Wszystko z braku czasu. Zamówię, obiecuję :)

Link to comment
Share on other sites

Cosik im pstryknę jak się zwlokę z łóżka.
Aparat wysłałam na gwarancje-zajęło mi to tylko 1,5mc:)
Wiec zdjęcia na ta chwile z telefonu.


Tak wczoraj pilnowały domu.
[URL]http://imageshack.us/photo/my-images/256/zdjcie026f.jpg/[/URL]

Fortuna tyje powoli, dużo biega wiec i traci energie:) Jest mniej koścista przy zebrach, czuć jak sie ja dotyka tłuszczyk, nie są to juz same kosci.
To bardzo aktywny pies. Szkoda,że nie można jej trochę tłuszczyku pod skore wlać :)

[U][IMG]http://imageshack.us/photo/my-images/256/zdjcie026f.jpg/[/IMG][IMG]http://imageshack.us/photo/my-images/256/zdjcie026f.jpg/[/IMG][/U]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jaką karmę im zamówic? Mają cały czas jeść gotowane? Jeśli tak to wezmę zwykłą na podmiankę ;) a jak już dla nich to jakąś bogatszą chyba, wyniszczone są.

Dziewczyny, jakby któraś miała przypadkiem czas, rozsyłajcie trochę wątek. W końcu to naprawdę biedne, ledwo ocalałe psy a tu zupełnie pusto :( i zero pomocy. :(

Link to comment
Share on other sites

Lola nie ma zębów(trzy kły, reszta to dziąsła) ale dzisiejszej nocy dała wiwat Fortunie.
W nocy je wypuszczałam i po powrocie Lola zaatakowała Fortunę.
Do tej pory wszystko było ok. Co widać na załączonym wyżej zdjęciu.
Nie przejawiała agresji na zasadzie gryzienia a niezadowolenie pokazywała mrucząc.
W konsekwencji tego Fortuna ma ranę na policzku, odkażona, jeśli do jutra się ładnie nie zasklepi wizyta weta umówiona.
Odizolowałam je na stale, mieszkają w innych pomieszczeniach, pomimo nocy Loli "złość" na Fortunę nie minęła, jak ja widzi to wpada w szał.
Lola w stosunku do reszty towarzystwa nie wykazuje złych emocji.
O co poszło tego nie wiem, tym bardziej, że byłam pewna, że po nocy jej przejdzie.
Fortuna nie przepuściła Loli w drzwiach(pokazała brak szacunku) ale aż tak głęboko idące przemyślenia i inteligencja psów mnie poraża wiec wole nie gdybać co się wydarzyło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...