Jump to content
Dogomania

List do premiera RP w sprawie odwoł. Głów. Lek.Wet.oraz wywózek psów do Niemiec


AgaG

Recommended Posts

[quote name='Leila52']Wiadomosc z gazety Niemieckiej BILD z dnia dzisiejszego.Jest napisane ze Parlament Unji Europejskiej wprowadza w najblizszym czasie w calej Unii Europejskiej obowiazek Chipowania i Rejestrowania dla wszystkich psow i kotow.Jak mowi Komisarz Unii Europejskiej John Dalli odpowiedzialny za Resort Ochrony Zwierzat w EU ma to zapobiegac nielegalnemu handlu zwierzakami i bedzie duzym ulatwieniem w szybkim ustaleniu wlasciciela psa i kraju z jakiego pochodzi, poniewaz w chipie zawarty jest tez kod kraju z jakiego pies pochodzi.Juz w grudniu tego roku ustawa bedzie przedlozona Parlamentowi Unii Europejskiej w Brüssel.Nareszcie skonczy sie ten caly proceder z Hurtowym wywozeniem psow za granice, a przede wszystkim handel szczeniakami ktore juz w 7 tygodniu zycia zabierane sa od matki i sprzedawane.Szczeniaki beda musialy od 8 tygodnia zycia byc chipowane i szczepione i oczywiscie bedzie wiadomo kto byl ich wlascicielem. Niektore kraje wprowadzily juz u siebie taka ustawe wczesniej i dlatego nie maja problemu z bezdomnymi psami.[/QUOTE]


rewelacja. Nareszcie, ale to nic odkrywczego. Nie wiem tylko jaki to ma związek z adopcjami zagranicznymi. Każdy psiak miał czip . Ciekawe tylko jak to sie ma do tego ze weterynarze nie czipują szczeniaków poniżej 4 miesięcy. Szczenie rośnie a czip może przemieszczać sie pod skórą.
Co
do czipowania kotów - nie potrafię sobie wyobrazić. Jasne sterylizujemy bezdomne w bardzo dużej ilości, te można zaczipować, co jednak z tymi których złapać nie potrafimy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leila52']Wiadomosc z gazety Niemieckiej BILD z dnia dzisiejszego.Jest napisane ze Parlament Unji Europejskiej wprowadza w najblizszym czasie w calej Unii Europejskiej obowiazek Chipowania i Rejestrowania dla wszystkich psow i kotow.Jak mowi Komisarz Unii Europejskiej John Dalli odpowiedzialny za Resort Ochrony Zwierzat w EU ma to zapobiegac nielegalnemu handlu zwierzakami i bedzie duzym ulatwieniem w szybkim ustaleniu wlasciciela psa i kraju z jakiego pochodzi, poniewaz w chipie zawarty jest tez kod kraju z jakiego pies pochodzi.Juz w grudniu tego roku ustawa bedzie przedlozona Parlamentowi Unii Europejskiej w Brüssel.Nareszcie skonczy sie ten caly proceder z Hurtowym wywozeniem psow za granice, a przede wszystkim handel szczeniakami ktore juz w 7 tygodniu zycia zabierane sa od matki i sprzedawane.Szczeniaki beda musialy od 8 tygodnia zycia byc chipowane i szczepione i oczywiscie bedzie wiadomo kto byl ich wlascicielem. Niektore kraje wprowadzily juz u siebie taka ustawe wczesniej i dlatego nie maja problemu z bezdomnymi psami.[/QUOTE]

Byc moze jest to jakis sposob na ogarniecie rzeszy zwierzat domowych przeznaczonych "na kanape" :roll:
Choc sam chip jest guzik warty, nawet jesliby mial zostac wprowadony obowiazek rejestracji w ogolnodostepnej bazie danych - ktorego narazie w DE nie ma. O Polsce nie mowie...
Chip mozna kazdej chwili wymienic na inny.
A w Wojtyszkach wszczepiaja chipy podwojnie ...
Leila, pamietasz sprawe kierowniczki schroniska w Konstanz, ktora domowym sposobem wycinala chipy hiszpanskie i wszczepiala niemieckie ?
A psy ze schroniska w Legnicy , czipowane, oglaszane w necie jako urodzone w Niemczech ?

[quote name='AgaG'] [/I]
[URL]http://www.korso.pl/publicystyka/o-tym-sie-mowi/afera-z-mieleckimi-psami-w-tle-5.html[/URL] [/QUOTE]


[QUOTE]Kierowniczka schroniska, Izabela Janus, wyjaśniała, że przytulisko w Mielcu od wielu już lat współpracuje z Fundacją Doberman i zapewniała, że psy pojadą do swoich nowych właścicieli, których nie mogły znaleźć tutaj. Na dowód swoich słów pokazywała adresy rodzin adopcyjnych w Niemczech, do których miały trafić czworonogi i zdjęcia psiaków z poprzednich adopcji z ich właścicielami.[/QUOTE]
KOMU i GDZIE Janus pokazywala te adresy ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Ja również mam taką nadzieję oraz tą ,że pomożesz swoją wiedzą jako fundacja-świadek, lub jako Amikat-świadek. Przytaczana przez Ciebie dyrektywa nie bardzo ma tu zastosowanie, bo obowiązek zgłaszania transportów psów do nadzoru IW krajowego i zagranicznego istnieje od dawna. Sama dyrektywa transportowa obowiązuje od maja ub. roku. A tak a propos czy odbyłaś kiedykolwiek rundę wychowawczo-dydaktyczną z MTOZ. Przecież to także Twoje zadania statutowe. Nie posądzam Cię, że wiedząc o przestępstwie czy zaniedbaniu z niewiedzy nie reagowałaś, choć nasuwa się wniosek po Twojej wypowiedzi, że Ty o wszystkim (wywózki bez nadzoru, stan schroniska, skandalicznie niskie finansowanie schroniska przez gminę) jednak wiedziałaś. Jak jest ?

Co do dyrektywy - w ocenie prawników i urzędowych weterynarzy których prosiłam o interpretacje przepisów - do maja 2010 roku nie działał przepis nakazujący zgłaszanie wyjazdu psów . Czipy paszporty, wymagania prewencyjne chorób zakaźnych tak - ale system nie. Po stronie Niemieckiej jednak transporty były zgłaszane mimo to. Niemcy zgłaszali przejazd, trasę, miejsce docelowe i psy bo do tego obligowało ich niemieckie prawo.

Ja w mielcu nie działam. Mam do nich 300 km. Są duze organizacje o wiele bliżej. Wolontariusze tych organizacji na co dzień pracowali w Mielcu .
Dokumenty i zdjęcia mam od 2 tygodni. W Mielcu byłam raz w życiu. To było prawie 3 lata temu. Wtedy wydawało się ze grupa wolontariuszy i ówczesny kierownik dogadali się i że będzie to wszystko zmierzało w dobrym kierunku. Stało się inaczej. Bardzo tego żałuje. Żałuję tego ze Mielec mając ogromna pomoc ze strony wolontariuszy i DNH zmarnował szansę.


Jeśli wszystkie Twoje (fundacyjne) 'wyjechane' psy miały zrzeczenia ok. Ty to wiesz. Jednak umowę o współpracy z DNH także mogłabyś pokazać - tylko nic nie mów o prawach autorskich, może w ramach podnoszenia edukacji na wyższy poziom ktoś skorzysta.[/QUOTE]

Nie . Nie wszystkie miały zrzeczenia - tylko te oddane przez właścicieli.
Jak długo zajmuję sie zwierzętami (trochę lat sie nazbierało), tylko 9 razy właściciel znalazł u nas swojego psa, mimo ze rozsyłamy do schroronisk, ze sprawdzamy czipy.
6 psów wróciło do właścicieli a w 2 przypadkach nie oddalismy psa ze wzgledu na katastrofalne wydatki i informacje ze pies uciekał juz wielokrotnie. W jedym przypadku pies po wypadku miał amputowaną nogę. Trzyłapka właściciel odnalazł ale nie chciał bo "felerny". Psa nie oddała, rachunku za leczenie nie pokrył, zadbała o niego policja.

Co do umowy o współpracy - została przekazana wraz z innymi dokumentami do naszego lekarza powiatowego.
Pisłałamm już - chcesz moich dokumentów proszę napisz, podpisz sie daj adres - wyślę kserokopie. Żadna tajemnica. Umowy adopcyjne, przekazania psa, kserokopie paszportów. A abstrahując od naszych procedur powiem, że nie dziwię sie kiedy umieralnie w małych gminach odbijajace się od ścian urzędu, borykające sie ze świadomością społeczną nakazującą traktowanie psa jak nieczującej zimna, głodu i bólu istoty nawiązują kontakt z organizacjami niemieckimi z pominięciem procedur dokumentów itd. Jeżeli nie ma innej możliwości pomocy to co wtedy? Odrzucić jedyną realną? Nie wiem jakie wyjście jest tym salomonowym. Nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aisaK']To, że wellington wkleja bzdury wypisane na DNH na ich stronie, charitywatch. A wiele osób niestety wierzy w wypisane tam bez żadnych podstaw i dowodów bzdury.

[/QUOTE]



Czy uwazasz pismo od PIW w Altenkirchen za bzdure ?
Ja tez !

Z ta roznica ze JA je czytalam , i moge je jako bzdure okreslic.
Nie wiem natomiast czy TY je czytalas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leila52']amikat jak dlugo zamierzasz jeszcze wisiec u klamki sasiadujacych krajow. Dobrze byloby nareszcie zabrac sie do organizowania prawdziwej ochrony zwierzat w Polsce a nie sprzedawac psy za granice.[/QUOTE]
Najlatwiej czytac tylko to co sie chce. Amikat pisala juz na watku ze tylko w tym roku znalazlo dom w Polsce 85 psow, zas w przeciagu 4 lat okolo 40 psow za Odra. Nareszcie nie musi zabrac sie do organizowania prawdziwej ochrony zwierzat w Polsce bo robi to jako Fundacja od samego poczatku jej zalozenia i duzo wczesniej tez jako niezorganizowana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaG']wracam po krótkiej koniecznej przerwie na wątek, aby poinformować: [I]"[B]A jednak nielegalnie[/B]
Każda wywózka psów za granicę powinna zostać zgłoszona do Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej, aby zwierzęta mogły być odpowiednio przygotowane do wyjazdu i poddane niezbędnym badaniom – informuje nas Roman Tomas, powiatowy lekarz weterynarii. - W tym roku były dwa transporty psów z mieleckiego schroniska, w kwietniu i październiku. Przebiegały one zgodnie z przepisami służb weterynaryjnych. Zwierzaki zostały odpowiednio przebadane i zachipowane. Sprawdzono ich paszporty i stan pojazdów, którymi miały zostać wywiezione z kraju. Niestety, poprzednich wyjazdów, które miały miejsce w 2008, 2009 i 2010 roku nikt nam nie zgłosił, a przez to nie zostały poddane odpowiedniej kontroli. Zawiadomienie nas o planowanym wyjeździe psiaków było obowiązkiem schroniska. Ponieważ procedura nie przebiegała tak, jak powinna, były one nie całkiem zgodne z prawem. Wystąpiliśmy już do prokuratury o zbadanie sprawy. Na pewno doszło tu do naruszenia przepisów – podkreśla Tomas". [/I]
[URL]http://www.korso.pl/publicystyka/o-tym-sie-mowi/afera-z-mieleckimi-psami-w-tle-5.html[/URL]

Mam nadzieję, iż we wszystkich dwudziestu siedmiu schroniskach, które - jak wynika z naszych informacji - wysyłają psy do Niemiec, zostaną przeprowadzone podobne kontrole pod kątem formalnej legalności tych wywózek.
Komitet Założycielski Stowarzyszenia "Interwencja dla zwierząt" pragnie jednak podkreślić, iż jest to malutki kroczek na prawnej drodze do wyeliminowania wszelkich patologii związanych z wywózkami psów do Niemiec. Liczymy na dalsze poparcie naszej inicjatywy, która wbrew opinii różnych trolli - których łatwo rozpoznać nie tylko po bredniach, które wypisują, ale i po stylistyce wskazującej na analbetyzm :) - jest jak widać od początku słuszna i uzasadniona.[/QUOTE]

Z calym szacunkiem dla pierwszego wniosku do prokuratury pozwole sobie, na podstawie tego, co czytam, zauwazyc, jak nastepuje:
nielegalnosc (w tym przypadku transportu psow) jest z pewnoscia czyms nagannym (o ile rzeczywiscie w niezgodzie z wtedy obowiazujacymi przepisami), niemniej zarzut ten – brak kontroli PIW, lezy dosc daleko od glownej przyczyny protestu sygnatariuszy listu, a mianowicie: narazanie psow na cierpienie (m.in. w laboratoriach) dla zysku sprzedajacych.
W przypadku obu transportow w tym roku kontrola PIW byla, co przeciez w mniemaniu sygnatariuszy listu wcale nie uchronilo polskich psow przed poniewierka? Cos sie tu wiec nie zgadza.

Nie lekcewazac sprawy dodam, ze znam wiele innych “nielegalnosci”, znacznie gorszych niz brak kontroli /pieczatki powiatowego weterynarza. Wylapywanie psow przez hycli oplacanych przez lokalne wladze, i potem porzucanie tych psow, by je po raz drugi “wylapac”, lub co gorsza ich calkowicie nielegalne usmiercanie, czy praktyki wielu gmin i schronisk, przeciez kontrola powiatowych tam jest jak najbardziej cacy. Ze juz nie wspomne o kontroli NIK-u, w takich chocby Dyminach. Tam wszystko bylo bardzo legalnie. .

Co do stylistyki trolli (choc nie jestem pewna, czy chodzi o stylistyke czy o styl, a raczej pewna, ze o styl :-) ), to juz kilka razy zwracalam na ten styl i brednie uwage (jak chocby to o Rumunii czy o strzelaninach), zdziwiona akceptacja tego na forum, niemniej styl nie_[I]analbetow[/I] (tu popadam w straszny chichot, sorry, nikt nie jest idealny :-) ) nieco traci mi Trybuna Ludu. Niemniej zycze tej od poczatku (jedynie) slusznej i uzasadnionej inicjatywie, by przyczynila sie do wyeliminowania chocby troche cierpienia psow, bo wierze, ze wszyscy tu naprawde tego chca, lacznie z tymi, wobec ktorych rzuca sie potworne oskarzenia (jak na razie nadal bez dowodow).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leila52']amikat jak dlugo zamierzasz jeszcze wisiec u klamki sasiadujacych krajow. Dobrze byloby nareszcie zabrac sie do organizowania prawdziwej ochrony zwierzat w Polsce a nie sprzedawac psy za granice.[/QUOTE]


No i wszystko jasne. Fatalnie zorganizowana, miedzy innymi przez wiszaca u, tfu, niemieckiej klamki Amikat?, prawdziwa ochrona zwierzat w Polsce, jest przyczyna stanu rzeczy. Leila wie. Wi.
Jak i to, ze wprowadzenie obowiazkowych chipow w niektorych krajach zlikwidowalo w nich problem bezdomnosci (ja nie znam zadnego takiego kraju, ale to pryszcz, populacje bezdomnych zwierzat zmniejszano tam zupelnie inaczej, dopiero od niedawna kwestia chipow zaczyna odgrywac, i slusznie wg mnie, pozytywna role, ale to jeszcze dluga droga). Leila jest niejako ekspertem w temacie. Czy to nie ona pisala o tej dbajacej o swoje psy Rumunii broniacej ich przed wywozem do Niemiec, i o strzelaninie przy przeladunku psow w nielegalnych transportach? :-)

(gwoli wyjasnienia – ja wierze, ze istnieja mafie, po prostu mafie, sprowadzajace na “Zachod” masy (szczeniat) psow “rasowych”, wiele razy o tym mowilam, ale jak na razie te polskie gangi moga spac spokojnie, nikt sie im nie dobierze do skory masowymi listami protestacyjnymi).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']ni mniej ni więcej my dostaliśmy dary z Holandii ; karma, co do ziarnka wyjedzona przez boguszki a do dzisiaj wylegują się na bardzo praktycznych legowiskach . Podziękowania też były, również w lokalnej prasie. JEDEN, słownie jeden pies, staruszek, ślepy, schorowany Kubuś znalazł tam dom, żył prawie 1,5 roku . Jego Pani jest zawodowym fotografem, dostawalismy piękne zdjęcia i informacje . Ewa[/QUOTE]

Ostatnia Szansa - Ewo, dziękuję za informację.
Wiem, że Holendrzy, właśnie za pośrednictwem Em_, pomagali Psom Kieleckim nie tylko darami, ale także słali pisma do różnych naszych polskich instytucji.
Po raz kolejny, korzystając z okazji, za całość pomocy Psom Kieleckim ze strony Em_ i jej holenderskich Przyjaciół serdecznie dziękuję.

Jednakże na wątku o adppcjach zagranicznych Em_ zamieściła informację, która mnie bardzo zasmuciła i dlatego postanowiłam zapytać, które z polskich schronisk/przytulisk okazało się takim niewdzięcznikiem.
Cieszę się, że to nie Ostatnia Szansa.
Oto ta w/w wypowiedź Em_ :
[quote name='"Em_"']Fundacja [URL="http://www.jmvr.nl/page5.php"][FONT=Times New Roman][B]http://www.jmvr.nl/page5.php[/B][/FONT][/URL] nie wyadoptowala ani pol psa z Polski do Holandii, swiadomie sie od tego odzegnujac (odpowiedzialnosc prawna, ubezpieczenia, brak mozliwosci sledzenia losow psow, inne cele statutowe Fundacji itp.). Jedynym warunkiem, ktory ta Fundacja stawia osrodkom, ktorym pomaga, m.in. w Polsce, sa – olaboga! - zdjecia z wykorzystania ich pomocy materialnej, przesylane mailem. Ktorym to warunkom jak na razie, malo Kto z otrzymujacych pomoc w PL odpowiada. Rzecz jest nie do zrobienia w PL. Widac wymagania sa ponad mozliwosci odbiorcow darow. Najpierw wszyscy obiecuja, a potem sie oburzaja – ze jak to, przeciez przyslali mnostwo zdjec pieskow. Dodac trzeba, ze nie chodzi o pierwsze lepsze zdjecia pieskow i kotkow, ale o ich zdjecia na tle roznych rzeczy z NL, co do znudzenia tlumaczymy. Coz to za wymagania. Zdjecia sa kwestia zasadnicza, I to nie z powodu proznosci Fundacji, ale z powodow czysto praktycznych – wyslane zdjecia do darczyncow (= podziekowania i dowody, ze ich dary zostaly wlasciwie wykorzystane) moga spowodowac (radosc i) nastepne gesty dobroczynne. Na rzecz nie tylko psow i kotow w PL w Kieleckiem, ale rowniez w Egipcie, Hiszpanii, Wloszech, Cyprze i gdzie tam jeszcze Fundacja dziala (a gdzie zwierzeta nie cierpia?).[/quote]

Link do wątku, post nr 2230:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/89321-Co-powinnismy-wiedzie%C4%87-wyadoptowuj%C4%85c-poza-granice-Polski!!!/page90[/url]

Link to comment
Share on other sites

Wszystko sie zgadza.
Akurat Ostatniej Szansie ktos inny widac pomogl (z czego sie bardzo ciesze).
Odi, dziekuje za podziekowania, ale rownie dobrze to Wam w Polsce - i to przede wszystkim! - nalezy podziekowac, wszystkim, ktorzy w tej sprawie dzialali.
Moja rola jest (niestety) minimalna, ogranicza sie do (czasami) ulatwienia komunikacji (nie dzwigam, nie segreguje, nie pakuje na palety, nie przemierzam setek kilometrow, zeby odebrac gigantyczne ilosci darow lub tylko kilka koszykow, rzadko dokladam sie jakimis groszami lub cos dowioze). Transport finansuja glownie oni, z wlasnej kieszeni, dary dostaja. (Reszte mojej wspolpracy, z innymi fundacjami, opisalam w mailu do Psa W.)

A potem czytasz (cytuje z pamieci): “to, ze kogos zna sie osobiscie, nie oznacza, ze nie jest lachudra”.
Lub
” Ado, nie wiem jaka organizacja przywiozla najwiecej darow po powodzi, mozliwe ze to wlasnie oni.
Wiem, ze wszystkie zagraniczne organizacje sie szczyca na swoich stronach jakie to one obladowane darami uszczesliwiaja schroniska polskie.
Darami, tak jak li1 wyzej napisala, zebrane od sponsorow.
Ale czy przywiezienie darow wyklucza handel?
Znasz przyslowie Boję się Danaów nawet, gdy przynoszą dary?
Na jakiej podstawie jestes pewna ze nie handluja ?
Ja chcialabym w to uwierzyc:smile: “.
(post2124 [URL="http://www.dogomania.pl/threads/89321-Co-powinnismy-wiedzie%C4%87-wyadoptowuj%C4%85c-poza-granice-Polski%21%21%21/page86"]http://www.dogomania.pl/threads/89321-Co-powinnismy-wiedzie%C4%87-wyadoptowuj%C4%85c-poza-granice-Polski!!!/page86[/URL])

No. Moze sie odechciec? Moze. Wszystko, co zagraniczne, zle!
Dlatego ja NIE UFAM wellington. Ma wyrazny swoj interes w podgrzewaniu atmosfery w tej szowinistycznej hecy.

Sorry za offa, ale zostalam wywolana do tablicy.

A przy okazji:
jestem gleboko przekonana, ze nie tylko akcje doraznej pomocy sa wazne, ale glownie i przede wszystkim wywieranie wplywu na (lokalne) wladze, patrzenie im na rece, sprawdzanie, domaganie sie. Stad moj wielki szacunek dla tych, ktorzy drogami prawnymi "nekaja" odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. W tamtej kwestii dotarlismy (oni dotarli, bo nie ja, glupio sie podpinac pod czyjes zaslugi) az do Komisji Europejskiej (tymczasem zostala ona, kwestia, bo nie komisja, niekoniecznie zgodnie z oczekiwaniami, nagle rozwiazana). Spoleczne akcje sa wazne, bo na “wladze urzedowa” nie ma co liczyc. Stad zal, ze tyle spolecznej energii zuzywa sie na te szowinistyczna hece.

Link to comment
Share on other sites

Wylano beke gnojowy na org.ktorej prezesem jest Amikat, pomimo ze stara sie dzialac zgodnie z prawem, pisala ze wszystko jest u niej w biurze do wgladu, na wszystkie wywiezione przez jej org.psy ma umowy. Zapraszala do siebie, kazdy kto byl zainteresowany mogl pojechac i przegladnac dokumentacje. W koncu z Krakowa do Katowic to zaledwie 100km, prawda wellington. Nie bylas zainteresowana prawda, bo nie o prawde Ci chodzi :shake: nienawidzisz wszystkich ktorzy osmielili sie wywiezc z Polski psy, kazdemu przypielas latke wedlug wlasnej wyobrazni, a tymczasem nie zajelas sie przypadkami ktore naprawde robia kase na zwierzetach. Oto przyklad:
[CENTER][CENTER][B][FONT=&quot]SZCZENIAKI RÓŻNYCH RAS BEZ RODOWODU[/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]


[CENTER][CENTER][COLOR=black][FONT=Ravie][URL="http://www.naszepsiakii.ovh.org/index.htm"][COLOR=black]STRONA GŁÓWNA [/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][FONT=&quot] [/FONT][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][COLOR=black][FONT=Ravie][URL="http://www.naszepsiakii.ovh.org/psy%20dorosle%20menu.htm"][COLOR=black]PSY DOROSŁE[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR][COLOR=black][/COLOR][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][B][COLOR=black][FONT=Ravie] [/FONT][/COLOR][/B][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][B][COLOR=black][FONT=Ravie] [/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT=Ravie][URL="http://www.naszepsiakii.ovh.org/szczeniaki%20menu.htm"][COLOR=black]SZCZENIAKI[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][FONT=&quot] [/FONT][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][FONT=&quot] [/FONT][COLOR=black][FONT=Ravie][URL="http://www.naszepsiakii.ovh.org/krycie%20menu.htm"][COLOR=black]KRYCIE[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][COLOR=black][FONT=Ravie] [/FONT][/COLOR][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][COLOR=black][FONT=Ravie][URL="http://www.naszepsiakii.ovh.org/kontakt%20.htm"][COLOR=black]KONTAKT[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][COLOR=black][FONT=Ravie] [/FONT][/COLOR][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][COLOR=black][FONT=Ravie][URL="http://www.naszepsiakii.ovh.org/info%20o%20rasach.htm"][COLOR=black]INFORMACJE O RASACH[/COLOR][/URL] [/FONT][/COLOR][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][COLOR=black][FONT=Ravie] [/FONT][/COLOR][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][COLOR=black][FONT=Ravie][URL="http://www.naszepsiakii.ovh.org/OBECNIE%20W%20SPRZEDAZY.htm"][COLOR=black]OBECNIE W SPRZEDAZY[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR][COLOR=black][/COLOR][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][FONT=Castellar] [/FONT][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][COLOR=black][FONT=Castellar][URL="http://www.naszepsiakii.ovh.org/cennik.htm"][COLOR=black]CENNIK[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR] [/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][B] [/B][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER] [/CENTER][/CENTER]


[IMG]http://www.naszepsiakii.ovh.org/index1_pliki/image003.jpg[/IMG]
[B][FONT=&quot] - [/FONT][/B][FONT=&quot]Yorkshire terrier[/FONT]
[IMG]http://www.naszepsiakii.ovh.org/index1_pliki/image005.jpg[/IMG]
[CENTER][CENTER][FONT=&quot]- West wighland white terier[/FONT][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][FONT=&quot]- Shi-tzu[/FONT][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][FONT=&quot]- CHICHUAŁA[/FONT][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][FONT=&quot]- Ratlerki[/FONT][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][FONT=&quot]- Mopsy[/FONT][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][FONT=&quot]- Buldogi francuskie[/FONT][/CENTER][/CENTER]
[FONT=&quot]- Sznaucery miniaturowe[/FONT]
[FONT=&quot]- Berneńskie psy pasterskie[/FONT]
[FONT=&quot] - Owczarki niemieckie długowłose [/FONT]
[FONT=&quot] - Pekińczyki[/FONT]
[B][FONT=&quot] oraz inne[/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]CENY DO UZGODNIENIA! MOŻLIWOSC SPRZEDAZY HURTEM. Dowóz za wcześniejszym przesłaniem zaliczki do 300km od Rzeszowa. MOZLIWOSC SPRZEDAZY PIESKÓW ZA GRANICE - DOWÓZ DO GRANICY W RAZIE POTRZEBY[/FONT][/B]
[CENTER][CENTER][B][FONT=&quot] [/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Zajrzalam na te strone, podana przez Ade-jeje. Wlos sie jezy na glowie! Mozliwa sprzedaz hurtem! Modne rasy. Mozliwosc krycia psami bez rodowodu. Klasyczny przypadek s.... syna, zarabiajacego na rozmnazaniu modnych pieskow. Zadnych danych dotyczacych adresu, lokalizacji, wszystko na komorke i maila! Ilu takich "hurtownikow" dziala w PL?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Em_']Zajrzalam na te strone, podana przez Ade-jeje. Wlos sie jezy na glowie! Mozliwa sprzedaz hurtem! Modne rasy. Mozliwosc krycia psami bez rodowodu. Klasyczny przypadek s.... syna, zarabiajacego na rozmnazaniu modnych pieskow. Zadnych danych dotyczacych adresu, lokalizacji, wszystko na komorke i maila! Ilu takich "hurtownikow" dziala w PL?[/QUOTE]
Pomimo ze jest tylko komorka podana jest to do rozpracowania. Duzo mniej wysilku anizeli na tym watku, a dowod na dloni. Takie hurtownie w pierwszej kolejnosci powinno sie tepic, bedzie zdecydowanie mniej psow w schroniskach i do wywozenia za granice Polski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Pomimo ze jest tylko komorka podana jest to do rozpracowania. Duzo mniej wysilku anizeli na tym watku, a dowod na dloni. Takie hurtownie w pierwszej kolejnosci powinno sie tepic, bedzie zdecydowanie mniej psow w schroniskach i do wywozenia za granice Polski.[/QUOTE]

Ba! Ale to swojak. Niemiec, i ci z nim wspolpracujacy, jest rzecz jasna gorszy. I o wiele bardziej spektakularny (w niektorych kregach).

Link to comment
Share on other sites

Drogie panie, mam wrażenie, że świetnie wam idzie dogadywanie się.Tak pięknie uzupełniacie się nawzajem i z takim zapałem pokazujecie, jak to źle w Polsce jest.I tu się absolutnie zgadzam.Pseudohodowle,moda na określone rasy,a po przeminięciu mody często, niestety,pies won na ulicę.Fatalne warunki w polskich schroniskach.Tak, to prawda.To jest mnóstwo pracy do wykonania na własnym podwórku.A jednak coś mnie niepokoi w wypowiedziach pań.Nie pytam, ile wy zrobiłyście dla psów, bo to wiecie wy.Zapytam o coś zupełnie innego.Wskażcie, mi proszę, wypowiedzi wellington, którą tak ochoczo wzięłyście na ząb albo wypowiedź kogokolwiek, kto jest przeciwny masowej wywózce psów w nieznane (a przypominam uprzejmie, że to właśnie jest tematem tego wątku), która ma choćby posmak szowinizmu. Mimo, iż wątek czytam uważnie, dopuszczam myśl, że naprawdę mogłam coś przeoczyć. Bardzo prosiłabym o konkretne przykłady wypowiedzi, które znalazłyście szowinistycznymi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']Drogie panie, mam wrażenie, że świetnie wam idzie dogadywanie się.Tak pięknie uzupełniacie się nawzajem i z takim zapałem pokazujecie, jak to źle w Polsce jest.I tu się absolutnie zgadzam.Pseudohodowle,moda na określone rasy,a po przeminięciu mody często, niestety,pies won na ulicę.Fatalne warunki w polskich schroniskach.Tak, to prawda.To jest mnóstwo pracy do wykonania na własnym podwórku.A jednak coś mnie niepokoi w wypowiedziach pań.Nie pytam, ile wy zrobiłyście dla psów, bo to wiecie wy.Zapytam o coś zupełnie innego.Wskażcie, mi proszę, wypowiedzi wellington, którą tak ochoczo wzięłyście na ząb albo wypowiedź kogokolwiek, kto jest przeciwny masowej wywózce psów w nieznane (a przypominam uprzejmie, że to właśnie jest tematem tego wątku), która ma choćby posmak szowinizmu. Mimo, iż wątek czytam uważnie, dopuszczam myśl, że naprawdę mogłam coś przeoczyć. Bardzo prosiłabym o konkretne przykłady wypowiedzi, które znalazłyście szowinistycznymi.[/QUOTE]

Moje stanowisko chyba jest jasne. Wylozylam je juz wielokrotnie, chocby w poscie 1661 powyzej, cytujac wypowiedzi wlasnie wellington. Od jakiegos czasu sprzeciwiam sie rzucaniu przez nia obrzydliwych podejrzen na ludzi i organizacje, dobrze mi znane i bardzo ofiarne w pomocy (polskim) psom), ktore wellington uznala za podejrzane, tylko dlatego, ze nie sa z Polski. Pisze (ja) zreszta o tym od samego poczatku w tym watku.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz,Em, a ja sądzę, że wellington nie ma zaufania do wspomnianych organizacji nie dlatego, że są niemieckie, chińskie czy irlandzkie, tylko dlatego, że nie ma wiadomości o wszystkich psach, które te organizacje zabrały z Polski. Wiele razy o tym mówiła i myślę, że to, co robisz, jest paskudną manipulacją i przypisywaniem jej słów,których wcale nie wypowiedziała.A to już, niestety, schodzi poniżej dopuszczalnego, przynajmniej przez mnie, poziomu.

Link to comment
Share on other sites

Zanim o twoim poziomie zaczne, to jeszcze raz zacytuje twoja wypowiedz:
[quote name='Lilek']Wiesz,Em, a ja sądzę, że wellington nie ma zaufania do wspomnianych organizacji nie dlatego, że są niemieckie, chińskie czy irlandzkie, tylko dlatego, że nie ma wiadomości o wszystkich psach, które te organizacje zabrały z Polski. Wiele razy o tym mówiła i myślę, że to, co robisz, jest paskudną manipulacją i przypisywaniem jej słów,których wcale nie wypowiedziała.A to już, niestety, schodzi poniżej dopuszczalnego, przynajmniej przez mnie, poziomu.[/QUOTE]

Zacytowalam powyzej JEJ, wellington slowa, przeciez mozesz to sprawdzic? Wg ciebie cytaty z forum sa 'przypisywaniem' slow? (o poziomie! ty nad poziomy wylatuj)

O sprawdzaniu zatem losow jakich psow, zabranychz Polski, mowisz, skoro organizacja, o ktorej wellington tak obrzydliwie pisze, nie zajmuje sie adopcja, a jedynie slala lub przywozila sama rzeczy materialne do Polski, slala listy do urzedow?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']Wiesz,Em, a ja sądzę, że wellington nie ma zaufania do wspomnianych organizacji nie dlatego, że są niemieckie, chińskie czy irlandzkie, tylko dlatego, że nie ma wiadomości o wszystkich psach, które te organizacje zabrały z Polski. Wiele razy o tym mówiła i myślę, że to, co robisz, jest paskudną manipulacją i przypisywaniem jej słów,których wcale nie wypowiedziała.A to już, niestety, schodzi poniżej dopuszczalnego, przynajmniej przez mnie, poziomu.[/QUOTE]
[URL="http://www.dogomania.pl/members/7188-wellington"][B]wellington[/B][/URL]
[IMG]http://www.dogomania.pl/images/statusicon/user-offline.png[/IMG]
[IMG]http://www.dogomania.pl/images/ranks/6stdogomaster.gif[/IMG] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/reputation/reputation_pos.png[/IMG] DołączyłNov 2005Mieszka wkrakowPostów3,956

[B] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/icons/icon1.png[/IMG] [/B]
[INDENT] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]Ada-jeje[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=17900966#post17900966"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
pamietasz jak Odi dala by sobie reke odciac za pewna polska org.? Byc moze i tu sa takie osoby, dlatego wole poczekac na final zeby moc rozroznic czrna owce od bialej. Niesprawdzone informacje dla mnie to ta ze Malgos Malgos wspolpracuje z pajunia. Powtarzam [B]nie sprawdzona przez zemnie[/B], ja o tym nic nie wiem bo tym tematem sie nie zajmuje, ale juz [B]wellingkton prubuje mi wmowic ze ja powinnam o tym wiedziec. [/B]Winny sie tlumaczy, ja nie musze, posredniczac w wywozie Promyka i Melonika mam sumienie czyste, ciekawi mnie tylko dlaczego wowczas wellington nie napisala ze dla Promyka jest miejsce w Krk,



1)niesprawdzone przez Ciebie informacje - czy chcesz powiedziec ze musisz sie udac osobiscie do pajuni albo do MalgosMalgos i sie zapytac czy to co jest na stronie Hundehilfe Ukrainie jest prawda ?

2) niczego nie probuje Ci wmowic, po prostu jestem zdziwiona ze o tej wspolpracy jeszcze nie wiedzialas , a tym bardziej zdziwiona po wpisie Psa Wolnego z ktorego wynika ze rozmawialiscie na ten temat:
Ada, a nasze liczne rozmowy przez telefon ? jakie niesprawdzone informacje masz na myśli ?


3) nie moglam wowczas napisac o domku dla Promyka w Krakowie poniewaz o nim nie wiedzialam. Zreszta jest watpliwe czy Promyk zostalby wydany do Krakowa - przeciez tutaj nie moglby przyczyniac sie do apoteozy MalgosMalgos ani do generowania datkow.

kto to jest pajunia to wiem od lat, tylko ze nie sledze jej poczynan, i nie wiem z kim wspolpracuje.


A szkoda.
Kariery MalgosMalgios pewnie tez nie sledzisz ? Przeciez sie dobrze znacie, bliskosc zamieszkania rodziny nad berlinskim jeziorem , etc. etc.
Mnie wystarczy miedzy innymi ten chamski wpis do mnie.





[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Moja odp. ale pewnie Ci umknelo, bo czytacie tylko to co chcecie zeby dokopac tym co wam nie klaszcza.

Szkoda ze kazdy moj wpis przekrecasz za kazdym razem i tlumaczysz sobie tak jak Tobie pasuje a nie to co ja napisalam. Naisze Ci duzymi literami, NIE INTERESUJE MNIE STRONA HUNDENHILFE, nie musze interesowac sie wszystkim czym Ty sie interesujesz.[B] KARIERY MALGOS MALGOS TEZ NIE SLEDZE.
NIE ZNAM OSOBISCIE MALGOS MALGOS, BYLA TYLKO SASIADKA MOJEJ CORKI I ZNAJA SIE TEZ TYLKO Z PRZYPADKOWYCH SPOTKAN NA SPACERZE Z PSAMI. NIGDY NIE SPOTYKALY SIE W DOMU. NIGDY MOJA CORKA NIE WIEDZIALA ZE MALGOS ZAJMUJE SIE POMOCA PSOM Z POLSKI. CZY TO JEST JASNE DLA CIEBIE, CZY WEDLUG TWOJEJ INSYNUACJI KLAMIE? [/B]Prosze Cie nie odpisuj juz wiecej na moj post, bo nie chce zachowac sie chamsko w stosunku do ciebie tak jak Ty do mnie, staram sie trzymac swoje nerwy ba wodzy.

Link to comment
Share on other sites

A... zapomnialam. Skoro ja wiem, ze organizacja oczerniana przez wellington nie adoptuje psow z Polski, i ta organizacja (wlasciwie dwie osoby, malzenstwo) sama tez o tym nie wie, ze to robi, ale wellington podejrzewa (patrz cytaty wyzej) ja o handel, to prawda wyjdzie na jaw, bo sa nia... uwaga, uwaga!!! - podejrzenia wellington.
W imie dobra psow raczej by takiej zadymy nie robila. A juz w imie pewnej idei i owszem.

[quote name='Lilek']Drogie panie, mam wrażenie, że świetnie wam idzie dogadywanie się.Tak pięknie uzupełniacie się nawzajem [/QUOTE]

Mysle, ze "nam" idzie dogadywanie sie nie gorzej niz "wam".

Link to comment
Share on other sites

Oj, nie rozśmieszaj mnie,Em.Nie, no proszę, rozmawiajmy poważnie, jeśli mamy w ogóle rozmawiać.Ja prosiłam o przykłady wypowiedzi szowinistycznych.
Zreszta, moje drogie panie, o czymże tu dyskutować, skoro wątek poświęcony wywiezionym psom i próbom zablokowania takich wywózek w nieznane Em raczyła w łaskawości swojej niezmiernej nazwać "szowinistyczną hecą"? Skoro osoby będące przeciwko wywózkom psów w nieznane są dla was szowinistami, bo nie ufają już nikomu, to w rzeczy samej szkoda czasu na dyskusję. Ja także już nie ufam nikomu.Pewnie więc jestem szowinistką.No i Alleluja!

Link to comment
Share on other sites

Termin ten pochodzi ode mnie, wiec nie przypisuj go innym osobom.

I nawzajem - nie rozsmieszaj ty mnie. Na twe dictum podalam konkretny przyklad oczerniania konkretnej organizacji zagranicznej. Co to ma wspolnego z wywozkami, jak to nazywasz, psow w nieznane? Ta organizacja niczego i nikogo nie wywozi, tylko przywozi rzeczy. Takie metody ci pasuja?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']Oj, nie rozśmieszaj mnie,Em.Nie, no proszę, rozmawiajmy poważnie, jeśli mamy w ogóle rozmawiać.Ja prosiłam o przykłady wypowiedzi szowinistycznych.
Zreszta, moje drogie panie, o czymże tu dyskutować, skoro wątek poświęcony wywiezionym psom i próbom zablokowania takich wywózek w nieznane Em raczyła w łaskawości swojej niezmiernej nazwać "szowinistyczną hecą"? Skoro osoby będące przeciwko wywózkom psów w nieznane są dla was szowinistami, bo nie ufają już nikomu, to w rzeczy samej szkoda czasu na dyskusję. Ja także już nie ufam nikomu.Pewnie więc jestem szowinistką.No i Alleluja![/QUOTE]
Ja przede wszystkim nie ufam juz nikomu kto pisze na dogo nie sprawdzone, wyssane z palca bzdury i jego bujna wyobraznie, na ktora i ja niejednokrotnie dalam sie nabrac. A jak sie prosi o dowody na poparcie [B]TAKICH NIE MOZNA SIE DOPROSCIC.[/B] Tak samo jest na tym watku, bo oprocz tego ze DNH wywiozla 67 psow, nie ma zadnych dowodow ze wywiozla w nieznane, do laboratoriow, ze ta wywozka odbyla sie za posrednictwem Amikat, DOWODOW BRAK. ZA POSREDNICTWEM AISAK DOWODOW BRAK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...