Jump to content
Dogomania

Manifestacja przeciwko FABRYCE PSÓW w WOJTYSZKACH 09.11.2011 Sieradz


Potter

Recommended Posts

[quote name='Boycio']Schroniska komunalne i rozmaite fundacje żyjące z odpisu też to robią.

Mam pytanie ogólne do szanownych dyskutantów:

Czy wy przychodzicie na to forum, żeby sobie ponarzekać, jak to w tych Wojtyszkach jest źle i poodprawiać egzorcyzmy nad Siemińskim jako wcieleniem szatana, czy też chcecie szukać rozwiązań, które byłyby do zaakceptowania i jeszcze przyniosły korzyść innym?[/QUOTE]
Zmniejszenie liczonosc zwierzat w schronisku mozna poprzez :
Zamkniecie schroniska (w zadnym przypadku likwidacja)i rozpoczac reklame socjalnych zwierzat, do adopcji, poprzez programy w telewizji ,festyny,przedstawienie psow w gazetach.
Zredukowac ilosc gmin dostarczajacych psy
Zmusic gminy do budowy malych schronisk np dla 3-4 gmin
Zatrudnic psich trenerow do pracy z nie adopcyjnymi psami
Przekazanie do roznych schronisk zwierzat jest bezsensowne z powdu przepelnien
Przekazanie psow do nowo wybudowanych schronisk ,ktore powinny odciazyc wojtaszkowe schronisko

Link to comment
Share on other sites

Rozwiązanie stosowane w Gminie Wadowice:
(cytat z artykułu Eweliny Żebrak z Gazety Krakowskiej)

[B]Wadowice to jedna z nielicznych gmin w Polsce, gdzie strażnicy miejscy pełnią dodatkowo rolę "poszukiwaczy adopcyjnych rodziców" dla bezdomnych psów.

- W tym roku mieliśmy już około 40 bezdomnych psiaków - mówi Tadeusz Frasunek. - Dla 30 znaleźliśmy dom. W ten sposób działamy nieprzerwanie już od ośmiu lat.

Straż miejska posiada dwa kojce, w których tymczasowo przebywają zwierzęta. W tym czasie urzędnicy i strażacy poszukują dla nich domu.

- Wszystkie koszty, czyli szczepienia, odrobaczania czy sterylizacji pokrywane są z budżetu gminnego - mówi Frasunek. - Uważamy, że oddanie psa do schroniska nie załatwia problemu, dlatego wzięliśmy to na swoje barki.

Strażnicy decyzji nie żałują. Mimo że doszły im przez to dodatkowe obowiązki, wiedzą, że działają w słusznej sprawie[/B]

[I]Babica, powiat wadowicki: porzucony Dżeki nie ruszał się z miejsca przez dwa tygodnie[/I]
Ewelina Żebrak, Polska Gazeta Krakowska, aktualizacja: 2011-11-19 00:24
[url]http://wadowice.naszemiasto.pl/artykul/1167229,babica-powiat-wadowicki-porzucony-dzeki-nie-ruszal-sie-z,id,t.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boycio']Rozwiązanie stosowane w Gminie Wadowice:
(cytat z artykułu Eweliny Żebrak z Gazety Krakowskiej)

[B]Wadowice to jedna z nielicznych gmin w Polsce, gdzie strażnicy miejscy pełnią dodatkowo rolę "poszukiwaczy adopcyjnych rodziców" dla bezdomnych psów. [/B]

[B]- W tym roku mieliśmy już około 40 bezdomnych psiaków - mówi Tadeusz Frasunek. - Dla 30 znaleźliśmy dom. W ten sposób działamy nieprzerwanie już od ośmiu lat. [/B]

[B]Straż miejska posiada dwa kojce, w których tymczasowo przebywają zwierzęta. W tym czasie urzędnicy i strażacy poszukują dla nich domu. [/B]

[B]- Wszystkie koszty, czyli szczepienia, odrobaczania czy sterylizacji pokrywane są z budżetu gminnego - mówi Frasunek. - Uważamy, że oddanie psa do schroniska nie załatwia problemu, dlatego wzięliśmy to na swoje barki. [/B]

[B]Strażnicy decyzji nie żałują. Mimo że doszły im przez to dodatkowe obowiązki, wiedzą, że działają w słusznej sprawie[/B]

[I]Babica, powiat wadowicki: porzucony Dżeki nie ruszał się z miejsca przez dwa tygodnie[/I]
Ewelina Żebrak, Polska Gazeta Krakowska, aktualizacja: 2011-11-19 00:24
[URL]http://wadowice.naszemiasto.pl/artykul/1167229,babica-powiat-wadowicki-porzucony-dzeki-nie-ruszal-sie-z,id,t.html[/URL][/QUOTE]
Gdyby to moze byla straz dla zwierzat .
Wiesz adoptowac to mozna ,ale nie liczy sie statystyka adopcjyjna tylko jakosc adopcji.Nie mama zaufania do tykich adopcji .
Tak sie zastanawiam ,a co sie dzieje, kiedy psow wiecej przjdzie do tej przechowalni ,miejsc zabraknie ,a nikt nie zaadoptuje psow?
bardzo pochlebne jest ,ze gmina finasuje szczepienia ,bad.wet,kastracje .Tak powinno byc ,to po latach populacja psow by znacznie spadla no i smiertelnosc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Gdyby to moze byla straz dla zwierzat .
Wiesz adoptowac to mozna ,ale nie liczy sie statystyka adopcjyjna tylko jakosc adopcji.Nie mama zaufania do tykich adopcji .
Tak sie zastanawiam ,a co sie dzieje, kiedy psow wiecej przjdzie do tej przechowalni ,miejsc zabraknie ,a nikt nie zaadoptuje psow?
bardzo pochlebne jest ,ze gmina finasuje szczepienia ,bad.wet,kastracje .Tak powinno byc ,to po latach populacja psow by znacznie spadla no i smiertelnosc.[/QUOTE]

Zgadzam się z twoim brakiem zaufania do statystyk, gdzieś przeczytałam, że gdyby opierać się na statystykach, to przeciętny człowiek miałby po jednej piersi i jednym jądrze.

Mimo wszystko widzę tu modelowe rozwiązanie. Gmina Wadowice sama zajmuje się bezdomnymi psami. Strażnicy miejscy nie udają, że bezpańskich psów nie ma. To był przecież powód, dla którego prezes Medora popsuła sobie stosunki ze swoim Urzędem Miasta.
Zwróć uwagę na fragment:
[I]Straż miejska posiada dwa kojce, w których tymczasowo przebywają zwierzęta. W tym czasie [B]urzędnicy i strażacy [/B]poszukują dla nich domu. [/I]

W atrykule nie ma mowy o tym czy adopcje są kontrolowane i w jaki sposób. Przypuszczam jednak, że nie oddają psów bez bacznego przyjrzenia się osobie adoptującej, bo wiedzą, że jak pies znowu znajdzie się na ulicy, to do nich wróci. Z pewnością są otwarci na pomoc ze strony wolontariuszy i organizacji pozarządowych.
Artykuł jest krótki, nie napisano, co dzieje się z psami, dla których mimo wszelkich starań przez długi czas nie udało się znaleźć domu.
Jasne, schronisk nie da się uniknąć, niektóre „nieadopcyjne - niesocjalne“ psy wymagają pracy z trenerem i poszukiwanie dla nich odpowiedzialnego domu trwa odpowiednio długo. Chore psy trzeba leczyć i izolować itd. Dwa kojce to mało, akurat tyle, żeby przetrzymać kilka psów przez krótki czas.
Przede wszystkim jednak gmina nie spycha problemu na inną jednostkę.

Kto mieszka na terenie gminy Wadowice i może zrelacjonować jak to działa?

Link to comment
Share on other sites

Pomysl tylko 2 kojce.Nie wiem jak to moze funkcjonowac,gdyz kazdy nowy przybyly pies musi przejsc kwarantanne,a co ze szczeniakami co nie moga byc z doroslymi psami,gdzie izolatka dla psow chorych ,po wypadkach?To cos nie tak.Co z kotami.Gduzie jest pomieszczenie dla psow po kastracjach i zabiegacjh.Co bedzie jak pies ma nosowka lub parwo?

Link to comment
Share on other sites

Gmina Wadowice w odpowiedzi na informację publiczną podała,że ma umowę ze schroniskiem w Nowym Targu!
Rozumiem zatem, że te kojce w Straży Miejskiej służą jako rodzaj kwarantanny, w międzyczasie psy mogą zostać odebrane przez właścicieli, lub znaleźć nowy dom, a po tym czasie, pozostałe niestety jadą do schroniska - jak każą przepisy i umowa.
Jednak takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie liczby psów wywiezionych do schronu;)
Tak powinno być w każdej gminie, która ma umowę z odległym schroniskiem!
Byłam w Nowym Targu, tam po psa może pojechać tylko bardzo zdesperowany właściciel, na dodatek zmotoryzowany, a w zimie posiadający łańcuchy na koła:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Xxxx52, na razie znalazłam tylko ten artykulik. Ja też nie wiem, jak to funkcjonuje w praktyce i czy rzeczywiście we wszystkich przypadkach tak świetnie zdaje egzamin. Można się dowiedzieć, jak to jest zorganizowane.
Na pewno potrzeba dobrej woli ze strony urzędników, straży miejskiej i współpracujących lekarzy weterynarii. W Rzgowie pod Łodzią jest niewielkie przytulisko gminne, pies – rasowy mudi, który tam trafił, przepadł bez wieści. Pani doktor weterynarii, która go oglądała nie umiała zauważyć tatuażu ani nie chciało jej się sprawdzić, czy pies ma chipa. Na brak dobrej woli i głupotę nie ma rady.

Z artykułu wynika, że w Wadowicach wypracowano jakiś sposób postępowania z bezpańskimi psami, w którym aktywny jest także Urząd Gminny i Straż Miejska. Można się temu przyjrzeć. Dlaczego od razu się krzywisz i mówisz, to nie może funkcjonować? Tekst p. Żebrak jest krótki, opisuje tylko historię jednego pieska. Informacji w nim jest mało, więc ich poszukajmy na własną rękę, zamiast od razu to skreślać.
Z pewnością istnieje przynajmniej kilka gmin w Polsce, które próbują poradzić sobie z problemem bezdomnych zwierząt i szukają rozwiązań. W szeroko pojętym regionie łódzkim niemal 100 gmin uchyliło się od odpowiedzialności i podpisało umowę z jednym przedsiębiorcą. Powstał moloch, w którym przebywa ponad 3,5 tys. psów. Uważasz, że to właściwe podejście ze strony tych urzędów gminnych?

Link to comment
Share on other sites

Epe, to, co robią w Wadowicach, to już jest coś, mają jakiś sensownie zorganizowany punkt przetrzymań, urząd i straż są aktywne. Potrzebne jest jeszcze stosunkowo niewielkie, dobrze zorganizowane schronisko w pobliżu, które obsługuje (np. jak proponuje xxxx52) tylko 3-4 gminy. Wadowice pierwszy krok już zrobiły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boycio']Epe, to, co robią w Wadowicach, to już jest coś, mają jakiś sensownie zorganizowany punkt przetrzymań, urząd i straż są aktywne. Potrzebne jest jeszcze stosunkowo niewielkie, dobrze zorganizowane schronisko w pobliżu, które obsługuje (np. jak proponuje xxxx52) tylko 3-4 gminy. Wadowice pierwszy krok już zrobiły.[/QUOTE]

To już jest "spore" coś;) Tak powinno być w każdej gminie:razz:
Wzorzec już jest, tylko naśladować!!

Link to comment
Share on other sites

xxxx52 mieszkam w niemieckiej wsi, zostało w niej jeszcze kilka gospodarstw rolnych. Chodząc z Boyem na spacery co i rusz przechodzę obok jednego z nich. Przed wielką oborą stoi buda psa, a do niej niej przyczepiepiony łańcuchem (na oko 4-5 m) wielki pies. Jeszcze nigdy nie widziałam, żeby biegał luzem choć teren jest ogrodzony. 700 m dalej stoi szkoła podstawowa. Kilkanaście kilometrów dalej stoi schronisko dla zwierząt. Niby boryka się z kłopotami. Wczoraj w gabinecie lekarskim znalazłam pięknie lśniący, kolorowy magazyn pt. "Tierschutz" (Ochrona zwierząt) wydany przez to schronisko. Wszyscy tu tak kochają zwierzątka a tego psa na łańcuchu nikt nie widzi? W oświeconych Niemczech „tradycji trzymania psów na łańcuchu“ nie ma, ale psy na łańcuchach też są.

Kara śmierci? W Niemczech kary śmierci nie ma. Skazany na dożywocie przestępca może wyjść po 15 latach z więzienia. Cóż za postępowy kraj! A znasz termin "Sicherungsverwahrung" (nie jestem prawnikiem, ale to odpowiada chyba "aresztowi prewencyjnemu")? Tych, którzy według sądu nawet po odbyciu kary ciągle jeszcze mogą stanowić zagrożenie dla społeczeństwa, można nadal przetrzymywać w więzieniu, tak prewencyjnie, bo lepiej izolować ich od społeczeństwa. Ta regulacja prawna została wprowadzona w roku 1933 (!). Ogłoszono memorandum do końca roku, trwa dyskusja co z tym fantem zrobić. Nie wszyscy chcą natychmiastowego zlikwidowania tej możliwości, tu ludzie też boją się przestępców.

Lepiej rozmawiajmy na temat psów, zamiast kłócić się o wszystko.

PS Koszerne rzeźnie dla świń??? Ortodoksyjni Żydzi nie jedzą w ogóle wieprzowiny, sądzę że nawet z koszernie zabitych świń by nie jedli.

Link to comment
Share on other sites

xxxx52 [B]Niemieckie przepisy pozwalają na trzymanie psów na uwięzi.[/B] Ograniczenia czasowego nie ma. Łańcuch pownien ślizgać się swobodnie na drucie (mowa o Laufvorrichtung) o długości co najmniej 6m i pozwalać psu odbiec na bok na przynajmniej 5m.
Być może tam drut jest, tylko z daleka widać sam łańcuch. Ten pies i tak zawsze siedzi przed budą przy wejściu do obory. Oborę z pewnością regularnie odwiedza weterynarz. Masz rację, mogę zapytać, ale ten pies siedzi na tym łańcuchu prawdopodobnie całkowicie zgodnie z przepisami…
zajrzyj do § 7 Anforderungen an die Anbindehaltung
[url]http://www.gesetze-im-internet.de/tierschhuv/__7.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

na zakonczenie tego tematu pragne podzielic sie informacja ,ze moze sa przepisy ,ale u nas nie ma zadnego psa na lancuchu ,bo od razu przyjachaly by osoby z org.prozwierzecej ,wpierw kazali by sposcic psa albo i zabraliby psa do organizacji.To nie wiem jak to jest ,ze przepis przepisem ,a w praktyce jest inaczej.(nawet kojcow tez nie ma)
to chyba sa rarytasy ,ale nie codziennosc?
Pragne sie teraz przyjezec schronisku w Korabowicach , ,gdyz zobaczylam film o tym schronisku i stwierdzilam ,ze tam moze jest "tylko" 500 psow ,ale to co sie tam dzieje jest tragedia zwierzeca nie do opisania.tam sie psy z glodu zjadaja ,szczeniaki zyja w norach i sa zjadane przez inne psy.Mysle ,ze wojtyszkowe schronisko nie jest widmem schroniska?

Link to comment
Share on other sites

Xxxx52 ty jesteś przekonana, że żyjąc w Niemczech mieszkasz w lepszym ze światów i popatrujesz z góry na Polaków. Ja jestem tu od dwudziestu lat i w ogóle nie chcę wdawać się w rozważania nad lepszością lub gorszością, ja mieszkam jedynie w innej okolicy. Tu niektóre sprawy wyglądają inaczej albo patrzy się na nie z innego punktu widzenia. Nawet w obrębie samych Niemiec można zauważyć duże różnice. Nie na darmo Wirtemberczycy powiadają „in Bayern gehen die Uhren anders“ czyli „w Bawarii zegarki chodzą inaczej“.
Ten temat lepiej rzeczywiście zakończyć. Przepraszam za OFFa.

Link to comment
Share on other sites

A co tu taka cisza ..... grobowa ? Znudziło się Wam ? To może w ramach ochładzania gorącego klimatu do poczytania :
1. Zawiadomienie o przestępstwie do Prokuratury : [URL]http://boz.org.pl/lz/wojtyszki/post_karne/zawiadomienie_x.pdf[/URL]
2. Zeznania świadków (fragmenty) : [URL]http://boz.org.pl/lz/wojtyszki/post_karne/osw_aw.pdf[/URL] , [URL]http://boz.org.pl/lz/wojtyszki/post_karne/osw_km.pdf[/URL] .
Jak komu mało może być więcej.
Chciałbym poznać stanowisko pani Ewy N. and company w/w sprawie, .... koniecznie.
Jeśliby nie otwierały się linki proszę o informację, pomogę otworzyć .... nawet oczy.

Link to comment
Share on other sites

Po raz kolejny proszę [B]ADMINISTRACJĘ [/B]Portalu Dogomania o zajęcie stanowiska ws łamania regulaminu Dogomanii przez użytkownika mac_lodz - posty na stronach 3 i 4 tego wątku. Proszę o zastosowanie regulaminowej procedury lub usunięcie postów użytkownika mac_lodz niezgodnych z regulaminem.

Link to comment
Share on other sites

Chciałam napisac coś złośliwie, ale nie potrafię po tym, co przeczytałam.Linki otwierają się świetnie, ale zawartość powala na.... cztery łapy.Niestety, coś właśnie takiego podejrzewałam, bo sa pewne granice prawdopodobieństwa.Powiem więc tylko tyle: szacunek i wsparcie z całego serca dla osób, które przestały się bać i złożyły zeznania. To daje nadzieję, że w końcu ten koszmar zwierzęcego cierpienia zacznie być tak oczywisty, że nawet urzędnicy będą musieli zareagować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilek']chciałam napisac coś złośliwie, ale nie potrafię po tym, co przeczytałam.linki otwierają się świetnie, ale zawartość powala na.... Cztery łapy.[B]niestety, coś właśnie takiego podejrzewałam, bo sa pewne granice prawdopodobieństwa.[/B]powiem więc tylko tyle: Szacunek i wsparcie z całego serca dla osób, które przestały się bać i złożyły zeznania. To daje nadzieję, że w końcu ten koszmar zwierzęcego cierpienia zacznie być tak oczywisty, że nawet urzędnicy będą musieli zareagować.[/quote]

[SIZE=5][B][SIZE=7]Takiej masakry świat nie widział -
bezprzykładna potworność ![/SIZE]
[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ja proponuję wysyłanie tych linków do włodarzy gmin, niech sobie uzmysłowią za co
przez tyle lat płacą:mad:
Tytuł wydarzenia: " Jak gminy łódzkie sprawują opiekę nad bezpańskimi zwierzętami"

To co przeczytałam w zeznaniach świadków nasunęło mi porównanie do płatnych morderców:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Epe, gdybym przytoczył to czego ja się nasłuchałem i naczytałem to furt miałbym pod domem autko z noszami i niebieskim kogucikiem. Mimo wszystko pewne opowieści, i wierzę, że prawdziwe, nie nadają się do upubliczniania. Padło już na wątkach wiele, dużo łagodniejszych przekazów i tylko to spowodowało ..... szał 'pał'. Zobaczymy co teraz. No, ale jakby co to grupa wsparcia pana LAS-a zaraz da odpór i wystawi świadectwo.
Co do włodarzy - moim zdaniem złudne nadzieje. Być może jest jakiś mikry, malutki procencik takich co mają serce i rozum w miejscach przewidzianych do tego. Jednak i taka mini-jaskółeczka chyba dużo za mała żeby ruszyć bryłę betonu. Tu trzeba innych metod. Wybuchowych !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...