Jump to content
Dogomania

Lola przegrała z chorobą....


malvaaa

Recommended Posts

[quote name='chauwa']Uffff...
Już po pierwszej wizycie weterynarza.
Dziewczyny bardzo się bały ale zniosły dzielnie wszystkie badania.
Mają już swoje książeczki.
Koszt wizyty 175zł.
Od Malvy dostałam 184zł. Zostało im u mnie 9zł.

Weterynarz u Loli stwierdził problemy z biodrami o czym pisałam już wcześniej po własnych obserwacjach.
Zalecił zakup tabletek na powyższe schorzenie w cenie 75zł (ilość na 3mc leczenia), dodatkowo dają komfort jeśli psa boli przy chodzeniu, w jej przypadku jest to pewne bo powłóczy nogami po dłuższym leżeniu w bezruchu(sen).
Zakup zostawiam do decyzji zainteresowanych.
Określił jej wiek na większy niż 8lat(ciężko stwierdzić przez brak 80% zębów).

Fortunie nic nie dolega, nie wliczając wychudzenia i panicznego leku przed obcymi.
Jak dojdzie do normalnej wagi 30kg (teraz wazy trochę ponad 20kg) będzie pięknym psem:)[/QUOTE]

Mogłabyś napisać co było przy nich robione, jakie dostały leki itd? Co się mniej więcej składa na 175 zł?

I nazwę leku, który zalecił Loli? Zorientuję się czy mam lub jest jakieś dojscie albo odpowiednik.
Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysza 1']Mogłabyś napisać co było przy nich robione, jakie dostały leki itd? Co się mniej więcej składa na 175 zł?

I nazwę leku, który zalecił Loli? Zorientuję się czy mam lub jest jakieś dojscie albo odpowiednik.
Dzięki.[/QUOTE]

Szczepienie na wirusówki 40zł x2------>80zł
Tabletki na odrobaczenie. 6szt x7zł--->42zł
Witaminy 15zł
Dojazd do mnie---40zł

Ja dałam wcześniej im po jednej tabletce na odrobaczenie, muszę to powtórzyć bo za mała ilość na ich wagę.

Co do leku dla Loli zalecił właśnie ten BIOWET Bioarthrex ale można go kupić taniej-u niego drożej przez fakt sprowadzania leku.

Ofkors faktura do wglądu jak mi ją przywiezie :)
Tak jak sie umawiałam z Malvaaa na PW , będę wysyłać je poczta-teraz pytanie gdzie i do kogo?

Link to comment
Share on other sites

Co można robić z psami w warunkach domowych?

Skupił się na Loli i na badaniu jej łapek, obmacał czy ją bolą.
Dała sygnał, że tak, nie była zadowolona z dotykania.
Mam uważać by nie leżała na zimnie.

Fortunę wymacał, na ta chwile nic u niej nie stwierdził oprócz wychudzenia.

Mam im gotować jedzenie, na razie bez suchej karmy.
Zresztą u Loli i braku w uzębieniu taka dieta jest lepsza bo nie będzie połykać całych kawałków jedzenia.
Jedzenie suchej karmy bez gryzienia może spowodować wzdęcia i trudności z trawieniem, przy ich stanie zdrowia lepiej tego unikać.
Obejrzał badania krwi, nie zalecił ponownych bo wraz z osiągnięciem odpowiedniej masy kolejne badania będą nie potrzebne. Chyba, że ktoś się uprze robić je ponownie. Dla niego to nie potrzebne wydatki.

Edit:
Przypomniało mi się( za dużo wrażeń na jeden dzień).
Wet próbował zajrzeć pod "ogon" Fortuny ale nie dała się.
Złapałam wcześniej jej siki i na oko wyglądały ok.
To tak nawiasem wcześniejszych obaw o jej pęcherz. Pewnie gdyby to było zapalenie to by posikiwała.
Przy okazji bycia na sterylkach można obadać to bardziej.

U Fortuny sterylka najwcześniej za 2-3tyg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chauwa']Szczepienie na wirusówki 40zł x2------>80zł
Tabletki na odrobaczenie. 6szt x7zł--->42zł
Witaminy 15zł
Dojazd do mnie---40zł

Ja dałam wcześniej im po jednej tabletce na odrobaczenie, muszę to powtórzyć bo za mała ilość na ich wagę.

Co do leku dla Loli zalecił właśnie ten BIOWET Bioarthrex ale można go kupić taniej-u niego drożej przez fakt sprowadzania leku.

Ofkors faktura do wglądu jak mi ją przywiezie :)
Tak jak sie umawiałam z Malvaaa na PW , będę wysyłać je poczta-teraz pytanie gdzie i do kogo?[/QUOTE]

Do mnie, podam Ci adres na pw.
Uzgadniałaś z Malvą szczepienia?
Ja wiem, ze nie mozna się słuchać wielu osób ale Fortuna jest w takim stanie, że chyba dużo za wcześnie u niej na szczepienie.
Ale nic, juz po wszystkim ;)

Dzięki za wyjaśnienie.

Link to comment
Share on other sites

Tak uzgadniałam z Wami oboma przez telefon.
Według wyników badań nic nie stało na przeszkodzie ją szczepić.
Jest u mnie 5dzien i waga idzie w góre, nie jest to już ten sam pies co w niedziele, nabiera ładnie ciałka.
Jutro zrobię zdjęcia dziewczynom.


Edit:
I takie info od siebie :) na widok czekolady skaczą pod sufit, szkoda, że jeść nie mogą, chyba im kupie taka dla psów :)

Link to comment
Share on other sites

ciotki wet chyba wie czy szczepic czy nie w takim stanie, ja wetem nie jestem wiec powinnysmy zaufac komus kto sie zna :) oprocz wychudzenia nic sie z nią nie dzieje. przypiera na wadze wiec wszystko jest ok...

to trzeba ją wykąpać, tylko trzeba uwazac zeby jej nie przewiało...

a te tabletki tańsze to ile kosztują?

Link to comment
Share on other sites

Coś kolo 60zł, podobno najlepsze ze wszystkich firm, sam ma 2 pacjentów z problemami stawowymi i podobno dają najlepsze efekty z wszystkich jakie podawał psom.
Z kąpielami zaczekam do następnego tygodnia, daje mi się czesać wiec powoli jej to tam, że tak się wyrażę rozmiękczam(przy skórze skorupa).
Mydło szare lub salicylowe podobno najlepsze, bez żadnych psich szamponów które mogą uczulać.

Link to comment
Share on other sites

Przeszkadza ale wolę nie ryzykować żeby się nie zaziębiły.

Ogólnie jest ok, nadal dużo śpią, wybrykały się dzisiaj na dworze.
Merdaja gongonami, sepia jedzenie i kradną z blatu masło :D

Lola z wiadomych przyczyn chodzi powoli jak żółwik, Fortuna zaczyna się przyzwyczajać do nietypowej sytuacji i jest coraz pewniejsza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...