Jump to content
Dogomania

Porady co do pierwszego psa.


pusia1969

Recommended Posts

Od poniedziałku do piątku mam 5-6 godzin a w wekeend prawie cały dzien tylko w niedziele do Kościoła i już no i lekcje odrobić więc w sobotę i niedzielę mam prawie cały wolny dzień .A jeśli chodzi o rodowód to spytam mamę bo to ona ta,m wszystko się pyta tej pani co będe kupowała od niej psa.Jeszcze nie weim czy mój piesek będzie miał rodowód

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W ogole według mnie Wiska powinnas sie najpierw dowiedziec wszystkiego na temat tych ras, a potem dopiero wypowiadac.
To co napisalas o retrieverach(tak sie pisze to słowo) to :shake:

Dobrze, ze nie masz w swoich rekach mojego psa, bo skoro masz takie zdanie o goldenach to bys sobie z nim nie poradzila. W wieku dorastania byl jednym wielkim dominantem.

Link to comment
Share on other sites

Oj dziewczyny wogóle się nie znacie, przecież każdy wie, że Goldeny i Labki to idealne psy do dzieci, na których można jeździć, rodzą się z umiejętnością przynoszenia kapci i noszenia gazety w pysku, niczego ich nie trzeba uczyć, ba same wszystko potrafią i są to psy, z którymi pracować nie trzeba bo one nie gryzą, nie szczekają, nie muszą biegać i wogóle takie wielkie psie roboty-przytulanki z zakodowanymi umiejętnościami :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

Dziewczyny już spokój. Może Wiska po prostu nie zna się na psach rasy sznaucer oraz Golden :roll:. Ale wtedy nie powinna mieszać innym w głowie :shake:. A Gosia świetny post :p. Wiska każdy pies lubi się bawić i każdy pies potrzebuje ruchu podobnie jak szkolenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybc!a']Chcesz sznaucerka? Jest dużo sznaucerków do adopcji!
[URL]http://www.sznaucery.rix.pl/pokochaj.html[/URL][/QUOTE]

Rybcia, to jest ich pierwszy pies i jak zrozumiałam najwięcej będzie się nim zajmować 9-letnia dziewczynka.

Wiska, wybieganie psa to nie tylko bieganie z pieskami. Kurde dlaczego mój pies przy bieganiu właśnie z pieskami około 3 godzin nie był wybiegany :cool3:.Ba.. on nawet nie był ani trochę zmęczony :razz:.

Link to comment
Share on other sites

Uwazam,ze kazdego psa trzeba wychowywac i tresowac i jezeli sie go juz ma to powinno sie wiedziec,ze nawet najspokojniejszy pies moze czasem warknac.Czytalam,ze goldeny sa latwiejsze w ukladaniu niz sznaucery.;)

Skoro juz bierzesz nierasowego pieska-"sznaucera bez rodowodu"- od znajomych to czy nie lepiej wziazc szczeniaczka ze schroniska??Oczywiscie,niektore psy ze schroniska sa po przejsciach,ale wolontariusze powinni Ci znalesc zwierzaka odpowiedniego do twoiej sytulacji mieszkaniowej (i tej ,ze to twoj pierwszy pies).:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ToB']male sznaucerki = duuuzo biegania
srednie sznaucerki=baaaaaaardzo duzo biegania
ale szanucer jako pierwszy pies to nie bardzo;)[/quote]

ja nie widze problemu, sznaucer to chyba odpowiedni wybor, bo jak wiadomo kazdy psiak potrzebuje konsekwencji w wychowaniu ;) czy jest to golden czy amstaff...ja tylko na miejscu tej dziewczynki wybrałabym sunie, one z reguły nie są tak dominujace jak samce i ogolnie sa kochansze (mowi to właścicielka samca :lol: :lol: )


Gosia dobrze napisane, ja juz spotkałam się z tekstem "Kupilam labka bo one same sie wychowuja" właściciele tego psa oddali boksera ktory stał sie agresywny... jestem ciekawa za ile oddadza tego labcia...:roll: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Guest aneta_w

... biedny labcio :-(:mad:
Ja się spotkałam z tekstami "Przecież one pomagają w domach dziecka, szpitalach i wogule! One potrafią nosić gazety!" a obok ktoś równie inteligenty powiedział "A dalmatyńczyki? W 101 dalmatyńczykach to one drzwi otwierały!" :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...