Jump to content
Dogomania

Diana doczekała się własnego Domu- takiego, o którym dla niej marzyliśmy


Juldan

Recommended Posts

[quote name='Emma53']Zrobiło się bardzo tajemniczo, a wcale nie o to chodziło. To ja wyjaśnię. Niedaleko Nowego Tomyśla, w lesie mamy działkę. Jeździmy tam przynajmniej dwa razy w tygodniu. Na miejscu tam w drugiej części domu mieszka rodzinka z niesprawną dziewczyną. Obecnie naszą część działki grodzimy. Pomyślałam sobie, że biedna Diana siedzi już rok w hoteliku i nikt jej nie chce, więc mogła by zamieszkać na naszej działce w budzie. Miała by do biegania teren około 1000m2. Już uzgodniłam z tamtą sąsiadką, która też ma i lubi psy, że karmiła by Diankę jak nas nie będzie. Nie chcemy jej jednak brać teraz bo dotychczas mieszkała w ciepłym pomieszczeniu i mogła by marznąć w zimie, dlatego chcę ją zabrać na działkę na wiosnę jak już będzie cieplej. Ale jeszcze może się wszystko zmienić bo drugim kandydatem jest Czaki.[/QUOTE]

Jeśli chodzi o moje zdanie to Czaki się bardziej nadaje bo on nie potrzebuje człowieka tak bardzo jak Diana. Dla niej liczy się przede wszystkim to. Wypuszczona sama na plac od razu wraca do drzwi. Kiedy idzie z Barnim to jest lepiej, ale też tak "chodzi bo musi". Jednak wystarczy do niej wyjść to zaraz odżywa, leci po coś do rzucania i nie chce wracać do boksu:) Zrobicie jak uważacie - tylko napisałem jak to u nas wygląda.

A tu w trakcie zabawy:)

[IMG][IMG]http://imageshack.us/a/img829/4259/dsc0997l.jpg[/IMG] [/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Maciek777']Jeśli chodzi o moje zdanie to Czaki się bardziej nadaje bo on nie potrzebuje człowieka tak bardzo jak Diana. Dla niej liczy się przede wszystkim to. Wypuszczona sama na plac od razu wraca do drzwi. Kiedy idzie z Barnim to jest lepiej, ale też tak "chodzi bo musi". Jednak wystarczy do niej wyjść to zaraz odżywa, leci po coś do rzucania i nie chce wracać do boksu:) Zrobicie jak uważacie - tylko napisałem jak to u nas wygląda.

A tu w trakcie zabawy:)[/QUOTE]

Zgadzam się z Tobą w 100% :) i szczerze- ulżyło mi jak to napisałeś bo myślałam, że to tylko moje zdanie...
Diana mi nie ufa i się mnie boi- nie zna mnie, wpadamy z Juldanem do hoteliku baaaaardzo rzadko, ale widząc ją w Psanatorium nie potrafiłam sobie Jej wyobrazić w innym miejscu niż kanapa w domu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciek777']Jeśli chodzi o moje zdanie to Czaki się bardziej nadaje bo on nie potrzebuje człowieka tak bardzo jak Diana. Dla niej liczy się przede wszystkim to. Wypuszczona sama na plac od razu wraca do drzwi. Kiedy idzie z Barnim to jest lepiej, ale też tak "chodzi bo musi". Jednak wystarczy do niej wyjść to zaraz odżywa, leci po coś do rzucania i nie chce wracać do boksu:) Zrobicie jak uważacie - tylko napisałem jak to u nas wygląda.[/IMG][/QUOTE]
Tylko jest pewien problem. W drugiej części domu na działce mieszkają ludzie, którzy mają dwa psy ( niekastrowane). Psy te biegają luzem, ich teren nie jest ogrodzony. Boję się, że mogło by się zdarzyć, że przez nieuwagę psy się spotkają poza ogrodzoną naszą działką i mogło by dojść do tragedii. Dlatego powinna to być suczka.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam wszystkich na wątki naszej kolejnej nowej podopiecznej, też wyrzuconej z auta, tym razem z rozwaloną miednicą:
[URL="http://www.tinyurl.pl?dcHzc5cC"][COLOR=#ff0000][SIZE=4]POŁAMANA MIEDNICA, znów winny człowiek. LUKA chce żyć.[/SIZE][/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nano']a powiedzcie mi czy Dianka jak siedziala sama w kojcu to niszczyła przedmioty ??[/QUOTE]
Nie. Jedyne co pamiętam to kiedyś rozszarpała poduszkę z pierzem:D
W tej chwili nic nie niszczy, chociaż zdarza się ją nakryć w boksie na drapaniu w ścianę sąsiada lub drapaniu legowiska. Jednak nic w ten sposób nie uszkodziła:)

[quote name='Emma53']Tylko jest pewien problem. W drugiej części domu na działce mieszkają ludzie, którzy mają dwa psy ( niekastrowane). Psy te biegają luzem, ich teren nie jest ogrodzony. [B]Boję się, że mogło by się zdarzyć, że przez nieuwagę psy się spotkają poza ogrodzoną naszą działką i mogło by dojść do tragedii. Dlatego powinna to być suczka.[/B][/QUOTE]
Słusznie. Jednak z drugiej strony wolność jednych nie powinna ograniczać wolności drugich, ale niestety czasem inaczej się nie da...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juldan']Zgadzam się z Tobą w 100% :) i szczerze- ulżyło mi jak to napisałeś bo myślałam, że to tylko moje zdanie...
[B]Diana mi nie ufa i się mnie boi- nie zna mnie[/B], wpadamy z Juldanem do hoteliku baaaaardzo rzadko, ale widząc ją w Psanatorium nie potrafiłam sobie Jej wyobrazić w innym miejscu niż kanapa w domu...[/QUOTE]
A próbowałaś przekupić ją piłką?:) Nie wierzę, że się nie skusi;)

Link to comment
Share on other sites

gdybym miała swój dom, to Dianka już dawno by u mnie siedziała - jako yhm... 4 pies :)
no ale niestety...

Dianko, polecam się wśród znajomych, polecam jak ludzie dzwonią o inne psy, które już do adopcji poszły... i zawsze słyszę, że przemyślimy i się odezwiemy i już nigdy nikt nie oddzwania :(

Link to comment
Share on other sites

dzięki uprzejmości jednej Pani z Poznania, plakat Diany, jak również naszej podopiecznej Wendy i Korby zawisną na Giełdzie Odzieżowej z Poznaniu :smile:
Tam się mnóstwo ludzi przewija, szczególnie w weekendy, może akurat komuś Wendy w oko wpadnie...

A plakat mamy dzięki Penny :smile:

[IMG]http://images10.fotosik.pl/2892/66ccadf21fe36493med.jpg[/IMG]


gdyby ktoś chciał pomóc w szukaniu nowego domu dla Dianki i mógłby porozwieszać plakaty Dianki w swoim mieście, mogę podesłać plakat na maila.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akrum']dzięki uprzejmości jednej Pani z Poznania, plakat Diany, jak również naszej podopiecznej Wendy i Korby zawisną na Giełdzie Odzieżowej z Poznaniu :smile:
Tam się mnóstwo ludzi przewija,[/QUOTE]
Trzymam kciuki:) Z tego co pamiętam to zima była świetnym czasem na adopcje. Oby wreszcie dla Diany...

Link to comment
Share on other sites

Jutro albo we wtorek do Diany do hoteliku przyjedzie w odwiedziny pewne małżeństwo.
Proszę trzymać kciuki, by na żywo też się spodobała tak samo, jak na zdjęciu w gazecie, by spodobało się Państwu jej zachowanie, by pokazała się od najlepszej strony.
Dlatego bardzo prosimy, aby w hoteliku pokazano jak się Dianka potrafi bawić, jaka jest sprawna i w ogóle :)

A Was tutaj proszę o mocne trzymanie kciuków.
Jeśli się uda, to Dianka pojedzie do nowego domku do Buku, gdzie dzisiaj robiłam z Pyrdką wizytę przedadopcyjną.

Link to comment
Share on other sites

Dianeczko, trzymam mocno kciuki.:lol:
A Was chciałam zapytac, czy nie macie jakiejs Oknkowatej sierotki, ale młodziutkiej, najwyzej do roku. ( suni )
Serce mnie boli, bo najwiecej starych Onkópw szuka domu, ale takie mam złozone zapotrzebowanie. Dom z polecenia, ale oczywiscie jeszce bym, go sprawdziła.

Link to comment
Share on other sites

Państwo byli w hoteliku, Dianka bardzo im się spodobała. Widzieli jak biega za piłką, ale również zobaczyli jaka jest delikatna, subtelna i jak wpatrzona w człowieka...
Państwo nie zdecydowali się jednak na adopcję Dianki, ponieważ często wyjeżdżają do Niemiec i wówczas do psów (karmić) przychodzi znajomy państwa i wówczas na noc psiaki zamykane są w kojcach.
Dlatego Państwo zgodnie uznali, że nie dla Dianki takie warunki, że ona potrzebuje stabilizacji, dużo miłości i uwagi człowieka.
Z wielkim żalem zrezygnowali z adopcji Dianki, dla jej dobra.

Państwo wracając z hoteliku pojechali do naszego przytuliska i adoptowali wskazanego przez nas ONka ze złamanym uchem.
Jak to Państwo sami powiedzieli: brak łapki czy złamane ucho - to żadna wada dla psa, oni kierują się sercem i charakterem psiaka.
Zresztą to było widać od samego początku, gdy Pan do mnie dzwonił w sprawie Dianki - powiedział, że takie psy powinny być jeszcze bardziej kochane.

Szkoda, że się Diance nie udało, ale bardzo się cieszę, że poznałam tak wspaniałych ludzi, że kolejny psiak z przytuliska znalazł u Nich nowy domek. Bo Państwo na wiosnę adoptowali z przytuliska, w którym pomagamy - już jednego psiaka :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...